En Popüler Kategoriler Markalar Yazılar

Siz buralardan gitmeden önce...

Ücretsiz bültenimizi almak için lütfen e-posta adresinizi bırakın. En son fırsatlardan ilk sizi haberdar edeceğiz.

Türkiye’den en hızlı yurtdışı para transferi nasıl yapılır?

Yurtdışı para transfer uygulamaları ile yurtdışına para gönderme konusunda herkesin aklında tek bir soru ve arkasından gelen yalan yanlış yüzlerce cevap var: Yurt dışından Türkiye’ye ya da Türkiye’den yurt dışına sorunsuz, ucuz ve hızlı bir şekilde nasıl para gönderebilirim?

Bu noktada SWIFT ve Western Union gibi klasik bildiğimiz pahalı yöntemlerin yanı sıra, teknolojinin ilerlemesi ve bu alandaki fin-tech girişimlerinin de artmasıyla çok sayıda online hizmet veren yurtdışı para transfer uygulamaları alternatifleri çıkmaya başladı. Sayısı her geçen gün artan bu uygulamaların yükselişiyle, haliyle en güveniliri hangisi diye araştırmaya çıkan kişi sayısı da oldukça arttı. Eğer siz de bu araştırmayı yaparken bu yazımıza denk geldiyseniz, harika. Çünkü sizlere bizzat denediğimiz ve başarılı bulduğumuz bazı yurtdışına para transferi sistemleri ve yurtdışı para transferi ücretleri hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Tabii ki bu para transfer yöntemlerine ek olarak daha hızlı transferler için kripto para borsaları da kullanabilirsiniz.

Online para transferi uygulamalarının tamamı benzer mantıkta çalıştığından, öncelikle size yurtdışına para transferi limiti dahilinde bu sistemler ile nasıl para göndereceğinizden bahsedelim;

 • Aşağıdaki listedeki yurtdışı para transfer uygulamaları servislerinden sizin için en avantajlı olanın internet sitesine girip kayıt olun,
 • Para göndermek istediğiniz ülkeyi seçip, o ülkenin para birimindeki anlık kur oranlarına bakarak transferi başlatın,
 • Para göndermek istediğiniz kişinin yerel banka hesap bilgilerini girin ve transferi onaylayın,
 • Ekranda size sunulan kendi para biriminizdeki toplam transfer tutarını; FAST, EFT ya da Havale ile sistemlerin yerel banka hesabına transfer edin,
 • İşte bu kadar! Şimdi arkanıza yaslanıp paranızın karşı tarafa gitmesini izleyebilirsiniz 🙂

Üstelik yurtdışı para transfer uygulamaları arkadaş davet etme sistemleri sayesinde arkadaşlarınızı sistemlere dahil ettirip, bir yere para göndermelerini sağladığınız taktirde; 200 TL ile 500 TL arasında değişen ödüller de kazanabiliyorsunuz. Bunun için her servisin ne kadar ödeme yaptığını altlarında belirttik, tıklayıp kayıt olursanız bu fırsatları da yakalayabilirsiniz.

Bu içerikteki bilgiler Ocak 2022’de güncellenmiştir.

Wise (Transferwise)

wise e1616267959120 Bu noktada SWIFT ve Western Union gibi klasik bildiğimiz pahalı yöntemlerin yanı sıra, teknolojinin ilerlemesi ve bu alandaki fin-tech girişimlerinin de artmasıyla çok sayıda online hizmet veren yurtdışı para transfer uygulamaları alternatifleri çıkmaya başladı. Sayısı her geçen gün artan bu uygulamaların yükselişiyle, haliyle en güveniliri hangisi diye araştırmaya çıkan kişi sayısı da oldukça arttı. Eğer siz de bu araştırmayı yaparken bu yazımıza denk geldiyseniz, harika. Çünkü sizlere bizzat denediğimiz ve başarılı bulduğumuz bazı yurtdışına para transferi sistemleri ve yurtdışı para transferi ücretleri hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Tabii ki bu para transfer yöntemlerine ek olarak daha hızlı transferler için kripto para borsalarını da kullanabilirsiniz.
Wise ile yurtdışı para transferi

