Menu

Abone Olun & Tasarruf Edin

Çok fazla ödemenizi istemiyoruz, çünkü sebebi var! Her bütçeye uygun en iyi kampanyalar, kuponlar ve indirim kodları, üstelik ücretsiz! Yüzlerce markanın en son fırsatlarını almak için Kuponigo Tasarruf Rehberi E-posta Bülteni'mize kaydolun.

Pointship ile uçak millerimi satarak nasıl para kazanırım?

Pointship ile sahip olduğunuz mil/puanlarını, otel avantajlarını, lounge erişim haklarını diğer üyeler ile paylaşabilir, gelir elde edebilirsiniz.
0 / 5 Puan: 5

Puan:

Biriktirdiğiniz uçak millerinizi paraya dönüştürmenizi sağlayan Pointship mil alım satım uygulamasını duydunuz mu? Malumunuz seyahat tutkunları pandemi dönemi boyunca zor bir dönem geçirdi. Ülkelerinden, hatta şehirlerinden çıkamadı. Gitmeyi düşlediği pek çok yere gitmeyi de erteledi.

Hal böyle olunca havayolu şirketlerindeki üyelik hesaplarında biriktirilen miller de seyahat planı yapılamadığı için atıl bir şekilde kaldı. Bazı havayolu şirketleri bu milleri çeşitli marka anlaşmalarıyla kullanmanıza olanak sağlasa da, çoğu havayolu şirketi için bu mümkün değil. Bu nedenle çoğu şirket bu dönemde millerin kullanılamadığını bildiğinden millerin geçerlilik sürelerini uzatma kararı aldı ama bu sefer de ekonomik sıkıntılar seyahat planlarını yapmaya engel olmaya başladı.

İşte tam bu noktada öne çıkan Pointship uygulaması, hesabınızdaki bu milleri paraya dönüştürmenizi sağlayan müthiş bir çözümle geliyor. Aynı zamanda başkasının milini kullanma imkanı da vererek daha uygun fiyatlara uçak bileti almak isteyenlerin de imdadına yetişiyor. Gelin bu harika uygulamanın detaylarına birlikte bakalım.

Pointship nedir?

Pointship, üyelerin sahip oldukları seyahat ödüllerini diğer üyeler ile paylaşabildikleri yeni nesil bir seyahat platformudur. Kullanmadığı milleri ihtiyacı olanlarla satmak isteyenlerle, tasarruflu seyahat etme arayışında olanları buluşturan bu uygulamada; isteyen herkes Pointship üyesi olabilir ve birikmiş millerini nakit olarak değerlendirebilir ya da uçak biletlerini başkalarının sattığı millerle daha uygun fiyata alabilir.

Abone Olun & Tasarruf Edin

Çok fazla ödemenizi istemiyoruz, çünkü sebebi var! Her bütçeye uygun en iyi kampanyalar, kuponlar ve indirim kodları, üstelik ücretsiz! Yüzlerce markanın en son fırsatlarını almak için Kuponigo Tasarruf Rehberi E-posta Bülteni‘mize kaydolun.

Mil satın alarak başkalarına uçak bileti düzenleyen acentalardan, mil puan takası yapan sitelerden veya millerini satan kişilerden farklı olarak Pointship; üyelerinin hiçbir kişisel bilgi veya şifre paylaşmadan, millerini kendi hesaplarında tutarak güvenle işlem yapmasını benimsiyor. Hiçbir kullanıcının milleri/puanları Pointship sistemine yüklenmiyor ve tüm milleriniz havayolunuzun kendi mil programı hesabında duruyor. Tüm işlemler üyeler arasında, üyelerin birbirleriyle iletişime geçmesi bile gerekmeden Pointship üzerinden gerçekleşiyor. 

Pointship aynı zamanda üyelerine mil transferi yapma imkanı da sunuyor. Örneğin uçmak istediğiniz rota 50.000 mil gerektiriyor, ama sizin hesabınızda 40.000 mil var. Aradaki 10.000 mil eksiğinizi Pointship kullananlar arasında millerini paylaşıma açan birinden kendi hesabınıza transfer ederek biletinizi alabilirsiniz. Bu yöntemin THY mil paylaşma özelliğinden daha uyguna geldiğini ifade etsek yanlış olmaz.

Kuponigo'ya Özel
Pointship’teki ilk işleminizde servis ücreti üzerinden %10 indirim

Pointship, üyelerin kullanmadıkları mil/puanlarını, otel avantajlarını, lounge erişim haklarını topluluktaki diğer üyelerle paylaşabilecekleri bir platformdur.

Öne Çıkan Kodlar:
  • KUPONIGO10
İndirimi Etkinleştir
Bağlantı veya kodun süresi dolmuş olabilir, yeni bir tane almak için bizimle Facebook veya Instagram üzerinden iletişime geçin. Bir satın alma işlemi yaparsanız size ek bir ücreti olmadan komisyon kazanabiliriz. Bu web sitemizi geliştirmemize yardımcı olacaktır.

Pointship’te millerimi paylaşarak nasıl kazanırım?

Pointship üzerinden yapılacak her işlem için öncelikle bu link üzerinden ücretsiz bir üyelik açmanız gerekiyor.

Eğer millerinizi diğer üyelerle paylaşarak değerlendirmek istiyorsanız; mil veya puan biriktirdiğiniz havayolu uçuş programını sisteme eklemeniz gerekiyor. Listelemek istediğiniz ödül miktarını, sipariş başına paylaşmak istediğiniz minimum ödül miktarını, 1.000 mil karşılığı belirlediğiniz satış fiyatınızı girerek hesabınızı doğruluyorsunuz. Listelemek için girdiğiniz mil tutarının hesabınızda olduğunu kanıtlayan bir ekran görüntüsü yüklemeniz yeterli. Sonrasında tek yapmanız gereken sipariş almayı beklemek.

Başka bir üyeden, belirlediğiniz ücret tarifesiyle uyumlu bir sipariş aldığınızda, ilgili mil programının web sitesi ya da uygulaması üzerinden talep edilen bileti düzenlemeniz gerekiyor. Bilet düzenlemek için gerekli tüm yolcu bilgileri Pointship tarafından uygulamanın içinde size sağlanıyor. Bileti düzenledikten sonra, bilet numarasını ve/veya PNR’ı alırsınız. Bu bilgileri ve -gerekirse- diğer ilave notları Pointship‘te Siparişler bölümünde ilgili sipariş için girerek işlemi tamamlayabiliyorsunuz.

İşlemlerin bütün taraflar için güvenli olması ve anlaşmazlıkların önlenmesi için, size geçilen siparişin ödemesinin yarısı sipariş tamamlandıktan hemen sonra, kalanı ise sipariş veren karşı taraf uçuşunu gerçekleştirdikten 24 saat sonra Pointship hesabınıza aktarılıyor.

Pointship uygulaması üzerinde Bakiye/Para Çekme bölümüne gidip banka bilgilerinizle bir Para Çekme Profili oluşturarak, istediğiniz zaman kolaylıkla bu işlemi başlatabilirsiniz.

Pointship’te başkalarının milleri ile nasıl bilet alırım?

Eğer diğer üyelerin paylaştığı millerle tasarruflu uçak bileti almak istiyorsanız; öncelikle Pointship uçak bileti sipariş etmek istediğiniz uçuşu aratmanız gerekiyor. Eğer ilgili havayolunda ödüllerini paylaşan başka bir üye varsa, işleminize devam etmek üzere bir sonraki adıma yönlendiriliyorsunuz.

Uçuş siparişinizi verirken, gideceğiniz rotanın mil ve vergi miktarını sisteme girmeniz gerekiyor. Bu bilgilere seçtiğiniz mil programının web sitesinden kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. En sık kullanılan rotalarda ise “Kolay Sipariş” seçeneği karşınıza çıkıyor. Eğer gitmek istediğiniz rotada havayolu mil programı tarafından tanımlanmış bir promosyon yoksa, Kolay Sipariş ile mil veya vergi miktarını girmeden hızlıca sonraki adıma geçebilirsiniz.

Hızlı Sipariş seçeneğini seçerseniz uçuşunuzu 2 gün içinde de hızlıca düzenletebilirsiniz.

Son olarak, biletin düzenlenmesi için sizden seyahat ve yolcu detayları isteniyor ve ödemenizi güvenle yapmak için Paypal’a veya Kredi Kartı sağlayıcınıza yönlendiriliyorsunuz.

Pointship, üyelerin güvenliğini ön planda tutuyor. Uçuşunuz gerçekleşene kadar ödül sahibine ödemenizin sadece yarısı aktarılıyor, ödemenin tamamı siz uçuşunu gerçekleştirdikten 24 saat sonra iletiliyor. Üyeler arasında doğabilecek olası anlaşmazlıkların önüne geçmek için o zamana kadar, ödemeniz Pointship tarafından güvence altında tutuluyor.

Pointship Güvenli mi?

Tüm işlemler PayPal ve 3D Secure gibi güvenilir ödeme sistemleri üzerinden gerçekleştiriliyor. Mil sahibi üyeler sadece gelen talebi onayladığı zaman işlemi gerçekleştirebilmek için gerekli bilgileri görebiliyor. Bileti talep eden kullanıcı ise mil sahibinin hiçbir bilgisine erişemiyor. Üyelerin bilgileri üçüncü kişi veya kurumlar ile paylaşılmıyor. 

Yani özetle seyahatlerinizi planlarken uçuşunuzu Pointship’ten sipariş ederek bütçenizi uçuş yerine yeni deneyimlere harcayabilirsiniz.

Fatih Ozdemir
Fatih Ozdemir

Kuponigo by BudgetFitter'in Kurucusu ♥️ #Eurovision Fanı 🎤 Londra Sakini 🇬🇧 Web Designer & Developer, SEO/Affiliate Marketing Expert 👨‍💻🚀

Yanıtlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir