Yurtdışına Para Göndermek/Almak için En İyi 12 Uluslararası Para Transferi Uygulaması

Yurtdışına para göndermeniz gerekiyorsa banka havalesi veya çek göndermek gibi geleneksel yöntemler biraz yavaş ve pahalı olabilir. Neyse ki artık uluslararası para transferlerini basit ve uygun maliyetli hale getiren birkaç web sitesi ve uygulama var. Bu yazımızda, uluslararası para transferi için en iyi uygulamalara ve özelliklerine bir göz atacağız.

Banka havalelerinin geçmişi 19. yüzyıla kadar uzanıyor. İlk olarak, Western Union telgraf ağını 1870’lerin başlarında banka havalesi göndermek için kullandı. O zamandan beri teknoloji, uluslararası para transferlerini daha hızlı ve daha güvenli hale getirmek için sürekli gelişim gösterdi ve artık internetin gelişiyle dünyanın her yerine birkaç dakika içinde para gönderme olanağına sahibiz. Bu yeni web siteleri ve uygulamalar, uluslararası para transferini her zamankinden daha kolay ve daha uygun fiyatlı hale getiriyor.

Bu hizmetler genellikle bir günden daha kısa sürede hızlı transferler sağlamak için en son teknolojileri kullanır ve genellikle geleneksel yöntemlerden çok daha düşük ücretlere sahiptir. Ayrıca, alıcının doğru miktarda parayı almasını sağlamaya yardımcı olabilecek döviz bozdurma işlemleri için de daha fazla seçenek sunarlar. Endişelenmeyin, bu uygulamaları kullanmak için matematik dehası olmanıza da gerek yok – tüm zor işleri sizin için yapacaklar!

Türkiye’de de kullanılabilen en iyi uluslararası para transferi uygulamaları.

Yurtdışına para göndermek zor olabilir; ancak uluslararası para transferi uygulamaları, süreci daha kolay ve rahat hale getirir. Uluslararası para transferi yapmak istiyorsanız, size en uygun olanı seçmek için bu uygulamaları özel ihtiyaçlarınıza göre karşılaştırmayı düşünmelisiniz. Türkiye’de sorunsuz bir deneyim sunan, piyasada bulunan en iyi uluslararası para transferi uygulamalarından bazıları şunlardır:

İlk transferinizi mümkün olan en düşük maliyetle gerçekleştirebilmeniz için lütfen her platformun altına eklediğimiz linkleri kaçırmadığınızdan emin olun. Komisyon indirimlerinden ücretsiz transferlere kadar sizlere birçok fırsat sunuyoruz. Paranın mutluluğu satın alamayacağını kim söyledi? Ücretsiz transferinizi alın ve gelmiş geçmiş en mutlu insan siz olun 🙂

TransferGO

Transfergo Logo

TransferGO, kolay kullanımı ve hızlı transfer süreleriyle övünen uluslararası para transferleri için popüler bir uygulamadır. Uygulama, hiçbir gizli ücret olmaksızın rekabetçi fiyatlar sunar ve kullanıcıların transferlerini kolayca takip etmelerine olanak tanır. Platformlarında desteklenen 60’tan fazla ülke ve halihazırda bunları kullanan 1 milyondan fazla kişi ile TransferGO, kendisini uluslararası para transferleri için en güvenilir uygulamalardan biri olarak kabul ettirmiştir.

TransferGO‘nun anında bankadan bankaya transferleri, genellikle daha uzun süren banka havaleleri gibi geleneksel yöntemler olmadan yurtdışına hızlı bir şekilde para göndermek isteyenler için onu cazip bir seçenek haline getiriyor. Bu uygulamanın bir diğer avantajı da transferiniz acil değilse ücretsiz olarak gerçekleştirebilmenizdir. Aktarma seçeneklerinde “ücretsiz” seçeneği de var ancak işlem bir haftayı bulabiliyor. Komisyonsuz para göndermek istiyorsanız bu uygulama tam size göre.

Banka kartları, kredi kartları veya banka havaleleri dahil olmak üzere birden fazla ödeme seçeneği sunarak kullanıcılarına tercih ettikleri ödeme yöntemini seçme esnekliği de sunar.

TransferGO‘da ilk transferinizi ücretsiz yapmak istiyorsanız, promosyon kodu girmeniz istendiğinde “kuponigo” promosyon kodumuzu kullanabilirsiniz. Ek olarak, bu kodu kullanarak bir para transferini tamamladığınızda, bu kod size (günlük kura göre değişen oranlarda) ek 400-500 TL de hediye verecektir. Ne ilginç bir teklif değil mi, ama inanın gerçekten gönderiyorlar!

Wise

Wise Yeni Logo

Wise (Eski adıyla Transferwise), yurtdışına para göndermenin hızlı ve kolay bir yolunu sunan, uluslararası para transferleri için popüler bir uygulamadır. Düşük ücretler ve rekabetçi döviz kurları ile Wise, uluslararası para transferi yapmak isteyen herkes için tercih edilen bir seçenek haline geldi. Uygulama ayrıca birden fazla para birimini saklamanıza ve gerektiğinde bunlar arasında geçiş yapmanıza olanak tanır. Bu, sık seyahat edenler veya yurtdışında düzenli ödeme yapması gereken herkes için ideal bir seçimdir.

Ayrıca, geçen yıllarda uluslararası bir dijital bankacılık uygulamasına da dönüşmüştür. Yani Wise, yüzlerce farklı para biriminde kurumsal veya bireysel banka hesabı açmanızı da sağlar. Yani şu anda bu uygulama ile Avrupa’da bir banka hesabına sahip olabilir ve kolayca ödeme alabilirsiniz. Kullanıcı dostu arayüzü ve güçlü güvenlik özellikleriyle Wise, küresel mali durumunuzu yönetmenin güvenilir ve uygun bir yolunu sunar.

Wise aracılığıyla para göndermek için tek yapmanız gereken, göndermek istediğiniz tutarı ve göndermek istediğiniz para birimini girmektir. Uygulama daha sonra tutarı bir para biriminden diğerine çevirir ve ardından alıcıya gönderir. Ayrıca birden fazla ödeme yöntemine de erişim sağlar, böylece paranızın güvenli bir şekilde gönderildiğinden her zaman emin olabilirsiniz.

Bizimle ilk Wise transferinizi 500 Euro’ya kadar ücretsiz yapmak isterseniz, aşağıdaki linkleri de kullanabilirsiniz.

SWIFT

SWIFT, Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunications’ın kısaltmasıdır. Finansal kurumların finansal işlemlerle ilgili bilgileri güvenli bir şekilde göndermek ve almak için kullandıkları bir mesajlaşma ağıdır. SWIFT ile dünyanın her yerine çeşitli para birimlerinde hızlı ve kolay bir şekilde para gönderebilirsiniz.

SWIFT‘in en etkileyici yanı, dünya çapında bankalar tarafından geniş çapta tanınmasıdır, bu da herhangi bir komplikasyon olmaksızın uluslararası para transferini kolaylaştırır. İhtiyacınız olan tek şey, alıcının banka hesap numarası veya IBAN’ı, SWIFT kodu (bankası için benzersiz bir tanımlayıcı) ve göndermek istediğiniz tutardır. Sadece birkaç tıklama ile paranız sınırlar ötesine güvenli bir şekilde aktarılacaktır.

SWIFT’in dezavantajlarından biri diğer seçeneklere göre daha yavaş ve ücretlerinin çok yüksek olmasıdır. Örneğin, acil bir durumda birine para gönderiyorsanız, paranın çekilmesi için birkaç gün bekleyebilirsiniz. Ek olarak, SWIFT tüm ülkelerde mevcut değildir, bu nedenle belirli durumlarda kullanamayabilirsiniz.

Western Union

Western Union, 150 yılı aşkın bir geçmişe sahip, yaygın olarak tanınan bir para transferi hizmetidir. 200’den fazla ülke ve bölgede bulunan aracılarla uluslararası para transferleri için kullanışlı bir uygulamadır. Western Union ile, banka hesabınızdan doğrudan alıcının banka hesabına para aktarabilir veya nakit teslim alma veya mobil cüzdan seçeneklerini seçebilirsiniz.

Uygulama kullanıcı dostudur, birden çok dilde mevcuttur ve aktarım durumunuzu gerçek zamanlı olarak izlemenizi sağlar. Ek olarak, Western Union rekabetçi döviz kurları sunar ve işleminizi tamamlamadan önce şeffaf ücretler sağlar.

Para göndermek için Western Union kullanmanın birkaç dezavantajı vardır. Birincisi, Western Union’ın genellikle yüksek ücretleri vardır ve bu ücretler her zaman şeffaf değildir. Ek olarak, Western Union tarafından sunulan döviz kuru, diğer bazı para transferi hizmetleri kadar rekabetçi olmayabilir.

Diğer popüler uluslararası para transferi uygulamaları.

Malumunuz Türkiye’deki bankacılık düzenlemeleri, yurtdışı para transferlerinin gelişimini oldukça zora soktu. Hatırlarsanız en son Paypal da ülkemizden ayrılma kararı alarak tüm dünyada faaliyet gösteremediği birkaç ülkeden biri olmuştu. Bu nedenle yukarıda Türkiye’de kullanabileceğiniz uygulamalara yer verdik.

Aşağıdaki uygulamalar ise Türkiye’den para göndermeye izin vermese de, yurtdışından Türkiye’ye para gönderimine müsaade ediyor. Yani eğer yurtdışında yaşıyor ve sevdiklerinize para göndermek istiyorsanız, bunlara göz atabilirsiniz:

Remitly

Remitly Logo
Remitly Logo

Remitly, hız ve güvenliğe odaklanan uluslararası para transferleri için popüler bir uygulamadır. Bu uygulama ile dünya çapında 50’den fazla ülkeye hızlı bir şekilde para gönderebilirsiniz. Remitly, transferinizi yapmadan önce önceden görüntülenen rekabetçi döviz kurlarına ve şeffaf ücretlere sahiptir. Remitly‘yi bazı ülkelerde mobil kontör yüklemeleri ve fatura ödemeleri için de kullanabilirsiniz.

Uygulamanın basit bir arayüzle kullanımı kolaydır ve transfer durumunuzu takip edebilir ve push bildirimleri aracılığıyla güncellemeler alabilirsiniz. Ayrıca, Remitly %100 memnuniyet garantisi sunarak, alıcıya hızlı bir şekilde transfer edilirken paranızın güvende olmasını sağlar.

Aşağıdaki bağlantı, Remitly ile uluslararası para transferiniz için 100 Euro transfer ettiğinizde 15 Euro hediye almanızı sağlayacaktır.

Moneygram

Moneygram Logo

Moneygram, dünya çapında 200’den fazla ülke ve bölgeye hizmet sağlayan, uluslararası para transferleri için popüler bir uygulamadır. Moneygram ile evinizin rahatlığında çevrimiçi olarak veya mobil uygulamaları aracılığıyla kolayca para aktarabilirsiniz. Banka hesabına para yatırma, nakit teslim alma yerleri ve hatta bazı bölgelerde eve teslim dahil olmak üzere çeşitli ödeme ve teslimat seçenekleri sunarlar.

Ayrıca Moneygram, paranızın olabildiğince uzağa ulaşmasını sağlamak için rekabetçi döviz kurları ve düşük transfer ücretleri sunar. Yurtdışına hızlı ve güvenli bir şekilde para göndermeniz gerekiyorsa Moneygram sizin için doğru uygulamalardan biri olabilir.

Ria Money Transfer

Ria Money Transfer Logo

Uluslararası para transfer etmenin güvenilir ve uygun maliyetli bir yolunu arıyorsanız, Ria Money Transfer tam size göre bir uygulama olabilir. Dünya çapında 160’tan fazla ülkede 400.000’den fazla lokasyonla Ria, para göndermeyi ve almayı kolay ve rahat hale getiren geniş bir ağa sahiptir.

Uygulamanın rekabetçi döviz kurları ve düşük ücretler sunması, onu uluslararası para transferleri için uygun maliyetli bir seçenek haline getiriyor. Ayrıca, kullanıcı dostu arayüzü ve hızlı işlem süreleri ile kullanımı da inanılmaz derecede kolaydır. Yurtdışındaki aile üyelerinize para göndermeniz veya başka bir ülkedeki mal veya hizmetler için ödeme yapmanız gerekip gerekmediği, Ria Para Transferi uluslararası işlemler için kesinlikle başvurulacak uygulamanız olarak değerlendirilmeye değer.

WorldRemit

Worldremit Logo

WorldRemit, dünya çapında 150’den fazla varış noktasına güvenli, hızlı ve düşük maliyetli uluslararası para transferi sağlayan lider bir küresel dijital havale hizmetidir. Kullanıcılar hem banka mevduatlarını hem de nakit alımları dakikalar içinde hızlı ve kolay bir şekilde gönderebilir, bu da onu sınır ötesi ödemeler için mükemmel bir uygulama haline getirir.

WorldRemit ayrıca 50’den fazla ülkede yerelleştirilmiş fiyatlandırma ve ödeme yöntemleri sunarak, kullanıcıların özel transfer ihtiyaçları için en iyi seçeneği seçmeden önce oranlara ve ücretlere göz atmalarına olanak tanır. Ek olarak, kullanıcılar net ve anlaşılır mobil uygulama arayüzü sayesinde tekrarlayan ödemeler ayarlayabilir ve paralarının durumunu kolaylıkla takip edebilir.

WorldRemit ayrıca telefon, e-posta veya canlı sohbet yoluyla 15’ten fazla farklı dilde yerel, bilgili personel ile birinci sınıf müşteri hizmetleri sunmaktadır. Uygulama ayrıca oldukça güvenlidir ve tüm transferler için iki faktörlü kimlik doğrulama kullanır. WorldRemit, bazen geleneksel bankalar ve diğer sağlayıcılarla ilişkilendirilen yüksek ücretler olmadan uluslararası para transfer etmenin kolay ve güvenilir bir yolunu arayan herkes için harika bir seçimdir.

Paysend

Paysend Logo

Paysend, uluslararası para transferleri için uygun bir seçenek olup, düşük ücretlerle hızlı ve kolay işlem yapılmasını sağlar. Uygulamaları, kullanıcıların 80’den fazla ülkedeki banka hesaplarına veya kartlara rekabetçi döviz kurları ve hiçbir gizli ücret olmadan para göndermelerine olanak tanır.

Paysend ayrıca anında ödeme ve gerekirse transferleri iptal etme olanağı sunar. Kullanıcı dostu arayüzü ve mükemmel müşteri hizmetleri ile Paysend, uluslararası para transferi yapmak isteyenler için iyi bir seçim olabilir.

Paysend size “01blva” davet kodumuzu kullanarak ücretsiz para transferi yapma imkanı sunuyor.

Xe Money Transfer

Xe Money Transfer Logo

Xe Money Transfer, uluslararası para transferi yapması gerekenler için İngiltere merkezli popüler bir uygulamadır. Kullanıcıların 200’den fazla ülkeye para göndermesine ve işlemleri hızlı ve doğru bir şekilde takip etmesine olanak tanır.

Kullanıcılar, uygulamayı kullanarak rekabetçi döviz kurları ile güvenli transferler alabilir ve mevcut banka hesaplarını veya kartlarını kullanabilirler. Ayrıca, ödemeler doğrudan yerel para biriminde alınır, bu nedenle dönüştürme ücretleri konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Xe Money Transfer ile herhangi bir güçlük veya gizli maliyet olmadan hızlı bir şekilde para transferi yapabilirsiniz.

Birçok banka ve ödeme sağlayıcı ile ortak çalışan Xe Money Transfer, kullanıcıların ücretsiz olarak para göndermesine ve farklı para birimleri arasında kolayca ödeme yapmasına olanak tanır. Ayrıca uygulama, kolay izleme ve gerçek zamanlı döviz kurlarına erişim sağlar.

Kolay bir kayıtla, kullanıcılar bu uygulamayı uluslararası transferler için kolayca kurabilir ve kullanabilir. Ayrıca müşterilere yüksek işlem hızlarıyla güvenli bir platform sunuyorlar. Ve Xe Money Transfer‘i kullanmayla ilgili herhangi bir sorunuz olursa, müşteri hizmetleri temsilcileri hesap sorgulamalarında size yardımcı olmak için 7/24 hizmetinizdedir.

Paypal Xoom

Paypal Logo

Paypal Xoom, farklı para birimlerinde hızlı ve kolay bir şekilde para gönderip almanıza olanak tanıyan, uluslararası para transferleri için ideal bir uygulamadır. Bu uygulama, rekabetçi döviz kurları ve işlemler için düşük ücretler sunarak onu uygun fiyatlı bir seçenek haline getiriyor. Paypal Xoom‘un bir başka avantajı da transferlerinizi gerçek zamanlı olarak takip edebilmeniz ve paranızın yolda olduğu konusunda içinizin rahat olmasını sağlamasıdır.

Ek olarak, uygulama, gezinmeyi ve kullanmayı kolaylaştıran kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. İster fatura ödemeniz, ister yurtdışındaki ailenize para göndermeniz gereksin, Paypal Xoom uluslararası para transferleri için güvenilir bir seçimdir.

Revolut

Revolut Logo

Dijital bankacılık uygulamalarından biri olan Revolut‘ta da uygulama içerisinden uluslararası para transferi yapabileceğiniz bir özellik bulunuyor. Uluslararası para transferlerini mümkün olduğunca kolay ve uygun maliyetli hale getirmeyi amaçlıyorlar.

Bu uygulama ile, bankaların kendi aralarında işlem yaparken kullandıkları kurun aynısı olan bankalararası döviz kuru üzerinden 28 farklı para biriminde para gönderip alabilirsiniz. Genel olarak, Revolut, gezginler veya denizaşırı fonları sorunsuz ve verimli bir şekilde transfer etmeye ihtiyaç duyan herkes için ideal bir seçenektir.

Hesap oluştururken Revolut davet kodumuzu kullanabilirsiniz: “fatih1i9“.

Uluslararası Para Transferi Uygulamalarını neden kullanmalıyım?

Yurtdışına para göndermek zor olabilir; ancak uluslararası para transferi uygulamaları, sınır ötesi para göndermenin hızlı ve kolay bir yoludur. Geleneksel yöntemlere kıyasla güvenli işlemler, rekabetçi döviz kurları ve düşük ücretler sunarlar. Mevcut pek çok seçenekle, artık bu görevden korkmamalısınız.

Bu uygulamalar aynı zamanda mobil cihazınızdan istediğiniz zaman istediğiniz yerde işlem başlatabilme kolaylığı da sağlar. Ayrıca, genellikle banka havaleleri veya kredi kartı ödemeleri gibi birden fazla ödeme seçeneğine sahiptirler. Genel olarak, uluslararası bir para transferi uygulaması kullanmak, paranızın varış noktasına güvenli ve emniyetli bir şekilde ulaşmasını sağlarken zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir.

Bir para transferi uygulaması seçmeden önce dikkate alınması gereken faktörler.

Uluslararası para transferleri için bir uygulama seçmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır. Öncelikle, uygulamanın para göndermek istediğiniz ülkede ve Türkiye’de mevcut olup olmadığını kontrol etmeniz şarttır. Ardından, en makul teklifi aldığınızdan emin olmak için farklı uygulamalardaki ücretleri ve döviz kurlarını karşılaştırın. İşleminizle ilgili herhangi bir sorun olması durumunda uygulamanın müşteri desteği sunup sunmadığını da kontrol ettiğinizden emin olun.

Ayrıca, birden fazla ödeme seçeneği sunan ve kullanım kolaylığı için kullanıcı dostu bir arayüze sahip bir uygulama arayın. Son olarak, güvenlik özelliklerini ve diğer kullanıcıların incelemelerini inceleyerek uygulamanın güvenli işlemler sağladığından emin olun. Uluslararası bir para transferi uygulaması seçmeden önce bu faktörleri göz önünde bulundurarak, kendinizden emin bir karar verebilir ve yurt dışına para gönderme konusunda sorunsuz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Online uluslararası para transferi uygulamalarını kullanmanın artıları ve eksileri.

Online uluslararası para transferi uygulamalarını kullanmanın birçok avantajı vardır; bunlardan biri, evinizin rahatlığında para transferi yapma kolaylığı sağlamasıdır. Geleneksel banka havaleleriyle ilgili uzun kuyruklardan ve gecikmelerden kurtulabilirsiniz. Ek olarak, bazı uygulamaların yurt dışına para göndermek için daha düşük bir ücret yapısı vardır.

Diğer bir avantaj da, çoğu uygulamanın aktarım durumunuzu gerçek zamanlı olarak izlemenizi sağlayan izleme özelliklerine sahip olmasıdır. Bununla birlikte, dikkate alınması gereken bazı dezavantajlar da vardır. Bazı ülkeler veya finans kuruluşları tarafından bazı transfer limitleri konulabilir ve oranlar, piyasa dalgalanmaları nedeniyle önceden bildirilmeden değişebilir. Uluslararası para transferi ihtiyaçlarınız için hangi uygulamayı kullanacağınıza karar vermeden önce hüküm ve koşulları dikkatlice okumanız çok önemlidir.

Nihai Karar: Sizin için en iyi para transferi uygulaması.

Sizin için en iyi uluslararası para transferi uygulamasını seçerken dikkate alınan çeşitli faktörler olduğundan, özel ihtiyaçlarınızı karşılayan birini seçmek önemlidir. Bazı kişiler para transferleri için kripto para uygulamalarını kullanmanın rahatlığını tercih etseler de bazı ülkelerin kripto paralara yönelik tutumları nedeniyle bu durum bazen sorun teşkil edebiliyor.

Düşük transfer ücretleri için, Wise genellikle sağlam bir seçenektir. Bunun nedeni, ücret yapılarında şeffaflık sunmalarıdır, böylece önceden ne gibi maliyetler bekleyeceğiniz konusunda bir fikriniz olur. Ek özelliklere ve daha yüksek işlem limitlerine sahip bir uygulamayı tercih ederseniz, TransferGo dikkate alınmaya değer. Remitly, güvenliğe ve güvenilirliğe her şeyden önce öncelik veren kullanıcılar arasında bir başka popüler seçimdir.

Sonuç olarak, sizin için en iyi uluslararası para transferi uygulaması maliyet, rahatlık veya hizmet sağlayıcının güvenilirliği gibi bireysel önceliklerinize bağlıdır. Bir karar vermeden önce her uygulamayı bu faktörlere göre dikkatlice değerlendirdiğinizden emin olun.

Uluslararası Para Transferi Uygulamalarının Fırsatları

Parmaklarınızın Ucunda Bir Dünya Ria Money Transfer, 165’Ten Fazla Ülkeye Para Göndermenin Güvenli Ve Hızlı Yolu. Harika Oranların Ve Düşük Ücretlerin Keyfini Çıkarın.
Parmaklarınızın ucunda bir dünya Ria Money Transfer, 165’ten fazla ülkeye para göndermenin güvenli ve hızlı yolu. Harika oranların ve düşük ücretlerin keyfini çıkarın.
KAMPANYA
Wise Ile Ilk Yurtdışı Para Transferinizi Ücretsiz Yapmanızı Sağlayan Arkadaş Referans Kodu Linki kopyalayıp tarayıcınıza yapıştırın
Wise ile ilk yurtdışı para transferinizi ücretsiz yapmanızı sağlayan arkadaş referans kodu
KAMPANYA
Transfergo Uluslararası Para Transferi Hizmetinde 22€ Kazandıran Arkadaş Davet Kodu
TransferGo uluslararası para transferi hizmetinde 22€ kazandıran arkadaş davet kodu
DAVET KODU
Wise Ile Türkiye Dahil Dünyanın Her Yerinde 175 Ülke Ve 50 Para Biriminde Uluslararası Para Transferi Yapın!
Wise ile Türkiye dahil dünyanın her yerinde 175 ülke ve 50 para biriminde uluslararası para transferi yapın!
KAMPANYA
Worldremit Ile 4 Kez Ücretsiz Uluslararası Para Transferi Yapma Fırsatı
WorldRemit ile 4 kez ücretsiz uluslararası para transferi yapma fırsatı
Geçerlilik Tarihi: Ocak 31, 2023
Paysend Uygulaması Ile Ilk Yurtdışı Para Transferinizi Ücretsiz Yapmak Için Arkadaş Davet Kodu
Paysend uygulaması ile ilk yurtdışı para transferinizi ücretsiz yapmak için arkadaş davet kodu
DAVET KODU
Remitly Logo
Remitly ile yapacağınız uluslararası para transferi için 100£ gönderdiğinizde £15 veren arkadaş davet linki
DAVET KODU

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Bu içeriğimizi beğendiniz mi?

0 / 5 Puan: 5

Puan:

Bunu Sevdiklerinizle Paylaşın
Fatih Ozdemir
Fatih Ozdemir

Londra Sakini, Gezgin, Blog Yazarı, Web Developer & UI Designer 🚀 Founder of Kuponigo & FozDigital London 🇬🇧🇹🇷

20 Yorum

Yanıtlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Bu konuda Transferwise’ı bana göre tek geçerim.Beni hiç üzmediler.Çeşitli ülkelerde çok faydalandım.Bencede listenin en üst sırasını hak ediyor.

 2. Western union tarafından yapılacak para transferi adıma gerçekleşmiyor nedeni ne olabilir yurt dışından Türkiye’ye adıma para gönderecekler fakat olmadı gönderilmemiştir dedi en kısa zamanda dönüş yaparsanız çok sevinirim ?

 3. Sistemleri değişmiş olabilir, uzun süredir kullanmadım. Türkiye’deki herhangi bir banka hesabına transfer ettirmeyi deneyin.

 4. PeP mobil uygulamasını tavsiye ederim. Ucretsiz yurt dısı EUR GBP hesabı acabılır, Buraya yatan parayı PeP Kartınızla Halkbank ATM’lerinden çekebilirsiniz.

 5. Harika bir içerik olmuş. Herkes saçma sapan şeyler söylüyor. Ben transferwise i kullandım, 3 saatte gitti para gerçekten. Yıllardır swift ile bankaları zengin ediyormuşum boşuna. Çok sağol

  • Merhaba.Transfer wise uygulamasını indirip 2 haftadır sorunsuz kullandım.Bugün bir anda söyelemeyecekleri nedenden dolayı hesabımı kapattılar mailde hiçbir açıklama yok ve 300€ da hesapta kaldı.Böyle sorunlar yaşamayacağım hesap hangisi yukarda belirttiklerinizden acaba ? Deneyimleri olan yazabilir mi? Şuan transfer go yu denemeyi düşünüyorum ama bi yandan da korkuyorum.

   • Merhaba, müşteri hizmetleri çok iyi çalışıyor Wise’ın, böyle bir sorun yaşamanız şaşırttı. Genelde güvenlik açısından bazen ek bilgi istiyorlar, acaba onları vermediniz mi? Paranız orda kalmaz, mutlaka iade ederler.

 6. Abicim bende Yapikredi atm karti. İcinde de param var. Atmden nakit cekmek istiyorum islem sonunda “ communication error,transaction cannot be processed” diye hata veriyor. Nedeni nedir acaba?

 7. Unicredit bildiğiniz gibi Yapı Kredi’yi elden çıkardı. Belki anlaşması bitmiş olabilir. Farklı bir bankanın ATM’sini deneyin isterseniz.

 8. Abi Kartimin üstünde Visa yazıyor. Atmde de visanin logosu var. Anlamadim. İnternetten sorunu yazdim belki bloke olma ihtimali var diyorlar. Teşekkürler bu arada

 9. Merhabalar. geçenlerde transferwiese aracılığı ile Türkiyedeki döviz hesabına 1200 Euro gönderdim fakat Türkiye finans bankası 9.72 Euro masraf kesmiş gönderdiğim paradan ben gönderim ücretini transferwieseye ödedim zaten banka böyle her para yatırdığımızda ülkeye döviz soktuğumuzda bizi sağmalık inek yerine mi koyacak?
  Bunun hukuku nedir? Böyle bir hakkı var mı bankanın?
  Varsa direkt şahsa Euro olarak wu veya moneygram üzerinden göndermek daha avantajlı.!

 10. Merhaba. Türkiye’deki bankalar döviz girdilerinden komisyon kesiyor. O nedenle Transferwise’da TL’ye çevirip TL hesabınıza aktarmanız gerekir masrafsız olması için.

 11. Transferwise’ı kullanıyorum. Çok memnunum sadece Uluslararası para gönderimi için değil reel kur üzerinden döviz alımı için de muhteşem.

 12. Ich habe zum ersten mal Geld überwiesen!
  Komischer weise steht da ,das transfer wartet bis das geld auf deren konto ist! Ist das normal das ,das Geld nicht sofort auf das konto des empfängers geht und vorher zu transfer geht?
  Und bei der Überweisung steht ein andere Bank als der Eigentlich vom Empfänger!
  Ist das eine verschlüsselung. ICH HABE KEINE BANKKARTE EINGEGEBEN Und auch keine Master oder Visa ! Ich habe Paypal kann es sein das er sich das Geld Automatisch dort geholt hat?
  Ich hoffe das das jetzt am Montag dort Ankommt🤔

Kuponigo’daki indirim kodu, indirim kuponu ve fırsatlarla her gün tasarruf edin

Ücretsiz Kuponigo Türkiye E-Posta Bülteni'ne abone olarak en son fırsatlardan, kampanyalardan, indirim kodlarından, kupon kodlarından haberdar olun.

Yüzlerce marka ile anında tasarrufa başlayın