En Popüler İndirim Kodları Markalar Tasarruf Rehberi

İngiltere’de yaşayanlar için 9 maddede tasarruf önerileri

Son yıllarda artan dış göç ile birlikte İngiltere’de yaşayanların sayısı her geçen gün artıyor. Özellikle yakın dönemde Brexit ile sonlanan Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında göç edenler de bir hayli fazla. Tahminlere göre Birleşik Krallık’ta 1 milyonun üzerinde Türkiye doğumlu göç etmiş kişi yaşıyor. Özellikle İngiltere’ye yeni göç etmiş ya da göç etmeyi düşünen kişilerin en büyük sorunu genellikle hayat pahalılığı oluyor.

İngiltere’de yaşamak keyifli ve bir o kadar da zor olduğundan; bu ihtiyacı göz önünde bulundurarak, İngiltere ve Birleşik Krallık sınırları içerisinde faydalanabileceğiniz en kapsamlı tasarruf önerilerini sizler için derledik. Paranızı idareli kullanmaya yönelik önerilerimizin yanı sıra, markalarla birlikte ücretsiz deneme hakları da sunan çeşitli indirim kodlarını da ekledik.

Bu içerik en son 0cak 2022 tarihinde güncellenmiştir.

Ulaşımdan tasarruf etmek

Londra Metrosu - © Fotoğraf: Fatih Ozdemir
Londra Metrosu – © Fotoğraf: Fatih Ozdemir

İngiltere’de, özellikle Londra’da, en büyük maliyetlerden birinin toplu ulaşım olduğunu söylemek yanlış olmaz. Şehir içinde yerden bir yere giderken, bazen Londra’dan Avrupa kalkışlı bir uçak bileti kadar para ödediğiniz bile olabiliyor. Bu nedenle tasarruf önerilerimize ilk olarak ulaşım maliyetlerini azaltmakla başlamak istedik.

Railcard

Birleşik Krallık sınırları içerisinde indirimli tren yolculuğu yapmanızı sağlayan bu indirim kartı, ulaşımdaki maliyetlerinizi önemli bir derecede azaltıyor. Havalimanına giderken aldığınız tren biletinden, Londra’daki Oyster Card kullanımıza kadar çoğu alanda kullanabileceğiniz Railcard‘ınızı bu web sitesinden 33YESPLEASE kupon kodu ile %33 indirimle satın alabilir ve dijital kart olarak anında kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer Londra’da yaşıyorsanız büyük metro istasyonlarındaki görevlilerden Oyster kart tanımlaması yapmasını isteyebilirsiniz. Bu sayede Londra’da yaşamak için gerekli olan en önemli giderlerden tasarruf edebilirsiniz.

Omio

Uçak, otobüs ve tren yolculuklarınız için bilet satın alabileceğiniz Omio ise bir diğer tasarruf edebileceğiniz uygulamalardan biri. İlk kez üye olurken fatihz8u5x6h davet kodunu kullanırsanız bilet alımlarınızda kullanabileceğiniz 10 Pound hediyeden de faydalanabilirsiniz.

Zipcar

Birleşik Krallık’ın çoğu şehrinde Türkiye’den aldığınız ehliyetle de üye olabileceğiniz Zipcar araç kiralama uygulamasına bu link üzerinden üye olursanız 15 Pound değerinde hediye kredi kazanıyorsunuz.

Free Now ve Bolt

Şehir içi ulaşımınızda kullanabileceğiniz araç/taksi çağırma uygulaması Free NOW, i0xzoiu7h koduyla üye olduğunuzda 4 Pound kredi hediye ederken; rakibi Bolt ise FATIHOX9 koduyla ilk iki kullanımınızda %50 indirim hediye ediyor.

Scooter ve Bisikletler

İngiltere’deki büyük şehirlerde bisiklet ve scooter paylaşım ekonomisi de bir hayli gelişmiş durumda. Eğer ulaşımda bu yöntemleri tercih ederseniz Humanforest uygulaması için 3kcN9yk9 arkadaş davet kodunu ve Dott Scooter için KPG1YF7 davet kodunu kullanabilirsiniz.

Market alışverişinden tasarruf etmek

getir uk edited Son yıllarda artan dış göç ile birlikte İngiltere'de yaşayanların sayısı her geçen gün artıyor. Özellikle yakın dönemde Brexit ile sonlanan Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında göç edenler de bir hayli fazla. Tahminlere göre Birleşik Krallık'ta 1 milyonun üzerinde Türkiye doğumlu göç etmiş kişi yaşıyor. Özellikle İngiltere'ye yeni göç etmiş ya da göç etmeyi düşünen kişilerin en büyük sorunu genellikle hayat pahalılığı oluyor.

