Artık günümüzde pek çok kişi PayPal, Swift, Moneygram ya da Western Union gibi çözümleri kullanarak yurtdışındaki ailelerine ve arkadaşlarına para gönderirken, Türkiye olarak bu fırsattan mahrum kaldığımız ortada. Bu nedenle ülkece alternatif yollara göz atmaya çalışıyoruz. Alternatiflere bakarken daha uygun komisyonlarla hizmet sunan Wise gibi uygulamalar karşımıza çıkıyor. Eski adı Transferwise olan uygulama, aslında diğer servislere göre daha uygun maliyetli ve biraz daha basit bir yaklaşım izliyor.

Bu yazıda, en ucuz uluslararası banka havalesi platformu olan Wise‘ı kullanarak bir çalışana, aile üyesine, arkadaşa veya tüccara yurtdışına nasıl para gönderebileceğinize bakacağız.

Yurtdışına Para Göndermek İçin Wise Kullanmanın Artıları Nelerdir?

  • Uluslararası para transferini tamamen çevrimiçi yapmanıza olanak tanıyan hızlı ve kullanışlı bir platformdur.
  • Ücretler, PayPal, Swift, Moneygram ya da Western Union gibi diğer platformlardan daha düşüktür.
  • Wise orta piyasa döviz kurunu (En adil döviz kuru olarak kabul edilir ve Google ve Yahoo’da göreceğiniz döviz kurudur.) kullanır ve her zaman avantajlıdır.
  • Dünyadaki çok farklı para birimlerinde transfer etme olanağına sahipsiniz.
  • Dünyanın 40 farklı ülkesinden para gönderip almanıza olanak tanır.
  • Bir Wise hesabı oluşturmak ücretsizdir.
  • Transfer yaptığınızda paranız anında ya da maksimum 3 gün içinde alıcınızın hesabına geçer.

Yurtdışına Para Transferi Yapmak İçin Hangi Ödeme Yöntemlerini Kullanabilirim?

Wise, uluslararası bir transfer yapmak için banka hesabından, banka kartından veya kredi kartından para kabul eder. Yurtdışına para transferi sürecinde bu yöntemlerden birini kullanabilirsiniz.

Uluslararası Para Transferinin Bana Maliyeti Ne Kadar Olur?

İster doğum günü için bir aile üyesine para gönderin, isterseniz de bir şirket satın almak için daha büyük bir işlem yapın; uluslararası bir transferi yapmak için Wise‘ı kullanmayı seçtiğinizde size her zaman en uygun masraf sunulur.

Wise ile Yurt Dışına Para Göndermek İçin Ödeyeceğim Toplam Ücreti Nasıl Öğrenebilirim?

Wise, diğer birçok para transfer şirketinin sunamadığı güzel bir özellik sunuyor. Bu özellik, herhangi bir yükümlülük olmaksızın transferin toplam maliyetini belirlemenize olanak tanır. Bu, uluslararası transferinizin toplam ücretlerini ve mevcut dönüşüm oranını belirlemek için bir hesap oluşturmanıza bile gerek olmadığı anlamına gelir. Ücret ve para hesaplayıcısını kullanmak için Wise web sitesine gitmeniz yeterlidir.

Wise alternatifi uygulamalar neler?

Tek alternatifiniz elbette Wise değil. Kuponigo’da yer alan diğer yurtdışı para transferi fırsatları şöyle;

Para Kazanın
remitly logo
Fırsat
Remity ile ücretsiz yurtdışı para transferlerinize 15 dolar kazanma fırsatı

Remitly, hızlı ve modern bir şekilde uluslararası para...Devamını Gör

Remitly, hızlı ve modern bir şekilde uluslararası para transferi yapabilmenizi sağlayan bir hizmettir. Web sitesi ya da mobil uygulaması üzerinden sevdiklerinize düşük komisyonlarla hızlı bir şekilde para gönderebilirsiniz.

Daha Az Göster
Davet Kodu
pep app logo
Davet Kodu
PeP para transferi uygulaması arkadaş davet kodu

PeP'te Ekstra para kazanmak için üye olurken...Devamını Gör

PeP'te Ekstra para kazanmak için üye olurken "fo793317" davet kodunu girebilirsiniz. PeP, güvenli bir şekilde dünyanın dört bir yanında ve internette paranızı 7/24 sınırsızca kullanmanızı sağlayan ve size sınırların ötesinde fırsatlar sunan Türkiye’nin yeni dijital cüzdanıdır.

Daha Az Göster
200 TL Hediye
transfergo
Kupon Kodu
TransferGO ile ücretsiz yurtdışı para transferinize 200 TL kazandıran davet kodu

TransferGO'da 200 TL'ye (20 Pound) varan para...Devamını Gör

TransferGO'da 200 TL'ye (20 Pound) varan para kazanmak için üye olurken "fozdemir" davet kodunu girebilirsiniz. TransferGO ile yurtdışı para transferleri için para ödemeyin, hızlı ve ucuz para transferi yapın. 30 dakika gibi kısa bir sürede gönderin. Hafta sonu bile para gönderebilirsiniz. Daha iyisini tercih eden 2 milyon kişiye katılın!

Daha Az Göster
Fırsatı Paylaşın

Yorum Bırak