En Popüler Kategoriler Markalar Yazılar

Siz buralardan gitmeden önce...

Ücretsiz bültenimizi almak için lütfen e-posta adresinizi bırakın. En son fırsatlardan ilk sizi haberdar edeceğiz.

Evde internet üzerinden para kazanma yöntemleri – 2022

Malum çok zor günlerden geçiyoruz. Bu dönemde internet üzerinden para kazanma yolları ihtiyacı çok fazla doğmaya başladı çünkü Türk Lirası günden güne erimeye devam ediyor. Böyle bir ortamda artık herkesin daha fazla para kazanmaya ve çoğumuzun da her geçen gün artan kredi borçlarını ödemeye ihtiyacı var.

Bu yöntemlerimiz elbette ekonomik durumumuzu iyileştirmeyecek ama az da olsa evden para kazanmamızı sağlayacak. Bu yazıdaki yöntemlerimizi kullanarak şu anda toplam 350 dolara yakın para kazanabilirsiniz.

Hazırsanız internetten para kazanma yolları nelerdir sorunuzun cevabını vermeye ufaktan başlayalım. Bu yazıyı mümkün olduğunca geliştirmeye ve yeni para kazanma yöntemleri eklemeye devam edeceğiz. Bu nedenle ara ara Kuponigo’ya gelip bakmanızı tavsiye ederiz.

Kripto para uygulamalarına üye olarak internet üzerinden para kazanma

Son dönemlerin en popüler para kazanma yöntemlerinden biri olan kripto para borsaları, riskli bir yatırım aracı olduğu için çoğu kişi için korkulu bir rüya olabiliyor. Bu sektör o kadar ilerledi ki artık kripto para uygulamaları müşteri kazanmak için kesenin ağzını fazlasıyla açtı.

İlk maddemizde size kripto para yatırım tavsiyesi vermek yerine, bu platformlardan yatırım yapmadan, sadece üye olarak nasıl fayda sağlayacağınızı önereceğiniz. İşte sadece üye olup hesabınızı doğrulayarak bonus para kazanabileceğiniz bazı kripto para borsaları:

Crypto.com

Dünyanın en güvenilir kripto para borsalarının başında gelen Crypto.com’a bu link üzerinden üye olup hesabınızı doğruladığınızda size 10 Dolar kayıt bonusu hediye ediyor. Bu parayla dilerseniz kendinize bir kripto para alarak daha da fazla kazanabilirsiniz.

Coinsmart

Bir diğer dünyaca ünlü platformlardan biri olan Coinsmart ise bu link üzerinden üye olup hesabınızı doğruladığınızda 15 Euro kayıt bonusu hediye ediyor. Üye olduktan sonra ilk yatırımınızı yaptığınızda farklı ödüller de sizleri bekliyor.

Binance

Kripto para denince akla gelen bir diğer başarılı kripto para borsası Binance de, bu link üzerinden üye olup ilk yatırımınızı yaptığınızda size 100 USDT kripto para hediye ediyor.

Bu borsalara ek olarak sitemizde Para ve Finans bölümünde yer alan başka kripto para uygulamalarına kayıt olduğunuzda da kazanabilirsiniz. Fakat buradaki uygulamalar sizlere direkt olarak para vermek yerine, yapacağınız ilk kripto para yatırımınızda hediye vererek ek kazanç elde etmenizi sağlıyor. Eğer yatırım yapmayı düşünüyorsanız, mutlaka bu platformlara da göz atmanızı mutlaka tavsiye ediyoruz.

Anket doldurarak internet üzerinden para kazanma

Çoğunuzun da bildiği gibi bir diğer internet üzerinden ek gelir elde etme yöntemi ise anket doldurmak. Bu anket doldur para kazan yöntemleri genellikle biraz vaktinizi alıyor ama sonucunda döviz cinsinden para kazanabiliyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey ise sizlere sorulan soruları cevaplamak ya da görevleri yerine getirmek! Üstelik size sorulan soruları tutarlı bir şekilde yanıtlarsanız, yani bir başka deyişle kaliteli bir anket cevaplayıcısı olursanız, uygulamalar size soracakları bir sonraki anketlerde daha yüksek tutarlarda gelir tekliflerinde bulunuyorlar. İşte anket doldurarak para kazanabileceğiniz platformlardan bazıları:

Yandex Toloka

Basit görevleri tamamlayarak para kazanabileceğiniz en iyi Türkçe uygulama olan Yandex Toloka‘ya, sadece anketlerden değil, çeşitli görevlerden de kazandırıyor. Uygulamaya bu link üzerinden üye olarak eve dönüş yolunda veya dışarıda yürürken bile web sayfası içeriğini değerlendirebilir veya bir haritanın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Toluna

Toluna uygulaması ise bir diğer popüler anket uygulamalarından biri. Buraya tıklayıp üye olduktan sonra anketlere ve sorulara verdiğiniz cevaplar üzerinden Toluna puan kazanabilirsiniz. Bu puanları ise çeşitli alışveriş çeklerine dönüştürebilir ya da nakit olarak hesabınıza çekebilirsiniz. 2000 yılından bu yana benzer niteliklerde hizmet veren Toluna, ülkemizde az bilinen ancak en çok fayda sağlayan anket uygulamaları arasında yer alıyor. 

Zap Surveys

Anket doldurarak para kazanabileceğiniz mobil uygulamaların başında gelen Zap Surveys‘e bu link üzerinden kayıt olduğunuzda 6.25 dolar hoşgeldin bonusu kazanırsınız. Doldurduğunuz her anket için de ayrıca kazanacağınızı belirtelim.

Poll Pay

Anket doldurarak para kazanabileceğiniz bir diğer güvenilir uygulama ise Poll Pay. Üye olurken 2NUCK942HC kodunu kullanarak üye olduğunuzda hoşgeldin bonusu hesabınıza yüklenir. Bundan sonrası diğer anketleri doldurarak para kazanmaya devam etmek.

Fotoğraf satarak internet üzerinden para kazanma

Stock fotoğrafçılıktan para kazanmak için elinizde illaki pahalı fotoğraf makinelerinden olmasına gerek yok. Cep telefonunuzla dahi çektiğiniz kaliteli fotoğraflardan para kazanabileceğiniz bazı servisler:

Wirestock

WireStock‘a buradan üye olarak en popüler stock fotoğraf sitelerine ayrı ayrı fotoğraf yüklemek yerine, tek seferde hepsine birden fotoğraf yükleyip kısa sürede ve kolayca fotoğraflarınızın satışından gelir elde edebilirsiniz.

Shutterstock

Çektiğiniz fotoğrafları Shutterstock stock fotoğrafçılık platformuna yükleyerek de para kazanabilirsiniz. Buraya tıklayarak kendinize bir yayıncı hesabı açabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Her iki platformda da kazandığınız parayı banka hesabınıza kolayca çekebilirsiniz.

Freelance iş yaparak internet üzerinden para kazanma

Freelance işler dijital dünyanın gelişmesinin ardından daha da yaygın hale geldi. İki taraf arasındaki iletişimi kolaylaşması, Freelance çalışmaların seyrini de değiştirdi. Artık yan yana gelmeden de bir çok işlem yapılabiliyor. Bu uygulamalar dil biliyorsanız çeviri yaparak para kazanma ya da derslerinizde iyiyseniz ödev yaparak para kazanma fırsatı elde etmeniz bile mümkün.

Freelancer

Freelancer sitesi üzerinden yurtdışına freelance iş yaparak yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Eğer bu link üzerinden üye olursanız yaptığınız ilk işinizde 300 TL değerinde hediye bakiye kazanabilirsiniz.

Fiverr

Bir diğer Freelance iş bulma platformu ise Fiverr, platforma üye olarak yurtdışından müşteri bulabilir ve şanslıysanız hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Upwork

Freelance işler deyince başı çeken uygulamalardan bir diğeri ise Upwork. Bu sitede de profil oluşturarak iş yapmaya başlayabilirsiniz.

Daha fazlası için “Freelance nasıl müşteri bulunur” yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Mobil uygulamalara üye olarak anında internet üzerinden para kazanma

Az önceki yöntemlerimizin çoğu biraz uğraş gerektiren şeylerdi ama bu yöntemlerle neredeyse hiç uğraşmadan para ya da ödüller kazanmanız mümkün. İşte bazı para kazandıran uygulamalar:

Starbucks

Bir kahve oldu kaç lira, artık Starbucks’tan da tasarruf etme zamanı. Starbucks mobil uygulamasına Kuponigo Starbucks sayfası üzerindeki güncel kodlardan birini kullanıp üye olarak 15 yıldız ile ilk kahvenizi bedavaya getirebilir ve uygulamaya davet ettiğiniz her arkadaşınız için ücretsiz kahve kazanmaya devam edebilirsiniz.

Tıkla Gelsin

Burger King, Popeyes, Arby’s, Usta Dönerci, Sbarro, Usta Pideci ve Amasya Et Ürünleri’nden online sipariş vermeden önce Tıkla Gelsin mobil uygulamasını indirip, ELFGF21D9 arkadaş davet kodunu girerek üye olursanız; ilk siparişinizde kullanabileceğiniz ödül bakiye kazanabilirsiniz.

Algida ile Kazan

Seçili Algida ürünlerindeki kodu girerek anında sürpriz Algidalar ve puanlar kazanabileceğiniz Algia ile Kazan uygulamasını indirip, B8Y122CG3E arkadaş davet kodunu girerek üye olursanız, 500 hediye puan kazanabilirsiniz. Üstelik biriktirdiğiniz puanları dilediğiniz gibi harcayabilir; internet paketleri, indirim çekleri ve diğer ödülleri kazanabilirsiniz.

Mono App

Mono mobil uygulamasına ilgili sayfamızdaki davet kodunu aldıktan sonra üye olarak izin verdiğiniz markaların tanıtım mesajlarını akıllı telefonunuza bildirim olarak alabilir ve her okuduğunuz bildirimden para kazanabilirsiniz. Üstelik kazandığınız puanları alışveriş çeklerine ya da nakit paraya dönüştürebilirsiniz.

Banabak

Türkiye’de pazarının lider markalarının çatı şirketi P&G’nin öğrenci dostu mobil uygulaması Banabak’a bu sayfamızdaki kazandıran link üzerinden üye olarak BAKS puan kazanabilir ve bu puanlarınızı çeşitli ödüllere dönüştürebilirsiniz.

Hopi

Boyner, Morhipo, Network ve daha birçok markada alışveriş yaparken paracık kazanmanızı sağlayan Hopi uygulamasına ABM8SJT davet koduyla üye olarak katlanabilir 5 paracık kazanabilirsiniz.

Omio

Biliyoruz Avrupa’ya seyahat etmek artık hayal oldu ama olur da gitmeye karar verirseniz Omio uygulamasına bu sayfamızdaki davet kodu ile üye olabilir ve davet ettiğiniz her arkadaşınız için 10 Euro değerinde tren bileti kazanabilirsiniz.

Scooter uygulamaları

Kuponigo’da genişçe yer verdiğimiz scooter uygulamalarına ilk kez üye olarak bedava sürüş kazanabilir ve tasarruf edebilirsiniz. Uygulamaların listesine menümüzden kolayca ulaşabilirsiniz.

Turknet

Ev internetinizi bu link üzerinden altyapınızı sorgulayıp, UQQ57TG74RJT davet koduyla taahhütsüz olarak Turknet’e taşıyarak 1 ay sınırsız internet kazanabilirsiniz. Böylece 1 aylık internet faturanızdan tasarruf edebilirsiniz.

