En Popüler Kategoriler Markalar Yazılar

Merhaba!

Ücretsiz Kuponigo Türkiye E-Posta Bülteni'ni almak için lütfen aşağıya e-posta adresinizi bırakın. Spam yapmadan sizleri en son kampanyalardan haberdar edeceğiz.


Türkiye’deki en hızlı ve en ucuz 12+ yurtdışı para transferi uygulaması 💸

Günümüzde bireysel kullanıcılar ve şirketler; Türkiye’den yurtdışı para transferi yapma konusunda çok ciddi sıkıntıları yaşıyor. Özellikle Paypal gibi ana oyuncuların artık Türkiye’de faaliyet gösterememesi bu işlemlerin yapılmasını da oldukça zorlaştırdı.

Bu nedenle çoğu insan gelenekselleşen banka üzerinden SWIFT transferi ya da daha çok bilinen Western Union tarzı yurtdışı para transferi sistemlerini kullanmaya başladı ama bu servisler kendilerine olan ilginin farkında oldukları için zamanla yüksek komisyonlar almaya başladılar.

Bir kesim de kripto para uygulamalarıyurtdışına para transferi yapmak için kullanmaya başladı ama orada da ülkelerin kripto paralara karşı olan yaklaşımları işi komplike hale getiriyor. İşte tam bu noktada yaşanan sorunları çözmek için bu alanda faaliyet gösteren çok sayıda yerli ve yabancı fin-tech girişimler doğmaya başladı.

Bu yazımızda sizlere hem geleneksel yöntemleri, hem de bu yerli ve yabancı uluslararası para transferi uygulamalarını anlatarak bu soruna kökten çözüm üretmek istiyoruz. Eğer siz de yurtdışı para transferi yapıyor ve çok ciddi komisyonlar ödeyerek zarar ediyorsanız, bu yöntemlerimize şans vermenizi tavsiye ediyoruz.

Uluslararası bir para transferi uygulaması seçerken göz önünde bulundurulması gereken birkaç şey vardır. Öncelikle, ne kadar para gönderdiğinizi ve nereye gönderdiğinizi düşünmeniz gerekir. Çünkü bazı uygulamalar belirli ülkeler veya para birimleri için daha iyi fiyatlara sahip olabilir.

Servislerden bazıları Türkiye’den yurtdışına para transferini desteklerken, bazıları da sadece yurtdışından Türkiye’ye para transferini destekliyor. Bu nedenle her uygulamanın hangi yönde yurtdışı para transferini desteklediğini belirteceğiz. Bulunduğunuz duruma göre dilediğiniz uygulamayı tercih edebilir ve kullanabilirsiniz.

Ayrıca her uygulamanın altında o uygulamanın Kuponigo’daki güncel kampanya ve indirimlerine de yer verdik. Daha fazlası için sitemizdeki “Para ve Finans” bölümünü ziyaret edebilirsiniz. Eğer yurtdışında yaşıyorsanız, Kuponigo‘nun İngilizce versiyonundaki “The best international money transfer apps” yazımızı da okuyabilirsiniz.

Wise

Wise ile yurtdışı para transferi

Güvenilir yurtdışı para transferi deyince akla ilk gelen uygulamalardan biri olan Wise (Eski adıyla Transferwise), yıllardır anlık kur üzerinden Türkiye’den yurt dışındaki herhangi bir IBAN numarasına ya da yurt dışından Türkiye’deki herhangi bir IBAN numarasına karşılıklı olarak çok uygun komisyonlarla IBAN ile yurtdışı para transferi yapmanızı sağlıyor.

Hatta son olarak isim değişikliği ile birlikte sadece biryurtdışı para transferi uygulaması olmaktan çıkıp, adeta bir uluslararası online bankacılık uygulamasına da dönüştü. Yani Wise aynı zamanda sizlere dakikalar içinde yüzlerce para biriminde kurumsal ya da bireysel bir banka hesabı açmanıza da imkan tanıyor.

Wise ile yurtdışına para göndermek ya da Avrupa’da bir banka hesabı açmak istiyorsanız ilk olarak bu linke tıklayarak Wise üyeliğinizi açın (Bu davet linki size ayrıca ilk transferinizi ücretsiz ve komisyonsuz yapmanızı da sağlayacak).

Daha sonra gönderici kısmına bulunduğunuz ülkedeki yerel para biriminizi seçin ve alıcı kısmında da göndermek istediğiniz ülkenin para birimini seçin. Bunu yaptığınızda zaten anlık kur üzerinden sizin ödeyeceğiniz toplam tutarı ve karşıya ulaşacak toplam miktarı görüyorsunuz. Bu konuda endişelenmeyin, çünkü Wise daima reel döviz kurunu kullanıyor.

Yani bu uygulama ile yurtdışına para gönderirken siz Türk Lirası cinsinden ödeme yapıyorsunuz ama ödeme karşı tarafa seçtiğiniz döviz cinsinden iletiliyor. Bu nedenle onay verip son aşamaya geldiğinizde ise sistem size bir yerel banka hesabı / IBAN numarası veriyor ve oraya kendi yerel para biriminizden EFT, Havale ya da FAST yöntemlerinden biriyle para göndermenizi söylüyor.

Eğer yurt dışından Türkiye’ye para gönderiyorsanız banka kartı, kredi kartı, Direct Debit, Apple Pay ve Google Pay gibi farklı ödeme seçenekleri de çıkıyor.

Türkiye’de BDDK lisansı ile faaliyet gösteren Birleşik Ödeme Hizmetleri ile işbirliği yapan Wise, paranızı Fibabank üzerinden yönetiyor ve para transferini bu banka hesapları üzerinden gerçekleştiriyor.

Transfer yaptığınız sıraada fiyatların tam olarak ne olduğunu göreceksiniz, bu yüzden sürprizlerle karşılaşmayacaksınız. Ayrıca, bir transferi iptal etmeniz veya iade etmeniz gerekirse, bunu herhangi bir zorluk çekmeden yapabileceksiniz.

İşlemleri web siteleri üzerinden kolaylıkla Türkçe olarak yönetebiliyorsunuz. Sistem oldukça şeffaf ve paranızın tahmini olarak saat kaçta ulaşacağı gönderim sırasında size söyleniyor. Ayrıca paranızın tam olarak nerede olduğu da anlık olarak her aşamada size bildiriliyor.

wise-logo
Kupon Kodu Gerektirmiyor
Wise ile ilk yurtdışı para transferinizi ücretsiz yapma fırsatı

TransferGO

TransferGO ile yurtdışı para transferi

Uluslararası para transferi uygulamaları söz konusu olduğunda, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı seçenek vardır. Ancak, en hızlı ve en ucuz seçeneği arıyorsanız TransferGO bunlardan biri. Bu uygulama ile de Türkiye’den yurt dışına para göndermek ya da yurt dışından Türkiye’ye online olarak para göndermek mümkün.

TransferGO ile yurtdışına para göndermek istiyorsanız ilk olarak bu linke tıklayarak TransferGO üyeliğinizi açın, daha sonra gönderici kısmında bulunduğunuz ülkedeki yerel para biriminizi seçin ve alıcı kısmında da göndermek istediğiniz ülkenin para birimini seçin.

Ardından gelen ekranda anlık kur üzerinden sizin ödeyeceğiniz toplam tutarı ve karşıya ulaşacak toplam miktarı göreceksiniz. Bu ekranda onay verdiğinizde sistem size bir yerel banka hesabı / IBAN numarası verecek ve oraya kendi yerel para biriminizden EFT, Havale ya da FAST yöntemlerinden biriyle para göndermenizi isteyecek.

Eğer yurt dışından Türkiye’ye para gönderiyorsanız banka kartı, kredi kartı, Direct Debit, Apple Pay ve Google Pay gibi farklı ödeme seçenekleri de çıkıyor.

Eğer ödeme aşamasında göreceğiniz promosyon kodu alanına “kuponigo” yazarsanız paranızı gönderdikten sonra hesabınıza ödül bakiye de yükleniyor olacak.

TransferGO ile para transferi yapmanın diğerlerine göre üç önemli artısı var. Bunlardan birisi anlık para transferi hizmeti. Yani o an sistem müsaitse paranızı saniyeler içinde karşı tarafa yatırıyor.

İkinci önemli artı ise sabit fiyatlı komisyon oranı, yani bu uygulamada ödeyeceğiniz komisyon miktarı gönderdiğiniz paranın miktarına göre değişmiyor.

Üçüncü artısı ise eğer göndereceğiniz paranın aciliyeti yoksa ücretsiz olarak gönderim yapabiliyor olmanız. Transfer seçeneklerinde size “ücretsiz” seçeceği de sunuluyor ve bu işlemin süresi 3 günden 1 haftaya kadar bulabiliyor. Eğer komisyon ödemeden para göndermek istiyorsanız, bu uygulama tam size göre.

Bu promosyon koduyla TransferGo’da ilk uluslararası para transferinizi yaptığınızda 400 TL kazanın
Bu promosyon koduyla TransferGo’da ilk uluslararası para transferinizi yaptığınızda 400 TL kazanın

Remitly

Remitly ile yurtdışı para transferi

Türkiye’deyurtdışı para transferi uygulamalarına olan ilginin artması üzerine bu pazara yeni oyuncular da eklenmeye devam ediyor. Bunlardan biri olan Remitly de kullanabileceğiniz yurtdışı para transferi uygulamalarından biri ama ne yazık ki şu anda Türkiye’den yapılan yurtdışı para transferini desteklemiyor. Eğer yurtdışında yaşıyorsanız Remitly ile Türkiye’ye para göndermek mümkün.

Türkçe dil desteği de mevcut olan Remitly‘nin çalışma mantığı yukarıdaki diğer uygulamalarla tamamen aynı. Remitly‘e bu link üzerinden kayıt olabilir ve yurtdışından Türkiye’ye para transferinizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Remitly‘i diğer uygulamalardan ayıran en belirgin özelliği ise Amerika Birleşik Devletleri‘nde faaliyet gösteren bankalar üzerinden de Türkiye’ye dolar cinsi para transferi yapabiliyorsunuz. Diğer uygulamalar daha çok Avrupa özelinde ilerlerken; Remitly‘nin Amerika’dan Türkiye’ye para transferi özelliği oldukça öne çıkıyor.

Uygulama, bilgilerinizi korumak için özel bir şifreleme ve ödemelerinizi işlemek için güvenli bir sunucu kullanıyor. Hesabınızı güvende tutmak için ayrıca bir PIN kodu da ayarlayabilirsiniz. Yani Remitly de uluslararası para göndermek için tercih edebileceğiniz güvenli yollardan biridir.

Remitly ile yapacağınız uluslararası para transferi için 100£ gönderdiğinizde £15 veren arkadaş davet linki
Remitly ile yapacağınız uluslararası para transferi için 100£ gönderdiğinizde £15 veren arkadaş davet linki

Ria

Ria ile yurtdışı para transferi

Bir diğer başarılı para transferi uygulaması Ria ise dünyanın her yerine para göndermek için en hızlı ve en güvenliyurtdışı para transfer uygulamaları çözümlerinden biri. Yukarıdaki rakip çözümler gibi istediğiniz yerde ve istediğiniz zaman dünyanın herhangi bir yerine yurtdışı para transferi yapabilmenizi sağlıyor. Fakat bu uygulama da şu anda Türkiye’den yurtdışına değil, yalnızca yurtdışından Türkiye’ye para transferine izin veriyor.

Ria‘nın uygulamalara göre öne çıkan en güzel özelliği karşı tarafın bir banka hesabına sahip olmak zorunda olmaması. Yani Ria ile para göndereceğiniz kişi bu parayı gidip yerel bir para çekme noktasından banka hesabı olmasa bile çekebilir.

Dünyada en çok kullanılan online para transfer hizmetlerinden biri olarak bilinen Ria; 190 ülkede, 80 farklı para birimi ve farklı ödeme yöntemini destekliyor. Bu link üzerinden kayıt olarak para transferinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Ria‘da ilk andan itibaren komisyonlar ve döviz kurları hakkında bilgilendiriliyorsunuz, böylelikle sürpriz fiyatlarla karşılaşmıyorsunuz ve transferler klasik bankalara göre çok daha ucuza denk geliyor. Alıcılar ise gönderdiğiniz parayı birkaç saat içinde alabiliyor.

Ria ile yurtdışına para gönderirken harika oranların ve düşük ücretlerin tadını çıkarın!
Ria ile yurtdışına para gönderirken harika oranların ve düşük ücretlerin tadını çıkarın!

