En Popüler İndirim Kodları Markalar Tasarruf Rehberi

En çok kazandıran güvenilir kripto para borsaları – 2022 güncel durum

Son yıllarda en çok kazandıran güvenilir kripto para borsaları oldukça sorgulanan bir konu olmaya başladı. Çünkü kripto paraya olan ilgi ülkemizde ve dünya genelinde her geçen gün artıyor. Bu durum neticesinde de kripto para analizi ve yatırımlarına atılmak isteyen, ancak nereden ve ne şekilde başlayacağını bilmeyen ve artıları eksileri nedir diye çok düşünen yatırımcılar; başlangıçta bu atılımlarında biraz çekimser kalıyorlar. Özellikle ülkemizde son dönemlerde yaşanan kripto para vurgunları da bu çekimserlik seviyesini arttırıyor. Bu yazımızda aday kripto para yatırımcılarının başlangıçlarını nereden yapabileceklerine dair tavsiyeler sunmaya çalışacağız.

Öncelikle gelin kripto para nedir ve kripto para ne demek gibi sorulara bir yanıt bulalım. Wikipedia’ya göre kripto para, kriptografi ile güvence altına alınan, sahteciliği veya çifte harcamayı neredeyse imkansız hale getiren dijital veya sanal bir para birimidir. Kripto para borsası nedir sorusuna ise kısaca bu paraların oluşturduğu ekosistem diyebiliriz.

Kripto para yatırımları adına öncelikle aday yatırımcıların en güvenilir kripto para borsası üzerinde durmaları gerekiyor. Peki gerçek anlamda en güvenilir kripto para borsası hangisi? Güvenilir bir borsa tercihinin ardından aday yatırımcıların, artık tam anlamıyla bir kripto para yatırımcısı olabilmek adına yolu yarıladıklarını yorumunu yapmak mümkün oluyor. Peki, ülkemizden gerek yerel gerekse global olarak erişebileceğimiz en çok kazandıran güvenilir kripto para borsaları hangisi? Ya da para bazında düşünürsek en iyi Bitcoin borsası hangisi? Gelin bu sorulara da cevap bulabileceğimiz en güncel kripto para siteleri listesine birlikte göz atalım.

Ek olarak listelediğimiz her borsanın altına özel kampanyalarını da ekledik. Bu sayede sitelere linkler üzerinden ilk kez üye olduğunuzda çeşitli ödüller ve hediye paralar da kazanabilirsiniz.

Listedeki uygulamalar kripto para satın alabilmeniz için sunulmuştur. Tamamı bilgilendirme amaçlı olup, kripto para yatırım tavsiyesi içermemektedir.

Bu içerik en son Haziran 2022 tarihinde güncellenmiştir.

Crypto.com

Crypto.com
Crypto.com

Crypto.com kripto para borsası ilk olarak 2016 yılında borsa faaliyetlerine başladı ve kısa sürede dünyada, aynı zamanda ülkemizde bilinen bir kripto para piyasası haline geldi. Dünya çapında en güvenilir kripto para uygulaması olarak atfedebileceğimiz güvenilir kripto para borsalarından biridir ve uygun işlem maliyetleri de bu kripto para borsasının öne çıkmasında etkili olmuştur. En çok kazandıran güvenilir kripto para borsaları listemizde önemli bir yeri olan Crypto.com kripto para borsasına dair bazı detaylar ise şu şekildedir:

 • Hong Kong merkezli bir kripto para borsasıdır.
 • Özellikle kripto para yatırımlarına başlayacak olan aday yatırımcılar adına birçok indirim, avantaj, kampanya ve öğretici içerikler sağlıyor olması önemli bir detaydır.
 • Visa Card altyapısını destekler ve bu detay güvenilirliği arttıran önemli unsurların başında gelir.
 • 10 milyondan fazla yatırımcıyı bünyesinde barındırıyor ve bu sayı her geçen gün artıyor.
 • Kimlik ve selfie doğrulamaları yapılmadan üye olmak mümkün değil.
 • Türkçe olarak hizmet veriyor olması önemli artılarından bir diğeridir.
 • Coinmarketcap’ta 7.8’lik bir Borsa Skoru bulunuyor.

Coinsmart

Coinsmart
Coinsmart

CoinSmart, Kanada merkezli ve güven faktörü yüksek olan kripto para borsaları arasında dikkat çeken, henüz yeni olmasına rağmen güvenilirlik konusunda kendini global anlamda ispatlamasından ötürü öne çıkıyor. Verilerinizin saklanması ve cüzdanlarınızın korunması konusunda ön planda olan ve en çok kazandıran güvenilir kripto para borsaları listemizde yer alan CoinSmart, soğuk depolar ve yüksek güvenlik doğrulamalarıyla kullanıcılarının güvenliği sağlıyor. Söz konusu kripto para borsasına dair diğer önemli detaylar ise aşağıda yer alıyor:

 • 7/24 destek alabileceğiniz bir canlı destek hizmeti bulunuyor ancak canlı destekteki tüm süreçler İngilizce olarak ilerliyor.
 • CoinSmart yeni üyelere özel sağladığı promosyonlar ile dikkat çekiyor.
 • Özellikle başlangıç seviyesindeki kripto para yatırımcılarına gerek kolay ara yüzü gerekse çeşitli eğitimleriyle önemli destek sağlıyor. Yeni yatırımcıların kripto para yatırımları konusunda başlangıç seviyesinden çok daha yukarı seviyelere çıkmasına olanak tanıyor.
 • Hesap oluşturma işlemleri ve hesap doğrulaması adına kimliğinizle birlikte selfie tanımlaması yapmanız gerekiyor. Bu detay da CoinSmart borsasının güven faktörünü arttıran önemli detaylardan biri olarak yatırımcıların karşılarına çıkıyor.
 • Onlarca kripto para birimi ile işlem yapmanıza olanak sağlaması nedeniyle, aktif olarak kullandığınız borsalarda bulamadığınız kripto paralarla işlem yapmanıza imkan tanıyor.
 • Para yatırma, para çekme, hesap doğrulama ve diğer birçok süreç son derece hızlı bir şekilde ilerliyor.
 • İşlem ücretleri bakımından da oldukça uygun fiyatlı bir borsa olarak yatırımcıların karşılarına çıkıyor.
 • Müşterilerinize kripto para ile faturalandırma yapabilmeniz adına SmartPay Faturalandırma özelliğini yatırımcılara sunuyor.
Hesap Doğrulaması Gerekli

Coinbase

Coinbase
Coinbase

Coinbase 2012 yıllarında temelleri Amerika Birleşik Devletleri’nde atılmış, günümüz şartlarına göre köklü kripto para borsalarından biri olarak en çok kazandıran güvenilir kripto para borsaları listemize girmeyi başarıyor. Günümüz şartlarında 45 milyondan fazla yatırımcının bu platformu tercih ettiği biliniyor. Coinbase’nin diğer temel özellikleri ise şu şekilde aday yatırımcıların karşılarına çıkıyor:

 • İşlem hacminin 2 milyar doları geçmesi, bu borsayı en güvenilir ve global anlamda en büyük borsalardan biri olarak öne çıkarıyor.
 • Türkçe dil desteğinin olması, Türk yatırımcılar açısından önem teşkil ediyor.
 • Kimlik doğrulama ve selfie doğrulaması ile üye olunabiliyor.
 • Kredi kartı ile yatırım yapmayı destekliyor.
 • Komisyon anlamında yüksek tarafta kalmaları dezavantajlarından biriyken, dünyanın en güvenilir kripto para borsaları arasında yer alması, bu dezavantajını biraz göz ardında bırakıyor. 

Binance

Binance
Binance

Dünyanın en çok tercih edilen ve en yüksek işlem hacmine sahip kripto para piyasalarının zirvesinde Binance yer alıyor. Unutulmamalıdır ki; güvenilirlik kaygısı sadece Türk kripto para yatırımcılarında değil, aynı zamanda tüm dünyada kripto para yatırımcıları tarafından borsa seçimi konusunda ön planda tutuluyor. Tüm dünyanın en güvendiği kripto para borsası olarak da Binance aday yatırımcıların karşılarına çıkıyor. Binance kripto para borsasına dair şu özellikler öne çıkıyor:

 • Sadece 9 Haziran 2021’de işlem hacmi 29 milyar 833 milyon dolar olarak kayıtlara işlendi.
 • Çin merkezli bir kripto para borsası idi ancak Çin Hükümeti tarafından kripto para yasağı getirilmesinin ardından merkezi şu an Japonya’ya taşındı. Japonya’da da kripto paralara dair katı düzenlemeler yapılınca Malta’da ofisi açıldı.
 • Yatırımcıların borsaya üye olabilmek adına kimlik bilgileri, selfie vb. birkaç ekstra doğrulama ile üye olmaları gerekiyor. Bu durum da güvenilirlik konusundaki skorunu arttırıyor. (Ülkemizde de artık kripto para borsalarına üye olmak için bu tarz doğrulamalar yapmak gerekiyor)
 • Türkiye’de ofisi bulunuyor ve Binance TR olarak Türkiye’ye özel bir borsası da mevcut.
 • Coinmarketcap Borsa Skoru 9.9 ve bu konuda zirvede yer alıyor.

Not: Borsa Skoru; borsa tarafından belirtilen hacmin meşruluğu, ortalama likidite, hacim ve web trafiği değerleri verileri baz alınarak hesaplanır.

