En Popüler Kategoriler Markalar Yazılar

Merhaba!

Ücretsiz Kuponigo Türkiye E-Posta Bülteni'ni almak için lütfen aşağıya e-posta adresinizi bırakın. Spam yapmadan sizleri en son kampanyalardan haberdar edeceğiz.


Kyoto’da Gezilecek Yerler Listesi ve Gezi Rehberi – 2022 🇯🇵

Kyoto’da gezilecek yerleri arıyorsanız, sizler de bu muhteşem kültür abidesini keşfetmiş olmalısınız. Fakat farkındayız, bu güzide şehir için Türkçe içerik bulmak biraz zor. Hatta bırakın Türkçe’yi İngilizce içerikler bile biraz kısıtlı. Mevcutlar ise çok karışık çünkü Kyoto’da gerçekten yüzlerce tapınak ve türbe bulunuyor. Japonca’nızın da çok iyi olmadığını tahmin ederekten sizlere doğru bilgilerden oluşan çok güzel bir Kyoto’da gezilecek yerler listesi hazırladık. Ama öncesinde Kyoto‘yu biraz tanıyalım:

Kyoto; bir zamanlar Japonya’ya başkentlik de yapmış, Honshu adasında yer alan ve tarihi detaylarıyla dikkat çeken, Japonya’nın en büyük şehridir. Çok sayıda klasik Budist tapınağı, bahçeleri, imparatorluk sarayları, Şinto türbeleri ve geleneksel ahşap evleri ile ünlüdür. Aynı zamanda resmi gelenekleriyle, özel yemekleriyle ve Gion bölgesinde sıklıkla bulunan geyşa adı verilen kadın şovmenleriyle de bilinir.

Kyoto’da gezilecek yerleri araştırırken şehirdeki tapınak ve türbelerin isimlerindeki bir benzerlik belki dikkatinizi çekmiştir, o nedenle bu konuya da açıklamak istiyoruz. Genellikle bu mekanların isimlerinin sonu -ji, -dera ya da -in ile bitiyor. Japonca’da Budist Tapınağı “tera” demek ve bazı bölgelerde buna kısaca -ji de diyorlar. Bu nedenle genellikle bu ekler kullanılıyor. -in ise boyut olarak biraz daha küçük olanlara deniyor.

O zaman hazırsanız, sizlerin bu şehirdeki serüveninizi kolaylaştırmak adına hazırladığımız kapsamlı bir Kyoto’da gezilecek yerler gezi rehberi hazırladık. Dilerseniz listedeki tüm yerlere aşağıdaki Kyoto’da gezilecek yerler haritası üzerinden de ulaşabilir ve telefonunuza kaydedebilirsiniz.

Bu arada edindiğiniz bilgilerle yapacağınız seyahati planlamadan önce size mutlaka Kuponigo Türkiye’deki en güncel seyahat fırsatlarına da göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Böylelikle gideceğiniz şehirle ilgili nerede kalınır, nerede gezilir, ne yenir, nasıl gidilir gibi araştırmalarla bütçe planınızı yaparken ciddi tasarruflar elde edebilirsiniz.

Fushimi-Inari-Taisha Şinto Tapınağı

Kyoto Fushimi-Inari-Taisha Şinto Tapınağı - © Fotoğraf: Chantal Lim / Unsplash
Kyoto Fushimi Inari Taisha Şinto Tapınağı 8211 © Fotoğraf Chantal Lim Unsplash

Kyoto’da gezilecek yerlerin başında gelen Fushimi Inari Tapınağı‘nın tarihi hakkında kesin bir bilgi olmamakla birlikte 711 yılında Hata-no-Iroko tarafından bulunduğu söylenmektedir. 8. yüzyılda pirinç tanrısı ve aşkına adanmış bu tapınak, düzinelerce tilki heykeline sahiptir. Tilki, tahıl gıdaları tanrısı Inari’nin habercisi olarak görülür. Tilki ağızlarında sıklıkla gösterilen anahtarlar, tahıl ambarlarının anahtarlarıdır. Bu tapınak Japonya’nın tamamı boyunca yaklaşık 40.000 Inari mabedinin merkezi konumudur. Tapınağın en dikkate değer unsurları torii isimli turuncu kapılarıdır.

Yasaka-jinja Şinto Tapınağı

Kyoto Yasaka-jinja Şinto Tapınağı – © Fotoğraf: JJ Ying / Unsplash

Uzun zamandır yakındaki Gion Bölgesi’ndeki Kyoto Geyşa topluluğu ile bağlantılı olan Yasaka-jinja Tapınağı, Kyoto’nun şenlik geleneğinin çoğunun kalbinde yer alan hareketli, renkli ve hoş bir şehir tapınağıdır. Pirinç çanlarının sık sık çınlamasını (tanrıları uyandırmak için), toplama kaplarına düşen 5 veya 10 yen madeni paraların seslerini ve insanlar dualarını bitirirkenki sesli alkışları duyabilirsiniz. Tapınak şenlikli bir atmosfer sağlayan falcılar ve satıcılarla çevrilidir.

Kyoto İmparatorluk Sarayı

Kyoto İmparatorluk Sarayı 8211 © FotoğrafnbspAdda83 Shutterstockcom

Kyoto İmparatorluk Sarayı (Kyoto Imperial Palace – 京都御所), Japonya’nın eski imparatorluk hanedanları zamanında olduğu gibi görünümünü ve ambiyansını hala koruyor. Mevcut Saray 1855 yılında yeniden inşa edilmiştir ve çeşitli dönemlerin mimari tarzlarını yansıtan Shisinden, Seiryoden, Kogosyo, Ogakumonjyo ve Otsunegoten gibi çeşitli yapılardan oluşmaktadır.

Matsumoto Kalesi (Fushimi-Karasu-jō)

Kyoto Matsumoto Kalesi Fushimi Karasu jō 8211 © Fotoğraf Claire Chang Unsplash

Matsumoto Kalesi (松本城), Karasu-jō ya da Fushimi Kalesi olarak bilinen bu yapı, güney Kyoto’nun sakin bir yerleşim bölgesinde yer almaktadır. İnşa edildikten kısa bir süre sonra bir depremle yok olan kale, daha sonra bir savaş ve toplu intihar sahasına dönüşmüş.

Pontocho Sokağı

Kyoto Pontocho Sokağı 8211 © Fotoğraf Elisha Terada Unsplash

Pontocho (先斗町, Pontochō) geiko ve maiko ile bilinen ve birçok geiko evine ve geleneksel çay evlerine ev sahipliği yapan ünlü bir sokaktır. Kyoto kültürüne ait lezzetleri tadabileceğiniz gibi akşam yemeğinizi de bu bölgede yiyebilirsiniz.

Shijō Caddesi

Kyoto Shijō Caddesi 8211 © Fotoğraf Alex Wolfe Unsplash

Shijō Caddesi, doğudan batıya kentin ticari merkezidir. Shijō kelimenin tam anlamıyla antik başkent, Heian-kyō’nin Dördüncü Bulvarı anlamına geliyor. Kyoto’da gezilecek yerler listenize ekleyeceğiniz önemli alışveriş ve lezzet noktaları da bu bölgede yer alıyor.

Nijo-jo Kalesi

Kyoto Nijo jo Kalesi 8211 © Fotoğraf Eleonora Albasi Unsplash

1603 yılında inşa edilen Nijo-jo Kalesi, UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak sınıflandırılan Antik Kyoto’nun Tarihi Anıtlarından birine aittir. Nijō Kalesi bölgesi Japonya’nın en güzel bahçelerinden biri olarak kabul edilen üç muhteşem bahçeden oluşur ve çoğunlukla ana odadaki panellere boyanmış Japon sanatsal tarzının muazzam örneklerini sergiliyor. Kalenin savunmasından biri, özellikle gıcırdamak için tasarlanmış zemindir. Böylece düşmanlar kaleye girerse, gardiyanlar onları rahatlıkla duyabilirdi.

Daigo-ji Budist Tapınağı

Kyoto Daigo ji Budist Tapınağı 8211 © Fotoğraf Peera stockfoto Shutterstockcom

Bir Dünya Mirası Alanı olan Daigo-ji Tapınağı, Daigo-san Dağı’na yayılır ve “Çiçek Tapınağı” olarak bilinir. 874 yılında Godai Dağı’nın tepesine Budist rahip Shobo tarafından inşa edildi. Daha sonra dağın eteklerinde garan (ana kompleks), küçük binalar ve beş katlı pagoda inşa edildi. Beş katlı pagoda, Goju-no-to, şimdi 1400’lerde Onin Savaşı’nda hayatta kalan Kyoto’daki en eski bina.

Arashiyama Bambu Korusu

Kyoto Arashiyama Bambu Korusu 8211 © Fotoğraf Walter Mario Stein Unsplash

Arashiyama Bambu Ormanı (Arashiyama Bomboo Grove), Kyoto’nun ve dünyanın en gözde yerlerinden biridir. Yükselen Bambu’ların arasında gezinirken, kendinizi başka bir dünyada hissedebilirsiniz. Kyoto’da gezilecek yerler listenize mutlaka eklemenizi öneriyoruz.

Gion Bölgesi

Kyoto Gion 8211 © Fotoğraf Guitar photographer Shutterstockcom

Gion, Kyoto’nun geyşa bölgesidir. Rengarenk kimonolar giyen geyşalar, genellikle ahşap Tatsumi Köprüsü veya lüks Japon restoranları ve butiklerle dolu Hanamikoji Sokağı üzerinde görülebilir. Kyoto’da gezilecek yerler arasında yer alan Gion Corner‘da geleneksel Kyomai dans gösterileri düzenlenirken, bölgedeki Kennin-ji Tapınağı ise Zen bahçesiyle ünlüdür. Yasaka Tapınağı‘nda ise sokak fenerleriyle aydınlatılan avluda sezonluk festivaller kutlanır. Gece hayatı mekanları arasında sakin sake barlarından hareketli, pub tarzı izakayalara kadar farklı seçenekler bulunur.

Kyoto Kulesi

Kyoto Kulesi 8211 © Fotoğraf Sean Pavone Shutterstockcom

Kyoto Kulesi, Japonya’nın Kyoto kentinde bulunan bir gözlem kulesidir. Çelik kule, 100 metre gözlem güverte ve 131 metre tepesi ile Kyoto’daki en yüksek yapıdır. 800 tonluk kule, 3 yıldızlı bir otele ve çeşitli mağazalara ev sahipliği yapıyor.

Hokan-ji Budist Tapınağı (Yasaka-no-Tou)

Kyoto Hokan ji Budist Tapınağı Yasaka no Tou 8211 © Fotoğraf Sorasak Unsplash

Hokan-ji Tapınağı, halk dilinde Yasaka-no-to (Yasaka Pagoda) olarak bilinir. Kiyomizu-dera Tapınağı ve Yasaka-jinja Tapınağı arasında eski bir Kyoto mahallesinin ortasında yer alır. Her katın üzerinde zarif, eğimli çatı bulunur ve 46 metre yüksekliğindedir.

Kiyomizu-dera Budist Tapınağı

Kyoto Kiyomizu dera Budist Tapınağı 8211 © Fotoğraf akarapong Shutterstockcom

Resmi olarak Otowa-san Kiyomizu-dera olarak bilinen Kiyomizu-dera (Saf Su Tapınağı), Kyoto’nun doğusunda bağımsız bir Budist tapınağıdır ve belki de Kyoto’daki tapınakların en popüleridir. Tapınağın verandası, 13 metre yüksekliğindeki ahşap sütunlarla desteklenen bir dağın kenarından dışarı çıkıyor. Tapınak, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Eski Kyoto Tarihi Anıtlarının bir parçasıdır.

Kifune-jinja Şinto Tapınağı

Kyoto Kifune jinja Şinto Tapınağı 8211 © Fotoğraf yoshie yokouchi Unsplash

Kifune Tapınağı su ve yağmur tanrısına adanmıştır ve denizde olanların koruyucusu olduğuna inanılmaktadır. Burada suya batırıldığında üzerine yazılmış mesajlarını ortaya çıkaran kağıt fişleri (omikuji) bulunuyor. Kifune Tapınağı’nın iç kutsal yeri ve orijinal yeri olan Okunomiya, vadinin yaklaşık bir kilometre ilerisinde yer almaktadır. Tekne taşı olarak bilinen büyük bir kayaya sahiptir. Tanrıçaların sarı teknesinin burada toprağa gömüldüğü söylenir.

