İngiltere’deki En İyi 14 Mobil Operatör ve İngiltere SIM Kart Tarifeleri

Bir mobil operatör seçmek yorucu olabilir, ancak bu kılavuz sizin için onu ayrıntılı olarak açıklamaktadır. İngiltere'deki en iyi mobil ağları keşfedin ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı bulun.
0 / 5 Puan: 5

Puan:

İngiltere’de çok sayıda mobil operatör var ve bunlardan doğru olanı seçmek zor olabilir. Konumunuza, kullanım alışkanlıklarınıza ve bütçenize bağlı olarak, ihtiyaçlarınıza uygun bir İngiltere SIM Kart seçerken göz önünde bulundurmanız gereken farklı faktörler vardır.

İngiltere’ye bir seyahat planlıyorsanız, öncelikli olarak uygun fiyatlı İngiltere SIM kart seçenekleri sizi düşündüren konular arasında yer alabilir. Eğitim, iş gibi herhangi bir nedenle bir süre orada yaşamanız gerekiyorsa uygun fiyatlı İngiltere SIM kart erişimi seyahatinizin konforunu etkileyen bir unsur olarak karşınıza çıkacaktır.

Çünkü iletişim günümüzde hepimiz için temel bir ihtiyaç ve İngiltere hemen hemen her hizmete internet üzerinden ulaşılabilen bir ülke. Her ne kadar otobüslerde bile ücretsiz internete erişim olanağınız bulunsa da, günlük yaşamınızda işlerinizi halletmek için mobil internete ihtiyaç duymanız oldukça mümkün.

Bu kılavuzda, Birleşik Krallık’taki en iyi mobil ağlardan bazılarına ve neler sunduklarına daha yakından bakacağız. Umarım, bu kılavuz doğru seçimi yapmanıza yardımcı olacaktır. Eğer bu listedeki operatörler işinde başarısız olursa, geriye tek çare olarak posta güvercinlerini kullanabilirsiniz 🙂

Ayrıca aşağıdaki çoğu operatör için en son indirimlere ve kupon kodlarına ulaşmak için sizlere Kuponigo’nun İngiltere versiyonu olan Kuponigo UK web sitemizdeki Mobile Phone Offers kategorisine göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

İngiltere’deki SIM Kartlara genel bakış

Akıllı telefonların ortaya çıkmasıyla birlikte, tüm dünyada olduğu gibi mobil ağlar İngiltere’de de iletişimin bel kemiği haline geldi. Arama yapmaktan ve SMS mesajları göndermekten günlük sosyal medya güncellemelerini düşünmeye kadar, neredeyse her şey için mobil ağlara büyük ölçüde güveniyoruz. Bununla birlikte, kapsamlı bir mobil operatör listesinden size uygun bir operatör seçmek göz korkutucu olabilir.

Bu içeriğimizi sizin mobil operatörler hakkında bazı temel bilgileri edinebilmeniz ve bilinçli bir seçim yapabilmeniz amacıyla Birleşik Krallık’taki en iyi mobil operatörlerden bazıları hakkında size önemli bilgiler sağlamak için hazırladık.

Turistler için İngiltere’deki en iyi eSIM çözümleri

İngiltere’ye seyahat ediyor ve esneklik ve rahatlık sunan bir mobil ağa mı ihtiyacınız var? eSIM seçeneklerinden başka bir şeye bakmayın. eSIM, fiziksel bir SIM kart olmadan bir mobil planı etkinleştirmenize olanak tanıyan dijital bir SIM karttır. Bu, SIM kartları fiziksel olarak değiştirmeden ağlar ve planlar arasında kolayca geçiş yapabileceğiniz anlamına gelir. Birleşik Krallık’taki gezginler için en iyi eSIM seçeneklerinden bazıları şunlardır:

TravelSim

Travelsim Logo

TravelSim, Birleşik Krallık gezginleri için uygun fiyatlı uluslararası dolaşım fiyatları sunan uluslararası bir mobil ağ sağlayıcısıdır. TravelSim ile pahalı dolaşım ücretleri konusunda endişelenmeden telefonunuzu yurtdışında kullanabilirsiniz. Uygulama 190’dan fazla ülkede faaliyet göstermektedir ve aramalar, metinler ve veri kullanımı için rekabetçi fiyatlar sunmaktadır.

Ayrıca, TravelSim, tabletler için yalnızca veri içeren bir SIM kart ve aynı anda birden fazla cihazda kullanılabilen çok SIM kart dahil olmak üzere çeşitli SIM kart seçenekleri sunar. TravelSim, yurtdışına seyahat etmeyi planlıyorsanız ve bankayı kırmadan bağlantıda kalmak istiyorsanız kesinlikle düşünmeye değer.

Airalo

Airalo, yurt dışında yaşıyorsanız sizin için doğru seçenek olmayabilir. Ancak, yurt dışını kısa bir süre için ziyaret ediyorsanız, en doğru seçenek olabilir. Airalo; uluslararası gezginlere hitap eden, Türkiye de dahil olmak üzere dünya çapında 100’den fazla ülkede kullanılmak üzere uygun fiyatlı ve kullanışlı yalnızca veri içeren e-SIM kartlar sunan bir mobil şebeke sağlayıcısıdır.

Kuponigo'ya Özel 😎
Tüm Airalo eSIM planlarında geçerli %15'e varan indirim kodları @Airalo

Airalo ile kolayca yerel fiyatlara sahip internet paketleri satın alın. Airalo iOS ve Android uygulamalarını indirin, eSIM ile telefonunuza anında yükleyin ve seyahatinizde internetin tadını çıkarın.

Öne Çıkan Kodlar:
  • Tüm eSIM paketlerinde %10 indirim: KUPONIGO
  • %10 indirim kodu: OCT10 (Mevcut Müşteriler için)
  • %15 indirim kodu: OCT15 (Yeni Müşteriler için)
İndirimi Etkinleştir
Bağlantı veya kodun süresi dolmuş olabilir, yeni bir tane almak için bizimle Facebook veya Instagram üzerinden iletişime geçin. Bir satın alma işlemi yaparsanız size ek bir ücreti olmadan komisyon kazanabiliriz. Bu web sitemizi geliştirmemize yardımcı olacaktır.

Airalo uygulamasını indirerek seyahatinizden önce kolayca ön ödemeli bir e-SIM kart satın alabilirsiniz. Şirket, her ülkenin önde gelen mobil ağlarında güvenilir kapsama alanı ve yüksek veri hızları vaat ediyor.

Ayrıca, oranları rekabetçidir, bu nedenle yurt dışına seyahat ederken fahiş dolaşım ücretlerini artırma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Airalo SIM kartını takmak ve anında göz atmaya başlamak için tek ihtiyacınız olan kilidi açılmış bir telefon veya mobil cihaz!

Instabridge

Instabridge Logo

Instabridge, eSIM teknolojisi sunan uluslararası bir mobil şebeke sağlayıcısıdır. Bu, fiziksel bir SIM kart kullanmak yerine, kullanıcıların Instabridge uygulamasını indirebilecekleri ve dolaşım ücretlerinden tasarruf etmek için hizmetlerini dijital olarak etkinleştirebilecekleri anlamına gelir.

Bu, kullanıcılar SIM kartları fiziksel olarak değiştirmeden farklı mobil ağlar arasında kolayca geçiş yapabildikleri için daha fazla esneklik ve kolaylık sağlar.

Bunun yanı sıra, Instabridge İngiltere genelinde rekabetçi bir fiyat ve kapsama alanı sunarak, güvenilir ve uygun fiyatlı bir mobil ağ sağlayıcısı arayanlar için popüler bir seçimdir.

İngiltere’nin en iyi mobil operatörleri hangisi?

İngiltere’de bir mobil ağ seçmek söz konusu olduğunda, kapsama alanı ve fiyatlandırma dikkate alınması gereken en önemli faktörlerden ikisidir. Speedtest verilerine göre en büyük operatörler EE, O2, Three ve Vodafone‘dur. EE, İngiltere’deki en büyük 5G kapsama alanına sahipken, O2, Wi-Fi noktalarına ücretsiz erişim gibi avantajlar sunar. Vodafone’un mükemmel bir uluslararası plan yelpazesi varken, Three sınırsız veri planı arayanlara hitap edebilir.

Fiyatlandırma ihtiyaçlarınıza bağlı olarak değişir, ancak genel olarak, her ağ farklı seviyelerde veri ödenekleri ve ekstralar ile uygun fiyatlı seçenekler sunar. Bir karar vermeden önce bölgenizdeki kapsamı araştırmak ve fiyatları karşılaştırmak faydalı olacaktır.

Artık ana gerçekleri biliyorsunuz, o zaman İngiltere’deki en iyi mobil operatörlerin Nirvana’sını bulmanın derinliklerine inelim. İşte İngiltere’de faaliyet gösteren mobil operatörler:

EE

EE (Everything Everywhere), yaklaşık 30 milyon müşteri tabanıyla İngiltere’deki en büyük mobil şebeke operatörüdür. İngiltere nüfusunun% 99’undan fazlasına kapsama alanı sunarlar ve ağ güvenilirlikleri ve hızları için sayısız ödül kazandılar.

EE, ülke genelinde hem 4G hem de 5G kapsama alanı sunarak hızlı ve güvenilir mobil veri hizmetlerine erişmesi gereken müşteriler için popüler bir seçim haline getiriyor. Ayrıca, aylık ödeme sözleşmeleri ve kullandıkça öde seçeneklerinin yanı sıra ev geniş bant hizmetleri de dahil olmak üzere bir dizi mobil plan sunarlar.

o2

O2, İngiltere’de popüler bir mobil ağdır ve müşterileri için bir dizi hizmet sunmaktadır. İhtiyaçlarınıza göre seçim yapabileceğiniz çeşitli planlarla hem kullandıkça öde hem de sözleşme seçenekleri sunarlar. O2’nin göze çarpan özelliklerinden biri, müşterilere eğlence, yemek ve moda gibi konularda özel tekliflere ve indirimlere erişim sağlayan Öncelikli hizmetidir.

Buna ek olarak, O2, ülke genelinde 5G ağ kapsama alanına büyük yatırım yaptı ve müşterilerinin nerede olurlarsa olsunlar yüksek hızlı internete erişebilmelerini sağladı. Genel olarak, O2, İngiltere’de güvenilir bir mobil şebeke sağlayıcısı arayan herkes için sağlam bir seçimdir. Ayrıca O2 müşterisi olmak sizi O2 Arena’daki herhangi bir kuyruğun en önüne de götürür. Hiç fena değil!

Vodafone

Türkiye’de de hizmet verdiği için aşina olduğunuz Vodafone, aslında İngiltere’den dünyaya açılmış bir marka. Ve bu nedenle de Birleşik Krallık’ta bir numaralı operatör olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyor olabilirsiniz 🙂

Vodafone, İngiltere’deki en büyük mobil ağlardan biridir, ama en büyüğü değildir. İngiltere nüfusunun% 99’undan fazlasına kapsama alanı sağlar. İhtiyacı olanlar için sınırsız veri seçeneklerine sahip bir dizi özelleştirilebilir aylık ödeme ve kullandıkça öde planları sunarlar. Vodafone ayrıca belirli konumlarda 5G teknolojisi hizmetleri sunarak kullanıcıların ışık hızında içerik akışı ve indirmesine olanak tanır.

Rekabetçi fiyatlar ve bol miktarda veri ödeneği ile, telefon planınıza çok fazla para harcama konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Ayrıca, seyahat hatasından muzdarip olanlarınız, ücretsiz dolaşabileceğiniz 75 varış noktası sunduğunu bilmekten memnuniyet duyacaktır. Bu destinasyonlar başlıca batı turistik yerlerini içerir. Fakat buna erişim, en yüksek ve en pahalı tarifelerle birlikte gelir.

Three

Three, Birleşik Krallık’ta mobil ve geniş bant hizmetleri sunan bir telekomünikasyon şirketidir. İngiltere’de sınırsız veri planları sunan ilk operatördü ve bu da onları ağır veri kullanıcıları için popüler bir seçim haline getirdi. Three’nin 5G ağı şu anda İngiltere’de 160’tan fazla kasaba ve şehri kapsıyor ve daha da genişleme planları var.