İngiltere’deki yaşamınızı daha tasarruflu hale getirmek için market alışverişlerinizde de indirimlerden faydalanabilirsiniz. Genel olarak Aldi, Asda ya da Lidl gibi ucuz market zincirlerinden alışveriş yapıyor olabilirsiniz. Ama bizce bu uygulamalara da bir şans verebilirsiniz.

Getir

İlk sıraya yerli gurur kaynağımız Getir‘i koymak istedik. Her ne kadar market fiyatlarının biraz üzerinde olsa da %50 indirimlere varan dönemsel kampanyalar ile tasarruf edebilmeniz mümkün.

Yango Deli

Getir’in en yeni rakiplerinden biri olan Yango Deli, İngiltere’deki hızlı market alışverişi sektörüne oldukça iddialı girmiş durumda. Yandex’in bir ürünü olan Yango Deli‘da g5f77mp6 kodu ile 10 pound indirim kazanabilirsiniz. Ayrıca ilk 3 siparişiniz zaten %30 indirimli.

Gorillas

Bu alanda yine oldukça başarılı olan Gorillas uygulaması da FO349650 davet koduyla 10 pound indirim sağlıyor.

Zapp

Bir diğer hızlı market uygulaması Zapp ise FSBP27R koduyla üye olduğunuzda 10 pound indirim veriyor.

Gopuff

Benzer şekilde dakikalar içerisinde market siparişinizi getiren Gopuff uygulaması ise GOJXLRYBQX koduyla üye olduğunuzda 10 pound indirim kazandırıyor.

Yemekten tasarruf etmek

Klasik bir İngiliz kahvaltısı
Klasik bir İngiliz kahvaltısı

Market alışverişinden tasarruf ettiysek o zaman biraz da dışarıdaki yemek alternatiflerinden tasarruf edelim 🙂 İngiltere’de dışarıda yemek yemek, evde yemek yapmaya göre biraz maliyetli. Bu maliyeti en aza indirgeyecek önerilerimiz şunlar;

Deliveroo

Çevrenizdeki restoranlardan yemek siparişi verebileceğiniz Deliveroo uygulamasına bu link üzerinden kayıt olarak ilk 4 siparişinizde 10 pound indirim kazanabilirsiniz.

Uber Eats

Araç çağırma uygulaması Uber’in yemek siparişi verebildiğiniz uygulaması Uber Eats üzerinden de eats-uberfozdemir koduyla 10 Pound indirim kazanabilirsiniz.

Toogoodtogo

Günlük yemek çıkaran restoran ve kafelerin satamadıkları taze ürünleri satışa çıkarttığı Toogoodtogo uygulaması ise tasarruf edebileceğiniz en güzel uygulamalardan biri. Yapmanız gereken çevrenizdeki fırsatı yakalamak ve çok uygun fiyatla bir öğününüzü geçirmek.

Costa Coffee

En yaygın kahve zincirlerinden biri olan Costa Coffee‘nin mobil uygulamasına bu link üzerinden kayıt olursanız ve 8Q308 kodunu girerseniz ilk siparişinizde 5 beans kazanıyorsunuz. Daha sonra vereceğiniz her siparişte de uygulamadaki QR kodunu okutarak hediye kahve kazanabilirsiniz.

Caffe Nero

Bir diğer kahve zinciri olan Caffe Nero da bu link üzerinden kayıt olduğunuzda ilk siparişinizde hediye bir kahve veriyor.

Itsu

Sushi başta olmak üzere popüler uzakdoğu yemeklerini satan restoran zinciri Itsu, mobil uygulamasına 40171 kodu ile üye olduğunuzda hediye bir ürün veriyor. Daha sonraki siparişlerinizde de QR kodunuzu okuttukça kazanmaya devam ediyorsunuz. Bunun dışında tüm Itsu’ların kapanış saatinden yarım saat önce %50 indirime girdiğini de hatırlatalım.

Wetherspoon

Ülke genelinde oldukça yaygın olan pub zinciri Wetherspoon da kabul edilebilir fiyatları ile arkadaş buluşmalarınızda tasarruf etmenizi sağlayabilecek iyi bir alternatif.

Alışverişten tasarruf etmek

Londra Oxford Street
Londra Oxford Street

İngiltere’de tasarruf etmenizi sağlayacak bir diğer yöntem ise alışverişlerinizden tasarruf etmek. Aldığınız bir kıyafetten, girdiğiniz bir restorana kadar yapacağınız çoğu harcamanızdan tasarruf etmeniz mümkün.

Airtime Rewards

Harcama yaptığınız banka ya da kredi kartınızı uygulamaya tanımlayarak kazanmaya başlayabildiğiniz en zahmetsiz yöntemlerden biri olan Airtime Rewards‘a FGGBH9CE koduyla üye olduğunuzda 1 poundluk hoşgeldin bakiyesi yükleniyor. Uygulamanın mantığı ise çok basit. Wilko, Greggs, Asda, Boots, Holland & Barrett, LNER, National Express, Megabus, Argos, Currys, Wagamama, Zizzy, Papa John’s ve Halfords gibi markalarda uygulamaya tanımladığınız kartınızla alışveriş yapmak. Uygulama kartınızı otomatik olarak algılayıp belirli oranlarda size para iadesi yapıyor. Biriktirdiğiniz bakiye ile de telefon faturanızı ödeyebiliyorsunuz.

Curve

Benzer mantıkla çalışan Curve ise bu link üzerinden kayıt olduğunuzda 5 pound hediyesi ve her alışverişinizde ek %1 cashback ödülüyle geliyor. Curve’nin tek farkı size verdiği kart numarası ile alışveriş yapmanız.

Revolut

Aynı zamanda bir banka ve para transfer uygulaması da olan Revolut, çoğu markadan yaptığınız alışverişlerde indirim de sağlıyor. Uygulamaya bu link üzerinden üye olursanız ekstra bir hoşgeldin bonusu da ekleniyor.

Crypto.com

Aslında bir kripto para cüzdan uygulaması olan Crypto, size verdiği banka kartı ile aynı zamanda yaptığınız alışverişlerde de indirim kazandırıyor. Bu link üzerinden kayıt olup hesabınızı doğruladığınızda 10 dolar hoşgeldin bakiyesi de hesabınıza yükleniyor.

Studentbeans

Eğer Türkiye’de geçerli bir öğrenciliğiniz varsa (açıköğretim dahil), İngiltere’deki çoğu öğrenci indiriminden faydalanmanız mümkün. Studentbeans uygulaması ile öğrenci indirimlerinden faydalanıp ciddi oranlarda tasarruf edebilirsiniz. Eğer öğrenci mailiniz üzerinden hesabınızı doğrulayamazsanız, e-devlet üzerinden alacağınız öğrenci belgesi ile de doğrulama işlemi yapabilirsiniz.

ISIC

Studentbeans ile benzer işlevi gören ISIC ise size uluslararası geçerliliği olan bir dijital öğrenci kartı veriyor. Karta dilerseniz Türkiye’deyken de başvurabilirsiniz. ISIC’ın tek farkı, sadece İngiltere’de değil diğer tüm dünya ülkelerinde de bir öğrenci indirimi fırsatına sahip olması.

Topcashback

Yaptığınız alışverişlerinizde para iadesi veren Topcashback uygulaması da sizin için ciddi bir tasarruf yöntemi olabilir. Uygulamaya bu link üzerinden kayıt olup anında kazanmaya başlayabilirsiniz.

Paypal

Alışverişlerinizde güvenli ödeme yöntemi olarak kullanabileceğiniz Paypal ise henüz bir hesabınız yoksa bu link üzerinden üye olduğunuzda size 10 pound hoşgeldin hediyesi veriyor.

Faturalardan tasarruf etmek

İngiliz Sterlini
İngiliz Sterlini

Her yerden tasarruf ederken, faturalardan da tasarruf etmemek olmaz. Aşağıdaki yöntemlerimizle faturalarınızdan da tasarruf edebilirsiniz.

EE

İngiltere’nin en iyi mobil operatörü kabul edilen EE, web sitesindeki “Best Deals” sayfası üzerinden sizlere kaliteli hizmeti uygun fiyatlara veriyor. Şubelere kıyasla web sitesi üzerinden daha avantajlı tekliflere erişebilirsiniz.

VOXI

Vodafone’a ait bir marka olarak hizmet veren VOXI; uygun fiyatlı, taahhütsüz ve sınırsız paketleriyle oldukça dikkat çeken operatörlerden biri. Hattınızı bu operatöre taşıyarak da tasarruf edebilirsiniz.

Community Fibre

Evde internet hizmeti veren en iyi şirketlerden biri olan Community Fibre, internetini kullandığınızda ve bir arkadaşınızı davet ettiğinizde 100 pound Amazon kredisi hediye ediyor.

Snoop

Banka hesaplarınızı bağlayarak size aylık bütçe planlaması hazırlayan Snoop uygulaması, tasarruf açısından kullanmanızı tavsiye ettiğimiz en güzel uygulamalardan biri. Bu link üzerinden kayıt olarak Snoop’un önerileriyle tasarruf etmeye başlayabilirsiniz.

Drimsim ve Airalo

İngiltere’ye ilk geldiğinizde bir hattınız olmayabilir. Bu durumda anında sim kart ihtiyacınızı e-sim kartlarıyla karşılayan Drimsim ve Airalo uygulamalarını kullanabilirsiniz. Telefonunuz destekliyorsa bu e-sim kartlarını satın alıp anında telefonunuza kurup kullanmaya başlayabilirsiniz.

Banka hesabınızı taşıyarak tasarruf etmek

Londra Canary Wharf
Londra Canary Wharf

Türkiye’de oldukça uzak olduğumuz bir kavram olsa da İngiltere’de bu yöntem oldukça yaygın, tıpkı telefon numaranızı başka operatöre taşımak gibi. “Switch Guarantee” kapsamında olan banka hesabınızı, bir başka bankaya taşıdığınızda 100-200 pound arasında nakit para kazanabiliyorsunuz. Bunun için HSBC UK, First Direct, Nationwide, TSB Bank ve Santander gibi bankaların güncel hesap transferi tekliflerini takip edebilirsiniz.

Eğlenceden tasarruf etmek

Londra Sherlock Holmes Pub
Londra Sherlock Holmes Pub

Hayat mücadelesinin yanı sıra eğlenceye de zaman ayırmak gerek 🙂 Bu alandaki tavsiyelerimizi de bu başlık altında topladık.

Dusk

İngiltere’nin gece hayatına dair fırsat ve indirimlerin yer aldığı Dusk uygulamasına üye olurken FATIH-F1F5 koduyla üye olursanız 500 puan hoşgeldin hediyesi kazanabilirsiniz. Bu puanı harcama yaparken kullanabilmeniz mümkün.

Fever

Sanatsal etkinlikleri ve buluşmaları takip etmek, bilet satın almak için kullanabileceğiniz Fever uygulaması ise FATIHO91763 davet koduyla üye olduğunuzda 5 pound indirimiyle geliyor.

Secret Escapes

Britanya adasının gizli kalmış güzelliklerini keşfedip yolculuk etmenize eşlik eden Secret Escapes uygulaması ise hayat keşmekeşinden uzaklaşmanızı sağlayacak fırsatlarla dolu.

İngilizce eğitiminden tasarruf etmek

İngiltere Dil Eğitimi
İngiltere Dil Eğitimi

İngiltere’de ihtiyacınız olabilecek en önemli konulardan biri de elbette dil eğitimi. Günümüzde İngilizce öğrenebilmek için çok fazla alternatif var. İngilizce dersinin verildiği sayısız kurslar ve dil okulları bunların başında geliyor olsa da teknolojinin gelişmesiyle bu imkanlar artık dijital ortama da kaymış durumda. Sizlere sunduğumuz en iyi dil eğitimi fırsatları için “En iyi yabancı dil öğrenme uygulamaları” yazımıza göz atabilirsiniz.

Türkiye’ye para transferinden tasarruf etmek

Western Union, Moneygram ve UPT
Western Union, Moneygram ve UPT

İngiltere’de belki de en çok öne çıkan ihtiyaçlardan biri olan para transferi ihtiyacını da daha önce yazdığımız “En iyi yurtdışı para transfer uygulamaları” yazımızda genişçe açıklamıştık. Bunun dışında Kuponigo’daki ilgili sayfalarda yer alan güncel teklifleri de inceleyebilirsiniz.


İngiltere’de ne kadar Türk var?

Tahminlere göre Birleşik Krallık’ta 1 milyonun üzerinde Türkiye doğumlu göç etmiş kişi yaşıyor.

İngiltere’de Türkler nerede yaşar?

Türkiye kökenli nüfus, adanın dört bir yanına yayılmış olsa da İngiltere özelinde Türklerin çoğunluğu Londra’nın kuzeyinde Finsbury Park ile başlayan; Harringay ve Wood Green olarak devam eden geniş bir bölgede yoğunlaşmaktadır

Bu Fırsatı Paylaşın

Yorumunuzu Bırakın

Günün indirimleri 🔥

Fırsat ve indirim kodlarımız ile 500+ markada tasarruf etmeye başlayın

Kuponigo; yüzlerce marka ve platformda tasarruf ettiren en iyi fırsatları, kampanyaları, kuponları, indirim kodlarını ve para tasarruf önerilerini sunuyor.

Ücretsiz Kayıt Olun