Nexo

nexo uygulamasi Son yıllarda en çok kazandıran güvenilir kripto para borsaları oldukça sorgulanan bir konu olmaya başladı. Çünkü kripto paraya olan ilgi ülkemizde ve dünya genelinde her geçen gün artıyor. Bu durum neticesinde de kripto para analizi ve yatırımlarına atılmak isteyen, ancak nereden ve ne şekilde başlayacağını bilmeyen ve artıları eksileri nedir diye çok düşünen yatırımcılar; başlangıçta bu atılımlarında biraz çekimser kalıyorlar. Özellikle ülkemizde son dönemlerde yaşanan kripto para vurgunları da bu çekimserlik seviyesini arttırıyor. Bu yazımızda aday kripto para yatırımcılarının başlangıçlarını nereden yapabileceklerine dair tavsiyeler sunmaya çalışacağız.
Nexo

Nexo, on yılı aşkın süredir dünyanın önde gelen dijital varlık düzenleyici platformlarından biridir. Kripto para birimlerinin değerini ve faydasını en üst düzeye çıkaran bir dizi ürün ve hizmeti sunma misyonunu edinmiştir. 2018’de piyasaya sürülmesinden bu yana Nexo, 200’den fazla ülkede 4 milyondan fazla kullanıcı için varlıkları yönetiyor, 80 milyar doların üzerinde işlem yapıyor ve 500.000’den fazla aktif kullanıcıya sahip.

Wirex

wirex uygulamasi Son yıllarda en çok kazandıran güvenilir kripto para borsaları oldukça sorgulanan bir konu olmaya başladı. Çünkü kripto paraya olan ilgi ülkemizde ve dünya genelinde her geçen gün artıyor. Bu durum neticesinde de kripto para analizi ve yatırımlarına atılmak isteyen, ancak nereden ve ne şekilde başlayacağını bilmeyen ve artıları eksileri nedir diye çok düşünen yatırımcılar; başlangıçta bu atılımlarında biraz çekimser kalıyorlar. Özellikle ülkemizde son dönemlerde yaşanan kripto para vurgunları da bu çekimserlik seviyesini arttırıyor. Bu yazımızda aday kripto para yatırımcılarının başlangıçlarını nereden yapabileceklerine dair tavsiyeler sunmaya çalışacağız.
Wirex

Wirex ile mevcuttaki en iyi oranlarda kripto ve geleneksel para birimlerini saklamanın, satın almanın, takas etmenin ve harcamanın sorunsuz ve güvenli yollarını keşfedin. Sorunsuz bir şekilde Bitcoin, Litecoin, XRP, Ethereum, GBP, EUR ve USD satın alın, saklayın ve takas edin. Wirex Visa kartını kullanarak kripto paranızı geleneksel para birimlerine dönüştürün ve harcayın.

Kripto para borsası Wirex’te WXT para biriminde kullanabileceğiniz 15 Dolar hoşgeldin bonusu fırsatı

Wirex ile mevcuttaki en iyi oranlarda kripto ve geleneksel...Devamını Gör

Wirex ile mevcuttaki en iyi oranlarda kripto ve geleneksel para birimlerini saklamanın, satın almanın, takas etmenin ve harcamanın sorunsuz ve güvenli yollarını keşfedin. Sorunsuz bir şekilde Bitcoin, Litecoin, XRP, Ethereum, GBP, EUR ve USD satın alın, saklayın ve takas edin. Wirex Visa kartını kullanarak kripto paranızı geleneksel para birimlerine dönüştürün ve harcayın.

Daha Az Göster

Coingate

Coingate
Coingate

Coingate 2014 yılında faaliyetlerine başlamış olan ve Litvanya merkezli bir kripto para borsası olarak biliniyor. Kripto para alım satım, kripto para transferi ve daha birçok kripto para yatırım türünde üyelerine hizmet veriyor. Coingate hakkında şu gibi detaylar öne çıkıyor:

 • Coingate veri gizliliğine büyük önem veriyor. Hatta bu durumu sağlamak için dış kaynak desteği alıyor.
 • İşlem ücretlerinin oldukça ucuz olması ve sürekli olarak düzenlediği kampanyalar, özellikle yeni yatırımcıları cezbedecek seçenekler arasında yer alıyor.
 • Hesap oluşturma işlemleri sırasında kimlik ve selfie doğrulamasını zorunlu tutuyor.
 • 7/24 aktif müşteri desteği bulunuyor.
CoinGate ile e-ticaret sitenizde Kripto Para Sanal POS ile ödeme alma fırsatı

Temel görevi Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini ödeme yöntemi...Devamını Gör

Temel görevi Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini ödeme yöntemi olarak entegre etmek isteyen şirketler için ödeme çözümleri geliştirmek olan CoinGate; ayrıca sizlere kripto parayla satılan geniş bir hediye kartı envanteri sunuyor. Kripto paralarınızı CoinGate hediye kuponu mağazasında % 10 daha değerli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Daha Az Göster
Sadece Kuponigo'da!
CoinGate ile kripto paralarınızla dünyaca ünlü markalardan alacağınız hediye kartlarında 130$ dolar ve üzeri işlemde 5$ indirim kodu

Temel görevi Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini ödeme yöntemi...Devamını Gör

Temel görevi Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini ödeme yöntemi olarak entegre etmek isteyen şirketler için ödeme çözümleri geliştirmek olan CoinGate; ayrıca sizlere kripto parayla satılan geniş bir hediye kartı envanteri sunuyor. Kripto paralarınızı CoinGate hediye kuponu mağazasında % 10 daha değerli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Daha Az Göster

Bitlo

Bitlo
Bitlo

Bitlo, İstanbul merkezli ve 2018 yılında tam anlamıyla üyelerine hizmet vermeye başlamış, Türkiye’de en iyi kripto para borsası türkiye konusunda en çok bahsi geçen ve en çok kazandıran güvenilir kripto para borsaları listemizde yer alıyor. Üyelerin veri ve cüzdan güvenlikleri konusunda yüksek koruma seviyesi ile hizmet veren Bitlo, aynı zamanda hem geniş kripto para skalası hem de spesifik kripto para birimleriyle işlem yapılmasına imkan tanıması gibi özellikleriyle de takdir toplayan kripto para borsalarından biri olarak biliniyor. Aşağıdaki özellikleri ise söz konusu kripto para borsasını fark yaratan borsalardan biri olmasına neden oluyor:

 • Canlı destek sistemi sayesinde yatırımcıların istedikleri her an masaüstü siteden veya mobil uygulamalardan destek almaları mümkün hale geliyor.
 • Kimlik ve selfie onayı ile üyeler kripto para işlemleri yapabiliyor. Üyelik onay süreçleri hızlı bir şekilde ilerliyor.
 • Başlangıç seviyesindeki yatırımcılara hitap ediyor olması, önemli özelliklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Mobil uygulama ve masaüstü sitesinde kolay ara yüzünün yanı sıra, sağladığı eğitimler nedeniyle acemi yatırımcıların seviye olarak aşama kaydetmelerine imkan tanıyor.
 • Alım satım işlemleri konusunda herhangi bir minimum tutar zorunluluğu bulunmuyor. Haliyle düşük tutarla yatırımlar böylelikle çok daha mümkün bir hal alıyor.
 • Referans sistemi ile çeşitli kampanyaları ile üyelerinin çeşitli yöntemler ile kazançlar sağlamalarına da imkan tanıyor.

BTC Turk

BTC Turk
BTC Turk

Türkiye’nin ilk kripto para borsası özelliğini taşıyan BTC Turk, 2013 yılından bu yana kripto para yatırımları konusunda üyelerine hizmet veriyor. Günümüzde çeşitli milli takımlar başta olmak üzere, birçok marka veya alanda sponsorluk anlaşmaları bulunuyor. Haliyle bu durum da borsanın güvenilirliğini arttıran önemli unsurlardan biri olarak öne çıkıyor. BTC Turk’e üye olmadan önce şu detaylara da göz atmanız öneriliyor:

 • Türkiye’nin ilk kripto para alım satım platformu olmasıyla birlikte dünyanın da dördüncü kripto para alım satım platformu olması dikkat çekiyor.
 • 1 milyondan fazla kullanıcı kitlesi ile olması en güvenilir özelliklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.
 • İstanbul Ticaret Odası’na kayıtlı, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre işletiliyor, bağımsız kurumlar tarafından denetleniyor ve birçok Türk bankası ile doğrudan anlaşması bulunuyor.
 • 100.000.000 Türk Lirası sermayesi ile hizmetlerini sürdürüyor.
 • Coinmarketcap’ta 5.1’lik bir Borsa Skoru bulunuyor. (Borsa Skoru’nun düşük olması, işlem hacmi olarak global borsalara göre yerli bir borsa olarak düşük kalmasından kaynaklıdır.)

Bu yazımızda bahsettiğimiz en çok kazandıran güvenilir kripto para borsaları listesinin dışında alternatif uygulama ve borsaları arıyorsanız, Kuponigo’daki Kripto Para Borsaları sayfasına göz atabilirsiniz.

Bu Fırsatı Paylaşın

Yorumunuzu Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Günün indirimleri 🔥

Fırsat ve indirim kodlarımız ile 500+ markada tasarruf etmeye başlayın

Kuponigo; yüzlerce marka ve platformda tasarruf ettiren en iyi fırsatları, kampanyaları, kuponları, indirim kodlarını ve para tasarruf önerilerini sunuyor.

Ücretsiz Kayıt Olun