İndirimleri Keşfedin
QR Code

Abone Olun & Tasarruf Edin

İnternetten canlı yayın yaparak para kazanma yöntemleri

İnternette canlı yayın yaparak para kazanmak için kanıtlanmış yollarla kazanç potansiyelinizi ortaya çıkarın. İçeriğinizden para kazanmaya bugün başlayın!
İnternetten canlı yayın yaparak para kazanma yöntemleri İnternette canlı yayın yaparak para kazanmak için kanıtlanmış yollarla kazanç potansiyelinizi ortaya çıkarın. İçeriğinizden para kazanmaya bugün başlayın!
4.67 1 5 3
0 / 5 4.67

Puan:

Sosyal medyanın gelişimi ile birlikte bu kanalı kullanarak gelir elde etmek isteyen çoğu kişi internetten canlı yayın yaparak para kazanma yöntemlerini araştırmaya başladı. Bu araştırmaları kolaylaştırabilmek adına biz de sizlere kolaylık sağlamak adına gelir elde edebileceğiniz platformları listelemek istedik. Yazımızda belirttiğimiz platformlar dışında internetten canlı yayın yaparak para kazanma olanağı bulabileceğiniz alanlar olsa da biz sizler ile en güvenilir ve en çok kullananları paylaşmaya özen gösterdik. 

Yazımıza geçmeden önce belirtmeliyiz ki canlı yayın yaparak para kazandıran uygulamalar sizlere direkt gelir vaat etmez. Listeleyeceğimiz her bir platform için kitlenizi oluşturmanız ve bu kitleye hitap edecek etkileyici içerikler oluşturmanız çok önemlidir. Şimdi birer birer bu canlı yayın uygulamaları nelermiş, inceleyelim.

Tavsiye İçerik
Türkiye’de internetten para kazanma ve tasarruf etme yolları

Bu kapsamlı kılavuzla Türkiye'de internetten para kazanmanın ve tasarruf etmenin en iyi yollarını keşfedin. Bugün kendi evinizin rahatlığında para kazanmaya başlayın!

Şimdi Okuyun

TikTok

Yükselişini hızla gerçekleştiren ve oldukça geniş bir kitleye hitap eden TikTok, internetten canlı yayın yaparak para kazanma denilince ilk akla gelen ve gerçek anlamda para kazandıran canlı yayın siteleri içerisinde en başta yer alıyor. Milyonlarca kişinin kullandığı bu uygulamada mutlaka kendi ilgi alanlarınıza ortak olan toplulukları bulacaksınız. Kitlenizi genişlettikçe canlı yayın açarak para kazanma imkânı bulabilirsiniz, ama nasıl?

Öncelikle belirtmeliyiz ki TikTok canlı yayında para kazanma imkânına erişebilmek için 18 yaşını doldurmuş ve en az 1000 takipçiye sahip olmanız gerekiyor. Bu koşulları sağlamayan kullanıcılar Tiktiok’un kuralları gereği canlı yayın açma hakkına sahip değil. Eğer bu koşulları sağladıysanız ve gelir elde etmeye hazırsanız, gelin en popüler iki yöntemi sizlerle inceleyelim.

Reklam: Belki de sayacağımız tüm platformlar için ortak olan reklam seçeneği için kitlenizin ilgi alanı ve büyüklüğü en önemli faktör. Markaların çoğu sosyal medyanın gücünün farkında ve geleneksel reklam yöntemleri yerine bu alanları tercih ediyorlar. Eğer siz de Tiktok üzerinden bir reklam antlaşması sağlarsanız canlı yayınlarınızda bir markanın ürünlerini tanıtarak hatırı sayılır gelirler elde edebilirsiniz.

Coin: Tiktok’un coin özelliği ise takipçilerinizin size bağış yapması ile gerçekleşiyor. Kitlenizden alacağınız destek sayesinde gelir kazanabilirsiniz. Elbette bunu sağlamak adına size bu imkânı sağlayacak bir kitleye sahip olmalı ve onların sizden beklediği içerik üretimi ile aktifliği sağlamalısınız.

