Menu

Abone Olun & Tasarruf Edin

Çok fazla ödemenizi istemiyoruz, çünkü sebebi var! Her bütçeye uygun en iyi kampanyalar, kuponlar ve indirim kodları, üstelik ücretsiz! Yüzlerce markanın en son fırsatlarını almak için Kuponigo Tasarruf Rehberi E-posta Bülteni'mize kaydolun.

İngiltere’de Yaşayanlar İçin Para Tasarrufu Etme Yolları

İngiltere'de yaşayanlar olarak paradan tasarruf etmenin en iyi yollarını keşfedin. Bütçeleme ipuçlarından bilinçli alışveriş stratejilerine kadar Birleşik Krallık'ta bugün tasarruf etmeye başlayın!
0 / 5 Puan: 4.83

Puan:

Son yıllarda artan dış göç ile birlikte tüm Birleşik Krallık’ta ve özellikle İngiltere’de yaşayanların sayısı her geçen gün artıyor. Bu göç durumuna en büyük katkının, Brexit ile sonlanan Ankara Antlaşması Vizesi’nin olduğunu da hatırlatmak isteriz. Tahminlere göre Birleşik Krallık’ta 1 milyonun üzerinde Türk vatandaşı ve Türkiye kökenli kişiler yaşıyor.

İngiltere’de yaşamak keyifli ve bir o kadar da zor. İş hayatında da rekabet oldukça fazla. Ülkeye daha önceden yerleşen ya da doğan kişilerin hayat konforunu zaten sorgulamaya gerek bile yok ama İngiltere’ye yeni göç etmiş ya da göç etmeyi düşünen kişilerin şu andaki en büyük kaygısı/sorunu çoğunlukla kültüre adapte olmak ve hayat pahalılığı oluyor.

Bizler de bir life-hacker tasarruf ve indirim platformu olarak bu olası ihtiyacı göz önünde bulundurarak; eğer yeniyseniz bu zorlukları hafifletmek, eğer yerleşikseniz de konforunuza konfor katmak için bir içerik hazırladık. Bu yazımızda İngiltere ve Birleşik Krallık sınırları içerisinde faydalanabileceğiniz en iyi önerileri derledik. Bu öneriler paranızı idareli kullanmaya yönelik önerileri, hayat kalitenizi artıracak uygulamaları ve belki de hiç duymadığınız yeni ürünleri kapsıyor. Ayrıca içeriğimiz boyunca verdiğimiz linkler aracılığıyla en iyi indirim kodları ve kampanyalara ulaşabilirsiniz.

Minik Rica: Platformumuzu beğendiyseniz; desteklemek için yazımız boyunca vereceğimiz Kuponigo linkleri aracılığıyla işlem yapmanızı önemle rica ediyoruz. Yapmazsanız da canınız sağolsun :) Eğer bizim bilmediğimiz farklı öneriniz varsa bize sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz.

Göz atmaya değer!
Kuponigo'nun İngilizce versiyonu BudgetFitter ile yurtdışındaki indirim ve fırsatları yakalayın!

BudgetFitter ile yurtdışında tasarruf etmek için kuponlar, indirimler ve faydalı ipuçları bulun. Yüzlerce perakendeci, çevrimiçi mağaza ve restoran, size en iyi çevrimiçi fırsatları sunmak için Londra merkezli ekibimiz tarafından günlük olarak taranmaktadır.

BudgetFitter.com'a gidin

Samimi Hatırlatma: Türkiye’de “Birleşik Krallık” adının kullanımının çok yaygın olmamasından ve Google gibi arama motorlarında daha çok “İngiltere” olarak aratılmasından dolayı, yazımızı daha fazla kişiye ulaştırmak için yaptığımız SEO optimizasyonu çalışmamız nedeniyle tüm içerik boyunca “Birleşik Krallık” yerine “İngiltere” kelimesini kullanacağız. Bahsedeceğimiz tüm konular İngiltere, Galler, İskoçya ya da Kuzey İrlanda farketmeksizin tüm Birleşik Krallık ülkelerini kapsamaktadır.

Abone Olun & Tasarruf Edin

Çok fazla ödemenizi istemiyoruz, çünkü sebebi var! Her bütçeye uygun en iyi kampanyalar, kuponlar ve indirim kodları, üstelik ücretsiz! Yüzlerce markanın en son fırsatlarını almak için Kuponigo Tasarruf Rehberi E-posta Bülteni‘mize kaydolun.

Ulaşımı ucuzlatan ve kolaylaştıran çözümler

Londra Metrosu
Londra Metrosu – © Fotoğraf: Fatih Ozdemir

Birleşik Krallık’ta en büyük maliyetlerden birinin toplu ulaşım olduğunu söylemek yanlış olmaz. Özellikle Londra, toplu taşımanın en pahalı olduğu şehirlerin başında geliyor. Şehirlerarası yolculuklarda da, özellikle talebin yoğun olduğu dönemlerde fiyatların daha da yükseldiğini görmek mümkün. Bu nedenle ilk olarak ulaşım konusuyla başlamak istedik.

Railcard almak

Birleşik Krallık sınırları içerisinde indirimli tren yolculuğu yapmanızı sağlayan bu indirim kartı, ulaşımdaki maliyetlerinizi önemli bir derecede azaltıyor. Havalimanına giderken aldığınız tren biletinden, Londra’daki Oyster Card kullanımıza kadar çoğu alanda kullanabileceğiniz Railcard‘ınızı online olarak kolaylıkla alabilirsiniz. Bizim size tavsiyemiz kolaylığı açısından Railcard resmi web sitesi ya da Trainline üzerinden almanız olacaktır.

Railcard aldıktan sonra herhangi bir yerden tren bileti alırken, indirimli kartlar seçeneği bölümünden kart tipinizi seçebilirsiniz. Satış acenteleri bu adımdan sonra sizin Railcard’ınızın olup olmadığını sorgulamadan direkt beyana dayalı olarak indirimli biletinizi size verecektir. Ama bu durum sizi yanıltmasın, trene bindiğinizde bilet kontrol ekipleri sizden aktif bir Railcard göstermenizi isteyecektir.

Eğer Londra’da yaşıyorsanız Railcard’ın harika bir indirimi daha var. Bunun için büyük metro istasyonlarındaki görevlilerden Railcard ile Oyster Kart eşleşmesi yapmasını isteyebilirsiniz. Bu sayede Londra’da peak time dışında Oyster Kart ile tüm tren ve metrolara indirimli binebilirsiniz.

Peak Time’dan kaçınmak

Avrupa’daki büyük şehirlerde metro ve trenlerinin en yoğun olduğu saatlerde ulaşımın pahalı olduğunu hala bilmeyenler olabilir. Bu nedenle eğer tasarruf etmek istiyorsanız peak time denilen saatlerde seyahat etmekten kaçınmanız tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Her şehrin kendine göre bir tarifesi olabilir ama biz size Londra’dan örnek verelim. Londra toplu ulaşımında resmi tatiller ve hafta sonları dışında, hafta içi Pazartesiden Cumaya 06:30 – 09:30 ve 16:00 – 19:00 saatleri arası peak time (rush time) olarak bilinir ve bu saatlerde yolculuk ettiğinizde iki kat daha fazla fiyat ödemek durumunda kalabilirsiniz. Tabi istisnai durumlar da var. Mesela şehir içi otobüsler bu saatlerden etkilenmezler. Ayrıca Zone 1 dışından Zone 1 bölgesine yolculuk ederken de peak time uygulamasından etkilenmezsiniz.

Birden fazla siteden sorgulama yapmak

İster uçak, ister otobüs ve isterseniz de tren yolculuklarınız için olsun, İngiltere’de ulaşım bileti satın alabileceğiniz çok sayıda acenta ve uygulama bulunuyor. Bu uygulamaların başında Omio, Trainline, Kiwi ve Trip gibi uygulamalar geliyor (Uçak bileti için daha farklı siteleri de bu linkte derledik). Bu nedenle bir bilet almadan önce sizlere mutlaka bu sitelerden sorgulama yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Eğer en indirimli biletin peşindeyseniz de Kuponigo UK web sitemizdeki “Travel Deals and Discounts” sayfasını ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Farklı markalardan en iyi indirimleri her ay size sunmaya gayret ediyoruz :)

Kolayca araç kiralamak

Birleşik Krallık’ta araç kiralamak, bazen tren bileti ya da uçak bileti almaktan daha ucuza gelebiliyor. Türkiye’den yeni geldiyseniz Türkiye’den aldığınız ehliyetinizi 1 yıl boyunca Birleşik Krallık sınırları içerisinde kullanabilirsiniz. Eğer İngiltere’den ehliyet almak isterseniz; ancak 6 ay yaşadıktan sonra ehliyete başvurmak için hak kazanırsınız. Her iki durumda da arabanız yoksa araç kiralamanız gerekecektir.

Birleşik Krallık’ta da tıpkı Türkiye’deki gibi dakikalık araç kiralaması yapabileceğiniz bazı mobil uygulamalar bulunuyor. Bunların başında Zipcar, Hiyacar ve Getaround geliyor. Ücretsiz deneme sürüşleri için Kuponigo UK web sitemizdeki markaların kendi sayfalarını ziyaret edebilirsiniz ve bu sayfada bazı markalarda yer alan arkadaş davet kodları üye olurken kullanabilirsiniz.

İndirimli taksi ya da Uber çağırmak

Aracınız yoksa ya da toplu taşıma kullanmak istemiyorsanız, bir diğer en iyi alternatif taksi çağırmak :) Birleşik Krallık’ın çoğu büyük şehrinde faaliyet gösteren Free Now, Uber ve Bolt uygulamalarını bu amaçla kullanabilirsiniz.

Bisiklet ya da Scooter kiralamak

Ve ulaşımdaki en son ama en zevkli ve en çevreci olan çözümümüz ulaşım için bir bisiklet ya da scooter kiralamak. Birleşik Krallık’taki büyük şehirlerde bisiklet ve scooter paylaşım ekonomisi bir hayli gelişmiş durumda. Her ne kadar Londra gibi büyük şehirlerde kendinize ait Elektrikli Scooter’ları kullanmanız yasak olsa da plakalı olan kiralık scooterları kullanabilirsiniz.

Biz bisiklette en çok Humanforest‘i, Scooter’da ise Dott‘u seviyor olsak da; Lime ve Tier da muhteşem bir deneyim sunuyor. Free Now uygulaması ise çok sayıda farklı bisiklet ve scooterı tek bir yerden görmenizi ve kiralamanızı sağlıyor. Eğer Londra’daysanız belediyeye bağlı Santander Cycles‘a da abone olabilirsiniz. Tüm bu uygulamalara üye olurken ücretsiz sürüş kazanabileceğiniz davet kodlarını markaların üzerindeki linklere tıklayarak ulaşabileceğiniz sayfalardan alabilirsiniz.

En iyi market alışverişi uygulamaları

Getir Uk
Getir Uk

Birleşik Krallık’ın en ucuz büyük zincir marketlerini Lidl, Asda, Iceland ve Aldi olarak sıralarsak yanlış olmaz. Bir üst seviye olarak Tesco, Sainsbury’s, Co-op, Morrissons, en üst seviye olarak da Amazon Fresh, M&S Food, Waitrose ve Whole Foods tercih edilebilir. İngiltere’deki yaşamınızı daha tasarruflu hale getirmek adına market alışverişleri kampanyalarına ve indirim kodlarına erişmek için ilgili markalara tıklayabilirsiniz.

Eğer tercihinizi online marketlere kaydırmak isterseniz, bu alanda da muazzam marketler bulunuyor. Kapınıza kadar hızlıca getiren uygulamaların başında milli gururumuz Getir geliyor. Getir‘in en büyük rakipleri ise Gorillas, GoPuff, Zapp ve Sainsbury’s Chop Chop

Eğer hızlıca gelmesini çok dert etmiyorsanız sadece online olarak hizmet veren Amazon, Ocado, Bother‘i ya da yukarıda bahsettiğimiz büyük marketlerin web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Deliveroo Go ve Uber Eats gibi uygulamalar ise birden fazla marketi bünyesinde barındırarak sizlere farklı bir alternatif daha sunuyor.

Yemekten tasarruf etmek

Klasik Bir İngiliz Kahvaltısı
Klasik Bir İngiliz Kahvaltısı

Market alışverişinden tasarruf ettiysek o zaman biraz da dışarıdaki yemek alternatiflerinden tasarruf edelim :) İngiltere’de dışarıda yemek yemek, evde yemek yapmaya göre biraz maliyetli. Ama yine de dışardan söylemeyi tercih ediyorsanız sundukları kampanyalar nedeniyle online olarak yemek siparişi verebileceğiniz Just Eat, Deliveroo ve Uber Eats gibi başlıca uygulamaları kullanmanızı mutlaka öneriyoruz. Henüz kullanmadıysanız ilk üyelere özel indirimden yararlanmak için ilgili marka sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Eğer yemeğinizi kendiniz evde yapmak istiyorsanız ama ne yapacağınızı bilmiyorsanız, o zaman bu harika uygulamalarla tanışmaya hazır olun. Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteren Hello Fresh, Mindful Chef, Green Chef, SimplyCook, Gousto ve Grubby gibi uygulamalar evinize belirli periyotlarda yemek tarifi ve malzeme gönderiyorlar. Sizin yapmanız gereken tıpki bir yapboz birleştirir gibi bu tarifleri uygulamak ve yemeğinizi pişirmek.