Three’nin çok olumlu bir avantajı, tarifelerinin önemli bir kısmının, 70’ten fazla ülkeden İngiltere’deki insanları aramanıza ve mesaj göndermenize olanak tanıyan “Go Roam Around the World” ile birlikte gelmesidir.

Ek olarak, Three, Wuntu adlı ödül programı aracılığıyla yiyecek, eğlence ve seyahat indirimleri gibi avantajlar sunuyor. Genel olarak, Three, Birleşik Krallık’ta rekabetçi veri planları ve geniş kapsama alanı arayanlar için güçlü bir seçenektir.

Lyca Mobile

Lycamobile, İngiltere’deki hizmetlerini sağlamak için O2 ağını kullanan bir mobil sanal ağ operatörüdür (MVNO). Rekabetçi fiyatlandırma ve uluslararası arama seçenekleriyle çeşitli ön ödemeli planlar sunarak, uygun fiyatlı cep telefonu hizmetleri arayanlar için popüler bir seçimdir. Lycamobile ile SIM kartınızı kolayca etkinleştirebilir ve hizmetlerini hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ancak, AB dolaşımı ile sınırlısınız ve bir çok kişi için oldukça önemli olan Wi-Fi araması özelliği yok! Bu nedenle sürekli SIM kart takıp çıkarma konusunu çok sorun etmiyorsanız, Lycamobile tam size göre.

Ayrıca, ağlarıyla sorunsuz bir deneyim yaşamanızı sağlamak için çevrimiçi hesap yönetimi ve müşteri desteği de sunarlar. Genel olarak, Lycamobile, İngiltere’de güvenilir kapsama alanına sahip uygun maliyetli cep telefonu planları arayanlar için mükemmel bir seçenektir.

Asda Mobile

ASDA Mobile, İngiltere’de kapsama alanı sağlamak için EE ağını kullanan bir mobil sanal ağ operatörüdür. Rekabetçi fiyatlar ve esnek seçeneklerle müşteriler için çeşitli kullandıkça öde ve aylık planlar sunar. Paranızı süslü bir anlaşmaya çar çur etmek istemiyorsanız aslında iyi bir seçenektir.

Müşteriler ASDA Mobile’dan telefon satın alabilir veya kendi cihazlarını getirebilir, bu da bu ağa geçmeyi kolaylaştırır. ASDA Mobile’ın benzersiz bir özelliği, müşterilerin uzun vadeli bir sözleşmeye bağlı kalmadan her ay kullanımlarını özelleştirmelerini sağlayan 30 günlük paketleridir. Güvenilir kapsama alanı ve uygun fiyatlandırma ile ASDA Mobile, mobil planlarında esneklik arayanlar için ideal bir seçenektir.

Lebara Mobile

Lebara Mobile, İngiltere’de uygun fiyatlı ön ödemeli uluslararası ve yerel mobil planlar sağlama konusunda uzmanlaşmış bir mobil şebeke sağlayıcısıdır. Şirket 2001 yılında kuruldu ve o zamandan beri dünya çapında 5 milyondan fazla müşteriye hizmet verdi.

Lebara, çeşitli kullandıkça öde planlarının yanı sıra sınırsız çağrı, kısa mesaj ve veri içeren aylık paketler sunar. Londra ve Manchester gibi büyük şehirlerin yanı sıra kırsal alanlar da dahil olmak üzere ülkenin her yerinde geniş kapsama alanı ile Lebara Mobile, herhangi bir yavaşlama veya sorunla uğraşmak zorunda kalmadan mükemmel bir mobil hizmet isteyen herkes için mükemmeldir.

Uluslararası planları, müşterilerin dünya çapında 40’tan fazla ülkeye indirimli veya ücretsiz arama yapmalarını sağlar. Güvenilir kapsama alanı ve rekabetçi fiyatlandırması ile Lebara Mobile, uygun fiyatlı, sözleşmesiz mobil servis arayanlar için popüler bir seçimdir.

