En Popüler Kategoriler Markalar Yazılar

Merhaba!

Ücretsiz Kuponigo Türkiye E-Posta Bülteni'ni almak için lütfen aşağıya e-posta adresinizi bırakın. Spam yapmadan sizleri en son kampanyalardan haberdar edeceğiz.


İtalya SIM kart tarifeleri ve fiyatları

İtalya yolculuğunuz için gerekli olan programlamayı, konaklama ihtiyacınızı, uçak biletlerinizi ve İtalya SIM kart gibi iletişim ihtiyacınızı karşılayacak detayları eksiksiz bir şekilde halletiğinizi farz edelim. Bu saatten sonra artık yola koyulma ve rüyalar şehri İtalya’nın keyfini çıkarma vakti. Yapımı tam 500 yıl süren Duomo, Alberobello, Toskana‘nın üzüm bağlarıyla dolu tepeleri, Trevi Çeşmesi ve tabi ki Pisa Kulesi…😍

Yolculuğa çıkmadan önce bazı konuları netleştirmeniz veya en azından bilgi sahibi olmanız, bu büyülü yolculukta edineceğiniz deneyime gölge düşürecek olası aksilikleri minimuma indirmek ve seyahatinizi daha konforlu hale getirmek açısından faydalı olabilir. Öncelikli ihtiyaçlarınızı doğru bir şekilde karşıladığınızdan emin olduktan sonra, düzenli internet erişimi gibi alt başlıklar da bu süreci iyileştirmenizde büyük katkı sağlayacaktır. Bu sebeple İtalya SIM kart operatörleri arasında tercih edebileceğiniz alternatifler hakkında fikir sahibi olabilmeniz için bu yazımızı hazırladık.

Öncelikle belirtmeliyiz ki Türkiye’de var olan hattınızı ekstra ücret ödeyerek yurt dışında kullanmak her zaman bir seçenektir. Eğer kısa süreli bir seyahat planlıyorsanız bu iyi bir alternatif olacaktır. Seyahatiniz göreceli olarak uzun sürecekse, bu seçenek sizin için oldukça maliyetli olabilir. Bu yüzden İtalya’da ucuz telefon hatları hakkında bilgi sahibi olmak, sizlere maddi olarak büyük kazanım sağlayacaktır.

Öncelikli olarak İtalya’da bir SIM kartı nasıl temin edeceğiniz konusuna değinmekte fayda var. İster kullan at SIM kart almak isteyin, isterseniz tercihiniz 2.el SIM kart yönünde olsun; bunları nereden temin edeceğiniz burada en önemli noktadır. İtalya SIM kart sahibi olmak ve hattınızı temin etmek için tercih edebileceğiniz ilk yol operatör mağazaları olabilir. Bu çoğu zaman ekonomik bir opsiyon olmayabilir ancak genellikle en hızlı ve güvenilir yoldur. Elbette mağazaya gittiğinizde sizden talep edilecek bazı belgeler bulunduğunu belirtmemiz gerekiyor. Bu belgeler sayesinde verdiğiniz bilgilerin doğruluğunu sağlayacak ve özgürce iletişim kurabileceğiniz bir hat sahibi olacaksınız.

Mağazalar sizden Pasaport ve Codice Fiscale talep edeceklerdir. Zaten İtalya’ya gittiyseniz pasaport sunmakta herhangi bir sorun yaşamayacağınızı düşünüyoruz. Ancak Codice Fiscale ilk kez duyduğunuz bir kavram olabilir. Bu yüzden sizlere bu kavram hakkındaki temel bilgileri de dipnot olarak vermek istiyoruz.

Eğer İtalya’da kiralama, satın alma ve satma işlemi gerçekleştirmek niyetindeyseniz, Codice Fiscale bu işlemleri yasal bir şekilde gerçekleştirmeniz için gerekli olan bir vergi numarasıdır. Basitçe alınabilen bu numara için yapmanız gereken şey, eğer halihazırda İtalyada’ysanız bir vergi dairesine gitmek veya Türkiye’den çıkış yapacaksanız Türkiye’deki İtalyan Konsoloslukları’na başvurmak olacaktır. Bu iki yolla ücretsiz bir şekilde Codice Fiscale alabilirsiniz.

Karar vermeniz gereken bir diğer unsur ise alacağınız hattın ön ödemeli mi yoksa faturalı mı olacağıdır. Bu noktada önemli olan sizin İtalya’da geçireceğiniz süredir. Örneğin planladığınız seyahat süresi yalnızca bir iki ay ile sınırlı ise ön ödemeli hat ( pay as you go ), sizin için en ideal seçenektir. Ayrıca ön ödemeli İtalya SIM kart tarifelerinin, belli yaş grupları için oldukça iyi avantajları da bulunmaktadır.

Değişim programları aracılığı ile İtalya’ya gitmiş bir öğrenci ya da seyahat ajandasında birçok farklı ülke bulunan bir gezgin olabilirsiniz. Bu noktada çok fazla uğraşmak istemeyebilir, aldığınız hattın tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olmasını talep edebilirsiniz. Eğer böyle bir talebiniz var ise size güzel haberlerimiz var; İtalya’dan temin edeceğiniz hatların tüm Avrupa Birliği ülkeleri için geçerli olma ihtimali çok yüksek. Elbette bundan emin olmak adına tercih edeceğiniz operatöre ve tarife detaylarına dikkat etmelisiniz.

Eğer siz de bir gezi planlıyorsanız ve tercih edeceğiniz hattın Avrupa Birliği ülkeleri kapsamında geçerli olması isteğindeyseniz gelin birlikte İtalya’da yer alan operatörleri ve onlara ait tarifeleri birer birer inceleyelim.

Tek kullanımlık İtalya SIM kart mı tercih etmelisiniz, yoksa eSIM kart mı? Tarifenizin ne kadar konuşma paketi ya da mobil internet tarifesi içermesini istiyorsunuz? Eğer bahsettiğimiz bu sorular için net bir cevabınız yok ise sizler için hazırladığımız İtalya SIM kart operatörleri listesi bir rehber olabilir.

Vodafone

Türkiye’de oldukça geniş bir müşteri kitlesine hitap eden Vodafone, İtalya’da da sizler için bir alternatif olabilir. İtalya için en geniş pazar payına sahip üçüncü operatör olma özelliğine sahip Vodafone’dan İtalya SIM kart temin ettiğiniz takdirde, alışveriş yapılan neredeyse her alandan ön ödemeli paketler için yükleme yapabilmeniz mümkün hale geliyor. Gençler, oyunseverler, 60 yaş üstü bireyler ve aileler için pek çok farklı ön ödemeli ve faturalı alternatif bulunuyor. RED Pro ve RED Max tarifelerinden birisini seçen kullanıcılar aynı zamanda, indirimler ve avantajlarla dolu Vodafone Club dünyasına dahil oluyor. Ayrıca Vodafone’un; 14 gün içinde ücretsiz iade ve tüm online satın alımlar için, ülke genelinde ücretsiz teslimat sağladığını da belirtmekte fayda var.

WINDTRE

WINDTRE, müşterilerine ücretsiz deneme süresi sunan bir operatör olarak karşımıza çıkıyor. Bu kapsamda tercih ettiğiniz bir paket için 30 günlük deneme süresinden faydalanabilir, memnun kalmadığınız taktirde üyeliğinizi sonlandırabilirsiniz. Görece yeni kurulan ve geliştirilen bir marka olduğundan dolayı, alternatif İtalya SIM kart operatörlerinin sunduğu tarifelere kıyasla, potansiyel müşterilere oldukça uygun fiyatlı tarife seçenekleri sunuyor. Özellikle öğrenciyseniz ya da kısıtlı bütçe ile seyahat eden bir gezginseniz WINDTRE sizin için ideal operatör olabilir.

TIM

TIM, ülke genelinde popüler olan bir diğer telekomünikasyon şirketi olarak müşterilerine hizmet veriyor. Ön ödemeli TIM kullanıcıları, İtalya SIM kartları için yükleme yapmayı hemen hemen her yerde gerçekleştirebiliyor. Mobil internet, TV eğlence, müzik, oyunlar ve çok daha fazlasını içeren sabit ve mobil hatlara sahip olmak için, TIM‘in müşterilerine çeşitli fiyat aralıklarında sunduğu teklifleri değerlendirebilirsiniz. Eğer 25 yaş altındaysanız ; 50 GB internet, sınırsız dakika ve SMS paketini içeren TIM İtalya SIM kartını, 9,99 Euro karşılığında temin etmeniz mümkün.

Iliad

Iliad; WINDTRE, TIM ve Vodafone İtalya’nın ardından en popüler dördüncü mobil operatör olarak kullanıcılarına hizmet veriyor. Kullanıcılarına; kolay iptal etme hakkı, değişmeyen fiyat garantisi, gizli maliyetler olmadan fiyatlandırma ve kısıtlamalar olmadan hizmet vermek gibi konularda taahhüt veren Iliad, 3 dakikada sahip olabileceğiniz İtalya eSIM kart gibi çeşitli alternatifi de bünyesinde barındırıyor.

La Poste Mobile

La Poste Mobile, mobil ve sabit telefon sektöründe faaliyet gösteren bir İtalyan telekomünikasyon şirketi. Müşterilerine sunduğu hizmet dahilinde, paketinizi doğru bir şekilde devam ettirmeniz, hattınızdan doğru bir şekilde faydalanmanız, paket tutarınızı kullanımlarınıza göre optimize edebilmeniz için çalışanlarıyla birlikte kişisel çözümlerde sunuyor.

 Ho. Mobile

Vodafone İtalya’nın gençlere yönelik alt markası olarak operasyonlarına devam eden Ho. Mobile, İtalya genelinde %98 kapsama alanı sunuyor ve kullanışlı bir arayüze sahip olan dijital uygulaması sayesinde paket detaylarınızı eğlenceli bir şekilde takip etmenize olanak sağlıyor. TIM, Vodafone, Wind3 ve Very Mobile müşterileri için sunduğu paketin yanı sıra yeni numara taşıyanlar için de çeşitli faturalı tarife alternatifini de bünyesinde barındırıyor. Ayrıca 30 günlük süre içerisinde yaşadığınız deneyiminizden memnun kalmazsanız para iadesi almanızda mümkün.

CoopVoce

Gizli maliyetler olmadan şeffaf fiyatlarla farklı telefon ve internet teklifleri arasında seçim yapabilme, İtalya’da ve yurt dışında TİM’in 4G mobil ağının güvenilir kapsama alanı ile kullanım imkanı sunan CoopVoce, seçimlerin yalnızca bir ihtiyaca karşılık gelmediği, aynı zamanda değerlerin ve inançların bir ifadesi olduğu bir kültürü de teşvik ediyor. #ViviBici programı kapsamında , sadece pedal çevirerek Giga biriktirebiliyorsunuz. Karbon salınım oranını azaltmak için kurgulanan kampanya kapsamında, bisikletle gerçekleştirdiğiniz her 10 km’li yolculuk için, ayda maksimum 50 GB’a kadar, ek 1 GB alabiliyorsunuz. #ViviBici hizmeti ücretsizdir ve akıllı telefonunuza #ViviBici Uygulamasını indirerek etkinleştirebilirsiniz.

 Kena Mobile

Basit ve kullanışlı bir operatör olan Kena Mobile, mobil telefonlar için kısıtlama olmaksızın en iyi teklifleri kullanarak kullanıcılarına etkili bir hizmet sunmayı hedefliyor.

 Very Mobile

Wind Tre SpA’yı da içeren CK Hutchison Holdings Ltd. grubunun bir markası olarak kullanıcılarına hizmet veren Very Mobile, çevreye duyarlı yeni nesil mobil ağ olarak öne çıkıyor. Yaşadığımız gezegeni daha iyi bir yere dönüştürmek ve sürdürülebilir bir gelecek inşa etmek için SIM kart üretim sürecini iyileştiren Very Mobile, yeni nesil SIM kartlarını %100 geri dönüştürülmüş plastiklerden sıfır emisyonla üretiyor. İnternet siteleri üzerinden, eSIM ve ön ödemeli opsiyonlarının yanı sıra çeşitli faturalı tarifelere erişmeniz ve incelemeniz de mümkün.

lycamobile

Listemizi, yalnızca İtalya’da değil, dünyanın herhangi bir yerinde kullanmaya devam edebileceğiniz bir alternatifle sonlandırmak istiyoruz. Sık ülke değiştirenlerin ve gezmeyi sevenlerin tercih edebileceği bir operatör olan Lyca Mobile, İtalya operasyonunu Vodafone partnerliğinde sürdürüyor. Lyca Mobile’ın müşterilerine sunduğu tarifeler arasından kullanmak istediğiniz paketi, 23 farklı ülkede ek bir ücret ödemeden kullanmaya devam edebilirsiniz.


Bu arada Kuponigo Türkiye bireylerin sevdikleri şeylere daha az harcama yapmalarına ve daha fazla para biriktirmelerine yardımcı olarak daha fazla tasarruf etmelerini sağlıyor. Sizler için özel oluşturulan indirim kodları ve güncel kampanyalara sitemizden erişebileceğiniz gibi, bizi ayrıca sosyal medyadan takip edebilir ve e-mail bültenimize abone olabilirsiniz.


İtalya’da hangi telefon hattı?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere İtalya için Vodafone, WIND, TIM ve TRE gibi operatörler bulunmaktadır. Bunlar arasından ihtiyaçlarınıza en çok hitap eden operatörü tercih edebilirsiniz.

Hazır SIM kart fiyatları ne kadar?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere İtalya için Vodafone, WIND, TIM ve TRE gibi operatörler bulunmaktadır. Bunlar arasından ihtiyaçlarınıza en çok hitap eden operatörü tercih edebilirsiniz.

Fiziksel SIM kart nedir?

Çoğunlukla telefonlarımızda kullandığımız bir SIM kart modeli olarak fiziksel SIM kart, neredeyse her tür telefon ile uyum sağlayan bir şebeke sağlayıcısını ifade etmektedir. Birçok şekilde olabildiği gibi PAYG şeklinde de olabilir.

eSIM kart nedir?

eSIM kart telefona takılması söz konusu olmayan SIM kart türüdür. Fiziksel SIM kart aksine eSIM kart her telefon ile uyumlu olmayabilir. Telefonunuzun özelliği doğrultusunda bu tür kartı kullanabilirsiniz.

E-Posta Bültenimize Abone Olun

Ücretsiz Kuponigo Türkiye E-Posta Bülteni'ni almak için lütfen aşağıya e-posta adresinizi bırakın. Spam yapmadan sizleri en son kampanyalardan haberdar edeceğiz.Yorumunuzu Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Sözleşmesi'ni kabul ediyorum.