Yolculuk İtalya’ya mı?: En Ucuz İtalya Mobil Operatörleri ve İtalya Sim Kartları 🇮🇹

İtalya yolculuğunuz için gerekli olan programlamayı, konaklama ihtiyacınızı, uçak biletlerinizi ve İtalya SIM kart gibi iletişim ihtiyacınızı karşılayacak detayları eksiksiz bir şekilde halletiğinizi farz edelim. Bu saatten sonra artık yola koyulma ve rüyalar şehri İtalya’nın keyfini çıkarma vakti. Yapımı tam 500 yıl süren Duomo, Alberobello, Toskana‘nın üzüm bağlarıyla dolu tepeleri, Trevi Çeşmesi ve tabi ki Pisa Kulesi…😍

Yolculuğa çıkmadan önce bazı konuları netleştirmeniz veya en azından bilgi sahibi olmanız, bu büyülü yolculukta edineceğiniz deneyime gölge düşürecek olası aksilikleri minimuma indirmek ve seyahatinizi daha konforlu hale getirmek açısından faydalı olabilir. Öncelikli ihtiyaçlarınızı doğru bir şekilde karşıladığınızdan emin olduktan sonra, düzenli internet erişimi gibi alt başlıklar da bu süreci iyileştirmenizde büyük katkı sağlayacaktır. Bu sebeple İtalya SIM kart operatörleri arasında tercih edebileceğiniz alternatifler hakkında fikir sahibi olabilmeniz için bu yazımızı hazırladık.

Öncelikle belirtmeliyiz ki Türkiye’de var olan hattınızı ekstra ücret ödeyerek yurt dışında kullanmak her zaman bir seçenektir. Eğer kısa süreli bir seyahat planlıyorsanız bu iyi bir alternatif olacaktır. Seyahatiniz göreceli olarak uzun sürecekse, bu seçenek sizin için oldukça maliyetli olabilir. Bu yüzden İtalya’da ucuz telefon hatları hakkında bilgi sahibi olmak, sizlere maddi olarak büyük kazanım sağlayacaktır.

Öncelikli olarak İtalya’da bir SIM kartı nasıl temin edeceğiniz konusuna değinmekte fayda var. İster kullan at SIM kart almak isteyin, isterseniz tercihiniz 2.el SIM kart yönünde olsun; bunları nereden temin edeceğiniz burada en önemli noktadır. İtalya SIM kart sahibi olmak ve hattınızı temin etmek için tercih edebileceğiniz ilk yol operatör mağazaları olabilir. Bu çoğu zaman ekonomik bir opsiyon olmayabilir ancak genellikle en hızlı ve güvenilir yoldur.

Elbette mağazaya gittiğinizde sizden talep edilecek bazı belgeler bulunduğunu belirtmemiz gerekiyor. Bu belgeler sayesinde verdiğiniz bilgilerin doğruluğunu sağlayacak ve özgürce iletişim kurabileceğiniz bir hat sahibi olacaksınız.

Mağazalar sizden Pasaport ve Codice Fiscale talep edeceklerdir. Zaten İtalya’ya gittiyseniz pasaport sunmakta herhangi bir sorun yaşamayacağınızı düşünüyoruz. Ancak Codice Fiscale ilk kez duyduğunuz bir kavram olabilir. Bu yüzden sizlere bu kavram hakkındaki temel bilgileri de dipnot olarak vermek istiyoruz.

Eğer İtalya’da kiralama, satın alma ve satma işlemi gerçekleştirmek niyetindeyseniz, Codice Fiscale bu işlemleri yasal bir şekilde gerçekleştirmeniz için gerekli olan bir vergi numarasıdır. Basitçe alınabilen bu numara için yapmanız gereken şey, eğer halihazırda İtalyada’ysanız bir vergi dairesine gitmek veya Türkiye’den çıkış yapacaksanız Türkiye’deki İtalyan Konsoloslukları’na başvurmak olacaktır. Bu iki yolla ücretsiz bir şekilde Codice Fiscale alabilirsiniz.

Karar vermeniz gereken bir diğer unsur ise alacağınız hattın ön ödemeli mi yoksa faturalı mı olacağıdır. Bu noktada önemli olan sizin İtalya’da geçireceğiniz süredir. Örneğin planladığınız seyahat süresi yalnızca bir iki ay ile sınırlı ise ön ödemeli hat ( pay as you go ), sizin için en ideal seçenektir. Ayrıca ön ödemeli İtalya SIM kart tarifelerinin, belli yaş grupları için oldukça iyi avantajları da bulunmaktadır.

Değişim programları aracılığı ile İtalya’ya gitmiş bir öğrenci ya da seyahat ajandasında birçok farklı ülke bulunan bir gezgin olabilirsiniz. Bu noktada çok fazla uğraşmak istemeyebilir, aldığınız hattın tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olmasını talep edebilirsiniz. Eğer böyle bir talebiniz var ise size güzel haberlerimiz var; İtalya’dan temin edeceğiniz hatların tüm Avrupa Birliği ülkeleri için geçerli olma ihtimali çok yüksek. Elbette bundan emin olmak adına tercih edeceğiniz operatöre ve tarife detaylarına dikkat etmelisiniz.

Eğer siz de bir gezi planlıyorsanız ve tercih edeceğiniz hattın Avrupa Birliği ülkeleri kapsamında geçerli olması isteğindeyseniz gelin birlikte İtalya’da yer alan operatörleri ve onlara ait tarifeleri birer birer inceleyelim.

Tek kullanımlık İtalya SIM kart mı tercih etmelisiniz, yoksa eSIM kart mı? Tarifenizin ne kadar konuşma paketi ya da mobil internet tarifesi içermesini istiyorsunuz? Eğer bahsettiğimiz bu sorular için net bir cevabınız yok ise sizler için hazırladığımız İtalya SIM kart operatörleri listesi bir rehber olabilir.

Farklı sağlayıcıları fiyat ve kapsama göre değerlendirmekten bireysel planları karşılaştırmaya kadar, ihtiyaçlarınız için doğru kararı vermenize yardımcı olacağız. Bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun olanı bulabilmek için İtalya’daki farklı ağları nasıl kolayca karşılaştırabileceğinizi bu makalede öğrenin!

Bu arada edindiğiniz bilgilerle yapacağınız seyahati planlamadan önce size mutlaka Kuponigo Türkiye’deki en güncel seyahat fırsatlarına da göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Böylelikle gideceğiniz şehirle ilgili nerede kalınır, nerede gezilir, ne yenir, nasıl gidilir gibi araştırmalarla bütçe planınızı yaparken ciddi tasarruflar elde edebilirsiniz.

Airalo

İtalya’daki en ucuz mobil operatörü arıyorsanız, Airalo en iyi seçeneğinizdir. Airalo, diğer ağlar üzerinden hizmet veren sanal bir eSIM operatördür, böylece ana ağlardan birindeymişsiniz gibi aynı kapsama alanı elde edersiniz. Ayrıca Airalo’nun fiyatları büyük operatörlerden de çok daha ucuzdur.

Örneğin, Airalo ile 1 GB’lık bir data planının aylık maliyeti sadece 3 € iken, Vodafone ile benzer bir planın aylık maliyeti 15 €’dur. Bu nedenle, İtalya’dayken mobil faturanızda tasarruf etmek istiyorsanız, bir Airalo eSim kart planına kaydolduğunuzdan emin olabilirsiniz.

Yurtdışına Çıkarken Anında Esim Kart Satın Alabileceğiniz Airalo’da Ilk Üyeliklerde Geçerli Arkadaş Davet Kodu
DAVET KODU
Yurtdışına çıkarken anında eSIM kart satın alabileceğiniz Airalo’da ilk üyeliklerde geçerli arkadaş davet kodu

WindTre

İtalya’ya seyahat ediyorsanız ve İtalya’daki en ucuz mobil ağı bulmak istiyorsanız, WindTre‘den başkasına bakmayın ! WindTre, 3 Italia ağında çalışan bir MVNO’dur (Mobil Sanal Ağ Operatörü). Bu, kırsal alanlar da dahil olmak üzere İtalya genelinde mükemmel bir kapsama sahip olduğu anlamına gelir.

WindTre, İtalya’daki en büyük mobil ağlardan biridir ve data ve ses tarifeleri için en rekabetçi fiyatlardan bazılarını sunar. Ayrıca geniş bir kapsama alanına sahipler, böylece güzel İtalyan kırsalını keşfe çıkarken bile bağlantınızı sürdürebileceksiniz.

Görece yeni kurulan ve geliştirilen bir marka olduğundan dolayı, alternatif İtalya SIM kart operatörlerinin sunduğu tarifelere kıyasla, potansiyel müşterilere oldukça uygun fiyatlı tarife seçenekleri sunuyor. Özellikle öğrenciyseniz ya da kısıtlı bütçe ile seyahat eden bir gezginseniz WINDTRE sizin için ideal operatör olabilir.

Italya Sokakları
Italya Sokakları – Fotoğraf: La So / Unsplash

TIM

TIM, İtalya’daki en büyük mobil ağlardan biridir ve hem turistler hem de bölge sakinleri için çeşitli planlar sunar. Genellikle kullandıkça ödemek isteyen gezginler için harikadır, faturalı planlar ise daha fazla esneklik ve data indirimi sunar. 

TIM’in 30 gün boyunca sınırsız data ve dakika içeren bir turist planı vardır ve maliyeti 30 €’dur. İtalya’dayken telefonunuzu sık sık kullanmayı planlıyorsanız, bu plan idealdir.

İtalya’dayken telefonunuzu fazla kullanmayı düşünmüyorsanız, TIM kullandıkça öde seçeneği de sunar. Bu seçenekle, 10 €’ya bir SIM kart satın alabilir ve ardından kredinizi gerektiği gibi tamamlayabilirsiniz. TİM’in web sitesinde daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Iliad

İtalya’daki en ucuz mobil ağı arıyorsanız, Iliad‘ı da bir düşünün. Iliad, İtalya da dahil olmak üzere birçok ülkede düşük maliyetli mobil hizmet sunan bir Fransız şirketidir. Iliad ile ayda sadece 5 € karşılığında sınırsız konuşma ve metnin yanı sıra 5 GB data alabilirsiniz.

Bu, özellikle İtalya’daki diğer mobil ağların fiyatlarıyla karşılaştırıldığında inanılmaz bir anlaşma. Artı, Iliad ile uzun vadeli bir sözleşme imzalama konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak – istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Trevi Çeşmeleri
Trevi Çeşmeleri – Fotoğraf: Cristina Gotardi / Unsplash

Vodafone

Vodafone İtalya, İtalya’daki en büyük mobil ağlardan biridir ve hem ön ödemeli hem de faturalı SIM kartlar sunar. Web siteleri İngilizce olarak mevcuttur, bu da onu gezginler için iyi bir seçenek haline getirir.

Vodafone İtalya Ön Ödemeli SIM kartları, herhangi bir Vodafone mağazasından veya yetkili satıcısından satın alınabilir. SIM kart satın almak için pasaportunuza ihtiyacınız olacak. Turistler için Vodafone İtalya Sim kart fiyatları, SIM kartın kendisi ve 5 € kredi dahil olmak üzere 9 € ‘dan başlıyor.

Faturalı bir SIM kart istiyorsanız, Vodafone web sitesinde bir başvuru formu doldurmanız gerekecektir. Pasaport numaranızı ve diğer kişisel bilgilerinizi vermeniz gerekecektir. Başvurunuz onaylandıktan sonra, SIM kartınız posta ile gönderilecektir. Faturalı SIM kart fiyatları aylık 25€’dan başlıyor.

Ho. Mobile

Vodafone İtalya’nın gençlere yönelik alt markası olarak operasyonlarına devam eden Ho. Mobile, İtalya genelinde %98 kapsama alanı sunuyor ve kullanışlı bir arayüze sahip olan dijital uygulaması sayesinde paket detaylarınızı eğlenceli bir şekilde takip etmenize olanak sağlıyor.

Ho. Mobile’ın temel planı, sınırsız konuşma ve metin ile ayda yalnızca 5 € karşılığında 1 GB yüksek hızlı data içerir. GB başına 3 € karşılığında plana ek internet eklenebilir.

Ho. Mobile ayrıca, 30 Avrupa ülkesindeki sabit hatlara ve cep telefonu numaralarına ayda sadece 10 € karşılığında sınırsız çağrı sağlayan bir “Avrupa Bölgesi” planı da dahil olmak üzere çeşitli uluslararası arama planları sunar.

İster kullandıkça öde seçeneği ister her şey dahil bir paket arıyor olun, Ho. Mobilin sunabileceği bir şey var. Ve çoğu büyük İtalyan şehrinde kapsama alanıyla, hareket halindeyken bağlantıda kalabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Vernazza, İtalya
Vernazza, İtalya – Fotoğraf: Anders Jilden / Unsplash

Kena Mobile

Kena Mobile, İtalya’daki en ucuz mobil ağlardan biridir ve ihtiyaçlarınıza uygun çeşitli planlar sunar. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak seçebileceğiniz çeşitli ön ödemeli SIM kartlara sahiptir.

“Light” planı ayda sadece 5 Euro’dur ve size 1 GB data sağlarken, “Pro” planı ayda 20 Euro’dur ve size 10 GB data sağlar. Her iki plan da İtalya içinde sınırsız arama ve metin içeriyor. Ek bir ücret karşılığında uluslararası arama ve dolaşım planları da ekleyebilirsiniz.

Kena Mobile’ın kapsama alanı mükemmel, yani İtalya’da nereye giderseniz gidin telefonunuzu kullanabileceksiniz. İnternetiniz biterse, istediğiniz zaman daha fazlasını satın alabilirsiniz. Dolayısıyla, İtalya’da ucuz ve güvenilir bir mobil ağ arıyorsanız, Kena Mobile kesinlikle dikkate alınmaya değer.

Venedik, İtalya
Venedik, İtalya – Fotoğraf: Dan Novac / Unsplash

La Poste Mobile

La Poste Mobile, İtalya’daki en popüler ön ödemeli SIM kart sağlayıcılarından biridir. La Poste Mobile ile, ihtiyaçlarınıza uygun çeşitli internet ve çağrı planları arasından seçim yapabilirsiniz. Ve hepsinden iyisi, La Poste Mobile, İtalya’daki ön ödemeli SIM kartlar için en rekabetçi fiyatlardan bazılarını sunuyor.

La Poste Mobile yeni başlayanlar için, temel planları ayda yalnızca 10 € karşılığında 2 GB data ve 100 dakikalık konuşma süresi içeriyor. Ancak daha fazla internete ihtiyacınız varsa, ayda 15 € karşılığında 4 GB’lık bir plan da sunarlar. Ve uluslararası bir gezginseniz, ayda sadece 20 € karşılığında 5 GB data ve 200 dakikalık konuşma süresi sağlayan özel bir “dolaşım” planı var.

Uygun fiyatlı olmasının yanı sıra La Poste Mobile, İtalya genelinde mükemmel kapsama alanına sahiptir. Vodafone şebekesini kullanıyorlar, bu da en kırsal alanlarda bile hizmet alabileceğiniz anlamına geliyor. Ayrıca müşteri hizmetleri birinci sınıftır – herhangi bir sorunuz veya sorununuz varsa onlara 7/24 telefonla ulaşabilir veya sohbet edebilirsiniz.

Venedik, Italya
Venedik, Italya – Fotoğraf: Rebe Adelaida / Unsplash

CoopVoce

CoopVoce, İtalya’daki en ucuz mobil planlardan bazılarını sunan bir İtalyan mobil ağ operatörüdür . Şirket, kooperatif grubu Coop’un bir yan kuruluşudur ve 2007 yılında kurulmuştur.

CoopVoce, hem ön ödemeli hem de faturalı mobil planların yanı sıra mobil geniş bant, uluslararası aramalar ve SMS gibi çeşitli mobil hizmetler sunar. Şirketin İtalya genelinde geniş bir kapsama alanı vardır ve fiyatları ülkedeki diğer mobil operatörlerle karşılaştırıldığında oldukça rekabetçidir.

İtalya’ya seyahat ediyorsanız ve İtalya’daki en ucuz mobil ağı arıyorsanız , CoopVoce en iyi seçeneğinizdir. Ayda sadece 5 € ödeyerek, sınırsız arama ve metinlerin yanı sıra 2 GB data alabilirsiniz. Ayrıca, CoopVoce AB ülkelerinde ücretsiz dolaşım sunduğundan dolaşım ücretleri konusunda endişelenmenize gerek yok.

Özet

Doğru araştırma ile İtalya’daki en ucuz mobil ağı bulmak çocuk oyuncağı olabilir. İtalya’da hangi SIM kartın daha iyi olduğunu görmek için tek yapmanız gereken farklı operatörlerin planlarını karşılaştırmak, kapsama haritalarını kontrol etmek ve müşteri yorumlarını okumak .

Bunu yaparak, hangi sağlayıcının ihtiyaçlarınıza en uygun olduğuna dair bilinçli bir karar vermek için gereken tüm bilgilere sahip olacaksınız. Ayrıca, İtalya’da seyahat ederken bütçeleme sizin için bir endişe ise – endişelenmeyin!

Yukarıdaki yardımcı ipuçlarımız ve püf noktalarımız sayesinde, artık telefonunuzu orada kullanırken bankanızla aranıız bozmayacağınıza emin olabilirsiniz. İyi yolculuklar!

Bu içeriğimizi beğendiniz mi?

0 / 5 Puan: 5

Puan:

Bunu Sevdiklerinizle Paylaşın
Fatih Ozdemir
Fatih Ozdemir

Londra Sakini, Gezgin, Blog Yazarı, Web Developer & UI Designer 🚀 Founder of Kuponigo & FozDigital London 🇬🇧🇹🇷

Yanıtlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kuponigo’daki indirim kodu, indirim kuponu ve fırsatlarla her gün tasarruf edin

Ücretsiz Kuponigo Türkiye E-Posta Bülteni'ne abone olarak en son fırsatlardan, kampanyalardan, indirim kodlarından, kupon kodlarından haberdar olun.

Yüzlerce marka ile anında tasarrufa başlayın