Wise ile Yurtdışına Nasıl Para Gönderilir?

Artık günümüzde pek çok kişi PayPal, Swift, Moneygram ya da Western Union gibi çözümleri kullanarak yurtdışındaki ailelerine ve arkadaşlarına para gönderirken, Türkiye olarak bu fırsattan mahrum kaldığımız ortada. Bu nedenle ülkece alternatif yollara göz atmaya çalışıyoruz. Alternatiflere bakarken daha uygun komisyonlarla hizmet sunan Wise gibi uygulamalar karşımıza çıkıyor. Eski adı Transferwise olan uygulama, aslında diğer servislere göre daha uygun maliyetli ve biraz daha basit bir yaklaşım izliyor.

Bu yazıda, en ucuz uluslararası banka havalesi platformu olan Wise‘ı kullanarak bir çalışana, aile üyesine, arkadaşa veya tüccara yurtdışına nasıl para gönderebileceğinize bakacağız.

Yurtdışına Para Göndermek İçin Wise Kullanmanın Artıları Nelerdir?

  • Uluslararası para transferini tamamen çevrimiçi yapmanıza olanak tanıyan hızlı ve kullanışlı bir platformdur.
  • Ücretler, PayPal, Swift, Moneygram ya da Western Union gibi diğer platformlardan daha düşüktür.
  • Wise orta piyasa döviz kurunu (En adil döviz kuru olarak kabul edilir ve Google ve Yahoo’da göreceğiniz döviz kurudur.) kullanır ve her zaman avantajlıdır.
  • Dünyadaki çok farklı para birimlerinde transfer etme olanağına sahipsiniz.
  • Dünyanın 40 farklı ülkesinden para gönderip almanıza olanak tanır.
  • Bir Wise hesabı oluşturmak ücretsizdir.
  • Transfer yaptığınızda paranız anında ya da maksimum 3 gün içinde alıcınızın hesabına geçer.

Yurtdışına Para Transferi Yapmak İçin Hangi Ödeme Yöntemlerini Kullanabilirim?

Wise, uluslararası bir transfer yapmak için banka hesabından, banka kartından veya kredi kartından para kabul eder. Yurtdışına para transferi sürecinde bu yöntemlerden birini kullanabilirsiniz.

Uluslararası Para Transferinin Bana Maliyeti Ne Kadar Olur?

İster doğum günü için bir aile üyesine para gönderin, isterseniz de bir şirket satın almak için daha büyük bir işlem yapın; uluslararası bir transferi yapmak için Wise‘ı kullanmayı seçtiğinizde size her zaman en uygun masraf sunulur.

Wise ile Yurt Dışına Para Göndermek İçin Ödeyeceğim Toplam Ücreti Nasıl Öğrenebilirim?

Wise, diğer birçok para transfer şirketinin sunamadığı güzel bir özellik sunuyor. Bu özellik, herhangi bir yükümlülük olmaksızın transferin toplam maliyetini belirlemenize olanak tanır. Bu, uluslararası transferinizin toplam ücretlerini ve mevcut dönüşüm oranını belirlemek için bir hesap oluşturmanıza bile gerek olmadığı anlamına gelir. Ücret ve para hesaplayıcısını kullanmak için Wise web sitesine gitmeniz yeterlidir.

Wise alternatifi uygulamalar neler?

Tek alternatifiniz elbette Wise değil. Kuponigo’da yer alan diğer yurtdışı para transferi fırsatları şöyle;

Monese ile anında uluslararası geçerli banka hesabı açma fırsatı
Fırsat
Monese ile anında uluslararası geçerli banka hesabı açma fırsatı

Monese ile 31 ülkede akıllı telefonunuzdan banka hesabı açabilirsiniz. 2 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veren Monese, size...Devamını Gör

Monese ile 31 ülkede akıllı telefonunuzdan banka hesabı açabilirsiniz. 2 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veren Monese, size bankacılıkta yaşama, çalışma, seyahat etme, çalışma ve gelişme özgürlüğü veriyor.

Basit, zahmetsiz ve kolay hesap açabildiğiniz Monese size doğrudan telefonunuzdan bir GBP veya EUR hesabı açmanıza, Mastercard banka kartı edinmenize, Apple Pay'i kullanmanıza, tüm dünyada ATM'lerden ücretsiz para çekmenize, sanal kart açmanıza ve 19 para biriminde yerel ve uluslararası olarak para transferi yapmanıza öncülük diyor.