Paypal’ın yasaklanmasının ardından Türkiye pazarına giriş yapan Wise (Eski adıyla Transferwise), yıllardır anlık kur üzerinden yurt dışındaki herhangi bir IBAN numarasına ya da yurt dışından Türkiye’deki herhangi bir IBAN numarasına çift taraflı olarak çok ucuz komisyonla online para transferi yapmanızı sağlıyor. Hatta son olarak isim değişikliği ile birlikte sadece bir yurtdışı para transfer uygulamaları olmaktan çıkıp, bankacılık hizmetleri de vermeye başladılar. Yani Wise‘a üye olarak dakikalar içinde, Avrupa’da kurumsal ya da bireysel bir banka hesabı bile açabiliyorsunuz.

İşlemleri web sitesi üzerinden kolaylıkla Türkçe olarak yönetebiliyorsunuz. Sistem oldukça şeffaf ve paranızın tahmini olarak saat kaçta ulaşacağı gönderim sırasında size söyleniyor. Ayrıca paranızın tam olarak nerede olduğu da anlık olarak her aşamada size bildiriliyor.

Yurtdışına para göndermek ya da Avrupa’da bir banka hesabı açmak için ilk olarak bu linke tıklayarak Wise üyeliğinizi açın (Bu davet linki size ayrıca ilk transferinizi ücretsiz yapmanızı da sağlayacak). Mevcut para biriminizi ve göndermek istediğiniz para birimini seçin. Bunu yaptığınızda zaten anlık kur üzerinden karşıya ulaşacak miktarı görüyorsunuz. Onay verdikten sonra sistem size bir banka hesabı gösteriyor ve oraya kendi para biriminizden para göndermenizi söylüyor. Eğer yurt dışından Türkiye’ye para gönderiyorsanız banka kartı, kredi kartı, direct debit, Apple Pay ve Google Pay gibi farklı ödeme seçenekleri de çıkıyor.

Türkiye’de BDDK lisansı ile faaliyet gösteren Birleşik Ödeme Hizmetleri ile işbirliği yapan Wise, paranızı Fibabank üzerinden yönetiyor ve para transferini bu banka hesapları üzerinden gerçekleştiriyor.

Wise‘ın arkadaş davet sistemi ile 3 arkadaşınızı davet edip, onlara 650 TL’nin üzerinde para transferi yaptırdığınız taktirde 650 TL ödül para kazanıyorsunuz ve 3 gün içerisinde banka hesabınıza yatırılıyor.

Wise ile ilk yurtdışı para transferinizi ücretsiz yapan arkadaş davet kodu

TransferGO

transfergo Bu noktada SWIFT ve Western Union gibi klasik bildiğimiz pahalı yöntemlerin yanı sıra, teknolojinin ilerlemesi ve bu alandaki fin-tech girişimlerinin de artmasıyla çok sayıda online hizmet veren yurtdışı para transfer uygulamaları alternatifleri çıkmaya başladı. Sayısı her geçen gün artan bu uygulamaların yükselişiyle, haliyle en güveniliri hangisi diye araştırmaya çıkan kişi sayısı da oldukça arttı. Eğer siz de bu araştırmayı yaparken bu yazımıza denk geldiyseniz, harika. Çünkü sizlere bizzat denediğimiz ve başarılı bulduğumuz bazı yurtdışına para transferi sistemleri ve yurtdışı para transferi ücretleri hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Tabii ki bu para transfer yöntemlerine ek olarak daha hızlı transferler için kripto para borsalarını da kullanabilirsiniz.
TransferGO ile yurtdışı para transferi

TransferGO uygulamasıyla da Türkiye’den yurt dışına, yurt dışından da Türkiye’ye online olarak para transfer etmek mümkün. Tüm süreçler diğer yurtdışı para transfer uygulamaları gibi aynı şekilde işliyor ve paranızın transferiyle ilgili anlık bilgileri hesabınız üzerinden takip edebiliyorsunuz. Bu linke tıklayıp üye olduktan sonra para gönderirken “kuponigo” kupon kodunu girdiğinizde ilk hızlı transferiniz de ücretsiz.

