Abone Olun & Tasarruf Edin

En İyi Sırbistan SIM Kartı Hangisi?

En iyi Sırbistan SIM kartları ve eSIM uygulamaları – 2024

Sırbistan'a gidiyorsanız, Sırbistan SIM kartı için fazla para harcamayın! İnternete bağlı kalırken en iyi fırsatları nasıl elde edeceğinizi açıkladık.


Sırbistan‘da kullanmak için bir SIM kart mı istiyorsunuz? Sırbistan SIM kartları ve uluslararası eSIM kartları rehberimizle bağlantıda kalma konusunda endişelenmeyin. Bir Sırp SIM kartı, turist veya iş seyahatindeyken verimli bir şekilde iletişim kurmanızı ve internete erişmenizi sağlayacaktır.

Bu yazıdaki amacımız, Sırbistan SIM kartları hakkında ihtiyacınız olan bilgileri almanızı sağlamaktır. Bu sizin için doğru ve en uygun SIM kartını seçmenizi sağlayacaktır. SIM kart satın alma, etkinleştirme, kullanma ve kontör yükleme ile ilgili ipuçlarını da anlatacağız.

Konaklamanız boyunca, Sırbistan SIM kartı ile dolaşım ücretleri veya yavaş internet hızları konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Belgrad‘daki Zafer Anıtı ile selfie çekin ve arkadaşlarınız ve ailenizle bağlantıda kalın!

Seyahate mi çıkıyorsunuz?

Seyahatiniz için ihtiyacınız olan her şeyden tasarruf edin. Kuponigo’da SIM kartlar, bavullar, seyahat sigortaları gibi temel ihtiyaçlara ilişkin Fırsatları ve İndirimleri keşfedin.

Neden Sırbistan SIM kartına ihtiyacınız var?

Belgrad Zemun
Belgrad Zemun – © Fotoğraf: Finn stock / Shutterstock

Sırbistan’ı ziyaret ettiğinizde dolaşım ücreti ödemeden sevdiklerinizle iletişimde kalmak için yerel bir Sırp SIM kartına veya bir uluslararası eSIM kartına ihtiyacınız olacak.

Veri planına sahip bir SIM kart ile Sırbistan’da internete hızlı ve güvenilir bir şekilde erişebilirsiniz. Böylece sosyal medyada arkadaşlarınızla iletişimde kalabilir, nerede olduğunuzu öğrenebilir ve neler olup bittiğini keşfedebilirsiniz.

Bir Sırbistan SIM kartına sahip olmak aynı zamanda yerel hizmetlere erişebilmek, restoran rezervasyonları yapabilmek ve yerelde neler olup bittiğini kontrol edebilmek demektir.

Yakında Sırbistan’a seyahat etmeyi planlayan herkes, birçok avantajı nedeniyle bir Sırbistan SIM kartı almalıdır.

Uluslararası e-SIM sağlayıcılarını geleneksel Sırbistan SIM kartlarıyla karşılaştırma

Belgrad Ada Köprüsü
Belgrad Ada Köprüsü – © Fotoğraf: WR7 / Shutterstock

Seyahat edenlerin yurt dışında bağlantıda kalmak için iki seçeneği vardır. Bunlar cep telefonunuza taktığınız fiziksel kartlar olan geleneksel SIM kartları veya sanal SIM kartlar olan e-SIM sağlayıcılarıdır.

Sırbistan’da piyasada çok sayıda SIM kart var ve bunlar çeşitli veri planları ve fiyatlar sunuyor. SIM kartı kullanabilmeniz için telefonunuzun SIM kart kilidinin de olmaması gerekir. Bunu yaptıktan sonra, ister arama ister mesajlaşma olsun, ihtiyaçlarınızı karşılayan herhangi bir sağlayıcıyı seçebilirsiniz.

Uluslararası e-SIM ve e-SIM uyumlu cihazlarla, fiziksel bir SIM olmadan operatör değiştirebilirsiniz. Bu, birkaç ülkeye seyahat ederken veya fiziksel bir SIM kart olmadan faydalı olabilir.