Daha Az Göster
Para Kazanın
remitly logo
Fırsat
Remity ile yurtdışı para transferinize 20 dolar kazandıran davet kodu

Remitly, hızlı ve modern bir şekilde uluslararası para transferi yapabilmenizi sağlayan bir hizmettir. Web sitesi ya da mobil uygulaması üzerinden...Devamını Gör

Remitly, hızlı ve modern bir şekilde uluslararası para transferi yapabilmenizi sağlayan bir hizmettir. Web sitesi ya da mobil uygulaması üzerinden sevdiklerinize düşük komisyonlarla hızlı bir şekilde para gönderebilirsiniz.

Daha Az Göster
Azimo yurtdışı para transfer uygulamasında £2 indirim veren arkadaş davet kodu
Davet Kodu
Azimo yurtdışı para transfer uygulamasında £2 indirim veren arkadaş davet kodu
Azimo dünyanın her yerine para göndermek için en hızlı ve en güvenli çözümlerden biridir. Azimo, istediğiniz yerde ve istediğiniz zaman banka havalesi yapabilmenizi sağlar. İspanya'da ve...Devamını Gör
Azimo dünyanın her yerine para göndermek için en hızlı ve en güvenli çözümlerden biridir. Azimo, istediğiniz yerde ve istediğiniz zaman banka havalesi yapabilmenizi sağlar. İspanya'da ve dünyada en çok kullanılan bir online transfer hizmetidir. 190 ülkede, 80 farklı para birimi ve farklı ödeme yöntemleri ile çalışır. Daha Az Göster
Düşük Komisyon
Spoko ile düşük komisyonlu yurtdışı para transferi fırsatı
Davet Kodu
Spoko ile düşük komisyonlu yurtdışı para transferi fırsatı
Spoko ile dünyanın her yerine Güvenli, Kârlı ve Anında kolayca para gönderin! Spoko, AB ülkelerinden dünyanın 50'den fazla noktasına en iyi fiyat ve minimum komisyonla anında para...Devamını Gör
Spoko ile dünyanın her yerine Güvenli, Kârlı ve Anında kolayca para gönderin! Spoko, AB ülkelerinden dünyanın 50'den fazla noktasına en iyi fiyat ve minimum komisyonla anında para transferi yapabileceğiniz bir mobil uygulama ve web sitesidir. En düşük komisyon ve her zaman harika döviz kuru. Tüm transferlerde transfer ücreti yalnızca 1,25 EUR. Daha Az Göster
Ozan SuperApp deneyimi yaşatan arkadaş davet kodu
Davet Kodu
Ozan SuperApp deneyimi yaşatan arkadaş davet kodu

Ozan SuperApp’le saniyeler içinde ister TL ister döviz hesabı aç, para göndermeye ve para almaya başla. Dünyanın neresinde olursan ol, tek bir...Devamını Gör

Ozan SuperApp’le saniyeler içinde ister TL ister döviz hesabı aç, para göndermeye ve para almaya başla. Dünyanın neresinde olursan ol, tek bir tıkla paranı yönetmenin rahatlığını yaşa. Hızlı, güvenli ve 7/24.

Daha Az Göster
Davet Kodu
pep app logo
Davet Kodu
PeP para transferi uygulaması arkadaş davet kodu

PeP'te Ekstra para kazanmak için üye olurken "fo793317" davet kodunu girebilirsiniz. PeP, güvenli bir şekilde dünyanın dört bir yanında ve...Devamını Gör

PeP'te Ekstra para kazanmak için üye olurken "fo793317" davet kodunu girebilirsiniz. PeP, güvenli bir şekilde dünyanın dört bir yanında ve internette paranızı 7/24 sınırsızca kullanmanızı sağlayan ve size sınırların ötesinde fırsatlar sunan Türkiye’nin yeni dijital cüzdanıdır.

Daha Az Göster
Bu Fırsatı Paylaşın

FIrsatlardan Haberdar Olun

Ücretsiz bültenimize abone olmak için e-posta adresinizi aşağıya girebilirsiniz. Size en güncel fırsatları göndermeye çalışacağız.

Leave a Reply