Giffgaff

İngiltere’de güçlü bir mobil ağ sağlayıcısı olan giffgaff, O2 ağında faaliyet gösterir ve müşterilere kullanabileceğiniz tüm veri hızına sahip rekabetçi fiyatlı paketler sunar. Ucuz ama güvenilir bir sağlayıcı arıyorsanız, giffgaff bir göz atmaya değer. Kullandıkça öde SIM kartları, kullanıcıların gerektiğinde planları değiştirmelerine olanak tanıyan minimum aylık dönem sunmaz.

Ayrıca, hesabınızı doldurduğunuzda bonus verileri ve ücretsiz sınırsız metin ve aramalar gibi özel avantajlar da sunarlar – konuşma ve mesajlaşma bütçelerini kırmak istemeyenler için mükemmeldir. giffgaff‘ın fiyatları, özellikle birden fazla hizmeti tek bir pakette topladığınızda çok rekabetçidir. Düşük peşin ücretler ve uzun vadeli bir sözleşme içermediğinden, bu mobil ağ paranızın karşılığını fazlasıyla verir.

Bununla birlikte, giffgaff ile ilgili birkaç dezavantaj vardır. Daha yüksek veri hızları için 5G’yi desteklemez ve sinyali kırsal alanlarda zayıf olabilir. Ayrıca, müşteri hizmetleri hiçbir zaman giffgaff‘ın güçlü noktası olmamıştı, çünkü birçok müşteri bir temsilciye ulaşmaya çalışırken uzun bekleme süreleri bildiriyor. Bununla birlikte, güvenilir O2 ağında çalışan uygun fiyatlı bir mobil ağ sağlayıcısı istiyorsanız giffgaff hala düşünmeye değer.

iD Mobile

iD Mobile, İngiltere’de çeşitli ihtiyaçlara ve bütçelere uyacak farklı planlar sunan bir mobil ağ sağlayıcısıdır. Dixons Carphone’a ait olan iD Mobile, Three şebekesinde 4G kapsama alanı sağlayarak yüksek internet hızları arayanlar için güvenilir bir seçim haline getiriyor. Ayrıca, müşterilerin kullanılmayan verileri her ayın sonunda saklamalarına olanak tanıyan veri rollover sunarlar.

iD Mobile’ı seçmenin bir başka avantajı da esneklikleridir: müşteriler planlarını istedikleri zaman değiştirme olanağına sahiptir ve hatta sadece 30 gün sonra sözleşmelerinden vazgeçebilirler. Bir sonraki mobil şebeke sağlayıcınız için pazardaysanız, iD Mobile rekabetçi fiyatlandırması ve kapsamlı özellikleri için kesinlikle dikkate değer.

Your Coop

Your Co-op, Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteren ve müşterilerine ait olmaktan gurur duyan bir mobil ağdır. Bir kooperatif olarak, tüm karların hissedarlar arasında dağıtılmak yerine müşteri hizmetlerini ve fiyatlandırmayı iyileştirmek için yeniden yatırılmasını sağlar.

Your Co-op, kullandıkça öde fırsatları ve sınırsız dakika, metin ve veri içeren aylık sözleşmeler dahil olmak üzere hiçbir gizli ücret ödemeden bir dizi uygun fiyatlı plan sunar. Ayrıca, sözleşme taahhütleri olmadan esnek 30 günlük planlar sunarlar. Your Co-op, Birleşik Krallık’ta yaygın 5G kapsama alanına sahip EE ağında çalışır.

Şeffaf fiyatlandırma, etik uygulamalar ve onu destekleyen güvenilir ağ kapsama alanı ile Your Co-op, İngiltere’de uygun fiyatlı ve sosyal açıdan sorumlu bir mobil ağ seçeneği arayanlar için mükemmel bir seçimdir.

Tesco Mobile

Tesco Mobile, İngiltere’de mobil sanal ağ operatörü olarak faaliyet gösteren bir mobil ağ sağlayıcısıdır. Bu, hizmetlerini sunmak için başka bir sağlayıcının mevcut altyapısını kullandığı anlamına gelir. Bu durumda Tesco Mobile, müşterilerine ülke genelinde 4G ve 5G kapsama alanı sağlamak için O2’nin ağını kullanıyor.

Tesco Mobile’ın benzersiz satış noktalarından biri esnek planlarıdır – müşteriler kullandıkça öde, aylık sözleşmeler veya yalnızca SIM anlaşmaları arasından seçim yapabilir. Ek olarak, Tesco Clubcard sahipleri bakiye yüklediklerinde veya telefon faturalarını ödediklerinde ekstra Tesco Clubcard puanları kazanabilirler. Bu puanlar Tesco mağazalarında ödüller ve indirimler için kullanılabilir.

Rekabetçi fiyatlar ve sadık müşteriler için birçok avantajla, Tesco Mobile’ın güvenilir mobil hizmet arayan İngiltere tüketicileri arasında popüler bir seçim haline gelmesi şaşırtıcı değildir.

Superdrug Mobile

Superdrug Mobile kesinlikle dikkate değer. Sadece İngiltere’deki en ucuz tarifelerden bazılarına sahip olmakla kalmıyorlar, aynı zamanda ağları da çok güvenilir. Ayrıca, müşteri hizmetleri ekiplerinden yardıma ihtiyacınız olursa, her zaman yardımcı olmaktan mutluluk duyarlar.

Superdrug Mobile, kullandıkça öde’den aylık sözleşmelere kadar bir dizi plan sunar ve Three ağını kullanarak İngiltere genelinde kapsama alanı sağlar. Müşteriler kendi telefonlarını getirebilir veya Superdrug Mobile’dan bir tane satın alabilirler. Ağ ayrıca veri rollover sunar, yani bir müşterinin önceki ayına ait kullanılmayan veriler bir sonraki döngüye taşınır.

Superdrug Mobile’ın planları rekabetçi fiyatlara sahiptir ve Superdrug ürünlerinde indirimler ve ücretsiz hediyeler gibi avantajlar sunar. İngiltere’deki büyük mobil ağlara alternatif arayanlar için, Superdrug Mobile dikkate değer olabilir.

İngiltere operatörlerinin avantajları ve dezavantajları.

İngiltere’deki en iyi mobil ağların her biri, birini seçmeden önce göz önünde bulundurulması gereken kendi avantajlarını ve dezavantajlarını sağlar. EE, ülke genelinde kapsamlı 5G kapsama alanı ile bilinir ve bu da onu sık seyahat edenler için mükemmel bir seçim haline getirir. Ancak, planları diğer ağlardan daha maliyetli olabilir. Öte yandan, O2, Wi-Fi etkin noktalarına ücretsiz erişim ve etkinliklere öncelikli biletler gibi rekabetçi bir ek avantaj yelpazesine sahiptir. Kapsama alanları diğer bazı ağlar kadar geniş olmayabilir. Three, ağır veri kullanıcıları için çekici olabilecek sınırsız veri planları sunar, ancak kapsama alanları diğer önde gelen rakiplerle eşleşmeyebilir. Son olarak, Vodafone cazip uluslararası dolaşım oranlarına ve çeşitli eklentilere sahiptir, ancak diğer sağlayıcılara kıyasla en rekabetçi fiyatlandırmaya sahip olmayabilirler. Hangi ağın sizin için en uygun olduğuna karar verirken önceliklerinizi tartmanız ve her bir ağın tekliflerini dikkatlice araştırmanız önemlidir.

5G hızı ve uluslararası dolaşım gibi özelliklere göre karşılaştırma.

Bir mobil operatör seçmek söz konusu olduğunda, ihtiyaçlarınızı ve gereksinimlerinizi göz önünde bulundurmanız önemlidir. Daha yüksek internet hızları arıyorsanız, EE veya Three gibi 5G özelliklerine sahip bir ağ düşünebilirsiniz. Öte yandan, sık sık uluslararası seyahat eden biriyseniz, Vodafone’un uluslararası dolaşım oranları sizin için en uygun seçenek olabilir.

