En Popüler İndirim Kodları Markalar Tasarruf Rehberi

Uçak biletinde mil nedir ve mil programından nasıl faydalanılır?

Günümüzde artık hemen hemen her yerde mil nedir ile ilgili reklamlara rastlamaktayız. Bu reklamlar ve kampanyalar o kadar artmış durumda ki insanlar ister istemez bu reklamlara karşı kulaklarını kapamak zorunda kalıyor. Peki nedir bu mil kartlarının özellikleri? Miller reklamlarda sözü edildiği kadar faydalı mıdır? Bazı kullanıcılar bu uygulamadan memnun olurken bazıları da sahip oldukları kartların kendilerine sunmuş olduğu bu avantajın farkında bile değiller.

Mil nedir?

Mil, bankaların, kredi kartlarının kullanımına karşılık olarak müşterilerine sunmuş olduğu puan kazandırma sistemidir. Bu sistemle, yapmış olduğunuz her harcamaya karşılık mil kazanırsınız. Kazandığınız millerinizle hava yollarıyla yapmış olduğunuz seyahatlerde dilediğiniz bir yere herhangi bir kısıtlama olmadan ve havaalanı vergisi ödemeden bedava bilet alma hakkınız doğar. Günümüzde pek çok bankanın kredi kartlarına eklemiş olduğu bu özellik sayesinde biriken puanlarınız ya da milleriniz size bedava uçak bileti olarak geri döner. Hatta bazı bankalar artık kazanılan milleri alışverişte kullanmaya da müsade ediyor. Oldukça yaygın ve popüler olan mil programlarından yararlanmak için bankanızı aramanız ya da internet sitesine girerek mil puanları hakkında bilgi almanız yeterlidir. 

Avantajları neler?

Mil kazanmanın ne gibi avantajları olduğu konusuna göz atacak olursak yapmış olduğunuz harcamalar karşılığında aldığınız bu puanların size uçak bileti olarak geri döneceğini söyleyebiliriz. Mil kazanmak çok basittir. Hemen her türlü alışverişleriniz için yapmış olduğunuz ödemeye karşılık mil kazanırsınız. Ayrıca kartınızı yurt dışında kullanmanız durumunda daha fazla mil puan kazanma şansınız vardır. Üstelik sağlık, eğitim, otomotiv, araba kiralama ve daha pek çok alanda yapmış olduğunuz harcamalarınıza bazı kredi kartlarından iki katı mil puan kazanabilirsiniz. Havayolu şirketlerinin özel yolcu programlarına veya yaptığınız alışverişin cinsine göre de millerinizin sayısı değişebilir. 

Türkiye’deki en popüler mil kazandıran kredi kartları

  • Akbank Axess Wings
  • Türkiye İş Bankası Maximiles
  • Yapı Kredi Adios
  • GarantiBBVA Shop&Fly
  • QNB Finansbank Miles&Smiles
  • ING Pegasus BolBol Kart
  • Halkbank Parafly
  • Vakıfbank – MilPlus
  • GarantiBBVA Miles&Smiles

Nelere dikkat etmeli?

Millerinizi kullanırken hangi kurallara dikkat etmeniz gerektiğini internet sitesinden kontrol ederek bilinçli bir biçimde kullanırsanız millerinizin size sunmuş olduğu avantajlardan daha iyi yararlanabilirsiniz. Örneğin bir önceki kartınızda biriken millerinizi yeni kartınıza aktarmanıza gerek olmadan kulanmaya devam edebilirsiniz. Çünkü milleriniz otomatik olarak tüm kartlarınız için geçerli olan tek bir hesapta toplanmaktadır. Ayrıca ek kart sahiplerinin hesaplarında biriken miller de yalnızca asıl kart sahibi tarafından değerlendirilebilir.

Sonuç olarak herkesin ve özellikle seyahatçilerin hedef kitle olarak alındığı mil kartlarının kişiye göre avantajları vardır. Seyahate çıkmadan bunlara göz atmakta yarar var.

Bu Fırsatı Paylaşın

Yorumunuzu Bırakın

Günün indirimleri 🔥

Fırsat ve indirim kodlarımız ile 500+ markada tasarruf etmeye başlayın

Kuponigo; yüzlerce marka ve platformda tasarruf ettiren en iyi fırsatları, kampanyaları, kuponları, indirim kodlarını ve para tasarruf önerilerini sunuyor.

Ücretsiz Kayıt Olun