Eğer TikTok’ta vakit geçirmeyi seviyorsanız, Kuponigo olarak bizim de TikTok hesabımızı takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

Instagram

Dünyada en çok bilinen ve kullanılan uygulamalardan biri olan Instagram da internetten canlı yayın yaparak para kazanma yolları arasında yer alıyor. En basit tabir ile bir fotoğraf paylaşma platformu olan Instagram’ın gelir sağlayabileceğiniz birçok imkânı bulunmakta. Bu yazımızda da incelediğimiz üzere canlı yayın açmak bunlardan biri. Elbette canlı yayında yüksek bir kitleye ulaşmak ve gelirinizi artırmak adına öncelikle hesabınızın aktifliğini sağlayarak takipçi sayınızı artırmalısınız. 

Kitlenizi oluşturduktan sonra çeşitli reklam antlaşmaları ile ya da Instagram’ın rozet özelliği ile gelir elde edebilirsiniz. Rozet özelliği ise tıpkı Tiktok’un coin özelliğinde olduğu gibi izleyicileriniz tarafından sağlanır. Rozetlerin fiyatları farklılaşmak ile birlikte bakiyeniz 100 dolara ulaştığında bu rozetleri nakit olarak çekmeniz mümkün. Bu sayede Instagram üzerinden takipçilerinizin desteği ile yüksek oranlarda gelirler elde edebilirsiniz.

Eğer Instagram’da vakit geçirmeyi seviyorsanız, Kuponigo olarak bizim de Instagram hesabımızı takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

Bigo Live

Bigo Live para kazanma uygulamaları listemizde üçüncü sırada yer alıyor. Kitlesi gitgide genişleyen bu uygulamanın mantığı basit, eğer ürettiğiniz içerikler kullanıcıların ilgisini çeker ise canlı yayınlarınıza devamlı katılım sağlamaktalar. İzleyicilerinizin size gönderdiği hediyeler sayesinde de bu platformdan gelir elde ediyorsunuz. Unutmayın ki düzenli olarak açtığınız yayınlar onların sizi devamlı takip etmesini sağlayacaktır. Bundan ötürü aktifliğiniz büyük önem taşımaktadır. Eğer Bigo Live uygulamasına üye olurken 2380474109 davet kodunu kullanırsanız, ekstra bonus kazanabilirsiniz.

Bigo Live üzerinden para kazanmanın bir diğer yolu ise resmî yayıncı olmak. Elbette bu konumda olabilmek adına devamlı olarak içerik üretmelisiniz ve içeriklerinizin genişçe bir kitle tarafından talep edilmeli. Birçok farklı faktöre dayanan bu gelir sisteminden yaklaşık 5000 dolara kadar aylık gelir elde etmeniz mümkün. Oldukça yüksek oranlarda gelir sağlayacağınız bu platforma da hızlıca göz atmanızı öneriyoruz.

Twitch

Ülkemizde popülerliğini arttıran Twitch uygulamasını mutlaka duymuşsunuzdur. Bu platform üzerinden ününü kazanmış birçok ünlü yüz saymamız da mümkün. Canlı yayın yaparak para kazandıran uygulamalar arasında listemizde dördüncü sırada yer alan Twitch, bu işi layığı ile yerine getiriyor. Çeşit çeşit konularda yayın yapan içerik üreticilerinizi bulabileceğiniz Twitch içerisinde izleyicilerin ilgisini çekecek değişik seçenekler üretmek her zaman mümkün. Bundan ötürü “yapılabilecek her şey zaten yapıldı” olarak düşünmemeli ve ufkunuzu geniş tutmalısınız. 

Eğer sizin de aklınızda Twitch üzerinden yayın açarak izleyicilerinizi etkileyebileceğiniz güzel bir fikir var ise gelin gelir elde etme sürecinin nasıl işlediğini anlatalım. Öncelikle diğer uygulamalarda da olduğu gibi Twitch üzerinden yayınınızı takip eden izleyicilerinizin bağışları ile gelir elde edebilmektesiniz. Ayrıca kanalınıza abone olan her bir kullanıcı için de belirli bir gelir elde edeceğinizi unutmayın. Kitleniz büyüdükçe geliriniz artacak ve böylece çok yüksek miktarda para kazanma şansınız olacaktır.

DLive

Amerika menşeli canlı yayın platformu olan DLive da para kazandıran canlı yayın siteleri arasında yer alıyor. Genellikle oyun yayıncılarının kullandığı DLive üzerinde farklı içerikler de bulunmakta. Kullanıcıların gitgide ilgisine çeken bu platformun Twitch ile birçok ortak özelliği bulunmaktadır. Yayın yaparak para kazanmak istiyorsanız kullanıcıların dikkatini çekecek içerikler üretebilirsiniz. Sizi takip eden kullanıcılarınızın aboneliği ile gelir elde etmeniz de mümkündür. 

Her ne kadar yayınınızın izlenmesi ücretsiz olsa da sadık takipçileriniz yayınlarınızın sürekliliğini arzulayacak ve size maddi destek sağlamak isteyeceklerdir. Bu noktada Dlive da izleyicilerin yayıncılara hediye göndererek maddi destek olabilecekleri bir alan yaratmakta. Eğer içeriklerinizin sadık bir izleyici kitlesi oluşturabileceğini düşünüyorsanız DLive tam da aradığınız platform olabilir.

YouTube

İnternetten canlı yayın yaparak para kazanma uygulamaları listemizde son olarak yer alan uygulama ise YouTube. Dünyanın büyük bir çoğunluğunun bildiği köklü video izleme platformu olan YouTube sayesinde de gelir elde etmeniz mümkündür. Peki ama nasıl?

Eğer 1000 veya daha fazla aboneye sahipseniz YouTube üzerinden canlı yayın yapabilmektesiniz. Ancak bu şart yalnızca mobil cihazlar için geçerli. Eğer bilgisayar üzerinden canlı yayın yapmak istiyorsanız böyle bir şart bulunmamakta. Bu koşulu karşılıyorsanız bir sonraki adım da ilgi çekici bir içerik üretici konumunda olmaktır. 

YouTube üzerinden gerçekleştireceğiniz canlı yayınlar üzerinden para kazanmak adına “reklam” özelliğini aktif duruma getirmeniz gerektiğini hemen belirtelim. Yüksek izleyici kitlesine ulaşmanız durumunda YouTube yayınlarınıza reklam desteği verecek ve bu sayede gelir elde şansı bulacaksınız. Böylesine köklü bir platform üzerinden gelir elde etmek zor gibi görünse bile birçok kullanıcı tarafından tercih edildiğini hemen belirtelim. İhtiyacınız olan tek şey ise etkileyici bir içerik fikri. 

Twitch Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır?

Bir takipçi sınırı bulunmamak ile birlikte eğer Twitch ile ortaklık kurarak gelir elde etmek istiyorsanız en az 5000 aboneye ulaşmanız gerektiğini belirtmeliyiz. Elbette bu ortaklık sonucu daha yüksek gelirler elde edebileceksiniz. 

Hangi Uygulamalar Para Kazandırır?

Listemizde de belirttiğimiz üzere canlı yayın açarak gelir elde edebileceğiniz birçok uygulama bulunmakta. Biz size yalnızca en çok bilinen ve güvenilir olanları sıraladık. Tiktok, Instagram, Bigo Live, Twitch, Dlive ve YouTube gelir sağlayabileceğiniz uygulamalar arasındadır. 

Bunu Sevdiklerinizle Paylaşın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir