En Popüler Kategoriler Markalar Yazılar

Merhaba!

Ücretsiz Kuponigo Türkiye E-Posta Bülteni'ni almak için lütfen aşağıya e-posta adresinizi bırakın. Spam yapmadan sizleri en son kampanyalardan haberdar edeceğiz.


Instagram ile Nasıl Para Kazanılır? 7 Güncel Yöntem

Instagram ile nasıl para kazanılır sorusu ile çoğunlukla karşı karşıya kalmaktayız. Aslında Instagram özelinde olmasa da birçok internetten kullanıcısı sosyal medyadan nasıl para kazanılır, yolları nedir araştırmakta. Ancak her bir platformun kendine özel bir ara yüzü, algoritması ve fonksiyonları olduğu için bu yöntemler kullandığınız mecraya göre değişiklik gösterecektir. Bundan ötürü bu yazımızda Instagram’ı odak noktamıza alarak bu platform üzerinden nasıl gelir elde edebilirsiniz sorusunu cevaplayacağız.

Sizler için temel 7 maddeyi sıraladık. Her ne kadar bazıları birbirleri ile ilişkili olsa da izleyeceğiniz yol herhangi birinden geçebilir. Başlamadan önce belirtmeliyiz ki bahsettiğimiz yolları izleyerek yüksek gelirler elde eden birçok kullanıcı da mevcut. İşte sizler için hazırladığımız yedi madde;

Bir Ortaklık Kurun

Instagram ile nasıl para kazanılır listemizde birinci sırada ortaklık kurmak bulunuyor. Bir diğer tabir ile influencer olacağınız bu yol biraz meşakkatli olabilir. Bu yolu izlemeyi seçer ve yeterince büyük bir kitleye sahip olmayı başarırsanız şirketler sizinle anlaşmalar yapabilmek için iletişime geçecektir. Bildiğimiz üzere medya şirketleri bu noktada şirketler ile sizin aranızda bir köprü görerek gelir elde etmenizi sağlayacaktır.

Ancak bahsettiğimiz gibi bu kolay bir yol değil çünkü kitlenizin yeterince büyük olması ya da tamamen ilgi alanınıza yönelik kişilerden oluşması önemli. Eğer yüksek bir takipçi kitleniz varsa bu şirketlerin dikkatini elbette çekecektir ve farklı türden şirketler sizinle ortaklık içerisinde bulunmak isteyeceklerdir. Diğer seçeneğimize ise paylaşım yaparak para kazanma yolunda ilerleyen bir yemek hesabının bir gıda markası ile olan ortaklığını örnek olarak gösterebiliriz.

Ürünlerinizin Tanıtımını Yapın

Instagram ile nasıl para kazanılır listemizdeki birinci seçeneğimizin aksine üretimi yapan kişi siz olabilirsiniz ve başka influencerlar ile anlaşma sağlamak yerine tanıtımınızı birinci elden gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede marka değeriniz artacak ve özgünlüğünüz istediğiniz boyutlara ulaşacaktır. Ayrıca bu yöntem geniş bir müşteri kitlesi oluşturabilmek adına da oldukça büyük önem taşır. Unutmayın ki büyük kitle yüksek gelir anlamına gelmektedir.

Bildiğiniz üzere köklü ya da yeni birçok marka sosyal medyayı aktif olarak kullanmakta. Eğer sizin amacınız da gelirlerinizi yükseltmek ise Instagram gibi dev bir kullanıcı kitlesi olan platformu güzelce değerlendirebilirsiniz. Yapacağınız her bir paylaşım, reels, hikâye size müşteri kitlesi ve kar olarak geri dönecektir.

Canlı Yayın Yapın

Canlı yayın yaparak gelir elde etmek ise üçüncü madde olarak Instagram ile nasıl para kazanılır listemizde yer alıyor. Eğer canlı yayın yapanlara Instagram para veriyor mu diye soracak olursanız bunun cevabı olumsuz olacaktır. Ancak kitlenizi geliştirerek ve Instagram’ın size sunduğu imkânları değerlendirerek bu yol üzerinden para kazanmanız mümkün.

Bu noktada size Instagram’ın rozet özelliğinden bahsetmeliyiz. Canlı yayınlarınıza katılan takipçileriniz sizlere para karşılığı satın aldıkları rozetleri destek olarak göndererek gelir elde etmenizi sağlayabilirler. Sadık bir müşteri kitleniz varsa ve yayınlarınız ile onları memnun ediyorsanız birçok destekçiniz olacağından hiç şüphemiz yok.

Öneri İçerik: İnternetten canlı yayın yaparak para kazanma uygulamaları nelerdir?

Diğer Sosyal Medya Platformlarınızın Kitlelerini Büyütün

Sosyal medya platformları birbirleri ile etkileşim içerisinde olarak büyüyen ve gelişen platformlardır. Bir platformda yer alan kitleniz diğer platformdaki takipçilerinizi arttırmanızda faydalı olabilir. Örneğin TikTok üzerinde geniş bir kitleniz var ise ve bu kitlenizi Instagram’da da görmek istiyorsanız o halde yapacağınız en iyi şey TikTok üzerinden hesabınızın tanıtımını gerçekleştirmek olacaktır.

Bahsettiğimiz ile aynı mantığa dayanarak Instagram üzerindeki kitlenizi de başka bir platforma yönlendirmeniz mümkün. Örneğin yine aynı örnek olarak bu platformdaki kitlenizi Instagram’a kıyasla daha az takipçisi olan TikTok hesabınıza yönlendirebilirsiniz. 

Eğer buradan nasıl bir kar elde edeceğinizi sorguluyorsanız size bahsettiğimiz her maddenin temelde geniş bir kitleye sahip olmanız ile gerçekleşebileceğini hatırlatmalıyız. Yüksek sayıda bir kitleye sahip olmanızın ardından hem Instagram hem de diğer sosyal medya platformları üzerinden para kazanma imkânına sahip olmanız mümkün.

Hesabınızı Büyütüp Satışını Gerçekleştirin

Belki de bilinen en temel yöntemlerden biri olan hesap satarak para kazanmak Instagram ile nasıl para kazanılır listemizde beşinci sırada yer alıyor. Yüksek takipçiye sahip hesaplara olan talep oldukça fazla. Piyasası geniş olan bu alanı değerlendirmek için ise yapmanız gereken temel şey öncelikle kitlenizi büyütmek. Kitlenizi büyütmeniz noktasında yüksek takipçili hesap arzusunda olan kullanıcılar ya da şirketler sizden hesabınızı satın almak isteyeceklerdir.

Burada belirtmeliyiz ki aynı anda birden fazla hesapta takipçilerinizi arttırmaya çalışmak kazancınız noktasında daha faydalı olacaktır. Farklı kitleler barındıran bu hesapları büyüttükten sonra satışını kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Unutmayın ki hesabınızı satın alacaklar bot takipçilerden ziyade aktif takipçileri tercih edeceklerdir.

Instagram Shopping ile Ürünlerinizi Satın

Sıkça karşılaştığımız bir özellik olan Instagram Shopping efektif bir şekilde ülkemizde kullanılmaktadır. Temelde ürünlerinizi Instagram’ın size sunduğu Pazar alanında satmayı içeren Instagram Shopping üreticilerin işlerini oldukça kolaylaştırabilmektedir. Ürünlerinizin reklamlarını yaptığınız alanda bu ürünlerin satışını da gerçekleştirmek büyük bir artıdır. Böylece müşteri kaybetme riski olmadan anında ürünlerinizin satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer siz de talep göreceğine inandığınız hizmetler sunuyor ya da ürünler ortaya çıkarıyorsanız Instagram Shopping sizin için gelir elde edebileceğiniz çok iyi bir özelliktir. Instagram doğru şekilde kullanıldığında hem reklamınızı yapabileceğiniz, hem de ürünlerinizi satarak para kazanabileceğiniz bir platform haline gelebilir.

Yaratıcı Bir Hesap Açın

Her maddemizde açıkladığımız üzere gelir elde etmenin yolu takipçilerden geçmektedir. Beğeni yaparak para kazanma, yorum yaparak para kazanma gibi alanlar da söz konusu olsa da temelde sahip olmanız gereken şey belirli bir kitleye hitap eden ilgi çekici bir hesap oluşturmaktır.

Yaratıcılığınızı konuşturacağınız bu alanda vizyonunuzun geniş olması önemli. Hiç ilgi çekmeyeceğini düşündüğünüz bir hesap fikri bile uygun zaman ve enerji ile yüksek kitlelere ulaşabilir. Örneğin en ünlü mizah sayfaları ya da blog sayfalarına göz atın. Onları farklı kılanın ne olduğunu ve bunu kendiniz için nasıl gerçekleştirebileceğiniz üzerine detaylıca düşünün. Bu Instagram ile nasıl para kazanılır sorusunun açık bir cevabı olmasa da sizi o yola götürecek harika bir başlangıç olabilir.


Instagram kaç takipçiye para veriyor?

Instagram para kazanma uygulaması sahibi bir platform değildir. Size takipçileriniz üzerinden direkt gelirler sağlamaz. Ancak bahsettiğimiz maddeleri izleyerek kendiniz bu geliri elde edebilirsiniz. 

Instagram izlenme başına para veriyor mu?

Instagram izlenme başı size gelir sağlamasa da izlenme sayınızın yüksek olması takipçilerinizi arttırarak bahsettiğimiz yöntemleri kolayca kullanabilmenize imkân sağlar. O yüzden reels gibi içeriklerin paylaşımlarını yapmak oldukça iyi bir yöntem olarak gösterilebilir.

Instagram nasıl para verir?

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere Instagram üzerinden para kazanmak sizin izlediğiniz yönteme bağlıdır. Takipçileriniz ve içerikleriniz ile gelir sahibi olmanız mümkündür. Bunun için emek harcayarak doğru yöntemi izlediğinize emin olmalısınız. 

1 m takipçi ne kadar para alıyor?

Instagram para veriyor mu diye soracak olursanız, takipçileriniz üzerinden Instagram size ücret ödemesi yapmaz. Ancak 1m gibi bir takipçi kitlesine sahip olmanız listemizde bahsettiğimiz neredeyse tüm gelir elde etme yöntemlerini kolayca kullanabilmenizi sağlayacaktır.

E-Posta Bültenimize Abone Olun

Ücretsiz Kuponigo Türkiye E-Posta Bülteni'ni almak için lütfen aşağıya e-posta adresinizi bırakın. Spam yapmadan sizleri en son kampanyalardan haberdar edeceğiz.Yorumunuzu Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Sözleşmesi'ni kabul ediyorum.