En Popüler Kategoriler Markalar Yazılar

Merhaba!

Ücretsiz Kuponigo Türkiye E-Posta Bülteni'ni almak için lütfen aşağıya e-posta adresinizi bırakın. Spam yapmadan sizleri en son kampanyalardan haberdar edeceğiz.


İngiltere SIM kart tarifeleri ve fiyatları

İngiltere’ye bir seyahat planlıyorsanız, öncelikli olarak uygun fiyatlı İngiltere SIM kart seçenekleri sizi düşündüren konular arasında yer alabilir. Eğitim, iş gibi herhangi bir nedenle bir süre orada yaşamanız gerekiyorsa uygun fiyatlı İngiltere SIM kart erişimi seyahatinizin konforunu etkileyen bir unsur olarak karşınıza çıkacaktır. Çünkü iletişim günümüzde hepimiz için temel bir ihtiyaç ve İngiltere hemen hemen her hizmete internet üzerinden ulaşılabilen bir ülke. Her ne kadar otobüslerde bile ücretsiz internete erişim olanağınız bulunsa da, günlük yaşamınızda işlerinizi halletmek için mobil internete ihtiyaç duymanız oldukça mümkün.

Mobil internet tarifesi hem ülke içi seyahatlerinizde güvenlik açısından hem de her an sevdiklerinize ulaşabilmeniz açısından oldukça önemli. Ayrıca banka işlemleri gibi resmi işlerinizde de ulaşılabilir bir hatta sahip olmanız gerekecektir. Bu ve benzeri birçok sebeple yurt dışı SIM kart satışı ile ilgili sorularınızın olması çok normal. Eğer nasıl İngiltere SIM kart satın alabileceğinizi merak ediyorsanız, gelin birlikte bu sorunuza cevap arayalım. Bu arada hatırlatmak isteriz ki bu bilgiler sadece İngiltere‘de değil İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda gibi Birleşik Krallık‘ın diğer üye ülkelerinde de geçerli olacaktır.

İngiltere’de telefon hatları iki versiyonda satılıyor. Türkiye’de olduğu gibi faturalı ve ön ödemeli olarak ikiye ayrılan bu sistemde faturalı olan versiyonda aylık fatura ödemesi yapmanız gerekir. Ayrıca faturalı hat satın almayı düşünüyorsanız genellikle 36 aylık, 24 aylık ve 12 aylık bir kontrat imzalamanız gerekir. Türkiye’de kontörlü / ön ödemeli olarak bildiğimiz PAYG (pay as you go) sisteminde ise kullanım süresi bittikçe farklı İngiltere SIM kart seçenekleri kullanıma devam edilir. PAYG sisteminin temel avantajı ise fatura veya sözleşme zorunluluğunun olmamasıdır.

Birleşik Krallık’ta ülkenin her noktasında İngiltere SIM kartları satın almak oldukça kolay. Eğer hava yoluyla ulaşım sağlamayı planlıyorsanız size iyi bir haberimiz var! Birleşik Krallık topraklarına ayak basar basmaz bir hat sahibi olabilirsiniz çünkü hava alanlarında SIM kart satışı oldukça yaygın. Üstelik ihtiyacınız olan tek şey hava alanında doğal olarak yanınızda bulundurduğunuzu tahmin ettiğimiz pasaportunuz. Havaalanlarından tek kullanımlık sim kart temin edebileceğiniz gibi, çeşitli alternatifleri de değerlendirebilirsiniz.

Pasaportunuzla birlikte kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra, size görevliler tarafından bildirilen tarihten itibaren aktive edilmiş İngiltere SIM kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Henüz konaklayacağınız yere yerleşmeden bu hizmete erişebiliyor olmanız, bu seçeneği değerlendirmek istemenize neden olabilir. Fakat daha önce de belirttiğimiz gibi ülkede ücretsiz internete erişim oldukça kolay. Yani İngiltere SIM kart fiyatları araştırması için acele etmek zorunda değilsiniz.

İngiltere’de SIM karta erişmenin en kolay yollarından biri de marketten satın almak. Marketten kullan at SIM kart almanız halinde aldığınız kartı direk kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer kontörlü /PAYG bir hat satın aldıysanız, market ve bakkallardan bu kartlar için dolum yapma şansınız da var. Market ve bakkallardan PAYG SIM kartlarınıza dolum yapmak isterseniz satın aldığınız anda size verilen fişin üzerindeki numarayı aramanız ve gerekli kodu iletmeniz yeterli olacaktır. Özellikle kısa süreli bir yolculuk planınız varsa bu şekilde uygun fiyatlara hat sahibi olmanız mümkün.

İngiltere SIM kart işlemleri için minimum efor harcamak istiyorsanız ya da İngiltere’ye gitme durumunuz olmamasına karşın +44’lü hat satın almanız gerekiyorsa bu seçeneği değerlendirmeyi düşünebilirsiniz. Eğer Türkiye’de ikamet ediyorsanız herhangi bir arama motoruna İngiltere SIM kart yazarak birçok web sitesinde, hiç kullanılmamış veya 2. el SIM kart seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Tarife ve fiyatları karşılaştırdıktan sonra ödemenizi yapıp, SIM kartınızı kendi adresinize sipariş edebilirsiniz. Eğer bu işlemi Birleşik Krallık ’ta yapmayı planlıyorsanız bahsettiğimiz adımları takip ederek kolayca İngiltere SIM kart sahibi olabilirsiniz. Fakat bu noktada bir İngiltere adresine sahip olduğunuza emin olmanız çok önemli çünkü SIM kartınız bu adrese teslim edilecektir.

Eğer İngiltere’de ucuz telefon hatları arayışındaysanız internetten eSIM kart almayı da düşünebilirsiniz fakat satın almadan önce telefonunuzla uyumlu olup olmadığını araştırmanızı tavsiye ederiz. Özellikle İngiltere’ye uzun süreli bir seyahat planlıyorsanız tercih edebileceğinizi düşündüğümüz bir seçenek olarak operatör bayilerinden SIM kart almak da aslında oldukça kolay. Eğer tarifeler ve fiyatlar konusunda kararsız kaldıysanız ve daha çok bilgiye ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, operatör bayilerine uğramanız faydalı olabilir. Bu mağazalarda bulunan yetkililer, kafanızın karıştığı noktalarda sizi bilgilendirecektir. Ayrıca sizin için en uygun tarifeyi bulmanız ve kayıt yaptırmanız konusunda size yardımcı olacaklardır. Operatör bayileri İngiltere’nin hemen her yerinde bulundukları için yakın bir bayi bulmakta zorlanacağınızı sanmıyoruz. Fakat bayilere ulaşımınızı sağlarken, telefonunuzun haritalar uygulamasını kullanarak bayilerin konumlarından ve pasaportunuzu yanınıza aldığınızdan emin olmak isteyebilirsiniz.

İngiltere SIM kart ulaşımında nereden alabileceğiniz kısmından yazımızın bu kısmına kadar ayrıntılı bir şekilde bahsettik. Şimdi sıra oldukça kilit bir nokta olan operatör seçimine geldi. Gelin birlikte operatörlerin müşteriler arasında en popüler olanlarını ayrıntılı bir şekilde inceleyelim.

Ayrıca aşağıdaki çoğu operatör için en son indirimlere ve kupon kodlarına ulaşmak için sizlere Kuponigo’nun İngiltere versiyonu olan Kuponigo UK web sitemizdeki Phone, TV and Internet kategorisine göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

EE

EE (eski adıyla Everything Everywhere), BT Group bünyesinde bir marka olan bir İngiliz mobil şebeke operatörü ve internet servis sağlayıcısı. EE, milyonlarca abonesiyle Birleşik Krallık‘taki en büyük mobil şebeke operatörü olarak hizmet vermeye devam ediyor. EE’nin 5G’yi tanıtması mobil ortamı değiştirdi ve şu anda Birleşik Krallık’taki 40 şehir ve kasabada mevcut. EE çekim alanı, Birleşik Krallık topraklarının yüzde 85’ine ulaşabiliyor. Çekim alanının, kırsal bölgelerde inşa edilecek olan 4G sahasının ve iç mekan kapsama alanındaki iyileştirmelerin ardından daha da genişletilmesi planlanıyor. EE müşterilerine, akıllı avantajlar olarak adlandırdığı bir dizi şey sunuyor. Bunlar arasında, seçtiğiniz plana bağlı olarak; BT Sport ve Apple Music’e ücretsiz aboneliklerin yanı sıra Video Data Pass ve yurt dışında ücretsiz dolaşım gibi opsiyonlar dahil.

o2

Birleşik Krallık’ın ikinci büyük operatörü olan O2 ise bir diğer alternatiflerden. Fiyatları da rakiplerine göre oldukça benzer sayılabilir. Kullanmayı düşünüyorsanız hattınızı satın aldıktan sonra onay mesajı gelmeden aktive olmadığını bilmeniz işinize yarayabilir. Ayrıca Türkiye aramaları yapacaksanız bunu önden belirtmenizde de fayda var. Çünkü size bunu baz alarak belirli tarifeler önereceklerdir. O2 kullanıcıları aynı zamanda İngiltere’nin en büyük dijital sadakat programının da kapsamına girme fırsatı yakalayabiliyorlar. 02, sadakat programı kapsamında; ücretsiz içecekler, yemekler, çekilişler gibi çeşitli bonuslar sunuyor. Tüm bunlara ek olarak konser biletlerine erken erişim gibi alternatifler de cabası.

Vodafone

Türkiye’de de hizmet verdiği için aşina olduğunuz Vodafone, aslında İngiltere’den dünyaya açılmış bir marka. Bu nedenle Birleşik Krallık’ta bir numaralı operatör olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyor olabilirsiniz 🙂 Limitsiz internet paketleri ve sınırsız uluslararası dolaşım paketleri nedeniyle rakiplerinden sıyrılan Vodafone’nun müşterileri ayrıca bazı planlar kapsamında; Spotify Premium, YouTube Premium veya Amazon Prime arasından seçim yaparak ücretsiz kullanım hakkı elde edebiliyor.

Three

Three; Hong Kong, Makao, Avusturya, Danimarka, Endonezya, İrlanda, İsveç ve Birleşik Krallık gibi çeşitli ülkelerde hizmet veren global bir diğer servis sağlayıcı. Three, Temmuz 2020 itibariyle 13,3 milyon abonesiyle Birleşik Krallık’taki dördüncü en büyük mobil şebeke operatörü olarak çalışmalarına devam ediyor. Ayrıca yapılan araştırmalara göre 2021 yılının 3. ve 4. çeyreklerinde İngiltere’nin en hızlı 5G servis sağlayıcı operatörü seçildi. Three’nin ekstraları da oldukça etkileyici. Go Roam teklifi, müşterilerin veri izinlerini 71 noktada ekstra ücret ödemeden kullanmalarına olanak tanıyor. Bu sadece AB’yi değil; ABD, Avustralya, Brezilya ve Hong Kong’u, aynı zamanda Güney Amerika ve Asya’nın geniş bölgeleri de içeriyor.

Lyca Mobile

Lycamobile, 60 ülkede faaliyet gösteren bir İngiliz mobil sanal ağ operatörü. Lycamobile gelirinin büyük kısmını SIM kart ürünlerinden elde ettiği ifade ediliyor. Ulusal, uluslararası, data bolt on ve taahhütlü olmak üzere çeşitli tarifeleri bulunan Lyca Mobile, hem aylık öde hem de kullandıkça öde seçenekleriyle, uygun fiyatlı ve esnek planlı alternatiflerle en iyi İngiltere SIM kart fırsatlarından bazılarını sunuyor .

