En İyi Stok Fotoğraf Siteleri: Ücretli ve Ücretsiz 12 Alternatif

Bir stok fotoğraf siteleri üzerinden fotoğraf satın almak, üzerinde çalıştığınız tasarım projesinin gidişatında çok önemli bir rol oynayabilir. Stok fotoğraflar tasarımın tonunu ve havasını belirleyebilir ve iyi bir projeyi kötü bir projeden ayırt etmeyi kolaylaştırabilir. Ne yazık ki, Google Görseller yüksek kaliteli telifsiz görsel talebini karşılayamıyor. Peki telifsiz fotoğraflar nasıl bulunur?

İçeriğinizin kalitesini artırmak istiyorsanız, en iyi stok fotoğraf web sitelerinden telif hakkıyla korunan fotoğrafları satın almanız çok önemlidir. Dijital içeriğin ilgi çekici ve kalıcı olması için estetik değeri de önemli olduğundan görsel olarak çekici ve yüksek kaliteli görüntülerin seçilmesi yaptığınız işin kalitesini artırabilir.

Ancak, kaliteli fotoğraflar ne yazık ki çoğu zaman ucuza gelmiyor. Tek bir fotoğrafın maliyeti, onu nereden aldığınıza ve nasıl kullanmayı planladığınıza bağlı olarak 5 ila 500 dolar arasında değişebilir.

Kısıtlı bir bütçeyle çalışıyorsanız, ücretsiz stok fotoğraf sitelerine yönelmek isteyebilirsiniz. Fakat ücretsiz stok fotoğraflarla ilgili sorun, birçoğunun düşük kaliteli olması ve bunları nasıl kullanabileceğinizi kısıtlayan katı kullanım kurallarına sahip olmasıdır.

Bu basitleştirilmiş fotoğraf lisanslama kılavuzumuz, fotoğraflarınızı yasal olarak lisanslamak için ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olmanızı sağlayacaktır. Aşağıda, bir sonraki projeniz için yüksek kaliteli fotoğraflar satın alabileceğiniz veya ücretsiz olarak indirebileceğiniz stok fotoğraf siteleri listelenmiştir.

Ayrıca, ücretli seçenekler için şu anda herhangi bir özel fırsat veya indirim olup olmadığını da öğrenebilirsiniz. Ucuz stok fotoğraflarında en düşük fiyatları bulmak için fırsatları kullanın.

Shutterstock

Shutterstock
Shutterstock

Bir sonraki projeniz için yüksek kaliteli, telifsiz stok fotoğraflar arıyorsanız Shutterstock harika bir seçenektir. 200 milyondan fazla telifsiz stok fotoğraf ve illüstrasyonla, web’deki en büyük stok fotoğraf koleksiyonlarından birine sahipler. Ve her gün eklenen yeni resimlerle, projeniz için mükemmel fotoğrafı bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Shutterstock, bütçenize uygun çeşitli fiyatlandırma planları sunar. Tüm resimlerine aylık erişim arıyorsanız, bu seçeneğe sahipler. Veya bir kerelik görsel satın almanız gerekiyorsa, görsel paketleri ve toplu paketler mevcuttur. 

Web siteniz, blogunuz veya pazarlama malzemeleriniz için fotoğraf arıyorsanız, Shutterstock projeniz için mükemmel görsele sahiptir. Bu nedenle, bir dahaki sefere stok fotoğraflarına ihtiyacınız olduğunda bunları kontrol ettiğinizden emin olun.

Depositphotos

Depositphotos
Depositphotos

Depositphotos çok çeşitli fotoğraflar, illüstrasyonlar ve vektör görseller sunan en iyi stok fotoğraf sitelerinden biridir. Aralarından seçim yapabileceğiniz 80 milyondan fazla dosya ile bir sonraki projeniz için mükemmel görüntüyü bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Ayrıca Depositphotos‘da blogunuz veya web siteniz için mükemmel olan geniş bir editoryal görsel koleksiyonu da bulunmaktadır. Eğer bir illüstrasyon veya vektör projesi üzerinde çalışıyorsanız, bunlar için aynı zamanda çok çeşitli telifsiz görseller de sunar.