TransferGO ile para transferi yapmanın diğerlerine göre iki önemli artısı var. Bunlardan birisi anlık para transferi hizmeti. Yani o an sistem müsaitse paranızı saniyeler içinde karşı tarafa yatırıyor. Tabi bunun ek bir bedeli bulunuyor ama bunun oldukça cüzi bir miktar olduğunu söylemek mümkün. Sistemin bir diğer artısı ise eğer göndereceğiniz paranın aciliyeti yoksa ücretsiz olarak gönderim yapabiliyor olmanız. Transfer seçeneklerinde size “ücretsiz” seçeceği de sunuluyor ve bu işlemin süresi 3 günden 1 haftaya kadar bulabiliyor. Eğer komisyon ödemeden para göndermek istiyorsanız, bu sistem tam size göre.

TransferGO‘nun arkadaş davet sistemi ise davet ettiğiniz her arkadaşınız en az 500 TL ve üzerinde para transferi yaptığı taktirde 200 TL ödül para kazanıyorsunuz ve 3-5 gün içerisinde banka hesabınıza yatırılıyor.

Remitly

remitly Bu noktada SWIFT ve Western Union gibi klasik bildiğimiz pahalı yöntemlerin yanı sıra, teknolojinin ilerlemesi ve bu alandaki fin-tech girişimlerinin de artmasıyla çok sayıda online hizmet veren yurtdışı para transfer uygulamaları alternatifleri çıkmaya başladı. Sayısı her geçen gün artan bu uygulamaların yükselişiyle, haliyle en güveniliri hangisi diye araştırmaya çıkan kişi sayısı da oldukça arttı. Eğer siz de bu araştırmayı yaparken bu yazımıza denk geldiyseniz, harika. Çünkü sizlere bizzat denediğimiz ve başarılı bulduğumuz bazı yurtdışına para transferi sistemleri ve yurtdışı para transferi ücretleri hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Tabii ki bu para transfer yöntemlerine ek olarak daha hızlı transferler için kripto para borsalarını da kullanabilirsiniz.
Remity ile yurtdışı para transferi

Yurtdışına para gönderme hizmetleri, Türkiye’de yurtdışı para transfer uygulamaları ile para gönderen insan sayısının aşırı düzeyde artmasıyla birlikte teker teker Türkiye’yi hedef pazarları arasına eklemeye başladılar. Bu başarılı online hizmetlerden bir diğeri de Remitly.

Remitly de diğer servisler gibi web sitesi üzerinden online olarak para transferi yapabilmenizi sağlıyor. Türkçe dil desteği de mevcut olan Remitly, Türkiye’ye yeni geldiği için şu anda para transferlerinden de gönderim ücreti almıyor.

Remitly‘i diğer uygulamalardan ayıran en belirgin özelliği ise Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren bankalar üzerinden de Türkiye’ye para transferi yapabiliyorsunuz. Diğer uygulamalar daha çok Avrupa özelinde ilerlerken; Remitly, ABD yurtdışı para transferi özelliğiyle oldukça öne çıkıyor.

Çalışma mantığı diğer uygulamalarla tamamen aynı olan bu servise de, para transfer ederken bir şans vermek isterseniz bu link üzerinden kayıt olabilir ve transferinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Remity ile £100 ve üzeri yurtdışı para transferinize £15 kazandıran davet kodu

Revolut

revolut web Bu noktada SWIFT ve Western Union gibi klasik bildiğimiz pahalı yöntemlerin yanı sıra, teknolojinin ilerlemesi ve bu alandaki fin-tech girişimlerinin de artmasıyla çok sayıda online hizmet veren yurtdışı para transfer uygulamaları alternatifleri çıkmaya başladı. Sayısı her geçen gün artan bu uygulamaların yükselişiyle, haliyle en güveniliri hangisi diye araştırmaya çıkan kişi sayısı da oldukça arttı. Eğer siz de bu araştırmayı yaparken bu yazımıza denk geldiyseniz, harika. Çünkü sizlere bizzat denediğimiz ve başarılı bulduğumuz bazı yurtdışına para transferi sistemleri ve yurtdışı para transferi ücretleri hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Tabii ki bu para transfer yöntemlerine ek olarak daha hızlı transferler için kripto para borsalarını da kullanabilirsiniz.

