2022 itibariyle Wise ile yurtdışına para gönderme işlemi nasıl yapılır?

Wise ile yurtdışına para gönderme dönemlerinden önce pek çok kişi nispeten pahalı olan Swift, Moneygram ya da Western Union gibi çözümleri kullanarak yurtdışındaki ailelerine ve arkadaşlarına para gönderiyor. Paypal gibi uygulamalar da kapalı olunca mecburen ülkece alternatif yollara göz atmaya çalışıyoruz. Alternatiflere bakarken daha uygun komisyonlarla hizmet sunan Wise gibi uygulamalar karşımıza çıkıyor. Eski adı Transferwise olan uygulama, aslında diğer servislere göre daha uygun maliyetli ve biraz daha basit bir yaklaşım izliyor.

Bu yazıda, en ucuz uluslararası banka havalesi platformu olan Wise‘ı kullanarak bir çalışana, aile üyesine, arkadaşa veya tüccara yurtdışına nasıl para gönderebileceğinize bakacağız.

Wise ile ilk yurtdışı para transferinizi ücretsiz yapan arkadaş davet kodu

Yurt dışına para gönderirken Wise'ı kullanan sekiz...Devamını Gör

Yurt dışına para gönderirken Wise'ı kullanan sekiz milyondan fazla insana katılın. Eski adıyla TransferWise, dünya çapında para taşımak için en iyi yolu inşa eden küresel bir teknoloji şirketidir.

Wise daha ucuz, daha hızlı ve daha kolay olduğu için 5 milyondan fazla kişi ve işletme bankaları, Paypal’ı ve geleneksel sağlayıcıları kullanmayı bıraktı. Büyük şirketler ve bankalar da Wise teknolojisini kullanıyor.

Daha Az Göster

Wise ile yurtdışına para göndermenin artıları nelerdir?

  • Uluslararası para transferini tamamen çevrimiçi yapmanıza olanak tanıyan hızlı ve kullanışlı bir platformdur.
  • Ücretler, PayPal, Swift, Moneygram ya da Western Union gibi diğer platformlardan daha düşüktür.
  • Wise orta piyasa döviz kurunu (En adil döviz kuru olarak kabul edilir ve Google ve Yahoo’da göreceğiniz döviz kurudur.) kullanır ve her zaman avantajlıdır.
  • Dünyadaki çok farklı para birimlerinde transfer etme olanağına sahipsiniz.
  • Dünyanın 40 farklı ülkesinden para gönderip almanıza olanak tanır.
  • Bir Wise hesabı oluşturmak ücretsizdir.
  • Transfer yaptığınızda paranız anında ya da maksimum 3 gün içinde alıcınızın hesabına geçer.

Wise ile yurtdışına para göndermek için hangi ödeme yöntemlerini kullanabilirim?

Wise, uluslararası bir transfer yapmak için banka hesabından, banka kartından veya kredi kartından para kabul eder. Yurtdışına para transferi sürecinde bu yöntemlerden birini kullanabilirsiniz.

Uluslararası para transferinin bana maliyeti ne kadar olur?

İster doğum günü için bir aile üyesine para gönderin, isterseniz de bir şirket satın almak için daha büyük bir işlem yapın; uluslararası bir transferi yapmak için Wise‘ı kullanmayı seçtiğinizde size her zaman en uygun masraf sunulur.

Wise ile yurtdışına para göndermek için ödeyeceğim toplam ücreti nasıl öğrenebilirim?

Wise, diğer birçok para transfer şirketinin sunamadığı güzel bir özellik sunuyor. Bu özellik, herhangi bir yükümlülük olmaksızın transferin toplam maliyetini belirlemenize olanak tanır. Bu, uluslararası transferinizin toplam ücretlerini ve mevcut dönüşüm oranını belirlemek için bir hesap oluşturmanıza bile gerek olmadığı anlamına gelir. Ücret ve para hesaplayıcısını kullanmak için Wise web sitesine gitmeniz yeterlidir.

Wise alternatifi uygulamalar neler?

Tek alternatifiniz elbette Wise değil. Kuponigo’da yer alan diğer yurtdışı para transferi uygulamaları şöyle;

Wise ile ilk yurtdışı para transferinizi ücretsiz yapan arkadaş davet kodu

Yurt dışına para gönderirken Wise'ı kullanan sekiz...Devamını Gör

Yurt dışına para gönderirken Wise'ı kullanan sekiz milyondan fazla insana katılın. Eski adıyla TransferWise, dünya çapında para taşımak için en iyi yolu inşa eden küresel bir teknoloji şirketidir.

Wise daha ucuz, daha hızlı ve daha kolay olduğu için 5 milyondan fazla kişi ve işletme bankaları, Paypal’ı ve geleneksel sağlayıcıları kullanmayı bıraktı. Büyük şirketler ve bankalar da Wise teknolojisini kullanıyor.

Daha Az Göster
Para Kazanın
Remity ile yurtdışı para transferinize 20 dolar kazandıran davet kodu

Remitly, hızlı ve modern bir şekilde uluslararası para...Devamını Gör

Remitly, hızlı ve modern bir şekilde uluslararası para transferi yapabilmenizi sağlayan bir hizmettir. Web sitesi ya da mobil uygulaması üzerinden sevdiklerinize düşük komisyonlarla hızlı bir şekilde para gönderebilirsiniz.

Daha Az Göster
Azimo yurtdışı para transfer uygulamasında £2 indirim veren arkadaş davet kodu
Azimo dünyanın her yerine para göndermek için en hızlı ve en güvenli çözümlerden biridir...Devamını Gör
Azimo dünyanın her yerine para göndermek için en hızlı ve en güvenli çözümlerden biridir. Azimo, istediğiniz yerde ve istediğiniz zaman banka havalesi yapabilmenizi sağlar. İspanya'da ve dünyada en çok kullanılan bir online transfer hizmetidir. 190 ülkede, 80 farklı para birimi ve farklı ödeme yöntemleri ile çalışır. Daha Az Göster
Ria Money Transfer ile 165’ten fazla ülkeye düşük komisyonlu para gönderme fırsatı

Ria Money Transfer uygulamasını indirmek, dünya...Devamını Gör

Ria Money Transfer uygulamasını indirmek, dünya çapında 500.000'den fazla lokasyona avucunuzun içinde erişmenizi ve para transferi yapmanızı sağlar. Gelişmiş mobil deneyimi, mevcut en iyi döviz kurlarıyla para göndermenizi kolaylaştırır. Ayrıca, sürekli genişleyen ağı sayesinde paranız; banka mevduatı, nakit veya eve teslim yoluyla arkadaşlarınıza veya ailenize kolayca aktarılır.

Daha Az Göster
Ozan SuperApp deneyimi yaşatan arkadaş davet kodu

Ozan SuperApp’le saniyeler içinde ister TL ister döviz...Devamını Gör

Ozan SuperApp’le saniyeler içinde ister TL ister döviz hesabı aç, para göndermeye ve para almaya başla. Dünyanın neresinde olursan ol, tek bir tıkla paranı yönetmenin rahatlığını yaşa. Hızlı, güvenli ve 7/24.

Daha Az Göster
Paypal’a üye olurken 10 pound kazandıran arkadaş davet linki

PayPal, bir e-posta adresi olan herhangi bir işletme veya...Devamını Gör

PayPal, bir e-posta adresi olan herhangi bir işletme veya bireyin çevrimiçi olarak güvenli, rahat ve uygun maliyetli bir şekilde ödeme göndermesine ve almasına olanak tanır. Paypal'ın ağı, küresel, gerçek zamanlı bir ödeme çözümü oluşturmak için banka hesaplarının ve kredi kartlarının mevcut finansal altyapısı üzerine kuruludur. Küçük işletmeler, çevrimiçi tüccarlar, bireyler ve şu anda geleneksel ödeme mekanizmalarından yeterince yararlanamayan diğer kişiler için de ideal bir ürün sunmaktadır.

Daha Az Göster
Revolut’ta banka hesabı açmak ve düşük komisyonlu yurtdışı para transferi için arkadaş davet kodu

Revolut, dünya çapında 14 milyondan fazla perakende müşterisi ve...Devamını Gör

Revolut, dünya çapında 14 milyondan fazla perakende müşterisi ve 500.000 işletme tarafından güvenilen, Avrupa'daki 1 numaralı FinTech bankacılık uygulamasıdır. Revolut, dünya çapında 14 milyondan fazla perakende müşterisi ve 500.000 işletme tarafından güvenilen, Avrupa'daki 1 numaralı FinTech bankacılık uygulamasıdır. Sağladığı banka kartı; dünyanın her yerinde ATM'den komisyonsuz para çekmenizin yanı sıra yurtdışına para transferi yapmanıza da olanak sağlıyor.

Daha Az Göster
Lütfen bu sayfadaki deneyiminizi puanlayın:

Your page rank:

Önemli indirimleri kaçırmayın!

İndirim ve kampanyaları kaçırmamak için e-posta bültenimize abone olmak ister misiniz?

Mahallenize 1000 Mbps fiber internet geldi!

TurkNet, yeni altyapı hamlesi ile tüm Türkiye'ye fiber internet getirmeye başladı. Siz de altyapınızı sorgulayın ve Türkiye'nin en hızlı internetinin tadını çıkarmaya başlayın. Üstelik kotasız, taahhütsüz ve ayda sadece 99,90 TL!

İnternetinizi ilk ay ücretsiz kullanmak için başvuru formuna UQQ57TG74RJT davet kodunu girebilirsiniz.

Bu Fırsatı Paylaşın
Default image
Kuponigo
Kuponigo, sizlere yüzlerce marka ve platformda tasarruf etmenizi sağlayan en iyi teklifleri, fırsatları, kampanyaları, kuponları ve indirim kodlarını sunuyor.
Articles: 14

Leave a Reply