E-SIM’lerin avantajı, taşıyıcıları istediğiniz zaman değiştirebilmeniz ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçebilmenizdir. İşte planlarını ve özelliklerini karşılaştırabilmeniz ve sizin için doğru olanı seçebilmeniz için en iyi e-SIM hizmet sağlayıcıları:

Sırbistan SIM kart operatörlerini karşılaştırma

Belgrad Sırbistan Ulusal Meclis Binası
Belgrad Sırbistan Ulusal Meclis Binası – © Fotoğraf: Predrag Mladenovic / Shutterstock

e-SIM kullanmak istemediğinizde, yerel bir SIM karta bağlı kalırsınız. Ancak, doğru SIM kart sağlayıcısını seçmek zor olabilir. Planlar, kapsama alanı ve fiyatlandırma sağlayıcılar arasında farklılık gösterir.

İşte Sırbistan’ın başlıca SIM kart sağlayıcılarının bir karşılaştırması:

SağlayıcıŞebekeFiyat Aralığı (RSD)Kapsama AlanıHızVeri Dolaşımı
mts Telekomm:tel1,000-5,000En iyisiMükemmelEvet
Yettel (Telenor Serbia)VIP1,000-4,000İyiİyiEvet
A1 Srbija (Vip Mobile)Telekom Austria1,000-3,000OrtalamaİyiEvet
GlobaltelGlobaltel1,000-2,000SınırlıSınırlıHayır

İşte farklı ihtiyaçlar için en iyi seçenekler:

 • Genel olarak en iyi: mts Telekom (Sırbistan’daki en iyi SIM kart)
 • Para için en iyi değer: Yettel veya Globaltel (Sırbistan’da ucuz SIM kart)
 • Turistler için en iyisi: mts Telekom veya A1 Srbija (Sırbistan’daki en iyi turist SIM kartı)
 • Öğrenciler için en iyisi: Yettel veya A1 Serbia
 • Faturasız hat için en iyisi: mts Telekom, Yettel veya A1 Srbija

Bir SIM kart sağlayıcısı seçerken şunları da göz önünde bulundurmalısınız:

 • Kullanımınız: Daha ucuz planlar, telefonlarını arama ve mesajlaşma için kullanan kişiler içindir. Ne kadar çok veri kullanırsanız, o kadar çok ödersiniz.
 • Kapsama alanı ihtiyaçlarınız: Sırbistan SIM kartları her yerde iyi bir kapsama alanına sahiptir. Bu nedenle ülke içinde çok seyahat ediyorsanız bir tanesine ihtiyacınız olacaktır.
 • Bütçeniz: Planınıza ve sağlayıcınıza bağlı olarak, farklı Sırbistan SIM kart fiyatları ödeyeceksiniz.

Sırbistan SIM kartı satın almanın en iyi yolu nedir?

Belgrad Skadarlija 
Belgrad Skadarlija – © Fotoğraf: xbrchx / Shutterstock

Sırbistan’da SIM kart alma süreci basittir. Sizin için en iyi olana bağlı olarak birkaç seçenek arasından seçim yapabilirsiniz:

 • Havaalanı kioskları: Çoğu zaman, Sırbistan havaalanlarından SIM kart satın alabilirsiniz. Bu eğer hemen bir SIM karta ihtiyacınız varsa kullanışlıdır. Ancak, havaalanı SIM kartları genellikle daha pahalıdır.
 • eSIM kart uygulamaları: Önerdiğimiz e-SIM kart uygulamalarından birini deneyin. Tasarruf etmek için kupon kodlarımızı kullanın.
 • Cep telefonu mağazaları: Sırp telefon mağazaları SIM kart satmaktadır. Bir mağazadan SIM kart satın almak, herhangi bir sorunuz hakkında doğrudan bir mağaza temsilcisiyle konuşmanıza olanak tanır. SIM kartları A1 Srbija, Yettel ve MTS’den alabilirsiniz.
 • Online satın alma: Satın almadan önce fiyatları karşılaştırabilir ve çevrimiçi yorumları okuyabilirsiniz. Böylece gerçek bir Sırbistan turist SIM kartı aldığınızı bilirsiniz.

İster çevrimiçi ister çevrimdışı kayıt olun, SIM kart almak için pasaportunuzu veya kimlik kartınızı getirmeniz gerekebilir. E-SIM kartlar için buna ihtiyacınız yoktur.

Sırbistan SIM kartınızı nasıl etkinleştirebilirsiniz?

Belgrad Aziz Sava Katedrali 
Belgrad Aziz Sava Katedrali – © Fotoğraf: Vladimir Nenezic / Shutterstock

Sırbistan‘a gittiğinizde, mobil ağınızı kullanmak için SIM kartınızı etkinleştirmeniz gerekir. Sırbistan‘a vardıktan sonra SIM kart satın alabilirsiniz. Veya bir e-SIM uygulaması indirip seyahate çıkmadan önce de bir e-SIM satın alabilirsiniz.

Sırbistan SIM kartınızı satın aldıktan sonra etkinleştirmek için bu adımları izleyin. bir eSIM (gömülü SIM) veya bir geleneksel SIM kartı etkinleştirebilirsiniz.

e-SIM’ler (gömülü SIM’ler)

 1. Telefonunuzun eSIM’i destekleyip desteklemediğini kontrol edin: Ayarlarda, “SIM kartlar” veya “hücresel” adlı bir bölüm arayın. Bir eSIM ekleme seçeneği görüyorsanız, telefonunuz bunu destekliyor demektir.
 2. Bir eSIM sağlayıcısı seçin: eSIM planlarını karşılaştırabilir ve doğru olanı seçebilirsiniz. Bazı popüler eSIM sağlayıcıları Airalo, GigSky ve Yoho Mobile‘dır.
 3. Bir eSIM QR kodu edinin: Bir eSIM sağlayıcısı seçtikten sonra bir eSIM QR koduna ihtiyacınız olacaktır. Bir eSIM planı satın alarak bir tane edinebilirsiniz.
 4. QR kodunu tarayın: QR kodunu taradığınızda telefonunuz e-SIM profilini otomatik olarak algılayacaktır. Eğer eSIM uygulamasını kullanırsanız, otomatik olarak indirilecektir.
 5. Aktivasyon: Arama yapmak, metin göndermek ve veri kullanmak için eSIM’i etkinleştirin.

Geleneksel SIM kartlar

 1. Geleneksel bir SIM kart edinin: SIM kartlar Sırbistan’daki çoğu telefon satıcısında mevcuttur. Buna resmi operatör mağazaları, çevrimiçi perakendeciler, havaalanı otomatları, postaneler ve süpermarketler dahildir.
 2. SIM kart yuvasını bulun: SIM kart yuvaları genellikle telefonların yan veya arka tarafındadır.
 3. SIM kartı yerleştirin: SIM kartı yerine oturana kadar yavaşça yuvaya itin. Altın temas noktalarının yukarı baktığından emin olun.
 4. Telefonunuzu açın: Otomatik olarak etkinleşecek olan veri SIM kartını göreceksiniz.
 5. Telefonunuzu yapılandırın: SIM kartınızı etkinleştirdikten sonra telefonunuzu kurun. Hesap bilgilerinizi girmeli, bir ağ seçmeli ve APN’nizi (Erişim Noktası Adı) ayarlamalısınız.
 6. Bağlantınızı test edin: Her şey çalışıyorsa arama yapabilmeli ve alabilmeli, metin gönderip alabilmeli ve veri kullanabilmelisiniz.

Bu, Sırbistan’da SIM kartınızı etkinleştirmenize yardımcı olacaktır. Uçak Modu’nun kapalı ve telefonunuzun internete bağlı olduğundan emin olun. Telefonunuzun ayarlarını kontrol edin ve herhangi bir kısıtlamanın etkinleştirilmediğinden emin olun. Her şey başarısız olursa Sırbistan’daki mobil operatörünüz yardımcı olabilir.