Dünya çapında 14 milyondan fazla perakende müşterisi ve 500.000 işletme tarafından güvenilen, Avrupa’daki 1 numaralı FinTech bankacılık uygulaması olan Revolut; sunduğu banka kartı, dünyanın her yerinde ATM’den komisyonsuz para çekme fırsatı, kripto para cüzdanı, hisse yatırımları ve cashback kampanyalarının yanı sıra yurtdışına para transferi yapmanıza da olanak sağlıyor.

Diğer servislere göre daha düşük komisyonlarla bu süreci tamamlayan Revolut, yurtdışı para transfer uygulamaları arasında zirveye oturmaya aday gibi görünüyor. Eğer ucuz bir uluslararası para transferi arıyorsanız, Revolut’a da göz atabilirsiniz. Revolut‘ta hesap açarken gereken arkadaş daveti kodu olarak “fatih1i9” kodunu kullanabilir ya da bu link üzerinden üye olabilirsiniz.

Geriye ise çok kolay bir şekilde hesabınıza para yükleyip, bu parayı güvenli bir şekilde dünyanın farklı bir bölgesindeki yerel banka hesabına transfer etmek kalıyor.

Azimo

azimo transfer e1620329603914 Bu noktada SWIFT ve Western Union gibi klasik bildiğimiz pahalı yöntemlerin yanı sıra, teknolojinin ilerlemesi ve bu alandaki fin-tech girişimlerinin de artmasıyla çok sayıda online hizmet veren yurtdışı para transfer uygulamaları alternatifleri çıkmaya başladı. Sayısı her geçen gün artan bu uygulamaların yükselişiyle, haliyle en güveniliri hangisi diye araştırmaya çıkan kişi sayısı da oldukça arttı. Eğer siz de bu araştırmayı yaparken bu yazımıza denk geldiyseniz, harika. Çünkü sizlere bizzat denediğimiz ve başarılı bulduğumuz bazı yurtdışına para transferi sistemleri ve yurtdışı para transferi ücretleri hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Tabii ki bu para transfer yöntemlerine ek olarak daha hızlı transferler için kripto para borsalarını da kullanabilirsiniz.
Azimo ile yurtdışı para transferi

Bir diğer başarılı para transferi uygulaması Azimo ise dünyanın her yerine para göndermek için en hızlı ve en güvenli yurtdışı para transfer uygulamaları çözümlerinden biri. Yukarıdaki rakip çözümler gibi istediğiniz yerde ve istediğiniz zaman dünyanın herhangi bir yerine banka havalesi yapabilmenizi sağlıyor.

İspanya’da ve dünyada en çok kullanılan bir online transfer hizmeti olarak da bilinen Azimo; 190 ülkede, 80 farklı para birimi ve farklı ödeme yöntemini destekliyor. Bu link üzerinden kayıt olarak para transferinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Azimo’da ilk andan itibaren komisyonlar ve döviz kurları hakkında bilgilendiriliyorsunuz, böylelikle sürpriz fiyatlarla karşılaşmıyorsunuz. İngiltere finans hukukuna tabi bir kuruluştur ve transferler klasik bankalara göre % 90 daha ucuza denk geliyor. Alıcılar gönderdiğiniz parayı birkaç saat içinde alıyor.

Azimo‘nun arkadaş davet sistemine kayıt olursanız, davet ettiğiniz her arkadaşınız için 10 Euro gelir elde edebilirsiniz.

Azimo yurtdışı para transfer uygulamasında £2 indirim veren arkadaş davet kodu
Azimo dünyanın her yerine para göndermek için en hızlı ve en güvenli çözümlerden biridir...Devamını Gör
Azimo dünyanın her yerine para göndermek için en hızlı ve en güvenli çözümlerden biridir. Azimo, istediğiniz yerde ve istediğiniz zaman banka havalesi yapabilmenizi sağlar. İspanya'da ve dünyada en çok kullanılan bir online transfer hizmetidir. 190 ülkede, 80 farklı para birimi ve farklı ödeme yöntemleri ile çalışır. Daha Az Göster