WorldRemit

WorldRemit ile yurtdışı para transferi

Dünya çapındaki 130’dan fazla ülkeye 70’den fazla para birimi ile en iyi fiyat ve minimum komisyonla anında online para transferi yapmanızı sağlayan bir diğer servis ise WorldRemit.

WorldRemit de diğer rakipleri gibi benzer şekilde mobil uygulaması ve web sitesi üzerinden işlem yapmanızı sağlıyor. Ama ne yazık ki bu uygulama da sadece yurtdışından Türkiye’ye para transferine imkan tanıyor.

WorldRemit‘e bu link üzerinden üye olduktan sonra sisteme göndereceğiniz para miktarını girerek para transferinize başlayabilirsiniz. Paranızın ne zaman geleceği ve işlemler için ne kadar komisyon alınacağı ile ilgili tüm bilgiler size şeffaf bir şekilde sunuluyor. Daha sonra bulunduğunuz ülkenin ödeme yöntemine göre paranızı gönderip, gerisini WorldRemit‘e bırakıyorsunuz.

Bu uygulamanın diğer sistemlere göre önemli bir artısı var o da banka hesabı olmadan yurtdışı para transferine imkan tanıması. Yani para gönderdiğiniz kişinin banka hesabı yoksa, bulunduğu konuma en yakın şubeye gidip sizin gönderdiğiniz parayı nakit olarak alabiliyor.

WorldRemit ile 4 kez ücretsiz uluslararası para transferi yapma fırsatı
WorldRemit ile 4 kez ücretsiz uluslararası para transferi yapma fırsatı

Paysend

Paysend ile yurtdışı para transferi

Pazardaki yeni oyunculardan biri olan Paysend de diğer uygulamalara benzer mantıkta çalışan bir yurtdışı para transferi uygulaması. Bu uygulama da ne yazık ki şu anda sadece yurtdışından Türkiye’ye para gönderimilerinizi destekliyor.

Dünya genelindeki 170’den fazla ülkede yurtdışı para transferini destekleyen Paysend‘e bu link üzerinden üye olarak sabit transfer ücretleri ile para gönderebilirsiniz. Yani bu uygulamanın komisyon oranı diğerleri gibi gönderdiğiniz para üzerinden yüzdelik bir oranda değil. Hangi tutarda gönderirseniz gönderin aynı parayı ödüyorsunuz.

Çoğu ülkede anlık para transferlerini de desteklediği için bu uygulamayı da yurtdışı para transferi işlemlerinizde güvenle kullanabilirsiniz.

Paysend uygulaması ile ilk yurtdışı para transferinizi ücretsiz yapmak için arkadaş davet kodu
Paysend uygulaması ile ilk yurtdışı para transferinizi ücretsiz yapmak için arkadaş davet kodu

Mastercard ile Yurtdışı Para Transferi

Mastercard ile Yurtdışı Para Transferi 8211 Fotoğraf Kateryna Ivanova Unsplash

Dünyanın en yaygın ödeme sistemlerinden biri olan Mastercard, yeni duyurduğu banka kartı ile uluslararası para transferi hizmeti ile oyunun kurallarını değiştirmeyi başardı. Bu transfer yöntemi ile Mastercard destekli banka ya da kredi kartınız ile yurtdışındaki herhangi bir Mastercard banka kartına düşük komisyonlarla anında para gönderebilirsiniz.

Yani bu da teknik olarak kredi kartınızdan ödeme yaparak kredi kartı ile yurtdışına para göndermenizi sağlıyor. Bu servisi kullanabilmek için bu servisi destekleyen bir banka ile çalışmanız gerekiyor. Türkiye’de şu anda Garanti BBVA bankasının Bonus Flaş uygulaması üzerinde yer alan “Yurtdışı para transferi” bölümünde bu servisi desteklediğini biliyoruz. Diğer bankalar için çağrı merkezini arayıp bu özelliğe sahip olup olmadıklarını sorabilirsiniz.

Paypal

Paypal ile Yurtdışı Para Transferi

Her ne kadar Türkiye’de faaliyetlerini durdurmuş olsa da yurtdışında yaşayan ve şuan bu içeriğimizi okuyan okuyucularımızı bilgilendirmek amaçlı Paypal‘ı da eklemek istedik.

Paypal şu ana kadar dünyada Türkiye hariç neredeyse tüm ülkelerde faaliyet gösteren en popüler yurtdışı para transferi uygulamasıdır. Aynı zamanda bazı ülkelerde bankacılık ve kredilendirme faaliyetleri de yürütüyorlar.

Paypal‘da karşı tarafa para göndermek için karşı tarafın da Paypal hesabına sahip olması gerektiğini düşünüyorsanız, bu konuda yanılıyor olabilirsiniz. Çünkü Paypal‘ın içine entegre bir sistem olan Paypal Xoom ile bu yazımızdaki diğer uygulamalarda olduğu gibi dünyanın farklı ülkelerindeki yerel banka hesaplarına dakikalar içerisinde para gönderebilirsiniz. Tabii ki tek bir ülke hariç, bizce hangi ülke olduğunu çok kolay tahmin edersiniz… 😉

Türkiye onu çok kızdırdığı için ülkemize neredeyse tamamen küsen Paypal‘ı, eğer yurtdışında yaşıyorsanız yurtdışı para transferi işlemlerinizde kullanabilirsiniz 🙂

Paypal’a üye olurken £50 ödül para kazandıran arkadaş davet linki (Yalnızca yurtdışında yaşayanlar faydalanabilir)
Paypal’a üye olurken £50 ödül para kazandıran arkadaş davet linki (Yalnızca yurtdışında yaşayanlar faydalanabilir)

Revolut

Revolut ile Yurtdışı Para Transferi

Dünya çapında 14 milyondan fazla perakende müşterisi ve 500.000 işletme tarafından güvenilen, Avrupa’daki 1 numaralı FinTech bankacılık uygulaması olan Revolut; sunduğu banka kartı, dünyanın her yerinde ATM’den komisyonsuz para çekme fırsatı, kripto para cüzdanı, hisse yatırımları ve cashback kampanyalarının yanı sıra yurtdışına para transferi yapmanıza da olanak sağlıyor.

Her ne kadar Türkiye’ye geleceğine dair söylentiler artsa da henüz bu konuda atılmış resmi bir adım olmadığı için şu anda Revolut‘tan sadece yurtdışında yaşayan ve yurtdışından Türkiye’ye para göndermek isteyen kişiler faydalanabiliyor. Aynı zamanda bir uluslararası dijital banka da olan Revolut, diğer servislere göre daha düşük komisyonlarla bu süreci tamamladığı için yurtdışı para transferi uygulamaları arasında zirveye oturmaya aday gibi görünüyor.

Revolut ile çok kolay bir şekilde banka hesabınıza para yükleyip, bu parayı güvenli bir şekilde dünyanın farklı bir bölgesindeki herhangi bir yerel banka hesabına transfer edebilirsiniz. Umarız çok yakında Türkiye‘de de faaliyet göstermeye başlarlar ve Türkiye’den yurtdışı para transferi hizmetlerini başlatırlar.

Revolut banka hesabı açarken £50 ödül para kazandıran arkadaş davet kodu (Yalnızca yurtdışında yaşayanlar faydalanabilir)
Revolut banka hesabı açarken £50 ödül para kazandıran arkadaş davet kodu (Yalnızca yurtdışında yaşayanlar faydalanabilir)

Papara

Papara ile Yurtdışı Para Transferi
Papara ile Yurtdışı Para Transferi

Resmi olarak bir yurtdışı para transferi hizmeti sağlamıyor olsa da, Papara ile dolaylı olarak yurtdışı para transferi yapabilmek mümkün. Fakat bu yöntem eğer yurtdışında kendi adınıza bir banka kartınız varsa ile geçerli.

Papara‘nın banka kartı ile bakiye yükleme özelliğini kullanarak yurtdışındaki kendinize ait bir banka kartından Papara hesabınıza bakiye şeklinde para yükleyebilirsiniz. Bu yöntem bazı yurtdışı banka kartlarını desteklemediği için her zaman başarılı olmayabiliyor ama eğer yurtdışında yaşayan bir Türk vatandaşıysanız yine de denemenizde fayda var.

SWIFT

SWIFT ile yurtdışı para transferi

Şimdi o kadar yüksek teknolojinin ve kolaylığın arasında sizlere bu transfer yöntemlerini sunmak pek içimizden gelmese de bahsetmekte fayda var.

Türkiye’de bankaların mobil uygulamalarında standart olarak sunduğu yurt dışı para transferi hizmetlerinden biri olan SWIFT ile para transferi yüksek komisyon oranları nedeniyle şu anda oldukça geri kalmış durumda. Yavaş işlediğinden dolayı paranızın tam olarak ne zaman ulaşacağının pek garantisi olmuyor.

Üstelik hem siz hem de gönderdiğiniz kişi ekstra para kesintilerine maruz kalıyor. Çünkü bu transfer tipinde gönderici ve alıcı bankalar kendi oranlarına göre ciddi komisyonlar alabiliyorlar.

Buna rağmen yine de SWIFT ile yurtdışı para transferi yapmak isterseniz; bankanızın online bankacılık uygulamasına giriş yapıp, yurt dışı para transferi seçeneğine göz atabilirsiniz.

Western Union, Moneygram, UPT ve diğerleri…

Western Union Moneygram ve UPT
Western Union, Moneygram ve UPT ile yurtdışı para transferi

En bilinen ve belki de en pahalı yöntemlerden üçü olan Western UnionMoneygram ve UPT, birbirine çok benzediğinden üçünü de tek bir başlık altında söyleme gereği duyduk. Ve bunlar gibi diğer çok sayıda yöntemi… Listemizdeki çoğu uygulamaya göre en büyük farkları, dünyanın farklı ülkelerinde yerel acentalarının ya da anlaşmalı bankalarının bulunması.

Bu sayede Western UnionMoneygram ve UPT gibi para transferi sistemleri para gönderdiğiniz kişinin o ülkede banka hesabı olmasa bile kimliğiyle ilgili bankalar ve döviz büroları gibi lokal noktalardan birine gidip gönderdiğiniz parayı nakit olarak çekebiliyor. Fiyatı SWIFT’e göre nispeten ucuz sayılır ama yenilkçi online yurtdışı para transferi uygulamalarına göre de oldukça pahalı kalıyor.

Gördüğünüz gibi, uluslararası para transferleri söz konusu olduğunda birçok seçenek karşımıza çıkıyor. Peki siz hangisini tercih ediyorsunuz?


Uluslararası para transfer etmenin en ucuz yolu nedir?

Uluslararası para göndermenin birkaç farklı yolu vardır, ancak bunu yapmanın en ucuz yolu nedir? Piyasada birkaç farklı para transferi uygulaması olsa da, çoğunlukla Wise ve TransferGo kullanmanızı öneririz.

Daha sonra her birine aynı anda para gönderiyormuş gibi her birinden sorgulama yapabilirsiniz. Tavsiyemiz, komisyonlar ve döviz kurları anında değişebileceğinden, herhangi bir şey göndermeden önce tüm uygulamaları denemenizdir. Bu gibi durumlarda başka bir uygulama kullanarak göndermek daha avantajlı olabilir.

Yurtdışında bir IBAN’a para göndermek mümkün müdür?

Wise, TransferGo ve Moneygram gibi en popüler uygulamalardan bazılarının kendi özellikleri ve avantajları vardır, bu nedenle birini seçmeden önce bunları karşılaştırmak önemlidir. Wise, rekabetçi döviz kurları ve düşük ücretler sunduğu için yurtdışında bir IBAN’a para göndermek için popüler bir seçimdir. TransferGo, hızlı teslimat süreleri ile uygun para transferleri sunan bir başka seçenektir. Western Union da tanınmış bir uluslararası para transferi sağlayıcısıdır ve çevrimiçi, yüz yüze ve telefon dahil olmak üzere çeşitli para gönderme yöntemleri sunar.


E-Posta Bültenimize Abone Olun

Ücretsiz Kuponigo Türkiye E-Posta Bülteni'ni almak için lütfen aşağıya e-posta adresinizi bırakın. Spam yapmadan sizleri en son kampanyalardan haberdar edeceğiz.20 Yorum

 1. Bu konuda Transferwise’ı bana göre tek geçerim.Beni hiç üzmediler.Çeşitli ülkelerde çok faydalandım.Bencede listenin en üst sırasını hak ediyor.