Ek olarak, bazı ağlar Wi-Fi etkin noktalarına ücretsiz erişim sunar ve bu da kendinizi sık sık hücre servisi olmayan bölgelerde bulursanız yardımcı olabilir. Ancak, tüm ağların bu avantajları sunmadığını unutmayın. Bu nedenle, bir karar vermeden önce hangi özelliklerin sizin için önemli olduğunu belirlemek için araştırmanızı önceden yapın.

İhtiyaçlarınıza göre ideal mobil operatör seçmek için öneriler.

Doğru mobil ağı seçmek göz korkutucu bir görev olabilir, ancak doğru bilgilerle olması gerekmez. Paranızın karşılığını en iyi şekilde aldığınızdan emin olmak için bir ağ seçerken bireysel ihtiyaçlarınızı ve tercihlerinizi göz önünde bulundurun.

Hareket halindeyken yüksek internet hızları istiyorsanız, EE veya Three ve 5G yetenekleri ideal olabilir. Ancak, uygun fiyatlı uluslararası dolaşım sizin için daha uygunsa, Vodafone kontrol etmeye değer olabilir. Sonuçta, her ağın özelliklerini ve avantajlarını araştırmak ve bir karar vermeden önce bunları ihtiyaçlarınızla karşılaştırmak için biraz zaman ayırın.

Bir İngiltere SIM Kartı nasıl alırım?

Eğer nasıl İngiltere SIM kart satın alabileceğinizi merak ediyorsanız, gelin birlikte bu sorunuza cevap arayalım. Bu arada hatırlatmak isteriz ki bu bilgiler sadece İngiltere‘de değil İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda gibi Birleşik Krallık‘ın diğer üye ülkelerinde de geçerli olacaktır.

İngiltere’de telefon hatları iki versiyonda satılıyor. Türkiye’de olduğu gibi faturalı ve ön ödemeli olarak ikiye ayrılan bu sistemde faturalı olan versiyonda aylık fatura ödemesi yapmanız gerekir. Ayrıca faturalı hat satın almayı düşünüyorsanız genellikle 36 aylık, 24 aylık ve 12 aylık bir kontrat imzalamanız gerekir.

Türkiye’de kontörlü / ön ödemeli olarak bildiğimiz PAYG (pay as you go) sisteminde ise kullanım süresi bittikçe farklı İngiltere SIM kart seçenekleri kullanıma devam edilir. PAYG sisteminin temel avantajı ise fatura veya sözleşme zorunluluğunun olmamasıdır.

Birleşik Krallık’ta ülkenin her noktasında İngiltere SIM kartları satın almak oldukça kolay. Eğer hava yoluyla ulaşım sağlamayı planlıyorsanız size iyi bir haberimiz var! Birleşik Krallık topraklarına ayak basar basmaz bir hat sahibi olabilirsiniz çünkü hava alanlarında İngiltere Fiziksel Sim Kart satışı oldukça yaygın. Üstelik ihtiyacınız olan tek şey hava alanında doğal olarak yanınızda bulundurduğunuzu tahmin ettiğimiz pasaportunuz. Havaalanlarından tek kullanımlık sim kart temin edebileceğiniz gibi, çeşitli alternatifleri de değerlendirebilirsiniz.

Pasaportunuzla birlikte kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra, size görevliler tarafından bildirilen tarihten itibaren aktive edilmiş İngiltere SIM kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Henüz konaklayacağınız yere yerleşmeden bu hizmete erişebiliyor olmanız, bu seçeneği değerlendirmek istemenize neden olabilir. Fakat daha önce de belirttiğimiz gibi ülkede ücretsiz internete erişim oldukça kolay. Yani İngiltere SIM kart fiyatları araştırması için acele etmek zorunda değilsiniz.

İngiltere’de SIM karta erişmenin en kolay yollarından biri de marketten satın almak. Marketten kullan at SIM kart almanız halinde aldığınız kartı direk kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer kontörlü /PAYG bir hat satın aldıysanız, market ve bakkallardan bu kartlar için dolum yapma şansınız da var.

Market ve bakkallardan PAYG SIM kartlarınıza dolum yapmak isterseniz satın aldığınız anda size verilen fişin üzerindeki numarayı aramanız ve gerekli kodu iletmeniz yeterli olacaktır. Özellikle kısa süreli bir yolculuk planınız varsa bu şekilde uygun fiyatlara hat sahibi olmanız mümkün.

İngiltere SIM kart işlemleri için minimum efor harcamak istiyorsanız ya da İngiltere’ye gitme durumunuz olmamasına karşın +44’lü hat satın almanız gerekiyorsa bu seçeneği değerlendirmeyi düşünebilirsiniz. Eğer Türkiye’de ikamet ediyorsanız herhangi bir arama motoruna İngiltere SIM kart yazarak birçok web sitesinde, hiç kullanılmamış veya 2. el SIM kart seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Tarife ve fiyatları karşılaştırdıktan sonra ödemenizi yapıp, SIM kartınızı kendi adresinize sipariş edebilirsiniz.

Eğer bu işlemi Birleşik Krallık ’ta yapmayı planlıyorsanız bahsettiğimiz adımları takip ederek kolayca İngiltere SIM kart sahibi olabilirsiniz. Fakat bu noktada bir İngiltere adresine sahip olduğunuza emin olmanız çok önemli çünkü SIM kartınız bu adrese teslim edilecektir.

Eğer İngiltere’de ucuz telefon hatları arayışındaysanız internetten eSIM kart almayı da düşünebilirsiniz fakat satın almadan önce telefonunuzla uyumlu olup olmadığını araştırmanızı tavsiye ederiz. Özellikle İngiltere’ye uzun süreli bir seyahat planlıyorsanız tercih edebileceğinizi düşündüğümüz bir seçenek olarak operatör bayilerinden SIM kart almak da aslında oldukça kolay.

Eğer tarifeler ve fiyatlar konusunda kararsız kaldıysanız ve daha çok bilgiye ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, operatör bayilerine uğramanız faydalı olabilir. Bu mağazalarda bulunan yetkililer, kafanızın karıştığı noktalarda sizi bilgilendirecektir. Ayrıca sizin için en uygun tarifeyi bulmanız ve kayıt yaptırmanız konusunda size yardımcı olacaklardır. Operatör bayileri İngiltere’nin hemen her yerinde bulundukları için yakın bir bayi bulmakta zorlanacağınızı sanmıyoruz. Fakat bayilere ulaşımınızı sağlarken, telefonunuzun haritalar uygulamasını kullanarak bayilerin konumlarından ve pasaportunuzu yanınıza aldığınızdan emin olmak isteyebilirsiniz.

0 / 5 Puan: 5

Puan:

Son İndirimleri Kaçırmayın!
Kuponigo’nun en son tekliflerinden haberdar olun!

Kuponigo by BudgetFitter Türkiye’de bireylerin sevdikleri şeylere daha az harcama yapmalarına ve daha fazla para biriktirmelerine yardımcı olarak daha fazla tasarruf etmelerini sağlıyor. Sizler için özel oluşturulan indirim kodları ve güncel kampanyalara sitemizden erişebileceğiniz gibi, bizi ayrıca Google Haberler'de takip edebilir ve Kuponigo E-Posta İndirim Bülteni'ne abone olabilirsiniz.

E-Posta Bültenine Abone Ol Google Haberler'de Abone Ol
Size söz veriyoruz, başkalarının yaptığı gibi size asla spam e-posta göndermeyeceğiz.
Bunu Sevdiklerinizle Paylaşın
Fatih Ozdemir
Fatih Ozdemir

Kuponigo by BudgetFitter'in Kurucusu ♥️ #Eurovision Fanı 🎤 Londra Sakini 🇬🇧 FozDigital London'da UI/UX Designer, WordPress/Shopify Developer and SEO/Affiliate Marketing Expert 👨‍💻🚀

One comment

Yanıtlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Kuponigo’daki indirim kodu, indirim kuponu ve fırsatlarla her gün tasarruf edin

Ücretsiz Kuponigo Türkiye E-Posta Bülteni'ne abone olarak en son fırsatlardan, kampanyalardan, indirim kodlarından, kupon kodlarından haberdar olun.