En İyi Londra Alışveriş Merkezleri Listesi – En İyi 12 AVM

En iyi Londra alışveriş merkezlerini mi arıyorsunuz? Shepherd's Bush'taki Westfield'dan Battersea Power Station'a kadar her şey burada! Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.
0 / 5 Puan: 5

Puan:

Londra alışveriş merkezlerini mi arıyorsunuz? O zaman doğru yere geldiniz! İngiltere’nin başkenti Londra; Big Ben, Buckingham Sarayı, British Museum ve Londra Kulesi ile ünlü olsa da; şehirdeki bir diğer en eğlenceli aktivitelerden biri de Londra alışveriş merkezlerinden birinde bir gün geçirmek olabilir!

Muhtemelen “Londra’da kaç tane alışveriş merkezi var” veya “Londra’nın en iyi alışveriş merkezlerine sahip bölgesi” gibi bir sürü sorunuz vardır. Ama merak etmeyin, sizin için tüm bu sorulara yanıt vereceğiz. İhtiyacınız olabilecek her şeyin en iyi şehirlerde bulunduğunu söylüyorlar. Eğer durum buysa, o zaman Londra bu konuda gelmiş geçmiş en büyük şehirlerden biridir.

İster lüks markalar, ister ana caddelerin favorileri veya ilginç bağımsız mağazalar olsun, Londra alışveriş merkezlerinde herkes için bir şeyler var. Şehrin kötü şöhretli tahmin edilemez havasının sürprizlerinden kaçmak ve ciddi bir alışveriş terapisi yapmak için harika bir yer.

Londra çok çeşitli bir nüfusa sahip olduğundan, mağazaları kendilerini herkese pazarlayarak onları İngiltere’deki en büyük alışveriş merkezleri haline getiriyor . Yani yaşlı, zengin, fakir, genç, bebek, hatta köpek fark etmez! Londra alışveriş merkezlerinde sizin için bir şeyler var. Wikipedia’ya göre Birleşik Krallık’ta 40’tan fazla alışveriş merkezi olduğunu hatırlamakta fayda var .

Aşağıdaki listede, tüm büyük alışveriş merkezlerini listeleyerek ve sıralayarak Londra’daki en iyi alışveriş merkezleri arayışınızı kolaylaştırdık. İşte Westfield London‘dan, Battersea Power Station‘a kadar Londra’daki en iyi 12 modern alışveriş merkezi…

Westfield London White City

Londra Westfield London White City Alışveriş Merkezi
Londra&Nbsp;Westfield London White City&Nbsp;Alışveriş Merkezi

Dünyaca ünlü AVM grubu olan Westfield markasını taşıyan Westfield London White City, Londra’nın en ünlü alışveriş merkezlerinden biridir. Aydınlatması ve rahat deri koltukları, devasa merkeze adeta bir havaalanı havası veriyor.

Westfield, 1,6 milyar sterlinlik bir maliyetle inşa edildi. Bu durum sahiplerinin alışveriş deneyiminizi gerçekten önemsediği anlamına geliyor. Londra’nın batısında, Shepherd’s Bush bölgesinde yer alan alışveriş merkezi; Londra’nın merkezinden toplu ulaşımla ve M25 otoyolundan kolaylıkla erişilebilir konumuyla dikkat çekiyor. Bu durum da onu hem şehir dışından hem de Londralılar için mükemmel bir seçenek yapıyor.

Büyük cadde isimleri ve tasarımcı markaları da dahil olmak üzere 250’den fazla mağazasıyla Westfield London, Avrupa’nın da en büyük alışveriş merkezlerinden biridir. Batı Londra’da, Londra Merkez ve M25’ten otoyolunun tam ortasında, hem şehir dışından gelenler hem de Londralılar için ulaşımı mükemmel bir konumdadır.

AVM’ye toplu taşıma araçlarıyla ulaşmak kolaydır ve ziyaretinizi konforlu hale getirmek için yemek alanı, ücretsiz Wi-Fi ve engelli erişimi dahil birçok olanak vardır. Ayrıca sinema, bowling salonu ve diğer eğlence seçenekleri de bulunmaktadır. 