 2. Western union tarafından yapılacak para transferi adıma gerçekleşmiyor nedeni ne olabilir yurt dışından Türkiye’ye adıma para gönderecekler fakat olmadı gönderilmemiştir dedi en kısa zamanda dönüş yaparsanız çok sevinirim ?

 3. Sistemleri değişmiş olabilir, uzun süredir kullanmadım. Türkiye’deki herhangi bir banka hesabına transfer ettirmeyi deneyin.

 4. PeP mobil uygulamasını tavsiye ederim. Ucretsiz yurt dısı EUR GBP hesabı acabılır, Buraya yatan parayı PeP Kartınızla Halkbank ATM’lerinden çekebilirsiniz.

 5. Harika bir içerik olmuş. Herkes saçma sapan şeyler söylüyor. Ben transferwise i kullandım, 3 saatte gitti para gerçekten. Yıllardır swift ile bankaları zengin ediyormuşum boşuna. Çok sağol

  • Merhaba.Transfer wise uygulamasını indirip 2 haftadır sorunsuz kullandım.Bugün bir anda söyelemeyecekleri nedenden dolayı hesabımı kapattılar mailde hiçbir açıklama yok ve 300€ da hesapta kaldı.Böyle sorunlar yaşamayacağım hesap hangisi yukarda belirttiklerinizden acaba ? Deneyimleri olan yazabilir mi? Şuan transfer go yu denemeyi düşünüyorum ama bi yandan da korkuyorum.

   • Merhaba, müşteri hizmetleri çok iyi çalışıyor Wise’ın, böyle bir sorun yaşamanız şaşırttı. Genelde güvenlik açısından bazen ek bilgi istiyorlar, acaba onları vermediniz mi? Paranız orda kalmaz, mutlaka iade ederler.

 6. Abicim bende Yapikredi atm karti. İcinde de param var. Atmden nakit cekmek istiyorum islem sonunda “ communication error,transaction cannot be processed” diye hata veriyor. Nedeni nedir acaba?

 7. Unicredit bildiğiniz gibi Yapı Kredi’yi elden çıkardı. Belki anlaşması bitmiş olabilir. Farklı bir bankanın ATM’sini deneyin isterseniz.

 8. Abi Kartimin üstünde Visa yazıyor. Atmde de visanin logosu var. Anlamadim. İnternetten sorunu yazdim belki bloke olma ihtimali var diyorlar. Teşekkürler bu arada

 9. Merhabalar. geçenlerde transferwiese aracılığı ile Türkiyedeki döviz hesabına 1200 Euro gönderdim fakat Türkiye finans bankası 9.72 Euro masraf kesmiş gönderdiğim paradan ben gönderim ücretini transferwieseye ödedim zaten banka böyle her para yatırdığımızda ülkeye döviz soktuğumuzda bizi sağmalık inek yerine mi koyacak?
  Bunun hukuku nedir? Böyle bir hakkı var mı bankanın?
  Varsa direkt şahsa Euro olarak wu veya moneygram üzerinden göndermek daha avantajlı.!

 10. Merhaba. Türkiye’deki bankalar döviz girdilerinden komisyon kesiyor. O nedenle Transferwise’da TL’ye çevirip TL hesabınıza aktarmanız gerekir masrafsız olması için.

 11. Transferwise’ı kullanıyorum. Çok memnunum sadece Uluslararası para gönderimi için değil reel kur üzerinden döviz alımı için de muhteşem.

 12. Ich habe zum ersten mal Geld überwiesen!
  Komischer weise steht da ,das transfer wartet bis das geld auf deren konto ist! Ist das normal das ,das Geld nicht sofort auf das konto des empfängers geht und vorher zu transfer geht?
  Und bei der Überweisung steht ein andere Bank als der Eigentlich vom Empfänger!
  Ist das eine verschlüsselung. ICH HABE KEINE BANKKARTE EINGEGEBEN Und auch keine Master oder Visa ! Ich habe Paypal kann es sein das er sich das Geld Automatisch dort geholt hat?
  Ich hoffe das das jetzt am Montag dort Ankommt🤔

Yorumunuzu Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Sözleşmesi'ni kabul ediyorum.