En Popüler İndirim Kodları Markalar Tasarruf Rehberi

Pointship nedir? Birikmiş millerim üzerinden nasıl gelir elde edebilirim?

Seyahat aşıkları olarak zor bir dönem geçirdik. Ülkelerimizden, hatta şehirlerimizden çıkamadık. Gitmeyi düşlediğimiz pek çok yere gitmeyi erteledik. Peki evde kaldığımız bu günlerde mil hesaplarımızda neler oldu?

Birikmiş millerimizi kullanarak seyahat planlayamadık. Belki bazılarımız milleri yanmasın diye havayolu mil programları sayfalarından alışveriş yapmak zorunda kaldık. Havayolları, millerin geçerlilik sürelerini uzattığı için belki de hepsi hala mil hesabınızda duruyor, üstüne geçtiğimiz dönem boyunca da mil kredi kartlarından mil biriktirmeye devam ettiniz. Yakın tarihte bir seyahat planınız yoksa, bu milleri değerlendirerek nakite dönüştürmek ister miydiniz? 

Millerinizi paylaşarak kazanç elde edebileceğiniz bir uygulama: Pointship nedir?

Pointship, üyelerin sahip oldukları seyahat ödüllerini diğer üyeler ile paylaşabildikleri yeni nesil bir seyahat platformu; kullanmadıkları seyahat ödüllerini paylaşarak nakite çevirmeyi dileyenleri ve tasarruflu seyahat etme arayışında olanları buluşturan güvenli bir uygulama.

Birikmiş mil veya puanları olup, bunları nakit olarak değerlendirmek ve uçak biletlerini daha uygun fiyata almak isteyen herkes Pointship üyesi olabilir.

Mil satın alarak başkalarına uçak bileti düzenleyen acentalardan, mil puan takası yapan sitelerden veya millerini satan kişilerden farklı olarak Pointship, üyelerinin hiçbir kişisel bilgi veya şifre paylaşmadan, millerini kendi hesaplarında tutarak güvenle işlem yapmasını benimsiyor. Hiçbir kullanıcının milleri/puanları Pointship sistemine yüklenmiyor ve tüm milleriniz havayolunuzun kendi mil programı hesabında duruyor. Tüm işlemler üyeler arasında, üyelerin birbirleriyle iletişime geçmesi bile gerekmeden Pointship üzerinden gerçekleşiyor. 

Pointship aynı zamanda üyelerine mil transferi yapma imkanı da sunuyor. Örneğin uçmak istediğiniz rota 50.000 mil gerektiriyor, ama sizin hesabınızda 40.000 mil var. Aradaki 10.000 mil eksiğinizi Pointship üyeleri arasında millerini paylaşıma açan birinden kendi hesabınıza transfer ederek biletinizi alabilirsiniz. 

Pointship Güvenli mi?

Tüm işlemler PayPal ve 3D Secure gibi güvenilir ödeme sistemleri üzerinden gerçekleştiriliyor. Mil sahibi üyeler sadece gelen talebi onayladığı zaman işlemi gerçekleştirebilmek için gerekli bilgileri görebiliyor. Bileti talep eden kullanıcı ise mil sahibinin hiçbir bilgisine erişemiyor. Üyelerin bilgileri üçüncü kişi veya kurumlar ile paylaşılmıyor. 

Millerimi paylaşarak nasıl kazanırım?

Pointship üzerinden yapılacak her işlem için öncelikle platforma üye olunması gerekiyor fakat Pointship üyeliği tamamen ücretsiz. 

Eğer millerinizi diğer üyelerle paylaşarak değerlendirmek istiyorsanız, mil veya puan biriktirdiğiniz havayolu uçuş programı için bir Program eklemeniz gerekiyor. Listelemek istediğiniz ödül miktarını, sipariş başına paylaşmak istediğiniz minimum ödül miktarını, 1.000 mil karşılığı belirlediğiniz satış fiyatınızı girerek hesabınızı doğruluyorsunuz. Listelemek için girdiğiniz mil tutarının hesabınızda olduğunu kanıtlayan bir ekran görüntüsü yüklemeniz yeterli. Sonrasında tek yapmanız gereken sipariş almayı beklemek.

Başka bir üyeden, belirlediğiniz ücret tarifesiyle uyumlu bir sipariş aldığınızda, ilgili mil programının web sitesi ya da uygulaması üzerinden talep edilen bileti düzenlemeniz gerekiyor. Bilet düzenlemek için gerekli tüm yolcu bilgileri Pointship tarafından uygulamanın içinde size sağlanıyor. Bileti düzenledikten sonra, bilet numarasını ve/veya PNR’ı alırsınız. Bu bilgileri ve -gerekirse- diğer ilave notları Pointship’te Siparişler bölümünde ilgili sipariş için girerek işlemi tamamlayabiliyorsunuz.

İşlemlerin bütün taraflar için güvenli olması ve anlaşmazlıkların önlenmesi için, size geçilen siparişin ödemesinin yarısı sipariş tamamlandıktan hemen sonra, kalanı ise sipariş veren karşı taraf uçuşunu gerçekleştirdikten 24 saat sonra Pointship hesabınıza aktarılıyor.

Pointship uygulaması üzerinde Bakiye/Para Çekme bölümüne gidip banka bilgilerinizle bir Para Çekme Profili oluşturarak, istediğiniz zaman kolaylıkla bu işlemi başlatabilirsiniz.

Pointship ile paylaşın, kazanın.

Bu Fırsatı Paylaşın

Yorumunuzu Bırakın

Günün indirimleri 🔥

Fırsat ve indirim kodlarımız ile 500+ markada tasarruf etmeye başlayın

Kuponigo; yüzlerce marka ve platformda tasarruf ettiren en iyi fırsatları, kampanyaları, kuponları, indirim kodlarını ve para tasarruf önerilerini sunuyor.

Ücretsiz Kayıt Olun