Evde yemek yapmakla uğraşamam, ama fast-food da yemek istemiyorum diyenler için de harika haberimiz var :) Stocked, Tastily, Tymefood ve Lionsprep gibi uygulamalar sizlere sağlıklı hazır yemek abonelikleri sunuyor.

Eğer abonelik servislerini çok seviyorsanız alkol abonelikleri için Goodpairdays, Naked Vines; meal-replacement denilen yeni trendler içinse Huel, yfood gibi uygulamalara göz atabilirsiniz.

Eğer kahve tutkunuysanız indirmenizi önereceğimiz en iyi uygulamaların başında Costa Coffee, Pret a Manger, Greggs, Starbucks, Caffe Nero ve Black Sheep Coffee geliyor. Bu uygulamalara üye olarak, vereceğiniz her siparişte QR kodu okutarak hediye kahve kazanmak için puan toplayabilirsiniz.

Fast-food tutkunuysanız da mutlaka McDonald’s, KFC, Burger King, Subway, Tortillas ve itsu‘nun mobil uygulamalarını indirip, yine kahve uygulamalarına benzer şekilde yaptığınız her harcamadan puan kazanabilirsiniz.

Dışarıda yemek yemeyi seviyorsanız mutlaka Greene King ve Wetherspoon adındaki zincir pubların menülerini incelemelisiniz. Genellikle İngilizlerin en çok uğradığı ekonomik alternatiflerden ikisidir.

Bunların dışında Tastecard, TheFork ve Dusk uygulamaları ile ünlü restoranlarda çok ciddi indirimleri yakalayabilirsiniz. Eğer öğrenciyseniz size uluslararası geçerliliği olan bir öğrenci kartı veren ISIC karta da göz atabilirsiniz. Türkiye’deyken de başvurabileceğiniz bu kart sayesinde şehirlerdeki restoranlardan özel öğrenci indirimlerinden faydalanabilirsiniz.

Toogoodtogo uygulaması ise restoran ve kafelerin tazeliği bitmek üzere olan ürünlerini çok düşük fiyatlara satın almanızı ve çöpe atılmasını engellemesini sağlıyor. Yapmanız gereken çevrenizdeki fırsatı yakalamak ve çok uygun fiyatla bir öğününüzü geçirmek. Eğer sushi ve uzakdoğu mutfağı tutkunuysanız itsu ve Wasabi gibi zincir restoranların da benzer mantıkla kapanış saatinden yarım saat önce %50 indirime girdiğini de hatırlatalım.

Alışverişten tasarruf etmek

Londra Oxford Street
Londra Oxford Street

Birleşik Krallık, aynı zamanda moda ikonlarının da başlıca favori noktalarından biri. Belki siz bir moda ikonu olmayabilirsiniz ama bu önerilerimizle yapacağınız alışverişleri daha ucuza getirebilir, hatta bazı uygulamalar sayesinde moda ikonu bile olabilirsiniz :)

Alışveriş demişken muhteşem Airtime Rewards uygulamasından da bahsetmemek olmaz. Harcama yaptığınız banka ya da kredi kartınızı uygulamaya tanımlayarak kazanmaya başlayabildiğiniz en zahmetsiz yöntemlerden biri olan Airtime Rewards‘a FGGBH9CE davet koduyla üye olduğunuzda hoşgeldin bakiyesi yükleniyor. Uygulamanın mantığı ise çok basit.

Wilko, Greggs, Asda, Boots, Holland & Barrett, LNER, National Express, Megabus, Argos, Currys, Wagamama, Zizzy, Papa John’s ve Halfords başta olmak üzere ünlü markaların web sitesinden ya da cadde mağazaları üzerinden uygulamaya tanımladığınız kartınızla alışveriş yapmanız yeterli. Uygulama banka kartınızı otomatik olarak algılayıp markalarla anlaşma oranlarında size para iadesi yapıyor. Üstelik her seferinde veriyor! Oldukça ilginç bir kazandırma mantığı olan bu uygulamada biriktirdiğiniz bakiye ile telefon faturanızı ödeyebiliyorsunuz.

Eğer alışverişlerinizde taksit yaptırmak istiyorsanız mutlaka Klarna ve Paypal Credit gibi çözümlere göz atmanız gerekiyor.