Aklınızda “Londra’nın en büyük alışveriş merkezi?” gibi sorularınız varsa. O zaman Westfield London White City’nin Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olduğunu belirtmekte fayda var.

Battersea Power Station

Londra Battersea Elektrik Santrali (Battersea Power Station)
Battersea Elektrik Santrali (Battersea Power Station) – Fotoğraf: Fatih Ozdemir – Wirestock / Adobe Stock

Battersea Power Station, çeşitli mağazalar, restoranlar ve eğlence seçenekleri sunan Londra’daki modern kapalı alışveriş merkezlerinden biridir. Alışveriş merkezi, canlı bir perakende ve eğlence mekanına dönüştürülmüş, hizmet dışı bırakılmış bir enerji santrali olan eski Battersea Elektrik Santrali‘nde yer almaktadır.

Alışveriş merkezinde, ana cadde moda markaları, bağımsız butikler ve uluslararası perakendeciler dahil olmak üzere 100’den fazla mağaza bulunmaktadır. Her zevke uygun kafe, bar ve restoranların bulunduğu AVM’de yemek yiyebilir, içebilir ve dinlenebilirsiniz.

Londra Battersea Elektrik Santrali (Battersea Power Station)
Londra Battersea Elektrik Santrali (Battersea Power Station)&Nbsp;– Fotoğraf: Fatih Ozdemir – Wirestock / Adobe Stock

Hava karardıktan sonra bir şeyler yapmak isterseniz bir sinema ve bowling salonu da mevcuttur. İster yeni kıyafetler, ister bir şeyler atıştırın, ister Londra’da serin bir yer arıyorsanız, Battersea Power Station kesinlikle ziyaret edilmeye değer .

Yaklaşık 50 yıllık hizmetin bir sonucu olarak, Battersea Elektrik Santrali 1983 yılında hizmet dışı bırakıldı, bakıma muhtaç hale geldi ve hiçbir zaman meyve vermeyen çok sayıda yeniden geliştirme teklifine tabi oldu. 2013 yılından bu yana, alan için yeni bir geliştirme projesi onaylandı ve şu anda konut, ofis, perakende ve eğlence alanları ile karma kullanımlı bir geliştirme oluşturmak için inşaat hala devam ediyor. Alışveriş merkezi kısmı 14 Ekim 2022 tarihinde ziyarete açılmıştır.

Westfield Stratford City

Londra Westfield Stratford Alışveriş Merkezi
Londra Westfield Stratford Alışveriş Merkezi

Ohh… bir Westfield daha! Londra’da Westfield alışveriş merkezleri yatırım grubuna ait olan bir diğer alışveriş merkezi ise şehrin doğusundaki Westfield Stratford City‘dir. 2011 yılında açılan alışveriş merkezi, 2012 Yaz Olimpiyatları‘nın yapıldığı yer olan Olimpiyat Parkı‘nda yer almaktadır.

Alışveriş merkezinde, üst düzey markalardan bütçeye uygun seçeneklere kadar çok çeşitli mağazalarla herkes için bir şeyler var. Birçok uluslararası markanın yanı sıra çeşitli restoran ve kafeler de dahil olmak üzere 300’den fazla mağazaya sahiptir.

Ayrıca bir çok yeme-içme mekanının yanı sıra sinema ve bowling salonu da bulunmaktadır. Alışveriş merkezine toplu taşıma ile kolayca erişilebilir, bu da onu alışveriş yapmak veya dışarıda bir gün geçirmek için uygun bir yer haline getirir.

Biraz alışveriş yapmak ve yemek yemek istiyorsanız ve ardından dünyanın gördüğü en büyük spor komplekslerinden birini bir günde görmek için gezintiye çıkmak istiyorsanız burası harika bir seçenek olabilir.

Öneri İçerik
Londra Gezilecek Yerler Listesi ve Yapmanız Gereken Şeyler

Londra gezilecek yerler ve yapılacak şeyler için özgün fikirlere mi ihtiyacınız var ? Başka yerde aramanıza gerek yok! Bu yazımız size Londra'nın sunduğu en iyi manzaraları, mekanları ve tatları tanıtacak.

Şimdi Okuyun

Bluewater Shopping Centre

Londra Bluewater Alışveriş Merkezi
Londra&Nbsp;Bluewater&Nbsp;Alışveriş Merkezi

Şehir dışı, ama tenha değil! Dartford, Kent’teki Bluewater Alışveriş Merkezi , en büyük kapalı alışveriş merkezlerinden biridir. İngiltere’nin güneydoğusundaki Kent’te bulunur ve 300’den fazla mağaza, restoran ve eğlence tesisine sahiptir. Alışveriş merkezine araba veya toplu taşıma ile kolayca erişilebilir ve geniş otopark olanaklarına sahiptir.

Alışveriş merkezi ilk olarak 1999 yılında halka açıldı ve o zamandan beri bir dizi genişleme ve iyileştirme geçirdi. Şu anda 130.000 metrekarenin üzerinde bir alanı kaplıyor ve her yıl yaklaşık 27 milyon ziyaretçi çekiyor.

Bluewater, cadde üstü markaların, tasarımcı satış noktalarının ve bağımsız perakendecilerin bir karışımına ev sahipliği yapmaktadır. Her zevke ve bütçeye uygun bir şeyler var. Popüler mağazalar arasında DebenhamsZaraWaitroseAppleSelfridges ve Hugo Boss bulunmaktadır. Merkezde ayrıca tadını çıkarabileceğiniz çok çeşitli restoranlar, kafeler ve barlar bulunmaktadır.

Noel zamanındaki özel etkinlikleri nedeniyle de listemize giriyor. Winter Wonderland ve harika bir Buz Pisti, bu alışveriş merkezini harika bir merkez haline getiriyor. Buna rağmen, aynı zamanda tek sezonluk değil ve 13.000 ücretsiz park yeri ve yüzlerce mağazası ile alışveriş için harika bir seçenektir.

İster ciddi bir alışveriş yapmak için bir yer arıyorsanız, ister en son moda trendlerine göz atmak istiyorsanız, Bluewater Alışveriş Merkezi kesinlikle listenizde olmalı!

Brent Cross Shopping Centre

Londra Brent Cross Alışveriş Merkezi
Londra&Nbsp;Brent Cross&Nbsp;Alışveriş Merkezi

70’lerde Atari video oyunları ve roller disko partileri birçok şeyi getirdi. Bahse girerim Kuzey-Batı Londra’daki Brent Cross Alışveriş Merkezi‘ni de doğurduğunu bilmiyordunuz .

Brent Cross Alışveriş Merkezi, Londra’nın en büyük ve en popüler kapalı alışveriş merkezlerinden biridir. Kuzey Londra’da, M25 otoyolunun hemen dışında yer almaktadır. Merkezde birçok ana cadde perakendecisi de dahil olmak üzere 200’den fazla mağazanın yanı sıra bir yemek alanı, sinema ve eğlence tesisleri bulunmaktadır.

Konumu, Metropolitan hattına çok yakın olduğu için Buckinghamshire, Hertfordshire ve diğer ana ilçelerdeki varlıklı banliyöler için kullanışlıdır. Alışveriş merkezine, Brent Cross istasyonuna çift yönlü çalışan düzenli otobüs ve trenlerle toplu taşıma araçlarıyla kolayca ulaşılabilir. Ayrıca yakınlarda çok sayıda otopark bulunmaktadır.

Brent Cross, moda, ev eşyası veya elektrikli eşya arıyorsanız tüm ihtiyaçlarınız için alışveriş yapmak için ideal bir yerdir. Tek bir çatı altında çok sayıda mağaza ile aradığınızı bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Icon Outlet at The O2

Londra Icon Outlet At The O2 Alışveriş Merkezi
Londra&Nbsp;Icon Outlet At The O2&Nbsp;Alışveriş Merkezi

Icon Outlet, Londra’nın en havalı alışveriş merkezlerinden biridir. Londra’nın en büyük turistik yerlerinden biri olan Greenwich Yarımadası’ndaki The O2 Arena’nın içinde yer alıyor. The O2 Arena; Coldplay, Ed Sheeran, Stormzy ve diğerleri gibi bir çok efsanevi grupların en büyük konserlerine ev sahipliği yapıyor. Gençler arasında çok popüler olan bu yerde, sadece ‘takılmak’ veya ‘rahatlamak’ için bile ziyaret edebilirsiniz. Dünyaca ünlü markaların Outlet satış noktalarını bulabilmeniz de cabası.

Icon Outlet, üst düzey tasarımcı markalarından uygun fiyatlı hızlı moda perakendecilerine kadar çok çeşitli mağazalarıyla herkes için bir şeyler sunuyor. Yeni bir kıyafet, yeni bir alet ya da sadece bir şeyler atıştırmak için bir yer arıyorsanız, Icon Outlet’te aradığınızı bulacağınızdan emin olabilirsiniz. 200’den fazla mağaza ve restoranın yanı sıra bir sinema, bovling salonu ve atari salonuna ev sahipliği yapmaktadır.

The Oracle Riverside

Londra The Oracle Riverside Alışveriş Merkezi
Londra&Nbsp;The Oracle Riverside&Nbsp;Alışveriş Merkezi

Oracle Riverside, çok çeşitli mağazalar, restoranlar ve kafeler sunan Londra’daki en iyi kapalı alışveriş merkezlerinden biridir. Reading şehir merkezinde bulunur ve toplu taşımaya kolay erişim sağlar.

Alışveriş merkezinde her zevke ve bütçeye hitap eden geniş bir mağaza yelpazesi bulunmaktadır. Cadde modasından ev eşyalarına kadar her şeyi satan 80’den fazla mağazası var. Ek olarak, Oracle Riverside‘da çeşitli mutfaklar sunan bir yemek alanı da vardır.

Londra’da modern bir alışveriş deneyimi arıyorsanız, gidilecek yer Oracle Riverside‘dır. Bu alışveriş merkezi, çeşitli mağaza ve restoranların yanı sıra bir sinema ve bowling salonu sunmaktadır.

London Designer Outlet

Londra London Designer Outlet Alışveriş Merkezi
Londra&Nbsp;London Designer Outlet&Nbsp;Alışveriş Merkezi

Müthiş tasarımlı mekanlarıyla dikkat çeken London Designer Outlet, kelimenin tam anlamıyla adının hakkını veriyor. Şehrin kuzey-batısında Wembley Park‘ta yer alan alışveriş merkezine, yanıbaşındaki dünyanın en ünlü stadyumlarından biri olan Wembley Stadyumu eşlik ediyor.

London Designer Outlet, İngiltere ve uluslararası markalarda %70’e varan indirimler sunuyor. Outlet’te BurberryHUGO BOSSGAPNike ve Ted Baker dahil olmak üzere 100’ün üzerinde mağaza bulunuyor. Outlet ayrıca çeşitli restoranların bulunduğu bir yemek alanına ve bir sinema kompleksine sahiptir.

Londra’daki en iyi alışveriş merkezlerinden biri olan bu yer; harika mağazaları, restoranları ve oyun alanlarıyla doludur. Alışveriş ihtiyaçlarınız için mükemmel seçeneklerden biri olan London Designer Outlet, aynı zamanda dünyaca ünlü markaların da Outlet satış noktasıdır. London Designer Outlet haftanın yedi günü açıktır, böylece her zaman uğramak için zaman bulabilirsiniz.

Southside Shopping Centre

Londra Southside Shopping Centre Alışveriş Merkezi
Londra&Nbsp;Southside Shopping Centre&Nbsp;Alışveriş Merkezi

Güneyin Kralı! Wandsworth, çeşitli nüfusa sahip popüler bir bölgedir. Brighton’dan ve güney sahilinden geliyorsanız , büyük liglere girmeden önce Southside Alışveriş Merkezi en iyi durağınızdır.

2006 yılında açılmıştır ve iki katta 100’den fazla mağazadan oluşmaktadır. Alışveriş merkezi, Londra’nın güneybatısındaki Wandsworth‘ta bulunur ve toplu taşıma ile kolayca erişilebilir. Londra alışveriş merkezlerini ararken kesinlikle dikkate değer.

Merkez, cadde modasından ev eşyalarına ve elektriğe kadar geniş bir mağaza yelpazesine sahiptir. Sinemanın yanı sıra yeme-içme mekanları da oldukça fazladır. Alışveriş merkezi tamamen klimalıdır, bu da onu sıcak yaz günlerinde bile alışveriş yapmak için rahat bir yer haline getirir.

Londra’da modern bir kapalı alışveriş merkezi arıyorsanız Wandsworth Southside Alışveriş Merkezi listenizde olmalı.

The Bentall Centre

Londra The Bentall Centre Alışveriş Merkezi
Londra&Nbsp;The Bentall Centre&Nbsp;Alışveriş Merkezi

Londra’da acemi olanlarınız için belirtelim ki; Kingston, çoğunlukla aynı zamanda yoga yapan avokado ve somon füme hayranlarıyla dolu, gösterişli ve varlıklı bir bölgedir. İngiltere’nin genç orta sınıfına hoş geldiniz. Bu nedenle Bentall Centre, bütçesi kısıtlı olanlar için pek ideal bir yer değildir. Ancak şehrin keşmekeşinde serin bir gün geçirmek istiyorsanız, bunun için iyi bir seçimdir.

Bentall Center , Londra’daki büyük bir kapalı alışveriş merkezidir. Kingston upon Thames ilçesinde bulunur ve 1991’de açılmıştır. Bentall Center, bir dizi yaya geçidi ve köprüyle birbirine bağlanan, üst üste binen dört mağaza meydanından oluşur. Yaklaşık 365.000 fit kare toplam perakende satış alanına sahiptir ve bu da onu Londra’nın en büyük alışveriş merkezlerinden biri yapar .

AppleMarks & SpencerMangoBootsH&M ve Zara, yürüme mesafesindeki National Rail trenleri ile toplu taşıma ile kolayca erişilebilir. Ayrıca çok sayıda otobüs güzergahı da bu bölgeye hizmet vermektedir.

Canary Wharf Shopping Centre

Londra Canary Wharf Alışveriş Merkezi
Londra Canary Wharf Alışveriş Merkezi

Canary Wharf modern mimarisiyle dikkat çeken gerçekten harika bir yer. Docklands’de bulunan bu bölge aynı zamanda Londra’nın da finans başkentidir. Yani, bir sermaye içinde bir sermaye.

Bölgenin doğası gereği, yakınlarda bir iş gezisindeyseniz veya gökyüzüne bakmak istiyorsanız Canary Wharf idealdir. “Londra’nın en ünlü alışveriş merkezini” bilmek istiyorsanız, cevabınız bu değil, ama kesinlikle en ünlü bölgelerden birindedir.

Alışveriş merkezinde üst düzey moda mağazaları, büyük mağazalar ve daha küçük bağımsız perakendeciler dahil olmak üzere çok çeşitli mağazalar bulunmaktadır. Alışveriş merkezinde yemek, içmek ve dinlenmek için de birçok yer var. Yemek alanı çok çeşitli uluslararası mutfaklar sunar ve ayrıca birkaç bar ve kafe vardır.

Canary Wharf Alışveriş Merkezi , lüks ürünler, Moda ürünleri veya günlük ihtiyaçlar için alışveriş yapmak için mükemmel bir yerdir. Alışveriş merkezine toplu taşıma ile kolayca erişilebilir ve bol miktarda park yeri mevcuttur.

Londra Müzikal Biletleri ve En İyi Tiyatro Oyunları

Mutlaka izlenmesi gereken Londra müzikalleri için bu listemize göz atın! Londra Müzikal biletlerini şimdi alın ve gösteri bittikten çok sonra bile sizi şarkı söylemeye bırakacak unutulmaz performansların keyfini çıkarın.

Şimdi Keşfedin

The Centrale & Whitgift Shopping Centre

Londra The Centrale &Amp; Whitgift Alışveriş Merkezi
Londra The Centrale – Whitgift Alışveriş Merkezi

Londra’nın güneyinde yer alan Croydon’un oldukça yüksek bir nüfusu var, bu da alışveriş merkezinin oldukça meşgul olmasına sebep oluyor. Ancak büyük kalabalıkları dert etmiyorsanız, The Centrale & Whitgift Shopping Centre; rekabetçi fiyatları ve kolay konumu ile memnun kalabileceğiniz bir yerdir.

Listemizde alt sıralarda yer alıyor çünkü Londra’nın turistik bir bölgesinde değildir. Alışveriş merkezine toplu taşıma ile kolayca erişilebilir ve bol miktarda park yeri mevcuttur.

The Centrale & Whitgift alışveriş merkezinde cadde markaları, tasarımcı markaları, bağımsız perakendeciler ve daha fazlasını içeren çok çeşitli mağazalar bulunur. Bu alışveriş merkezinde herkes için bir şeyler var.

Diğer Alışveriş Merkezleri

En iyiler listemizde yer almasalar da Londra’da irili ufaklı bundan daha çok sayıda alışveriş merkezi olduğunu belirtmekte de fayda var. İşte bunların bir listesi:

Angel Central (Angel), Broadwalk Centre (Edgware), Broadway Shopping Centre (Hammersmith), Brunswick Centre (Bloomsbury), Centre Court Shopping Centre (Wimbledon), Ealing Broadway Shopping (Ealing Broadway), Elmsleigh Shopping Centre (Staines), Fulham Broadway Retail Centre (Fulham Broadway), Harrods (Knightsbridge), Hay’s Galleria (London Bridge), Heathway Shopping Centre (Dagenham), Kensington Arcade (High Street Kensington), Kingsland Shopping Centre (Dalston), Lewisham Shopping Centre (Lewisham), Livat (Hammersmith), One New Change (St Pauls), Selfridges (Oxford Street), Stratford Centre (Stratford), Surrey Quays Shopping Centre (Surrey Quays), The Mall Wood Green (Wood Green), The O2 Centre (Finchley), The Spires Shopping Centre (Barnet), Tottenham Hale Retail Park (Tottenham), Treaty Centre (Hounslow), Victoria Place (Victoria), W12 Shopping (Shepherd’s Bush).

Aklınızda spesifik öğeler varsa kesinlikle buralara da bakabilirsiniz, ancak sadece Londra’daki bir alışveriş merkezinde bir gün geçirmek istiyorsanız, yukarıdaki listedeki yerlere bakmanızda fayda var.

Londra‘nın alışveriş yapmak için harika bir yer olduğu inkar edilemez. Pek çok harika seçenekle, seçimlerinizi daraltmak zor olabilir. Ancak tasarımcı markaları, cadde markaları veya benzersiz bağımsız mağazalar arıyorsanız, bu 12 modern kapalı alışveriş merkezinde aradığınızı bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu yüzden bir dahaki sefere alışverişe ihtiyacınız olduğunda, bu muhteşem alışveriş merkezlerinden birine mutlaka göz atabilirsiniz.

Bu yazı BudgetFitter’daki orijinal “The 12 best modern indoor shopping malls in London” yazısından Türkçe’ye çevrilmiştir.

0 / 5 Puan: 5

Puan:

Son İndirimleri Kaçırmayın!
Kuponigo’nun en son tekliflerinden haberdar olun!

Kuponigo by BudgetFitter Türkiye’de bireylerin sevdikleri şeylere daha az harcama yapmalarına ve daha fazla para biriktirmelerine yardımcı olarak daha fazla tasarruf etmelerini sağlıyor. Sizler için özel oluşturulan indirim kodları ve güncel kampanyalara sitemizden erişebileceğiniz gibi, bizi ayrıca Google Haberler'de takip edebilir ve Kuponigo E-Posta İndirim Bülteni'ne abone olabilirsiniz.

E-Posta Bültenine Abone Ol Google Haberler'de Abone Ol
Size söz veriyoruz, başkalarının yaptığı gibi size asla spam e-posta göndermeyeceğiz.
Bunu Sevdiklerinizle Paylaşın
Fatih Ozdemir
Fatih Ozdemir

Kuponigo by BudgetFitter'in Kurucusu ♥️ #Eurovision Fanı 🎤 Londra Sakini 🇬🇧 FozDigital London'da UI/UX Designer, WordPress/Shopify Developer and SEO/Affiliate Marketing Expert 👨‍💻🚀

Yanıtlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Kuponigo’daki indirim kodu, indirim kuponu ve fırsatlarla her gün tasarruf edin

Ücretsiz Kuponigo Türkiye E-Posta Bülteni'ne abone olarak en son fırsatlardan, kampanyalardan, indirim kodlarından, kupon kodlarından haberdar olun.