Spoko

spoko Bu noktada SWIFT ve Western Union gibi klasik bildiğimiz pahalı yöntemlerin yanı sıra, teknolojinin ilerlemesi ve bu alandaki fin-tech girişimlerinin de artmasıyla çok sayıda online hizmet veren yurtdışı para transfer uygulamaları alternatifleri çıkmaya başladı. Sayısı her geçen gün artan bu uygulamaların yükselişiyle, haliyle en güveniliri hangisi diye araştırmaya çıkan kişi sayısı da oldukça arttı. Eğer siz de bu araştırmayı yaparken bu yazımıza denk geldiyseniz, harika. Çünkü sizlere bizzat denediğimiz ve başarılı bulduğumuz bazı yurtdışına para transferi sistemleri ve yurtdışı para transferi ücretleri hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Tabii ki bu para transfer yöntemlerine ek olarak daha hızlı transferler için kripto para borsalarını da kullanabilirsiniz.
Spoko ile yurtdışı para transferi

Avrupa Birliği ve İngiltere’den Türkiye’ye ve dünya çapındaki 50’den fazla ülkeye en iyi fiyat ve minimum komisyonla anında online para transferi yapmanızı sağlayan bir diğer servis ise Spoko.

Spoko da diğer rakipleri gibi benzer şekilde mobil uygulaması ve web sitesi üzerinden işlem yapmanızı sağlıyor. Türkçe olarak sunulan Spoko uygulamasında ne kadar para gönderirseniz gönderin farketmeksizin sabit 1,25 Euro ücret ile dakikalar içerisinde anlık kur üzerinden kolayca para gönderebilirsiniz. 

Spoko‘ya üye olduktan sonra sisteme göndereceğiniz para miktarını girerek para transferinize başlayabilirsiniz. Paranızın ne zaman geleceği ve işlemler için ne kadar komisyon alınacağı ile ilgili tüm bilgiler size şeffaf bir şekilde sunuluyor. Daha sonra bulunduğunuz ülkenin ödeme yöntemine göre paranızı gönderip, gerisini Spoko‘ya bırakıyorsunuz.

Bu uygulamanın diğer sistemlere göre 2 en önemli artısı var. Birincisi, anında teslimat seçeneğinin olması. İkincisi ise sadece online olarak değil, banka hesabı olmadan çevrimdışı olarak da yurtdışına para gönderme fırsatı sağlaması. Yani para gönderdiğiniz kişinin banka hesabı yoksa, bulunduğu konuma en yakın şubeye gidip sizin gönderdiğiniz parayı nakit olarak alabiliyor.

Spoko‘nun bir başka avantajı da arkadaş davet sistemine sahip olması. Davet linkinizle uygulamaya yönlendirdiğiniz her arkadaşınız için 10 Euro kazanabiliyorsunuz. 

Bu markanın şu anda aktif bir indirim kampanyası bulunmuyor. Dilerseniz Kuponigo üzerinde bu markaya benzer çok sayıda fırsat ve indirim kuponunu bulabilirsiniz. Ayrıca En Popüler sayfamız da, başlangıç için iyi olabilir.

SWIFT

christine roy ir5mhi6rpg0 unsplash Bu noktada SWIFT ve Western Union gibi klasik bildiğimiz pahalı yöntemlerin yanı sıra, teknolojinin ilerlemesi ve bu alandaki fin-tech girişimlerinin de artmasıyla çok sayıda online hizmet veren yurtdışı para transfer uygulamaları alternatifleri çıkmaya başladı. Sayısı her geçen gün artan bu uygulamaların yükselişiyle, haliyle en güveniliri hangisi diye araştırmaya çıkan kişi sayısı da oldukça arttı. Eğer siz de bu araştırmayı yaparken bu yazımıza denk geldiyseniz, harika. Çünkü sizlere bizzat denediğimiz ve başarılı bulduğumuz bazı yurtdışına para transferi sistemleri ve yurtdışı para transferi ücretleri hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Tabii ki bu para transfer yöntemlerine ek olarak daha hızlı transferler için kripto para borsalarını da kullanabilirsiniz.
SWIFT ile yurtdışı para transferi

Şimdi o kadar yüksek teknolojinin ve kolaylığın arasında sizlere bu transfer yöntemlerini sunmak pek içimizden gelmese de bahsetmekte fayda var.

Türkiye’de bankaların mobil uygulamalarında standart olarak sunduğu yurt dışı para transferi hizmetlerinden biri olan SWIFT ile para transferi; komisyon oranları ve swift para transferi ücretleri nedeniyle şu anda oldukça geri kalmış durumda Üstelik paranızın ne zaman ulaşacağının pek garantisi olmuyor ve hem siz hem de gönderdiğiniz kişi ekstra para kesintilerine maruz kalıyor.

Buna rağmen yine de kullanmak isterseniz; bankanızın online bankacılık uygulamasına giriş yapıp, yurt dışı para transferi seçeneğine göz atabilirsiniz.

Western Union, Moneygram ve UPT

alistair macrobert 8wmflrtlm2g unsplash Bu noktada SWIFT ve Western Union gibi klasik bildiğimiz pahalı yöntemlerin yanı sıra, teknolojinin ilerlemesi ve bu alandaki fin-tech girişimlerinin de artmasıyla çok sayıda online hizmet veren yurtdışı para transfer uygulamaları alternatifleri çıkmaya başladı. Sayısı her geçen gün artan bu uygulamaların yükselişiyle, haliyle en güveniliri hangisi diye araştırmaya çıkan kişi sayısı da oldukça arttı. Eğer siz de bu araştırmayı yaparken bu yazımıza denk geldiyseniz, harika. Çünkü sizlere bizzat denediğimiz ve başarılı bulduğumuz bazı yurtdışına para transferi sistemleri ve yurtdışı para transferi ücretleri hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Tabii ki bu para transfer yöntemlerine ek olarak daha hızlı transferler için kripto para borsalarını da kullanabilirsiniz.
Western Union ve Moneygram ile yurtdışı para transferi

Bu iki sistem de birbirine çok benzediğinden aynı anda söyleme gereği duyduk. Yukarıda ifade ettiğimiz uygulamaların çoğu hep karşı tarafın da bir banka hesabı olduğunu düşünerek hizmetlerini sunuyorlar. Peki ya karşı tarafın o ülkede yerel bir banka hesabı yoksa?

İşte tam bu noktada Western UnionMoneygram ve UPT para transferi sistemleri karşı tarafın banka hesabı olmasa bile kimliğiyle ilgili bankalara/döviz bürolarına gidip gönderdiğiniz parayı nakit olarak almasını sağlıyor. Fiyatı SWIFT’e göre nispeten ucuz sayılır ama online servislere göre oldukça pahalı. Ayrıca kur dönüşümlerinden de zarar etme riskiniz var. Yine de çok acil ihtiyacınız varsa kullanabilirsiniz.


Herkesin kafasını karıştıran ve seçmek için doğru kaynak aradığı önemli bir konuda bildiğimiz tüm detayları sizlere aktarmak istedik. Tabii ki bunlara ek hızlı transferler için kripto para uygulamaları da kullanabilirsiniz. Bundan sonrası için artık seçim size kalıyor 🙂


Yurtdışına en ucuz para gönderme nasıl olur?

Yurtdışına en ucuz para gönderme yolunu bulabilmek için bu yazımızda bahsettiğimiz uygulamalara üye olup, hepsinden para gönderiyormuş gibi sorgulama yapabilirsiniz. Komisyonlar ve kurlar anlık olarak değişkenlik gösterdiğinden bazen bir diğer uygulama ile göndermek daha avantajlı olabiliyor. O nedenle para göndermeden önce tüm uygulamaları denemenizi tavsiye ederiz.

PTT yurtdışı para gönderme nasıl yapılır?

Yurtdışına para göndermek için PTT’yi kullanmak oldukça eski ve pahalı bir yöntemdir. O nedenle bu yazımızda bahsettiğimiz modern ve ekonomik çözümleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Yurt dışından Ibana para gönderilir mi?

Bu para transferi uygulamalarının neredeyse tamamı bir iBAN numarasına para transferi yapmanızı mümkün kılar. Karşı tarafın parayı gidip bir yerden almasına gerek kalmaz, çok kısa sürelerde karşı tarafa ulaşır.

Türkiyeden Özbekistan’a para nasıl gönderilir?

Bu yazımızda yer alan uygulamalarla Türkiye’den sadece Özbekistan’a değil, dünyadaki birçok ülkeye para gönderebilirsiniz.

Bu içerikler ilginizi çekebilir

Bu sayfadaki deneyiminizi puanlayın:

Your page rank:

20 Yorum

Yorumunuzu Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Bu konuda Transferwise’ı bana göre tek geçerim.Beni hiç üzmediler.Çeşitli ülkelerde çok faydalandım.Bencede listenin en üst sırasını hak ediyor.

 2. Western union tarafından yapılacak para transferi adıma gerçekleşmiyor nedeni ne olabilir yurt dışından Türkiye’ye adıma para gönderecekler fakat olmadı gönderilmemiştir dedi en kısa zamanda dönüş yaparsanız çok sevinirim ?

 3. Sistemleri değişmiş olabilir, uzun süredir kullanmadım. Türkiye’deki herhangi bir banka hesabına transfer ettirmeyi deneyin.

 4. PeP mobil uygulamasını tavsiye ederim. Ucretsiz yurt dısı EUR GBP hesabı acabılır, Buraya yatan parayı PeP Kartınızla Halkbank ATM’lerinden çekebilirsiniz.

 5. Harika bir içerik olmuş. Herkes saçma sapan şeyler söylüyor. Ben transferwise i kullandım, 3 saatte gitti para gerçekten. Yıllardır swift ile bankaları zengin ediyormuşum boşuna. Çok sağol

  • Merhaba.Transfer wise uygulamasını indirip 2 haftadır sorunsuz kullandım.Bugün bir anda söyelemeyecekleri nedenden dolayı hesabımı kapattılar mailde hiçbir açıklama yok ve 300€ da hesapta kaldı.Böyle sorunlar yaşamayacağım hesap hangisi yukarda belirttiklerinizden acaba ? Deneyimleri olan yazabilir mi? Şuan transfer go yu denemeyi düşünüyorum ama bi yandan da korkuyorum.

   • Merhaba, müşteri hizmetleri çok iyi çalışıyor Wise’ın, böyle bir sorun yaşamanız şaşırttı. Genelde güvenlik açısından bazen ek bilgi istiyorlar, acaba onları vermediniz mi? Paranız orda kalmaz, mutlaka iade ederler.

 6. Abicim bende Yapikredi atm karti. İcinde de param var. Atmden nakit cekmek istiyorum islem sonunda “ communication error,transaction cannot be processed” diye hata veriyor. Nedeni nedir acaba?

 7. Unicredit bildiğiniz gibi Yapı Kredi’yi elden çıkardı. Belki anlaşması bitmiş olabilir. Farklı bir bankanın ATM’sini deneyin isterseniz.

 8. Abi Kartimin üstünde Visa yazıyor. Atmde de visanin logosu var. Anlamadim. İnternetten sorunu yazdim belki bloke olma ihtimali var diyorlar. Teşekkürler bu arada

 9. Merhabalar. geçenlerde transferwiese aracılığı ile Türkiyedeki döviz hesabına 1200 Euro gönderdim fakat Türkiye finans bankası 9.72 Euro masraf kesmiş gönderdiğim paradan ben gönderim ücretini transferwieseye ödedim zaten banka böyle her para yatırdığımızda ülkeye döviz soktuğumuzda bizi sağmalık inek yerine mi koyacak?
  Bunun hukuku nedir? Böyle bir hakkı var mı bankanın?
  Varsa direkt şahsa Euro olarak wu veya moneygram üzerinden göndermek daha avantajlı.!

 10. Merhaba. Türkiye’deki bankalar döviz girdilerinden komisyon kesiyor. O nedenle Transferwise’da TL’ye çevirip TL hesabınıza aktarmanız gerekir masrafsız olması için.

 11. Transferwise’ı kullanıyorum. Çok memnunum sadece Uluslararası para gönderimi için değil reel kur üzerinden döviz alımı için de muhteşem.

 12. Ich habe zum ersten mal Geld überwiesen!
  Komischer weise steht da ,das transfer wartet bis das geld auf deren konto ist! Ist das normal das ,das Geld nicht sofort auf das konto des empfängers geht und vorher zu transfer geht?
  Und bei der Überweisung steht ein andere Bank als der Eigentlich vom Empfänger!
  Ist das eine verschlüsselung. ICH HABE KEINE BANKKARTE EINGEGEBEN Und auch keine Master oder Visa ! Ich habe Paypal kann es sein das er sich das Geld Automatisch dort geholt hat?
  Ich hoffe das das jetzt am Montag dort Ankommt🤔