Yaptığınız her alışverişten puan kazanmak ve Türkiye dahil tüm dünya genelindeki kampanyalardan faydalanmak için mutlaka American Express kredi kartına başvurmanızı da tavsiye ederiz.

Bu tavsiyelerimiz dışında Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteren tüm giyim markalarının en güncel fırsatları için sizi Kuponigo UK‘deki Fashion Deals sayfasına göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Ev ve mobil internet seçimi yapmak

İngiliz Sterlini
İngiliz Sterlini

Her yerden tasarruf ederken, ev ve internet faturalarından da tasarruf etmemek olmaz. Bunun için sizi yine Kuponigo UK sayfamıza davet edeceğiz. Bu sayfamız üzerinden cep telefonu ve ev interneti faturalarınızdan tasarruf edebileceğiniz indirim ve fırsatlara erişebilirsiniz. EE, Vodafone, Three, Community Fibre ve BT gibi en büyük markaların kampanyalarını bile sunuyoruz :)

Eğer Birleşik Krallık’a ilk kez gelecekseniz; bu durumda anında sim kart ihtiyacınızı e-sim kartlarıyla karşılayan Airalo uygulamasını kullanabilirsiniz. Telefonunuz destekliyorsa bu e-sim kartlarını elektronik olarak satın alıp anında telefonunuza kurabilir ve sim kartınızı fiziki bir karta ihtiyaç duymadan kullanmaya başlayabilirsiniz.

Banka hesabı açarak ya da taşıyarak kazanmak

Londra Canary Wharf
Londra Canary Wharf

Türkiye’de oldukça uzak olduğumuz bir kavram olsa da İngiltere’de bu yöntem oldukça yaygın, tıpkı telefon numaranızı başka operatöre taşımak gibi. “Switch Guarantee” kapsamında olan banka hesabınızı, bir başka bankaya taşıdığınızda £100-£200 arasında nakit para kazanabiliyorsunuz. Bunun için HSBC UK, First Direct, Nationwide, TSB Bank ve Santander gibi bankaların güncel hesap transferi tekliflerini resmi web siteleri üzerinden takip edebilirsiniz. Dijital bankaları kullanmayı seviyorsanız en iyi alternatiflerin Monzo, Starling Bank ve Monese olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Eğer banka hesabı ya da finansal uygulama üyeliği açarak kazanmak istiyorsanız da bu alternatiflerimiz sizleri çok şaşırtacak. Alternatif dijital bankacılık sunan ve alışveriş yaptıkça cashback kazandıran Revolut, Kuponigo UK’deki özel bağlantı üzerinden ilk hesap açılışlarında tam £50 veriyor. Eğer henüz güvenli ödeme sistemi Paypal‘da bir hesabınız yoksa yine Kuponigo UK davet bağlantısı ile hesap açarak £10 kazanabilirsiniz. Tüm kartlarınızı tek bir kartta birleştiren Curve uygulaması ise £5 hediyesi ve her alışverişinizde ek %1 cashback ödülüyle geliyor. İngiltere’de business banka hesabı açmak istiyorsanız Tide, Revolut Business ve Wise‘ı inceleyebilirsiniz.

Eğer kredi kartı çıkartırken de kazanmak istiyorsanız, dünyanın en prestijli kredi kartı olan American Express‘e bu link üzerinden başvurabilir ve kartınız basıldığında ödül bakiyesi kazanabilirsiniz.

Banka hesabı açmak ya da kredi kartı çıkartmak istiyorsunuz ama reddediliyorsa, ilgili yazımızı okumanızı ve kredi notunuzu sorgulamanızı tavsiye ediyoruz.

Banka hesaplarınızı bağlayarak size aylık bütçe planlaması hazırlayan Snoop uygulaması da tasarruf açısından kullanmanızı tavsiye edebileceğimiz en güzel uygulamalardan biri. Bu link üzerinden kayıt olarak Snoop‘un önerileriyle tasarruf etmeye başlayabilirsiniz.

Eğer kripto paralara merakınız varsa Top 10 most profitable cryptocurrency apps in the UK yazımızda sizler için Birleşik Krallık’ın en iyi uygulamalarını derlemeye çalıştık. Daha fazla finansal fırsat için Kuponigo UK Financial Services sayfasına göz atabilirsiniz.

Şehir fırsatlarından faydalanın

Londra Sherlock Holmes Pub
Londra Sherlock Holmes Pub – Fotoğraf: Sara Groblechner / Unsplash

Hayat mücadelesinin yanı sıra eğlenceye de zaman ayırmak gerek :) Bu alandaki tavsiyelerimize Kuponigo UK’deki seyahat bölümünde genişçe yer vermiş olsak da bazı öne çıkan uygulamalardan bahsedelim.

Şehirdeki ücretsiz networking/buluşma etkinliklerine katılıp yeni arkadaşlıklar edinebilmek için mutlaka Meetup ve Eventbrite uygulamalarına göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

İngiltere’nin gece hayatına dair fırsat ve indirimlerin yer aldığı Dusk uygulamasına üye olurken FATIH-F1F5 koduyla üye olursanız 500 puan hoşgeldin hediyesi kazanabilirsiniz. Sanatsal etkinlikleri ve buluşmaları takip etmek, bilet satın almak için kullanabileceğiniz Fever uygulaması ise FATIHO91763 davet koduyla üye olduğunuzda £5 pound indirimiyle geliyor.

Bir turist gibi şehri gezerken yapılabilecek turistik aktiviteleri keşfetmek için bizim favori uygulamalarımız genellikle Getyourguide, Musement, Tiqets ve Secret Escapes oluyor. Ayrıca Merlin Annual Pass ile ülke genelindeki en eğlenceli aktiviteleri yıllık toplu bir ödeme ile sınırsız yapabilmeniz de mümkün.

Eğer konser ve tiyatro bileti düşünüyorsanız Ticketmaster, Ticketweb, London Theatre Direct ve SeeTickets‘e bakabilirsiniz. Eğer müzikaller ve tiyatroların başkenti olan Londra’daki en ünlü müzikalleri ve tiyatroları merak ediyorsanız da yazdığımız şu yazıyı okuyabilirsiniz: Check out these 23 incredible musicals and plays in London

İngilizce eğitiminden tasarruf etmek

İngiltere Dil Eğitimi
İngiltere Dil Eğitimi

İngiltere’de ihtiyacınız olabilecek en önemli konulardan biri de elbette dil eğitimi. Günümüzde İngilizce öğrenebilmek için çok fazla alternatif var. İngilizce dersinin verildiği sayısız kurslar ve dil okulları bunların başında geliyor olsa da teknolojinin gelişmesiyle bu imkanlar artık dijital ortama da kaymış durumda. Sizlere sunduğumuz en iyi dil eğitimi fırsatları için “En iyi yabancı dil öğrenme uygulamaları” yazımıza göz atabilirsiniz.

Türkiye’ye para transferinden tasarruf etmek

Western Union, Moneygram Ve Upt
Western Union, Moneygram Ve Upt

İngiltere’de belki de en çok öne çıkan ihtiyaçlardan biri olan para transferi ihtiyacını da daha önce yazdığımız “En iyi yurtdışı para transfer uygulamaları” yazımızda genişçe açıklamıştık. Bunun dışında Kuponigo’daki ilgili sayfalarda yer alan güncel teklifleri de inceleyebilirsiniz.


Yazımız boyunca sizi çok fazla linke boğsak da her biri birbirinden değerli onlarca yeni bilgiyle sizleri tanıştırdıysak ne mutlu bize. Ama bunlar sadece bir başlangıç, BudgetFitter web sitemiz üzerinden 500’den fazla markanın fırsatına erişebilmeniz mümkün. Sizler için Birleşik Krallık’ın en başarılı kampanya ve fırsat sitesini sunmak için yola çıktık. Türkiye topraklarından çıkan Kuponigo markamızın yurtdışı açılışına destek olmanızı ve sevdiklerinize bu içeriğimizi göndermenizi rica ediyoruz.


İngiltere’de ne kadar Türk var?

Tahminlere göre Birleşik Krallık’ta 1 milyonun üzerinde Türkiye doğumlu göç etmiş kişi yaşıyor.

İngiltere’de Türkler nerede yaşar?

Türkiye kökenli nüfus, adanın dört bir yanına yayılmış olsa da İngiltere özelinde Türklerin çoğunluğu Londra’nın kuzeyinde Finsbury Park ile başlayan; Harringay ve Wood Green olarak devam eden geniş bir bölgede yoğunlaşmaktadır

Fatih Ozdemir
Fatih Ozdemir

Kuponigo by BudgetFitter'in Kurucusu ♥️ #Eurovision Fanı 🎤 Londra Sakini 🇬🇧 Web Designer & Developer, SEO/Affiliate Marketing Expert 👨‍💻🚀

Yanıtlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir