Memrise indirim kodu - Mart 2023

0 / 5 Puan: 0

Puan:


Memrise Pro Üyeliklerde 1 Yıllık Alımlarında Geçerli % 50 Indirim Kodu
KUPON KODU
Memrise Pro üyeliklerde 1 yıllık alımlarında geçerli % 50 indirim kodu

Memrise nedir?

Memrise, kullanıcıların yabancı dillerde kelime öğrenmesine yardımcı olan ücretsiz bir çevrimiçi aralıklı tekrar bilgi kartı programıdır. Program, uzun süreli akılda tutma için sözcüklerin gözden geçirilmesini en uygun aralıklarla planlamak için bir algoritma kullanır. En son Memrise indirim kodu ve en son para kazandıran fırsatları burada bulabilirsiniz.

// ÖNERİLEN İÇERİK: En İyi Yabancı Dil Öğrenme Uygulamaları: Ücretli – Ücretsiz Alternatifler

Web sitesi, İspanyolca, Fransızca ve Mandarin Çincesi gibi popüler seçenekler de dahil olmak üzere 200’den fazla farklı dilde kurslar sunmaktadır. Memrise, geleneksel dil kurslarına ek olarak tıbbi terminoloji ve iş jargonu gibi daha özel seçenekler de sunar.

Memrise, on uluslararası hafıza şampiyonluğu kazanan Hafızanın Büyük Üstadı Ed Cooke ve Princeton nörobilimcisi Greg Detre tarafından kuruldu. Programı, beynin anıları nasıl oluşturduğu ve sakladığı üzerine yapılan araştırmalara dayanarak geliştirdiler.

Program, kullanıcıların sisteme kelime girmesiyle başlar. Her kelime için, kelimeyi bağlam içinde kullanarak çeviriyi ve örnek bir cümle sağlarlar. Memrise daha sonra içine yeni kelimeleri yerleştirdiği sanal bir “hafıza havuzu” oluşturur.

Kullanıcıların kelimeleri hatırlamasına yardımcı olmak için, kelimeyi içeren resimler veya hikayeler oluşturmak gibi anımsatıcı araçlar kullanırlar. Sözcükleri gözden geçirme zamanı geldiğinde, Memrise bunları kullanıcıların doğru çeviriyi yazması veya çoktan seçmeli seçenekler arasından seçmesi gereken oyun benzeri bir formatta sunar.

Memrise ayrıca tarih dersleri ve beyin jimnastiği egzersizleri gibi başka içerik türleri de sunar. Web sitesinin ücretli abonelik katmanı, çevrimdışı erişim ve ilerleme takibi gibi ek özelliklerin kilidini açar.

Bu Fırsatı Sevdiklerinizle Paylaşın

Yanıtlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kuponigo’daki indirim kodu, indirim kuponu ve fırsatlarla her gün tasarruf edin

Ücretsiz Kuponigo Türkiye E-Posta Bülteni'ne abone olarak en son fırsatlardan, kampanyalardan, indirim kodlarından, kupon kodlarından haberdar olun.

Yüzlerce marka ile anında tasarrufa başlayın