TransferGO ile Yurtdışından Türkiye’ye, Türkiye’den Yurtdışına para göndermek

Ülkemize gelen yurtdışındaki fintech’lerin yaka paça dışarı çıkarılmasına son yıllarda fazlasıyla şahit oluyoruz. Paypal da bu mağdurlardan biri ve bildiğiniz gibi uzun zamandır Türkiye pazarında yok.

Yurtdışına para göndermek için SWIFT ve Western Union gibi servislere fahiş fiyatlar ödemekten kurtaracak bazı dünyaca ünlü fintech start-up’ları var ve bunlar ülkemizde de hizmet vermeye başladılar. Şuradan listesine erişebilirsiniz: Yurtdışına para göndermek

Fakat biz bu yazımızda sizlere TransferGO ‘dan bahsedeceğiz.

Ziraat Bankası’yla işbirliği yapan TransferGO ile ülkemizden yurtdışına ve yurtdışından ülkemize dilediğiniz banka hesabına para transferini çok kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Web sitesini ziyaret ederek ya da mobil uygulamasını indirerek saniyeler içerisinde anlık kur üzerinden yurt dışındaki herhangi bir IBAN numarasına ya da yurt dışından ülkemizdeki herhangi bir IBAN numarasına çok ucuz komisyonla para transferi yapabilirsiniz.

Sistem oldukça şeffaf ve paranızın tahmini olarak saat kaçta ulaşacağı gönderim sırasında size söylüyor. Defalarca kullandığım bir sistem olduğundan, bu zamana kadar söz verdikleri saati hiçbir şekilde aksatmadıklarını ifade edebilirim. Ayrıca paranızın tam olarak nerede olduğunu anlık olarak her aşamada size bildiriyorlar. Yan tarafta örnek bir fiyatlandırma mevcut.

Para göndermek için ilk olarak uygulamada ya da sitede göndermek istediğiniz ülke ve para miktarını giriyor ve bu işlemlerin sizin hangi banka hesabınızdan gerçekleşmesini istediğinizi seçiyorsunuz. Daha sonra “ Başlat “a tıklayıp işlemi başlatıyorsunuz. Bunu yapar yapmaz sistem size bir banka hesabı gösteriyor ve oraya para göndermenizi söylüyor. Bir diğer seçenek ise banka kartınızı girerek transfer yapmadan direkt olarak ödeme yapmak.

Toplam tutarı bu iki yoldan biriyle TransferGO ‘ya ödediğiniz an transfer işlemleriniz başlıyor. Vaad edilen sürede ise karşı tarafa aktarılıyor.

TransferGO’nun öne çıkan en iyi özelliği ise bence ücretsiz para gönderimi. Eğer paranızın ne zaman ulaşması gerektiği sizin için önemli değilse “ücretsiz” seçeneği ile herhangi bir ücret ödemeden para gönderebilirsiniz. Tabii bu durumda paranız biraz geç ulaşıyor. Ne zaman ulaştığına dair bilgi size zaten veriliyor.

Türkiye’ye geçen yıl giriş yapan TransferGO, pazarda tutunabilmek için kesenin ağzını da biraz açmış durumda. Eğer bu linki kullanarak para transferi yapar ve üye olurken “fozdemir” davet kodunu yazarsanız (anlık kura göre değişen) 100 TL‘nin üzerinde ödül para da kazanıyorsunuz.

Üye olduktan sonra siz de arkadaşlarınızı TransferGO ‘ya davet ederek aynı miktarda para kazanabilirsiniz. Döviz kurunu düşündüğünüzde bu bile sizin için bir gelir kapısı olabilir 🙂

Diğer para transferi uygulama fırsatlarını incelemek için Kuponigo’daki “Yurtdışı Para Transferi” kategorisine göz atabilirsiniz.

Mahallenize 1000 Mbps fiber internet geldi!

TurkNet, yeni altyapı hamlesi ile tüm Türkiye'ye fiber internet getirmeye başladı. Siz de altyapınızı sorgulayın ve Türkiye'nin en hızlı internetinin tadını çıkarmaya başlayın. Üstelik kotasız, taahhütsüz ve ayda sadece 99,90 TL!

İnternetinizi ilk ay ücretsiz kullanmak için başvuru formuna UQQ57TG74RJT davet kodunu girebilirsiniz.

Bu Fırsatı Paylaşın

FIrsatlardan Haberdar Olun

Ücretsiz bültenimize abone olmak için e-posta adresinizi aşağıya girebilirsiniz. Size en güncel fırsatları göndermeye çalışacağız.

Leave a Reply