Yurtdışı Para Transferi yöntemi ile para kazanmak

Para kazandıran uygulamaların başında, yurtdışına para transferi yapabileceğiniz mobil uygulamalar geliyor. Az önce bahsettiğimiz Wise (eski adıyla Transferwise) zaten bunlardan biriydi.

Para transferi uygulamaları ile yurtdışına para transferi yaparak para kazanmanız mümkün. Her uygulamanın kendine özgü şartları bulunduğundan, aşağıda ayrı ayrı yer vermek istiyoruz.

Wise

Wise, içinde barındırdığı arkadaş davet sistemiyle, yapacağınız 3 arkadaş davetine 50 Euro değerinde ödül para veriyor. Yani önce Wise’a üye olup kendinize bir Euro ya da Sterlin banka hesabı açıyorsunuz, ardından da sisteme 3 adet arkadaşınızı davet ediyorsunuz. Ve bu arkadaşlarınızdan Türkiye’deki banka hesaplarından, sizin az önce Wise üzerinden açtığınız yurtdışı banka hesabınıza Wise üzerinden para göndermesini rica ediyorsunuz. Başarılı bir şekilde gerçekleşen 3 para transferinin ardından Wise sizlerin hesabına 50 sterlin hediye bakiye yüklüyor. Arkadaşlarınızın Wise banka hesabınıza gönderdiği parayı isterseniz Türkiye’deki banka hesabınıza tekrar geri çekebilirsiniz. Zaten bu süre zarfında Türk Lirası değer kaybetmeye devam edeceği için yine karlı çıkmış olacaksınız.

TransferGO

Para transferi uygulamalarının ikinci lideri ise TransferGO. Bu kez arkadaş davet ettiğinizde, davet edilen her arkadaşınız para gönderdiğinde 200 TL hediye kazanıyorsunuz. Yani Wise gibi 3 arkadaşınızın üye olmasını beklemeden tek seferde para kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken buraya tıklayarak “kuponigo” arkadaş davet koduyla TransferGO’ya üye olmak ve arkadaşlarınızı uygulamaya davet etmek. Ardından arkadaşınızdan az önce Wise üzerinden açtığınız yurtdışı banka hesabınıza para transferi yapmasını isteyebilir ve 20 sterlin kazanabilirsiniz. Paranız Wise banka hesabınıza geçtiğinde, o parayı yine kolayca para transferi yaparak Türkiye’ye geri gönderebilirsiniz.

Bu arada artık neredeyse tüm en iyi yurtdışı para transfer uygulamaları bu şekilde arkadaş davetiyle para kazandırıyor. Diğer uygulamaları keşfetmek için şuradaki detaylı anlatımımıza göz atmanızı tavsiye ediyoruz: En iyi yurtdışı para transfer uygulamaları

Banka hesabı açarak kolayca para kazanma

Bir diğer yöntem ise kendinize bir banka hesabı açarak para kazanmak. Vereceğimiz yerli ve yabancı örneklerle, sadece anında basit bir banka hesabı açarak ödül bakiye kazanabilirsiniz.

Tosla

Akbank’ın ücretsiz para transferinden, cashback kazandırmaya kadar çok sayıda özellik barındıran ücretsiz Tosla kartına bu link üzerinden başvurarak hediye para kazanabilirsiniz. Kartı aldıktan sonra Tosla’nın fırsatlarıyla daha da fazla kazanmanız mümkün olacak.

MoneyPay

Tüm finansal işlemleri cep telefonunuzdan yapabileceğiniz Migros destekli MoneyPay uygulamasına fö397721 arkadaş davet kodunu kullanarak üye olabilir, ilk işleminizde ödül para kazanabilirsiniz.

ininal

ininal ise uygulamasını indirip fo793317 arkadaş davet koduyla üye olup kartınızı sisteme eklediğinizde ödül bakiye kazandırıyor.

Revolut

Uluslararası banka hesabı açma yöntemlerinden bir diğeri olan Revolut da ilk üyelerine hediye para kazandırıyor. Bunun için bu sayfa üzerinden kendinize bir banka hesabı açabilirsiniz. Daha sonra sisteme davet edeceğiniz her arkadaşınız için de hediye para kazanabilirsiniz. Revolut çok yakında Türkiye’de de hizmet vermeye başlayacağından, şimdiden yerinizi almanızı tavsiye ederiz.

Blog sitesi oluşturarak internet üzerinden para kazanma

Bir diğer internetten para kazanma ekşi yöntemi ise blog yazarak para kazanmak. Bu konu oldukça uzun olduğu için sizi bu konuyu detaylıca açıkladığımız başka bir yazıya davet ediyoruz. Sıfırdan bir blog nasıl açılır, hala açmaya değer mi, hangi platformu kullanmalı, ne kadar para yatırmak gerekir, nasıl para kazanabilirim, Google Adsense hesabı nasıl açabilirim gibi sorularınızın cevabı için Blog açmak ve para kazanmak yazımızı okuyabilirsiniz.

İkinci el eşya satarak para kazanma

Bu yöntemi sadece evinizdeki eşyalarınızı satmak olarak düşünmeyin. Artık son dönemdeki bir trend ile “resale” yapabilirsiniz. Mesela ünlü bir markanın sınırlı sayıda ürettiği bir ürünü satın alabilir ve bu ürünleri daha sonra satışa koyarak kar elde edebilirsiniz.

İkinci el eşya satışında Sahibinden, Letgo, Dolap, Modacruz, Gardrop gibi uygulamalar başı çekiyor.

Kredi kartınızın mil ve puanları ile para kazanmak

Kredi kartlarınızı bilinçli kullanarak kazandığınız puanları nakit paraya ya da ödüllere dönüştürmeye ne dersiniz? İşte kredi kartlarınız üzerinden para kazanmak için kullanabileceğiniz bazı uygulamalar:

Pointship

Birikmiş mil ve puanlarını değerlendirmek isteyenler ile tasarruflu seyahat etmek isteyenleri buluşturan Pointship ile buraya tıklayarak kredi kartınızda kullanılmayan mil ve puanları paraya dönüştürebilirsiniz.

Turna.com

Kredi kartlarınızda ya da banka kartlarınızda biriken kullanmadığınız puanlarınızı birleştirerek uçak ve otobüs bileti satın almanızı sağlayan Turna.com’a Kuponigo sayfasındaki kazandıran link üzerinden üye olarak seyahatlerinizde de tasarruf edebilirsiniz.


Eğer yurtdışında yaşıyorsanız, Kuponigo UK web sitemiz üzerindeki “Ways to make money” sayfamıza göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Türkiye için olan yöntemleri bu sayfada güncel tutmaya devam edeceğiz.


 • Internet üzerinden ne iş yapabilirim?

  İnternet üzerinden iş yapma ihtiyacınıza yönelik en iyi yöntemleri bu sayfamızda sizlere vermeye çalıştık. Daha fazlası için Kuponigo’da gezinmenizi tavsiye ediyoruz.

 • 18 yaşından önce nasıl para kazanılır?

  Bu yazıdaki yöntemlerimizin çoğu 18 yaşından küçük olsanız bile rahatlıkla kullanabileceğiniz yöntemlerdir.

 • Bir günde 100 TL nasıl kazanılır?

  Bu yazımızla bir günde 100 TL’nin bile üzerinde para kazanabilirsiniz. Sabırla takip etmeniz ve tüm methodları en ince ayrıntısına kadar incelemeniz gerekiyor.

 • Ev hanımları evde nasıl para kazanır?

  Ev hanımları da bu yöntemlerimizi kullanarak aile ekonomisine katkıda bulunabilir.

Bu içerikler ilginizi çekebilir

Bu sayfadaki deneyiminizi puanlayın:

Your page rank:

6 Yorum

Yorumunuzu Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.