Menu

Abone Olun & Tasarruf Edin

Çok fazla ödemenizi istemiyoruz, çünkü sebebi var! Her bütçeye uygun en iyi kampanyalar, kuponlar ve indirim kodları, üstelik ücretsiz! Yüzlerce markanın en son fırsatlarını almak için Kuponigo Tasarruf Rehberi E-posta Bülteni'mize kaydolun.

En İyi WordPress SEO Eklentisi Hangisi? Deneyimimize Dayalı

Doğru plugin ile WordPress sitenizin trafiğini artırın. Bu kılavuz, en iyi WordPress SEO Eklentisi konusunda size yol gösterecek ve bilinçli bir karar vermenize yardımcı olacaktır.
0 / 5 Puan: 5

Puan:


WordPress sitenizin arama motoru optimizasyonunu (SEO) geliştirmek en iyi WordPress SEO eklentisini mi arıyorsunuz? O zaman gerçek deneyimimize dayalı bu içeriğimiz, başlamanız için mükemmel bir yol olabilir. Bildiğiniz gibi WordPress SEO eklentisi adına birçok seçenek mevcuttur, bu nedenle ihtiyaçlarınız için hangisinin en iyisi olduğuna karar vermek zor olabilir. Ancak hangisini seçerseniz seçin, kesin olan bir şey var: Bir gecede sizi Google’ın arama sonuçlarının en üstüne çıkaracak sihirli SEO değneği diye bir şey yoktur!

Bir WordPress SEO eklentisi, web sitenizin arama motoru sonuç sayfalarındaki sıralamasını iyileştirebilir ve müşterilerin işletmenizi çevrimiçi olarak bulmasını kolaylaştırabilir. Ayrıca, web sitenizin trafiğini artırmanıza ve web sitenizin görünürlüğünü en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabilirler. Sonuçta, amaç, web sitenizin mümkün olduğunca çok sayıda potansiyel müşteri tarafından görülmesini sağlamaktır.

SEO çabalarınızı etkileyebilecek çeşitli faktörlerin bir sonucu olarak, çabalarınızın olumlu sonuçlar göstermeye başlaması dört ila on iki ay arasında sürebilir. Bu kılavuzun nihai amacı, mevcut en iyi WordPress SEO eklentilerinden bazılarının farkında olduğunuzdan emin olmak ve hangisini kullanmanız gerektiği konusunda bilinçli bir karar vermenize yardımcı olmaktır. Ek olarak, Kuponigo by BudgetFitter’daki deneyimimize dayanarak piyasadaki WordPress SEO Eklentisi için kendi önerilerimizi de ekledik.

WordPress SEO eklentisinin Önemini Anlayın.

Sitenizi arama motorları için optimize eden WordPress SEO eklentileri, arama motoru sıralamalarını iyileştirmek isteyen herhangi bir web sitesi için gereklidir. Bu eklentiler, sitenizin içeriğini, yapısını ve meta verilerini, Google gibi arama motorları için optimize ederek arama motorlarına daha görünür hale getirmeye yardımcı olur. Bir SEO eklentisi olmadan, değerli trafiği ve potansiyel müşterileri kaçırabileceğinizi hatırlamak önemlidir. Bir WordPress SEO eklentileri kullanarak, sitenizin arama motorları için optimize edildiğinden emin olabilirsiniz, böylece çevrimiçi varlığınızdan mümkün olan en iyi sonuçları elde edersiniz.

Abone Olun & Tasarruf Edin

Çok fazla ödemenizi istemiyoruz, çünkü sebebi var! Her bütçeye uygun en iyi kampanyalar, kuponlar ve indirim kodları, üstelik ücretsiz! Yüzlerce markanın en son fırsatlarını almak için Kuponigo Tasarruf Rehberi E-posta Bülteni‘mize kaydolun.

Özel ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurun.

WordPress için bir SEO eklentisi seçerken özel ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Anahtar kelimeleri araştırmanıza yardımcı olacak bir eklenti, sitenizi sayfada optimize etmenize yardımcı olacak bir eklenti, bir XML site haritası oluşturmanıza yardımcı olacak bir eklenti ister misiniz? Siteniz için bir XML site haritası oluşturmak ister misiniz? İhtiyacınız olan özellikleri, SEO stratejiniz için ne kadar önemli olduklarına bağlı olarak önceliklendirmelisiniz. Bu, seçeneklerinizi daraltmanıza ve siteniz için en iyi eklentiyi seçmenize olanak tanır.

WordPress için En İyi SEO Eklentisini Araştırın ve Karşılaştırın.

WordPress siteniz için doğru SEO eklentisini seçmeden önce araştırmanızı yapmak ve en iyi seçenekleri karşılaştırmak akıllıca bir fikirdir. Eklentinin genel popülaritesini ve itibarını ve diğer kullanıcıların yorumlarını arayın. Her eklentinin özelliklerini ve işlevselliğini ve ayrıca bunlar için geçerli olabilecek ek maliyetleri ve sınırlamaları dikkate almak faydalı olacaktır.

WordPress için en popüler SEO eklentilerinden bazıları Rank MathYoast SEO, All in One SEO (AIOSEO) ve SEOPress’tir. Araştırmanızı yapar ve kullanabileceğiniz seçenekleri karşılaştırırsanız, araştırmanızı yaparak WordPress siteniz için en iyi SEO eklentisini seçebileceksiniz. Aşağıda, her eklenti tarafından sunulan özelliklerin birkaç önemli noktası listelenmiştir:

Rank Math

Kuponigo’da Bizim Tercihimiz
Rank Math SEO eklentisi ile WordPress web sitenizin değerini artırın

Rank Math WordPress SEO eklentisi, arama motorlarında daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olacaktır. WordPress web sitenizi daha yüksek sıralamalar ve daha fazla trafik için optimize etmek için bugün bu eklentiyi ÜCRETSİZ İNDİRİN.

Ücretsiz İndirin
Bağlantı veya kodun süresi dolmuş olabilir, yeni bir tane almak için bizimle Facebook veya Instagram üzerinden iletişime geçin. Bir satın alma işlemi yaparsanız size ek bir ücreti olmadan komisyon kazanabiliriz. Bu web sitemizi geliştirmemize yardımcı olacaktır.

Rank Math, web sitenizin arama motorlarındaki sıralamasını iyileştirmenize yardımcı olacak çok çeşitli özellikler sunan ve onu mevcut en iyi WordPress SEO eklentilerinden biri haline getiren güçlü bir SEO eklentisidir. Kullanıcı dostu arayüzü ve kullanımı kolay araçları ile Rank Math, içeriğinizi arama motorları için mümkün olan en basit şekilde optimize etmenize yardımcı olur.

Rank Math ile, WordPress web sitenizi birkaç dakika içinde arama motorları için optimize edebileceksiniz. Sezgisel kullanıcı arayüzü ve güçlü özellikleri ile web sitenizin arama motorlarındaki sıralamasını önemli ölçüde artırabileceksiniz. Anahtar kelime optimizasyon aracıyla, her sayfa için hangi anahtar kelimeleri hedefleyeceğinizi veya web sitenizde yayınlayacağınızı hızlı bir şekilde belirleyebileceksiniz.

Arama motorlarının web sitenizi taramasına ve dizine eklemesine olanak tanıyan bir XML site haritasını kolayca oluşturabilirsiniz. Ayrıca, gelişmiş şema işaretleme özelliğiyle arama sonuçlarında zengin snippet’ler oluşturabilirsiniz. Ek olarak, yerleşik 404 monitörlerle web sitenizdeki kırık bağlantıları tanımlama ve düzeltme, web sitenizin arama motoru sıralamalarını ve kullanıcı deneyimini iyileştirme seçeneğiniz vardır.

Kişisel görüşüm, WordPress için Rank Math’ın, bu tür bir eklenti arıyorsanız kontrol etmeniz gereken inkar edilemez, güçlü ve kapsamlı bir SEO eklentisi olduğudur, bu nedenle bu tür bir eklenti arıyorsanız, o zaman bu kaçırmamanız gereken bir şeydir. Ayrıca biz de Kuponigo by BudgetFitter’da Rank Math kullanıyoruz ve harika sonuçlar alıyoruz.

SEOPress

SEOPress ile sıralamanızı ve trafiğinizi şimdi geliştirin!

SEOPress bir freemium WordPress SEO Eklentisidir. Başlıklarınızı yönetin, grafik ve twitter kartlarını açın, XML site haritanızı, WooCommerce ve Yerel SEO'nuzu oluşturun, ekmek kırıntıları ekleyin ve daha fazlasını yapın...

Ücretsiz Sürümü Deneyin
Bağlantı veya kodun süresi dolmuş olabilir, yeni bir tane almak için bizimle Facebook veya Instagram üzerinden iletişime geçin. Bir satın alma işlemi yaparsanız size ek bir ücreti olmadan komisyon kazanabiliriz. Bu web sitemizi geliştirmemize yardımcı olacaktır.

En çok sevdiğimiz ikinci eklenti, WordPress için güçlü ve kullanımı kolay bir SEO eklentisi olan SEOPress’tir. Sayfa içi optimizasyon, XML site haritası oluşturma, sosyal medya entegrasyonu ve çok daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli özellikler mevcuttur. SEOPress ile ilgili en iyi şeylerden biri, kullanımı çok basit. Yeni başlayan biri olsanız bile, herhangi bir teknik bilgi sahibi olmadan kullanabilirsiniz ve kullanmak için herhangi bir deneyime ihtiyacınız yoktur.

Piyasada çok sayıda WordPress SEO eklentisi var, ancak SEOPress en yüksek puan alanlardan biridir ve bunun için iyi bir neden vardır. Bu yazılımın sunduğu özellikler sayesinde web sitenizi arama motorları için optimize etmeyi bir esinti haline getiren bir dizi özellik vardır. SEOPress’i kullanarak, içeriğinizi anahtar kelimeler için optimize edebilir, XML site haritaları oluşturabilir ve sosyal medya profillerinizi web sitenize entegre edebilirsiniz.

Buna ek olarak, en popüler Elementor ve Beaver Builder gibi WordPress sayfa oluşturucularla da uyumludur. SEOPress’in ek bir yararı, web sitenizin performansını iyileştirmek için önerilerde bulunmak amacıyla analiz edebilmesidir.

Ek bir bonus olarak, ömür boyu lisans için bir kerelik bir ücret ile uygun fiyatlı bir seçenektir. Hiç şüphe yok ki SEOPress, WordPress siteleri için kapsamlı ve uygun fiyatlı bir WordPress SEO eklentisi arayanlar için mükemmel bir seçimdir.

All in One SEO (AIOSEO)

Aioseo Logo

AIOSEO, WordPress web sitenizi arama motorları için optimize etmek için en iyi eklentilerden biri olarak öne çıkıyor. Diğer popüler WordPress SEO eklentilerinden biraz daha pahalıya mal olsa da yatırıma değer kılan çok çeşitli özellikler ve yetenekler sunar.

AIOSEO harika bir eklenti olmasına rağmen, kısıtlı bir bütçeniz varsa yatırıma değmeyebilir. Bizce maliyetin bir kısmı için benzer özellikler sunan başka eklentiler de var. Biz de Kuponigo by BudgetFitter’da AIOSEO’ya bir süre para ödedik ve kullandık. Ancak site istatistiklerimiz azalışa geçince, Rank Math’a geri döndük ve şimdi çok iyi gidiyoruz. Bu nedenle bu eklentiyi satın almayı düşünürken bu deneyimi dikkate almanızı öneririz.

Buna rağmen şans vermek isterseniz; AIOSEO kullanıcı dostudur ve kurulumu kolaydır, bu da onu yeni başlayanlar için ideal kılar. Ayrıca, ilerlemenizi izleyebilmeniz ve gerekli ayarlamaları yapabilmeniz için ayrıntılı raporlar ve metrikler sağlar. Hatta birden fazla dil için destek sağlar, bu da onu uluslararası web siteleri için mükemmel bir seçim haline getirir.

AIOSEO, web sitenizin meta etiketlerini optimize etmenize, XML site haritaları oluşturmanıza ve hatta sitenizi popüler sosyal medya platformlarıyla entegre etmenize olanak tanır. Ek olarak, kullanıcı dostu arayüzü, yeni başlayanların bile SEO’ya başlamasını kolaylaştırır. WordPress siteniz için hem kapsamlı hem de etkili bir SEO eklentisi arıyorsanız, AIOSEO kesinlikle dikkate alınması gereken bir şeydir.

Yoast SEO

Yoast Logo

Yoast’ın en iyi bilinen ve yaygın olarak kullanılan bir WordPress SEO eklentisi olduğunu söylemeye gerek yok, ancak eşit derecede iyi olan ve onunla aynı avantaj ve özelliklere sahip alternatifler var. İyi bilinen ve yaygın olarak kullanılan bir uygulama olmasına rağmen, olabildiğince kullanıcı dostu olmadığını ve gezinmenin de zor olduğunu iddia edenler var.

Yoast SEO, WordPress için en popüler SEO eklentisidir, çünkü SEO’daki en son trendlerin ve en iyi uygulamaların üstünde kalmak için kullanımı kolay, kapsamlı ve sürekli güncellenir. İçeriğinizi arama motorları için optimize etmenin bir yolunu arıyorsanız, Yoast içeriğinize meta açıklamalar, başlıklar ve anahtar kelimeler ekleyerek tam olarak bunu yapmanızı sağlar. Ayrıca, içeriğinizin kitleniz tarafından kolayca anlaşılmasını sağlamak için size bir okunabilirlik analizi sağlayacaktır.

Buna ek olarak, Yoast SEO, XML site haritası oluşturma, sosyal medya entegrasyonu ve daha fazlası gibi gelişmiş özellikler sunar. Web sitenizin arama motoru sıralamalarını iyileştirme konusunda ciddiyseniz, Yoast SEO tercih edilebilir bir seçenektir.

Temel özellikleri ve işlevleri arayın.

WordPress web siteniz için doğru WordPress SEO eklentisini seçmek, en alakalı bulduğunuz özellikleri ve işlevleri dikkate almanızı gerektirir. Arama motoru optimizasyonu stratejiniz sırasında, içeriğinizi belirli anahtar kelimeler için optimize etmenize olanak tanıyan araçlar bulmanız gerekir. Ayrıca web sitenizin XML site haritalarını yapmalı ve nasıl performans gösterdiğini ve sıralandığını analiz etmelisiniz.

Ayrıca, eklentinin sosyal medya entegrasyonu veya yerel SEO optimizasyonu gibi ek özellikler sunup sunmadığını da aklınızda bulundurmanız gerekir. Doğru özelliklere ve işlevlere sahip bir eklenti seçtiğinizde, sitenizi arama motorları için optimize edebilecek ve arama motorları için optimize edeceğiniz için sitenize daha fazla trafik çekebileceksiniz.

Seçtiğiniz eklentiyi test edin ve değerlendirin.

WordPress siteniz için bir eklenti kullanmaya başladıktan sonra sonra bu WordPress SEO eklentilerinin verimliliğini test etmeniz ve değerlendirmeniz gerekir. Sitenizin performansını ve sıralamalarını takip etmek için Google Analytics, Google Search Console, Microsoft Clarity, Bing Web Yöneticisi Araçları, Yandex Metrica ve Yandex Web Yöneticisi Araçları gibi araçları kullanmalısınız. Eklentinin sitenize daha fazla trafik çektiğinden emin olmak için trafiğinizin ve sitenizdeki etkileşimin metriklerini izlemeniz gerekir.

Seçtiğiniz eklentiden en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olmak için eklenti geliştiricisinden edinilebilecek güncellemelere ve yeni özelliklere dikkat etmeniz de önemlidir. SEO eklentisi, düzenli olarak test edip değerlendirirseniz, arama motorları için optimize edilmiş bir şekilde arama motorları için optimize edilmiş içeriğinize trafik çekmek için kullanılabilir. Bu, sitenizin her zaman arama motorları için optimize edilmesini sağlayacaktır.

Fatih Ozdemir
Fatih Ozdemir

Kuponigo by BudgetFitter'in Kurucusu ♥️ #Eurovision Fanı 🎤 Londra Sakini 🇬🇧 Web Designer & Developer, SEO/Affiliate Marketing Expert 👨‍💻🚀

Yanıtlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir