Ukrayna’nın en iyi ve en büyük teknoloji marketleri

Ekonomik ve kısıtlı bütçe ile yurt dışı seyahati yapmak isteyen Türk vatandaşlarının büyük bir çoğunluğu ilk olarak Ukrayna’yı gözlerine kestiriyorlar. Ukrayna seyahatlerinin dönüşünde de Ukrayna pazarından en çok getirilen ürünlerin başında teknolojik ürünler ve alkol ürünleri yer alıyor.

Ülkemizde ise teknoloji ürünlerinde uygulanan yüksek vergilendirmeler, Ukrayna’dan tek tük alınabilecek ve bireysel kullanım için tercih edilebilecek teknolojik ürünlerin, seyahatle birlikte yurda getirilmesini daha cazip hale getiriyor. Ukrayna’da teknolojik ürünlerin alınabileceği markaların seyahat öncesinden belirlenmesi, seyahat esnasında tercihlerin çok daha kolay yapılmasına neden oluyor. Bu yüzden içeriğimiz, Ukrayna seyahati planlayan gezgin ya da gezgin adayları için Ukrayna’daki en iyi ve en büyük teknoloji marketleri, bu marketlerin temel bilgilerini içeriyor.

Ukrayna’da En Çok Tercih Edilen ve En Büyük Teknoloji Zincir Marketleri

Ukrayna’daki teknolojik ürün satan marketleri iki şekilde ayırmak mümkün. Fiziki ve çevrimiçi satış yapan, hatta ikisini bir arada yürüten teknoloji marketlerinin sayısı oldukça fazla. Türk gezginler ise bu mağazaların özelliklerinden yola çıkarak tercihlerini yapabilirler ve kendileri için en ideal teknoloji marketini henüz daha Ukrayna’ya varmadan belirleyebilirler. Peki, Ukrayna’daki en iyi akıllı elektronik ürünler satan mağazalar hangileri?

Rozetka

2005 yılında faaliyetlerine başlayan Rozetka, 2021 yılında Ukrayna’nın en büyük teknoloji devi olarak anılıyor. Elektronik ürün satışı konusunda en geniş kategoriye ve en fazla ürün çeşitliliğine sahip olan Rozetka, özellikle çevrimiçi satışları nedeniyle Ukrayna’da en çok tercih edilen teknoloji marketleri arasında yer alıyor.

Ukrayna’daki Toplam Mağaza Sayısı: 75 / Çevrimiçi Satışı Mevcut

ALLO

Ukrayna’nın Dnipro şehrinde 1998 yılında kurulan hem teknoloji hem de elektronik ev aletleri odaklı bir satış politikasına sahip olan Allo, Ukrayna’nın en büyük ve aynı zamanda en köklü teknolojik marketleri arasında yer alıyor. Akıllı telefonlar, akıllı cihazlar, teknolojik ev aletleri ve elektroniğe dair son derece geniş bir ürün portföyü mevcut. Aynı zamanda; internet hizmeti satışı, sabit hat veya mobil hat hizmet satışı, TV paketleri vb. alanlarda da çeşitli hizmetleri sağlıyor.

Ukrayna’daki Toplam Mağaza Sayısı: 249 / Çevrimiçi Satışı Mevcut

Foxtrot

İlk olarak 1994 yılında Kharkov şehrinde temelleri atılmış olan Foxtrot firmasının, çok kanallı perakende ürün satışı yapan bir teknolojik mağaza olduğunu belirtmek mümkün. Video ve ses ekipmanları konusunda Ukrayna’nın en fazla tercih edilen teknoloji marketlerinden biri konumunda yer alan Foxtrot; akıllı telefonlar, televizyonlar, mutfak aletleri, ev aletleri ve bilgisayarlar veya tabletler gibi ürün kategorilerinde satış yapıyor.

Ukrayna’daki Toplam Mağaza Sayısı: 162 / Çevrimiçi Satışı Mevcut

Eldorado

1999 yılında Ukrayna ve Rusya kökenli iki iş adamının girişimi sonucunda başkent Kiev’de hayata geçen Eldorado, 2009-11 döneminde ise tamamen Ukraynalı bir teknolojik ve elektronik ürün satışı yapan bir dev haline geldi. Akıllı telefon ve tabletler, TV ve ses ekipmanları, mutfak ve ev aletleri, oyun ve oyuncu ekipmanları, giyilebilir teknoloji ürünleri, fotoğraf ve video ürünleri ve daha birçok teknolojik ürün kategorisinde hem fiziki hem de çevrimiçi satışlar yapar.

Ukrayna’daki Toplam Mağaza Sayısı: 120 / Çevrimiçi Satışı Mevcut

Comfy

Ukrayna’daki en iyi ve en büyük teknoloji marketleri konusunda ilk 4 sırada yer alan Comfy, diğer teknoloji marketlere göre biraz daha genç ancak ürün kategorisinin oldukça fazla olduğu bir teknoloji market zinciri olarak karşımıza çıkıyor. 2005 yılında faaliyetlerine başlayan Comfy, şu an için Ukrayna’da fiziki elektronik ve teknolojik ürün satışı konusunda en çok kanala sahip firmaların başında geliyor. 2021 Apple ürünleri, akıllı telefon ve tabletler, dizüstü bilgisayarlar, TV’ler ve diğer multimedya cihazları, ev aletleri, mutfak aletleri, oyun ve oyuncu ekipmanları, elektronik sağlık ve güzellik ürünleri, teknolojik çocuk ürünleri, hayatı kolaylaştıran teknolojik ürünler ve daha birçok elektronik ürün kategorisinde müşterilerine hizmetler sunuyor. 

Ukrayna’daki Toplam Mağaza Sayısı: 83 / Çevrimiçi Satışı Mevcut

Ukrayna’da Fiziki veya Çevrimiçi Teknolojik Ürün Alışverişi Yapılabilecek Diğer Marketler Listesi

Ukrayna’da teknolojik ürün sektörü her geçen yıl satış hacmini giderek büyütüyor ve bu durum da rekabetin kızışmasına, tüketicilerin de bu durumdan olumlu yönde faydalanmalarına olanak tanıyor. Tüketicilerin yukarıda belirtmiş olduğumuz belli başlı markalar dışında gerek online gerekse fiziki alışveriş yapabilecekleri diğer teknoloji market seçenekleri ise şu şekilde karşılarına çıkıyor:

 • Citrus (2000, 62 Mağaza, Çevrimiçi Satış Mevcut)
 • Moyo (2009, 36 Mağaza, Çevrimiçi Satış Mevcut)
 • TTT (2000, 27 Mağaza, Çevrimiçi Satış Mevcut)
 • KVShop (2002, 78 Mağaza, Çevrimiçi Satış Mevcut)
 • Samsung.com/ua (2021’de Ukrayna’da En Çok Ziyaret Edilen Çevrimiçi Teknoloji Market Sıralamasında 1. Sırada)
 • Huawei.com/ua (2021’de Ukrayna’da En Çok Ziyaret Edilen Çevrimiçi Teknoloji Market Sıralamasında 4. Sırada)
 • Xiaomi UA
 • iStore.ua (2021’de Ukrayna’da En Çok Ziyaret Edilen Çevrimiçi Teknoloji Market Sıralamasında 5. Sırada)
 • Telemart
 • Touch
 • KTC
 • Fishki
 • Sho
 • Compbest
 • S-Tell
 • Bigmag
 • Vchehle

Önemli indirimleri kaçırmayın!

İndirim ve kampanyaları kaçırmamak için e-posta bültenimize abone olmak ister misiniz?

Mahallenize 1000 Mbps fiber internet geldi!

TurkNet, yeni altyapı hamlesi ile tüm Türkiye'ye fiber internet getirmeye başladı. Siz de altyapınızı sorgulayın ve Türkiye'nin en hızlı internetinin tadını çıkarmaya başlayın. Üstelik kotasız, taahhütsüz ve ayda sadece 99,90 TL!

İnternetinizi ilk ay ücretsiz kullanmak için başvuru formuna UQQ57TG74RJT davet kodunu girebilirsiniz.

Bu Fırsatı Paylaşın
Default image
Erkan Akdağ
Adım Erkan, MAKÜ/ Yönetim Bilişim Sistemleri mezunuyum. 8 yılı aşkın bir süredir çeşitli kategorilerde dijital içerik üreticiliği yapıyorum.
Articles: 5

Leave a Reply