Kinkaku-ji Budist Tapınağı (Altın Köşk)

Kyoto Kinkaku ji Budist Tapınağı Altın Köşk 8211 © Fotoğraf Sean Pavone Shutterstockcom

Kinkakuji (金閣寺, Golden Pavilion), ilk iki katı tamamen altın varakla kaplı olan bir Budist tapınağıdır. Rokuonji olarak da bilinen tapınak, Ashikaga Yoshimitsu’nun emeklilik villasıdır ve onun vasiyetiyle 1408’de ölümünden sonra Rinzai tarikatının Zen tapınağı haline gelmiştir.

Tenryu-ji Budist Tapınağı

Kyoto Tenryu ji Budist Tapınağı 8211 © Fotoğraf Masaaki Komori Unsplash

Tenryū Shiseizen-ji olarak bilinen Tenryū-ji, Rinzai mezhebinin Tenryh-ji şubesinin baş tapınağıdır. 1339’da İmparator Go-Daigo’nun eski villası üzerine inşa edilmiştir. Tenryu-ji Tapınağı’nın ana cazibe merkezi 14. yüzyıldan kalma Zen bahçesidir. Bir tasarım harikası olan bahçede, akçaağaç ağaçlarının ve çevredeki büyük pürüzlü kesilmiş kayaların yansımasını yakalayan büyük bir gölet bulunmaktadır.

Nanzen-ji Budist Tapınağı

Kyoto Nanzen ji Budist Tapınağı 8211 © Fotoğraf Sean Pavone Shutterstockcom

Nanzen-JiCalso (ZuiryusanCis) Japonya’daki en iyi bilinen Rinzai Zen tapınaklarından biridir. İmparator Kameyama bu güzel yeri o kadar çok sevdi ki 1264’te müstakil sarayını buraya inşa etti. Bu tapınağın tarihinin bir özelliği, başrahipinin her zaman her dönemde en iyi Rinzai Zen Ustası olarak seçildiğidir.

Ryoan-ji Tapınağı

Kyoto Ryoan ji Tapınağı 8211 © Fotoğraf Serg Zastavkin Shutterstockcom

Ryoanji Tapınağı (龍安寺, Ryōanji), her gün yüzlerce ziyaretçi çeken, Japonya’nın en ünlü kaya bahçesidir. UNESCO’nun Dünya Miras Yeri olarak Antik Kyoto Tarihi Eserleri’nin bir parçasıdır. Çevresine dikkatlice yerleştirilmiş olan on beş kayanın tamamını (Karesansui), bahçenin hangi açısından bakarsanız bakın asla bir arada göremezsiniz.

Chion-in Budist Tapınağı

Kyoto Chion in Budist Tapınağı 8211 © Fotoğraf mTaira Shutterstockcom

Chion-in Tapınağı (Mieido Hall) Kyoto’nun büyük ve popüler bir tapınağıdır. Japonya’daki türünün en büyüğü olan tapınağın, büyük ön kapısı harika bir manzara sunar ve genellikle ana salonun önü dua eden insanlarla doludur. Tapınak ayrıca Japonya’nın en büyük çanına sahiptir. Maruyama Parkı ve Yasaka-jinja Tapınağı’nın hemen kuzeyinde yer alan bu tapınak alanlarını gezebilirsiniz.

Sanbo-in Budist Tapınağı

Kyoto Sanbo in Budist Tapınağı 8211 © Fotoğraf David Emrich Unsplash

Kyoto’daki Sanbo-in Tapınağı, 1115’te Daigo-ji Tapınağı’nın bir alt tapınağı olarak kurulmuştur. O dönemin şaşırtıcı zenginliğinin güzel bir örneğidir ve özellikle tapınağın bahçesi en çekici özelliğidir.