Depositphotos‘u diğer stok fotoğraf sitelerinden ayıran en önemli özellik fiyatıdır. Sektördeki en rekabetçi fiyatlardan bazılarını sunarlar ve bu da onları bütçe bilincine sahip tasarımcılar için mükemmel bir fırsat haline getirir.

Alamy

Alamy
Alamy

Alamy, en popüler stok fotoğraf sitelerinden biridir ve nedenini anlamak kolaydır. Koleksiyonlarındaki 80 milyondan fazla görselle Alamy’de herkes için bir şeyler var. Ve görüntü başına yalnızca 0,99 ABD dolarından başlayan fiyatlarla, en kısıtlı bütçeler için bile uygun.

Site; fotoğraflar, illüstrasyonlar ve vektör grafikleri dahil olmak üzere çok çeşitli görüntüler sunar. Alamy ayrıca haber makaleleri veya blog gönderileri için kullanılabilecek çok sayıda haber amaçlı görsele sahiptir.

Alamy’yi öne çıkaran şey, kaliteye olan bağlılığıdır. Tüm görselleri uzman bir ekip tarafından özenle seçilmiştir. Bu, yalnızca en iyi görüntülerin web sitesine girmesini sağlar.

Alamy ayrıca çok çeşitli lisanslama seçenekleri sunar, böylece projeniz için mükemmel uyumu bulabilirsiniz. Aradığınızı bulamıyorsanız, ekipleri mükemmel görüntüyü elde etmenize yardımcı olabilir.

Envato Elements

Envato Elements
Envato Elements

Bir sonraki projeniz için yüksek kaliteli stok fotoğraflar arıyorsanız, Envato Elements‘e göz atmayı unutmayın. Mevcut 40 milyonun üzerinde telifsiz fotoğraf, illüstrasyon ve video ile Envato Elements, tüm görsel içerik ihtiyaçlarınız için harika bir kaynaktır.

Kullanımı kolaydır ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli resimler bulabilirsiniz. Anahtar kelimeye göre arama yapmak veya farklı kategorilere göz atmak kolaydır ve görüntüleri anında indirebilirsiniz.

Projeleriniz için yüksek kaliteli görsellere ihtiyacınız varsa ancak çok para harcamak istemiyorsanız Envato Elements sizin için harika bir seçenek. Uygun fiyatlı aylık aboneliği ile istediğiniz kadar görsel indirebilirsiniz.

Pond5

Pond5
Pond5

Pond5, bir sonraki projeniz için en iyi stok fotoğraf sitelerinden biridir. 8 milyondan fazla telifsiz stok fotoğraf ve videoyla Pond5, dünyanın en büyük yüksek kaliteli stok fotoğraf ve video koleksiyonuna sahiptir. Ve görsel başına sadece 5 dolardan başlayan fiyatlarla, aynı zamanda en uygun fiyatlı stok fotoğraf sitelerinden biridir.

Doğa, insan veya manzara fotoğrafları arıyorsanız, Pond5 ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Ve tam olarak aradığınızı bulamıyorsanız, her zaman profesyonel fotoğrafçılarından birinden özel bir fotoğraf çekimi talep edebilirsiniz.

Bu nedenle, bir sonraki projeniz için yüksek kaliteli, uygun fiyatlı stok fotoğraflar ve videolar arıyorsanız Pond5’e göz atmayı unutmayın!

Adobe Stock

Adobe Stock
Adobe Stock

Adobe Stock, yüksek kaliteli stok fotoğrafları için harika bir kaynaktır. 80 milyondan fazla telifsiz görselle Adobe Stock‘ta herkes için bir şeyler var. Ve görüntü başına yalnızca 0,99 ABD dolarından başlayan fiyatlarla, her bütçeye uygun. Ayrıca Adobe Creative Cloud üyeleri, tüm Adobe Stock satın alma işlemlerinde %10 indirim kazanır.

Adobe Stock, bazı benzersiz özelliklerin yanı sıra, belirli sanatçıları ve katkıda bulunanları bulmak için bir arama olanağı ve isterseniz görüntüleri doğrudan Photoshop içinden lisanslama yeteneği de dahil olmak üzere bir dizi benzersiz özellik sunar.

iStock

Istock
Istock

iStock, 60 milyondan fazla görsel ve videoyla en popüler stok fotoğraf sitelerinden biridir. Site, geleneksel stok fotoğraflardan illüstrasyonlar ve videolar gibi daha yaratıcı seçeneklere kadar çok çeşitli görseller sunar.

iStock ayrıca çeşitli üyelik seçeneklerine sahiptir, böylece ihtiyaçlarınıza en uygun planı seçebilirsiniz. Örneğin, Temel plan, iStock’un tüm görsel ve videolarına erişmenizi sağlarken, Artı planı size özel içerik ve görsel satın alma indirimleri gibi ek özellikler sunar.

Bir sonraki projeniz için yüksek kaliteli stok fotoğraflar arıyorsanız, iStock göz önünde bulundurmanız gereken harika bir seçenektir.

Unsplash

Unsplash
Unsplash

Unsplash, ücretsiz, yüksek çözünürlüklü fotoğraflar sunan bir web sitesidir. Site, doğa, şehir manzaraları ve insanlar dahil olmak üzere çeşitli kategorilerden seçilmiş bir görsel seçkisine sahiptir.

Anahtar kelimeye göre Unsplash‘ta fotoğraf arayabilir veya kategoriye göre koleksiyona göz atabilirsiniz. Beğendiğiniz bir resim bulduğunuzda, onu JPG veya PNG formatında indirebilirsiniz.

Unsplash, yüksek kaliteli, ücretsiz stok fotoğrafları bulmak için harika bir kaynaktır. Sitenin seçimi etkileyici ve resimlerin hepsi birinci sınıf. Bir sonraki projenizde kullanmak için güzel fotoğraflar arıyorsanız, kesinlikle Unsplash’a göz atın!

Dreamstime

Dreamstime
Dreamstime

Bir sonraki projeniz için yüksek kaliteli stok fotoğraflar arıyorsanız, Dreamstime‘a da şans verebilirsiniz. Bu site, dünyanın dört bir yanındaki profesyonel fotoğrafçılardan çok çeşitli görüntüler sunar, bu nedenle projeniz için mükemmel çekimi bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Görüntü başına yalnızca 0,99 ABD dolarından başlayan fiyatlarla Dreamstime, paranızın karşılığını fazlasıyla verir.

Dreamstime’da fotoğraf ararken, ihtiyaçlarınız için mükemmel görüntüyü bulmak için anahtar kelimeye, kategoriye veya renge göre filtreleyebilirsiniz. Bir sonraki projeniz için ilham almak için sitenin öne çıkan koleksiyonlarına da göz atabilirsiniz. Doğru fotoğrafı bulmak için yardıma ihtiyacınız olursa, Dreamstime’ın müşteri destek ekibi her zaman yardımcı olmaktan mutluluk duyar.

Bu nedenle, ister kişisel ister profesyonel bir proje üzerinde çalışıyor olun, tüm stok fotoğrafçılığı ihtiyaçlarınız için Dreamstime’a göz atmayı unutmayın. Hayal kırıklığına uğramayacaksınız!

Getty Images

Getty Images
Getty Images

Getty Images, 80 milyondan fazla görseli ile en popüler stok fotoğraf sitelerinden biridir. Böyle büyük bir seçimle, bir sonraki projeniz için mükemmel görüntüyü bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Sitenin bir arama işlevi vardır, böylece projeniz için mükemmel görseli bulabilir ve ayrıca kategoriye göre de göz atabilirsiniz. Getty Images ayrıca telifsiz görseller sunar, yani görselleri herhangi bir ücret ödemeden kullanabilirsiniz.

Getty Images hem ücretsiz hem de ücretli resimler sunar. Ücretli görsellerin her biri 10$’dan başlar ve 5 veya 10’lu paketler halinde satın alınabilir. Ayrıca, Getty Images’ın tüm fotoğraflarına erişmenizi sağlayan 199$’a yıllık abonelik satın alabilirsiniz.

Yüksek kaliteli, profesyonel fotoğraflar arıyorsanız Getty Images harika bir seçenektir. Ancak, bütçeniz kısıtlıysa, ihtiyaçlarınıza daha uygun olabilecek başka stok fotoğraf siteleri de vardır.

Pixabay

Pixabay
Pixabay

Pixabay, 8 milyondan fazla telifsiz fotoğraf ve video ile projeniz için mükemmel görseli bulmanızı kolaylaştıran ücretsiz kaliteli fotoğraf sitelerinden biridir.

Ücretsiz bir hesap için kaydolduğunuzda, arama motoru da dahil olmak üzere sitenin tüm özelliklerine erişebileceksiniz. Bu güçlü araçla projeniz için doğru fotoğrafı veya videoyu kolayca bulabilirsiniz. Aradığınızı bulmak için sitenin kategorilerine de göz atabilirsiniz.

Doğru görseli bulmak için yardıma ihtiyacınız varsa, Pixabay kullanışlı bir arama ipuçları bölümü sunar. Burada, tam olarak ihtiyacınız olanı bulmak için sitenin arama motorunu nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz. Sonuçlarınızı daraltmak için sitenin gelişmiş arama seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz.

Mükemmel görüntüyü bulduktan sonra, onu çeşitli biçimlerde indirebilirsiniz. Ve sitenin özelliklerinden herhangi birini kullanmak için yardıma ihtiyacınız olursa, Pixabay kapsamlı bir yardım bölümü sunar.

Wirestock

Wirestock
Wirestock

Bir sonraki projeniz için yüksek kaliteli, profesyonel stok fotoğrafları arıyorsanız, Wirestock‘a da bakabilirsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz 8 milyonun üzerinde telifsiz görsel ile Wirestock, her proje için mükemmel bir fotoğrafa sahiptir. Ayrıca, her gün eklenen yeni resimlerle, her seferinde mükemmel fotoğrafı bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Wirestock’ta kullanıcıları karşılıklı hizmetler sunar: Bir tarafından kullanıcılarından fotoğraf alıyor, diğer kısmında ise aldığı fotoğrafları, dijital içerik üreticilerine satıyor. Bu yüzden çok çeşitli, hayatın her alanında, taze ve eşsiz birçok fotoğraf bulunabiliyor.

Özet

Görüldüğü gibi bir sonraki projeniz için mükemmel görselleri bulmanıza yardımcı olabilecek bir sürü harika stok fotoğraf sitesi var. Listemizin seçenekleri daraltmanıza ve ihtiyaçlarınıza en uygun siteyi bulmanıza yardımcı olduğunu umuyoruz.

Unutmayın, konu stok fotoğrafları seçmek olduğunda kalite önemlidir – bu yüzden acele etmeyin ve dikkatli bir seçim yapın. Biraz çaba sarf ederek projeniz için mükemmel görüntüleri bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bunu Sevdiklerinizle Paylaşın
Fatih Ozdemir
Fatih Ozdemir

Kuponigo by BudgetFitter'in Kurucusu ♥️ #Eurovision Fanı 🎤 Londra Sakini 🇬🇧 FozDigital London'da UI/UX Designer, WordPress/Shopify Developer and SEO/Affiliate Marketing Expert 👨‍💻🚀

One comment

  1. yeni bir site yapay zekaya fotoğraf ürettirip ücretsiz olarak insanların kullanımına sunuyolar tavsiye ederim resimleri indirip kullanabilirsiniz

Yanıtlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kuponigo’daki indirim kodu, indirim kuponu ve fırsatlarla her gün tasarruf edin

Ücretsiz Kuponigo Türkiye E-Posta Bülteni'ne abone olarak en son fırsatlardan, kampanyalardan, indirim kodlarından, kupon kodlarından haberdar olun.