Giffgaff

Giffgaff‘ın piyasaya sürdüğü ilk ürünü, 2G ve 3G cep telefonu servislerini sağlayan ve kullandıkça öde temelinde hizmet veren bir ön ödemeli bir SIM karttı. Bunu takiben Giffgaff, “goodybags” adı verilen; dakikalar, metinler ve verilerden oluşan paketler duyurdu. Bu paketler kullanıcılar tarafından oldukça sevildi. Giffgaff yaklaşık 10 yıldır piyasada ve İngiltere SIM kart mobil ağ pazarında düşük maliyetli, basit bir ağ olarak sağlam bir yer edindi. Giffgaff, esas olarak “goodybags” adı verilen aylık kullanımlara özel planlar ve mevcuttaki en uygun PAYG oranlarından bazılarını kullanıcılara sunuyor. Maliyetlerin bu kadar düşük tutulmasının bir nedeni, çağrı merkezinin olmaması. Aboneliğiniz ve deneyiminizle ilgili yaşadığınız herhangi bir problemi, diğer müşterilerin sorularınızı yanıtlamaya yardımcı olduğu Giffgaff topluluğunda gündeme getirmeniz gerekiyor.

Lebara Mobile

Son zamanlarda oldukça popüler olan Lebara Mobile, O2 ile benzerliklere sahip olsa da fiyat bakımından bir tık daha ucuz olması nedeniyle tercih nedeni olabilir.

VOXI

VOXI, Vodafone’un süper hızlı ve güvenilir ağı tarafından destekleniyor. Bu nedenle mevcut bir Vodafone müşterisiyseniz, telefonunuzda VOXI SIM’i kullanabilirsiniz. Voxi ‘nin müşterilerine sunduğu sınırsız sosyal medya paketleri sayesinde, en sevdiğiniz sosyal uygulamaların keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

iD Mobile

iD Mobile, Three ağını kullanarak iD Mobile Limited olarak çalışan bir İngiliz mobil sanal ağ operatörü. Dünya genelindeki 50 farklı lokasyonda dilediğiniz gibi seyahat etmenizi ve mevcut paketinizi gittiğiniz yerlerde kullanmanıza imkan tanıyan iD Mobile, kullanılmayan paketlerinizi bir sonraki aya devretmenize de imkan tanıyor. Bu sayede kullanmadığınız internet ve konuşma paketleriniz, bir sonraki ay kullanılabilir hale geliyor. iD Mobile ile cep telefonunuz için çok çeşitli ve esnek; 30 günlük, 12 aylık veya 24 aylık SIM planları arasından seçim yapabilirsiniz

BT Mobile

BT ve EE aynı ailenin parçası olduğundan BT Mobile müşterileri, çok çeşitli EE mobil planlarında da harika fırsatlar elde edebilir. Seyahatlerini kalabalık gerçekleştirecek olanlar için, aile SIM kart paketi ile tek bir hesaptan 5 SIM’e kadar ödeme yapmanızı sağlaması ve kişi başına bir SIM’e kıyasla eklediğiniz her ekstra SIM’de en az %20 indirim kazanmanıza olanak sağlaması gibi nedenlerden ötürü tercih nedeni olabilir. BT Mobile mobil iletişim paketleri ve SIM kart hizmetlerinin yanı sıra; BT TV, BT Spor, BT sabit telefon ve BT ev interneti olmak üzere farklı kategorilerde de kullanıcılarına çeşitli hizmetler sunuyor.

Tesco Mobile

Tesco Mobile; Birleşik Krallık, İrlanda, Slovakya ve Çek Cumhuriyeti’nde bulunan bir mobil sanal ağ operatörüdür. Şebeke operatörünün Three Ireland olduğu İrlanda dışında, operatör olarak O2 ağını kullanan İngiliz perakendeci Tesco tarafından işletiliyor. Tesco Mobile İngiltere SIM kart müşterilerine; O2 tarafından desteklenen geniş bir kapsama alanı (İngiltere genelinde %99), İngiltere’ye ücretsiz teslimat ve Clubcard olarak adlandırılan sadakat programı kapsamında pek çok avantaj sunuyor. Ayrıca sözleşme süresince fiyat artışı olmayacağı garantisi de bu avantajlardan bir diğeri olarak karşımıza çıkıyor.

Virgin Mobile

Virgin Mobile UK, Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteren bir cep telefonu servis sağlayıcısı. Şirket, dünyanın ilk Mobil Sanal Ağ Operatörüydü. 1999’da şebeke operatörü One2One’ın (daha sonra T-Mobile UK olarak yeniden adlandırıldı) kapsama alanı kullanılarak piyasaya sürüldü. Sanal bir operatör olan Virgin Mobile, mevcut EE ağını kullanmak için sözleşmeye sahiptir.

ASDA Mobile

Asda Mobile, Birleşik Krallık’ta Asda tarafından işletilen ve Vodafone ağını kullanan bir mobil sanal ağ operatörü. Asda Mobile, Mart 2021’de Vodafone’a geri dönmeden önce EE ağını kullanıyordu. Asda Mobile, Birleşik Krallık genelinde 360’tan fazla mağazada mevcut ve erişilebilir durumda.

Yurtdışına çıkarken anında eSIM kart satın alabileceğiniz Airalo’da mevcut üyelere özel % 15 indirim kodu
Yurtdışına çıkarken anında eSIM kart satın alabileceğiniz Airalo’da mevcut üyelere özel % 15 indirim kodu
Yurtdışına çıkarken anında eSIM kart satın alabileceğiniz Airalo’da ilk üyeliklerde geçerli % 20 indirim kodu
Yurtdışına çıkarken anında eSIM kart satın alabileceğiniz Airalo’da ilk üyeliklerde geçerli % 20 indirim kodu
Yurtdışına çıkarken anında eSIM kart satın alabileceğiniz Airalo’da ilk üyeliklerde geçerli arkadaş davet kodu
Yurtdışına çıkarken anında eSIM kart satın alabileceğiniz Airalo’da ilk üyeliklerde geçerli arkadaş davet kodu

Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteren operatörler için en son indirimlere ve kupon kodlarına ulaşmak için sizlere Kuponigo’nun İngiltere versiyonu olan Kuponigo UK web sitemizdeki Phone, TV and Internet kategorisine göz atmanızı tavsiye ediyoruz.


Bu arada Kuponigo Türkiye bireylerin sevdikleri şeylere daha az harcama yapmalarına ve daha fazla para biriktirmelerine yardımcı olarak daha fazla tasarruf etmelerini sağlıyor. Sizler için özel oluşturulan indirim kodları ve güncel kampanyalara sitemizden erişebileceğiniz gibi, bizi ayrıca sosyal medyadan takip edebilir ve e-mail bültenimize abone olabilirsiniz.

İngiltere’de hat nasıl alınır?

İngiltere’de hat nasıl alınır? İngiltere’de eğer pasaportunuz yanınızdaysa herhangi bir market veya operatörden istediğiniz hattı satın alabileceğiniz gibi hattınızı internet üzerinden adresinize sipariş de verebilirsiniz.

İngiltere’de hangi telefon hattı?

Yukarıda bahsettiğimiz operatörler arasından bütçe ve ihtiyaçlarınıza göre en uygun tarifelere sahip olanı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Hazır SIM kart fiyatları ne kadar?

İngiltere’de hazır SIM kart fiyatları alacağınız yer ve operatöre göre 1£- 20£ arasında değişmektedir.

Fiziksel SIM kart nedir?

Fiziksel SIM kart hepimizin kullanmaya alışık olduğu telefona takılarak şebeke hizmetine bağlanmamızı sağlayan aparattır.

eSIM kart nedir?

Elektronik SIM kart fiziksel SIM karta bir alternatif olarak geliştirilen ve günümüzde sadece belirli yeni nesil telefonlarda kullanılabilen bir SIM kart türüdür.

E-Posta Bültenimize Abone Olun

Ücretsiz Kuponigo Türkiye E-Posta Bülteni'ni almak için lütfen aşağıya e-posta adresinizi bırakın. Spam yapmadan sizleri en son kampanyalardan haberdar edeceğiz.1 Yorum

Yorumunuzu Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Sözleşmesi'ni kabul ediyorum.