Daikaku-ji Budist Tapınağı

Kyoto Daikaku ji Budist Tapınağı 8211 © Fotoğraf Amstk Shutterstockcom

Daikaku-ji Tapınağı bir hazine tapınağıdır. Tarihte, bu eski İmparatorluk villası kültürel, dini ve politik gelişmelerin merkezi olmuştur. Çevresindeki kiraz ve kayısı ağaçlarının yanı sıra birçok çiçeğiyle de bilinir. Ayrıca tapınakla ilişkili bir ikebana okulu vardır ve her yıl ilkbaharda bir çiçek festivali düzenlenir.

Kyoto Botanik Bahçeleri

Kyoto Botanik Bahçeleri 8211 © Fotoğraf Kit Leong Shutterstockcom

1924 yılında kurulan Kyoto Botanik Bahçeleri (Kyoto Prefectural Botanical Garden), Japonya’nın en eski ve en kapsamlı halk botanik bahçesidir. Mevsimlik bitkiler ve çeşitli kış bahçeleri ile bahçeler sürekli değişmektedir ve tüm yıl boyunca keyfini çıkarabilirsiniz.

İlkbaharda 500’den fazla kiraz ağacı güzelce çiçek açar ve sonbaharda akçaağaç rengi gibi yaprak dökerler. Yılın diğer zamanlarında yemyeşil yeşilliklerin yanı sıra çok çeşitli ağaç ve çiçeklerin tadını çıkarabilirsiniz. Kyoto Botanik Bahçeleri hem eğitim, hem de kafa dinlemek için fırsatlar sunan bitkilerden oluşan canlı bir müzedir.

Filozof’un Yolu (Tetsugaku no michi)

Kyoto Filozof8217un Yolu Tetsugaku no michi 8211 © Fotoğraf MyPixelDiaries Shutterstockcom

Filozof’un Yolu (Philosopher’s Way – Tetsugaku no michi – 哲学の道), Kyoto’nun Higashiyama bölgesinin kuzey kesiminde yer alan hoş bir taş yoldur. Yol, yüzlerce kiraz ağacıyla kaplı bir kanalı izler. Genellikle Nisan ayı başlarında bu ağaçlar açarak rengarenk olurlar. Bu mevsimlerde geliyorsanız Kyoto’da gezilecek yerler listenize eklemenizi mutlaka tavsiye ediyoruz.

Maruyama Parkı

Kyoto Maruyama Parkı 8211 © Fotoğraf Sean Pavone Shutterstockcom

Maruyama Park, Kyoto’da kiraz çiçeklerinin ana merkezi olarak görülen ve yılın her döneminde son derece kalabalık olan ünlü bir parktır. Parkın en önemli unsuru, geceleri aydınlanan ve ağlayan bir kiraz ağacıdır. Aynı zamanda şehrin yılbaşı festivalleri de burada düzenleniyor.

Biwa Gölü

Kyoto Biwa Gölü 8211 © Fotoğraf TAKUYAA Shutterstockcom

4 milyon yıl öncesine dayanan dünyanın en eski 20 gölünden biri olan Kyoto’daki Biwa Gölü, Japonya için muazzam bir kültürel ve tarihi öneme sahiptir. Çok sayıda ünlü edebiyat eserlerine de konu olan gölde, yaz aylarında sıklıkla havai fişek gösterileri yapılıyor. Çam ağaçlarıyla çevrili sahilde yürüş yaparken, berrak suyun manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

Biwa Gölü Müzesi

Biwa Gölü Müzesi

Biwa Gölü Müzesi (Lake Biwa Museum – Biwako-Sosui) , Ağustos 1989’da Biwa Gölü’nün tamamlanmasının 100. yıldönümü anısına açılan bir tesistir. Kanalın önemini mümkün olduğunca çok kişiye ulaştırmak ve öncekilerin başarılarını ödüllendirmeyi amaçlamaktadır. Gelişmeye devam eden Kyoto için gelecekte bir canlılık kaynağı olma umuduyla, Kyoto vatandaşlarının desteği ile kurulmuş.

Katsura İmparatorluk Köşkü

Kyoto Katsura İmparatorluk Köşkü 8211 © Fotoğraf Alon Adika Shutterstockcom

Hachijo-no-Miya ailesinin ilk ve ikinci nesilleri Toshihito Shinno ve Toshitada Shinno tarafından on yedinci yüzyılın başlarında inşa edilen Katsura Imperial Villa’nın, ülkedeki en güzel Japon bahçesi olduğu söyleniyor.

Shugaku-in Rikyu İmparatorluk Köşkü

Kyoto Shugaku in Rikyu İmparatorluk Köşkü 8211 © Fotoğraf CHEN MIN CHUN Shutterstockcom

On yedinci yüzyılın ortalarında İmparator Gomizunoo’nun emriyle inşa edilen Shugaku-in Rikyu Imperial Villa üç villadan oluşmaktadır (Alt, Orta ve Üst). Çevredeki doğal manzaranın bahçe tasarımıyla olan ahengi, Japon mimarisinin tipik bir örneğidir.

KYOCERA Sanat Müzesi

Kyoto KYOCERA Sanat Müzesi 8211 © Fotoğraf KYOCERA Sanat Müzesi Resmi Web Sitesi

Eski adı Kyoto Belediyesi Sanat Müzesi olan KYOCERA Sanat Müzesi; 1928 yılında açılan Japonya’daki en eski sanat müzelerinden biridir. 2020 yılında tamamen yenilenen müze KYOCERA Sanat Müzesi ismini almış. Müzede düzenli olarak yabancı sergiler de dahil olmak üzere çok sayıda sergi düzenleniyor.

Kyoto El Sanatları ve Tasarım Müzesi (MOCAD)

Kyoto El Sanatları ve Tasarım Müzesi MOCAD 8211 © Fotoğraf MOCAD Resmi Web Sitesi

Kyoto El Sanatları ve Tasarım Müzesi -MOCAD (Kyoto Museum of Crafts and Design), Kyoto’nun ana geleneksel el sanatlarını sergileyen küçük ve ücretsiz bir müzedir.

Kyoto Ulusal Müzesi

Kyoto Ulusal Müzesi 8211 © Fotoğraf Sanga Park Shutterstockcom

Uzun tarihi ve zengin kültürü ile Kyoto Ulusal Müzesi (Kyoto National Museum); tapınaklar, türbeler ve İmparatorluk Hanedanı’nın özel olarak sahip olduğu sanat hazinelerini barındırmak, sergilemek, korumak ve araştırmak için hizmet veriyor.

Koleksiyonunda 12.000’den fazla öğe var ve bunlar üç geniş kategoriye ayrılıyor: Güzel Sanatlar (heykeller, resimler, kaligrafi); El Sanatları (çanak çömlek, kumaş, vernik, metal işleri); ve Arkeoloji (arkeolojik ve tarihi ilgi alanları).

Ulusal Modern Sanatlar Müzesi (MOMAK)

Kyoto Ulusal Modern Sanatlar Müzesi MOMAK 8211 © Fotoğraf cowardlion Shutterstockcom

Ulusal Modern Sanatlar Müzesi‘nin (MOMAK) – (The National Museum of Modern Art) Koleksiyon Galerisi; nihonga (Japon tarzı resim), yōga (Batı tarzı resim), baskılar, heykel, el sanatları (seramik, tekstil, metal işleri, ahşap ve bambu işleri, cilalar ve mücevherler) ve fotoğraf eserlerini barındırıyor.

Japonya’da modern sanatın seçkin ve anıtsal eserlerinin yanı sıra modern ve çağdaş Avrupa ve Amerikan sanatları da gösterilmektedir.

Kyoto Demiryolu Müzesi

Kyoto Demiryolu Müzesi

Kyoto Uluslararası Manga Müzesi, Kyoto City ve Kyoto Seika Üniversitesi’nin manga materyallerini toplamak, korumak ve sergilemek ve manga kültürü üzerine araştırma yapmak için ortak bir projesi olarak kurulmuş. Dünyanın dört bir yanından ziyaretçi ağırlıyor.

Arashiyama Maymun Parkı Iwatayama

Kyoto Arashiyama Maymun Parkı Iwatayama 8211 © Fotoğraf Mahdi Bchetnia Unsplash

Arashiyama Monkey Park Iwatayama (Monkey Park Iwatayama – 嵐山モンキーパークいわたやま), Arashiyama bölgesinden akan Oi Nehri’nin sol kıyısında yer almaktadır. Yaklaşık 130 vahşi maymun yaşamaktadır. En çok dikkat geçen turistik yerlerden biri olduğundan Kyoto’da gezilecek yerlerin başında geliyor.

Kyoto Akvaryumu

Kyoto Akvaryumu 8211 © Fotoğraf Isaac Mok Shutterstockcom

Umekoji Park’ın içerisindeki Kyoto Akvaryumu (Kyoto Aquarium); Kyoto’nun nehirlerinden, denizlerine kadar çok sayıda yaşam formunun bir arada bulunduğu ekosistemlerin ilişkilerini gözler önüne seriyor.

Ryukoku Müzesi

Ryukoku Müzesi

Ryukoku Müzesi, Budizm’in Hindistan’da doğuşunu, Asya’ya yayılmasını ve Japonya’daki Budizm’in gelişmesini göz önünde bulundurarak Budizm etrafında bulunan çok çeşitli kültürel eserler sergiliyor. Müze, bu sergiler aracılığıyla halkın Budist kültürü anlayışını derinleştirmenin yanı sıra Ryukoku Üniversitesi tarafından akademik araştırmaları ilerletmeyi ve başarılarını topluma aktarmayı amaçlamaktadır.

Kyoto Uluslararası Manga Müzesi

Kyoto Uluslararası Manga Müzesi

Kyoto Uluslararası Manga Müzesi, Kyoto City ve Kyoto Seika Üniversitesi’nin manga materyallerini toplamak, korumak ve sergilemek ve manga kültürü üzerine araştırma yapmak için ortak bir projesi olarak kurulmuş. Dünyanın dört bir yanından ziyaretçi ağırlıyor.

Toei Kyoto Studio Park

Toei Kyoto Studio Park 8211 © Fotoğraf twoKim studio Shutterstockcom

Toei Kyoto Studio Park (Uzumasa Eigamura), Japonya’da dönem dramalarının (jidaigeki filmleri) çekimini izleyebileceğiniz tek tema parkıdır. Burada Toei Kyoto Studio film setinin etrafında özgürce yürüyebilirsiniz. Bu set, Edo döneminden kalma bir caddeyi gösteriyor ve yılda 200’den fazla film çekmek için kullanılıyor. Bir geyşa veya samuray gibi giyinip bir ninja gösterisine katılarak antik Japonya’nın atmosferinin tadını çıkarabilirsiniz.

Nishiki Pazarı

Kyoto Nishiki Pazarı 8211 © Fotoğraf Manuel Kan Unsplash

Nishiki Market, Kyoto şehir merkezinde, bir blok kuzeyde, Shijō Caddesi’ne ve Teramachi Caddesi’nin batısına paralel bir yol üzerinde yer alan bir pazar yeridir. Tarih ve gelenek ile zengin olan pazar, Kyoto’nun ünlü yiyecek ve mallarının çoğuna ev sahipliği yapıyor.

Kansai Uluslararası Havalimanı (KIX)

Kansai Uluslararası Havalimanı KIX 8211 © Fotoğraf HIROSHI H Shutterstockcom

Kansai Uluslararası Havalimanı (Japonca: “Kansai Kūkō”) Japonya’nın en önemli uluslararası havalimanlarından biridir. Osaka’nın merkezinin yaklaşık 40 kilometre güneyinde deniz dolgusunda insan yapımı bir adada yer alıyor.

Bu arada edindiğiniz bilgilerle yapacağınız seyahati planlamadan önce size mutlaka Kuponigo Türkiye’deki en güncel seyahat fırsatlarına da göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Böylelikle gideceğiniz şehirle ilgili nerede kalınır, nerede gezilir, ne yenir, nasıl gidilir gibi araştırmalarla bütçe planınızı yaparken ciddi tasarruflar elde edebilirsiniz.


E-Posta Bültenimize Abone Olun

Ücretsiz Kuponigo Türkiye E-Posta Bülteni'ni almak için lütfen aşağıya e-posta adresinizi bırakın. Spam yapmadan sizleri en son kampanyalardan haberdar edeceğiz.Yorumunuzu Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Sözleşmesi'ni kabul ediyorum.