En Popüler İndirim Kodları Markalar Tasarruf Rehberi

Wise hesabı açma kampanyaları ile şimdi tasarruf etme zamanı! Mayıs 2022 boyunca geçerli en iyi fırsatları, kampanyaları, kuponları ve indirim kodlarını Kuponigo'da sizlere sunuyoruz.

Wise

Yurt dışına para gönderirken Wise‘ı kullanan sekiz milyondan fazla insana katılın. Eski adıyla TransferWise, dünya çapında para taşımak için en iyi yolu inşa eden küresel bir teknoloji şirketidir. Wise daha ucuz, daha hızlı ve daha kolay olduğu için 5 milyondan fazla kişi ve işletme bankaları, Paypal’ı ve geleneksel sağlayıcıları kullanmayı bıraktı. Büyük şirketler ve bankalar da TransferWise teknolojisini kullanıyor.

2022 itibariyle Wise ile yurtdışına para gönderme işlemi nasıl yapılır?

Wise ile yurtdışına para gönderme dönemlerinden önce pek çok kişi nispeten pahalı olan Swift, Moneygram ya da Western Union gibi çözümleri kullanarak yurtdışındaki ailelerine ve arkadaşlarına para gönderiyor. Paypal gibi uygulamalar da kapalı olunca mecburen ülkece alternatif yollara göz atmaya çalışıyoruz. Alternatiflere bakarken daha uygun komisyonlarla hizmet sunan Wise gibi uygulamalar karşımıza çıkıyor. Eski adı Transferwise olan uygulama, aslında diğer servislere göre daha uygun maliyetli ve biraz daha basit bir yaklaşım izliyor.

Bu yazıda, en ucuz uluslararası banka havalesi platformu olan Wise’ı kullanarak bir çalışana, aile üyesine, arkadaşa veya tüccara yurtdışına nasıl para gönderebileceğinize bakacağız. Öncelikle gelin Wise’ın artılarını bir inceleyelim:

 • Uluslararası para transferini tamamen çevrimiçi yapmanıza olanak tanıyan hızlı ve kullanışlı bir platformdur.
 • Ücretler, PayPal, Swift, Moneygram ya da Western Union gibi diğer platformlardan daha düşüktür.
 • Wise ile yurtdışı para transferi işlemlerinde orta piyasa döviz kurunu (En adil döviz kuru olarak kabul edilir ve Google ve Yahoo’da göreceğiniz döviz kurudur.) kullanıldığından her zaman avantajlıdır.
 • Dünyadaki çok farklı para birimlerinde transfer etme olanağına sahipsiniz.
 • Dünyanın 40 farklı ülkesinden para gönderip almanıza olanak tanır.
 • Bir Wise hesabı oluşturmak ücretsizdir.
 • Wise ile para gönderme işlemleri genelde bir günde tamamlanır.

İster doğum günü için bir aile üyesine para gönderin, isterseniz de bir şirket satın almak için daha büyük bir işlem yapın; uluslararası bir transferi yapmak için Wise’ı kullanmayı seçtiğinizde size her zaman en uygun masraf sunulur. Bu arada Wise ile para gönderme güvenilir mi diye sormanıza hiç gerek yok, çünkü Wise Avrupa’da bir banka hesabı açmanıza imkan sağlayacak kadar büyük bir finans şirketi haline geldi.

Wise, uluslararası bir transfer yapmak için banka hesabından, banka kartından veya kredi kartından para kabul eder. Yurtdışına para transferi sürecinde bu yöntemlerden birini kullanabilirsiniz.

Wise, diğer birçok para transfer şirketinin sunamadığı güzel bir özellik sunuyor. Bu özellik, herhangi bir yükümlülük olmaksızın transferin toplam maliyetini belirlemenize olanak tanır. Bu, uluslararası transferinizin toplam ücretlerini ve mevcut dönüşüm oranını belirlemek için bir hesap oluşturmanıza bile gerek olmadığı anlamına gelir. Ücret ve para hesaplayıcısını kullanmak için Wise web sitesine gitmeniz yeterlidir.

Wise ayrıca arkadaş davet kodu sistemini de kullanıyor. Yani uygulama üzerinden sadece para göndermekle kalmayıp yakın çevrenizdeki arkadaşlarınızı uygulamaya davet ederek de para kazanabilirsiniz.

Yurtdışına Para Göndermek İçin Wise Kullanmanın Artıları Nelerdir?

 • Uluslararası para transferini tamamen çevrimiçi yapmanıza olanak tanıyan hızlı ve kullanışlı bir platformdur.
 • Ücretler, PayPal, Swift, Moneygram ya da Western Union gibi diğer platformlardan daha düşüktür.
 • Wise orta piyasa döviz kurunu (En adil döviz kuru olarak kabul edilir ve Google ve Yahoo’da göreceğiniz döviz kurudur.) kullanır ve her zaman avantajlıdır.
 • Dünyadaki çok farklı para birimlerinde transfer etme olanağına sahipsiniz.
 • Dünyanın 40 farklı ülkesinden para gönderip almanıza olanak tanır.
 • Bir Wise hesabı oluşturmak ücretsizdir.
 • Transfer yaptığınızda paranız anında ya da maksimum 3 gün içinde alıcınızın hesabına geçer.

Yurtdışına Para Transferi Yapmak İçin Hangi Ödeme Yöntemlerini Kullanabilirim?

Wise, uluslararası bir transfer yapmak için banka hesabından, banka kartından veya kredi kartından para kabul eder. Yurtdışına para transferi sürecinde bu yöntemlerden birini kullanabilirsiniz.

Uluslararası Para Transferinin Bana Maliyeti Ne Kadar Olur?

İster doğum günü için bir aile üyesine para gönderin, isterseniz de bir şirket satın almak için daha büyük bir işlem yapın; uluslararası bir transferi yapmak için Wise‘ı kullanmayı seçtiğinizde size her zaman en uygun masraf sunulur.

Wise ile Yurt Dışına Para Göndermek İçin Ödeyeceğim Toplam Ücreti Nasıl Öğrenebilirim?

Wise, diğer birçok para transfer şirketinin sunamadığı güzel bir özellik sunuyor. Bu özellik, herhangi bir yükümlülük olmaksızın transferin toplam maliyetini belirlemenize olanak tanır. Bu, uluslararası transferinizin toplam ücretlerini ve mevcut dönüşüm oranını belirlemek için bir hesap oluşturmanıza bile gerek olmadığı anlamına gelir. Ücret ve para hesaplayıcısını kullanmak için Wise web sitesine gitmeniz yeterlidir.

Bu Fırsatı Paylaşın

Günün indirimleri 🔥

Fırsat ve indirim kodlarımız ile 500+ markada tasarruf etmeye başlayın

Kuponigo; yüzlerce marka ve platformda tasarruf ettiren en iyi fırsatları, kampanyaları, kuponları, indirim kodlarını ve para tasarruf önerilerini sunuyor.

Ücretsiz Kayıt Olun