Sırbistan SIM kartını verimli kullanmak için ipuçları

Belgrad Kalemegdan Parkı
Belgrad Kalemegdan Parkı – © Fotoğraf: N.M.Bear / Shutterstock

İşte SIM kartınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza ve sorunsuz bir deneyim yaşamanıza yardımcı olacak birkaç ipucu:

 • Kapsama alanı haritalarına bakın: Farklı sağlayıcıların kapsama alanı haritalarını kontrol ederek güvenilir kapsama alanına sahip olanı seçebilirsiniz.
 • Veri kullanımınızı izleyin: Sırbistan’daki SIM kartlar genellikle veri kullanım hakkı ile birlikte gelir. Kullanımınızı takip ettiğinizden emin olun. Mümkün olduğunca Wi-Fi kullanın.
 • Yükleme yapın: Hizmet kesintilerini önlemek için ön ödemeli SIM kartınıza düzenli olarak yükleme yapın. Çoğu sağlayıcı kontör yüklemek için uygun yollar sunar.
 • Acil durum numaralarını kaydedin: Gitmeden önce telefonunuz için acil durum telefon numaralarının bir listesini yapın. Buna oteliniz, yerel acil servisler ve ihtiyacınız olan diğer herkes dahildir.
 • Ücretsiz Wi-Fi noktalarını kullanın: Sırbistan’da halka açık yerlerde, kafelerde ve otellerde ücretsiz Wi-Fi noktaları mevcuttur. Böylece veri tasarrufu yapabilir ve daha yüksek internet hızları elde edebilirsiniz.

Sırbistan turistler için ön ödemeli SIM kartınız için bu ipuçlarıyla seyahatiniz boyunca bağlantıda kalabilirsiniz.

Bana soracak olursanız,

eSIM’leri edinmek ve kullanmak çok kolay olduğundan, fiziksel bir SIM kart satın almanızı tavsiye etmem. Ayrıca, şebeke operatörlerini veya ülkeleri değiştirdiğinizde, kişilerinizi, şebeke ve mesaj ayarlarınızı yeniden girmeniz gerekir.

En son eSIM indirimleri için Travel e-SIM kart fırsatları sayfamızı ziyaret edin. Bir sağlayıcı seçin ve indiriminizi almak için bir promosyon kodu kullanın.

Benim e-SIM önerime rağmen, bunu geleneksel şekilde de yapmakta hala özgürsünüz. Bu durumda, yüksek SIM kart ücretleri ödememek için havaalanından yerel bir SIM kart satın almayın. Şehir merkezine varana kadar havaalanı Wi-Fi’sini veya havaalanı transfer servisinin Wi-Fi’sini kullanın. Daha sonra şehirde yerel bir SIM kart satın alın.

Dolandırılmamak için şehir merkezindeki küçük telefon dükkanlarından da uzak durmalısınız. Yerel Sırbistan SIM kartları satın almak için her zaman şebekelerin resmi mağazalarına gidin.

Hangisini seçerseniz seçin, karar vermeden önce kapsama alanını, veri hızlarını ve fiyatlandırma seçeneklerini kontrol edin. Aşırı ücretlendirmeyi önlemek için veri kullanımınızı izleyin. Mümkün olan her yerde ücretsiz Wi-Fi’ye bağlanın.

Türkiye’deki çoğu operatör roaming ücreti almaya başladı. Dolayısıyla bu çözümler Sırbistan’da ucuz ve kaliteli hizmet sunuyor.

Срећан пут!

Bu faydalı oldu mu?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!

Abone Olun & Tasarruf Edin

Fatih Ozdemir
Fatih Ozdemir

İstanbul'dan Londra'ya gelir gelmez, tasarruf yapmanızı sağlayacak ekonomik ipuçları ve püf noktalarıyla dolu bir web sitesi olan Kuponigo'yu kurdum. Web geliştirme ve tasarım konusundaki yeteneğimle güzel ve işlevsel web siteleri hazırlarken, yazılarımla da insanlara tasarruf etmeleri için güç veriyorum. Klavyeye yapışmadığım zamanlarda, daha az sıradan bir hayata denk geleceksiniz - belki arada sırada şehirden kaçmak ya da söylenen bir iki Eurovision marşı.

Düşüncenizi Paylaşın