Eurovision Birincisi Alexander Rybak ile Röportaj: En büyük hayalim Hadise ile şarkı söylemek

2009 Eurovision galibi Alexander Rybak ile özel gerçekleştirdiğimiz röportajımız aracılığıyla onunla ilgili şaşırtıcı, bilinmeyen gerçekleri keşfedin!
0 / 5 Puan: 3

Puan:

2009 Eurovision galibi Alexander Rybak ile özel gerçekleştirdiğimiz röportajımız aracılığıyla onunla ilgili şaşırtıcı, bilinmeyen gerçekleri keşfedin! Kariyeri hakkında daha önce hiç bilinmeyen detayları ortaya çıkarın. Röportajımızda kendisinin müzik endüstrisindeki serüvenini ve başarısının yanı sıra Eurovision yolculuğunu da ele aldık. Tüm konulara girmeden önce, gelin onu biraz daha tanıyalım.

Alexander Rybak, 2009 Eurovision Şarkı Yarışması’nı kazanan Norveçli şarkıcı-söz yazarı ve yapımcıdır. 13 Mayıs 1986’da Minsk, Beyaz Rusya’da doğdu. İlk müzikal çıkışını 2009 yılında 23 yaşında Fairytales albümüyle yapan sanatçı, kısa sürede Norveç’in en umut verici genç sanatçılarından biri haline geldi.

Alexander, ünlü bir şarkıcı, söz yazarı ve klasik kemancı olarak yarışmayı kazanmasının ardından uluslararası bir hit haline gelen kendi bestesi Fairytale ile Eurovision Şarkı Yarışması’nı kazandıktan sonra etkinliğin en ünlü unutulmazlarından biri oldu. Burada, bu röportaj aracılığıyla Alexander ve onun düşündürücü sanatı hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.

Editörün Notu / Fatih Ozdemir

Öncelikle Alexander Rybak’a 2012’de henüz 19 yaşındayken Twitter’daki röportaj davetimi kabul ettiği için teşekkür etmek istiyorum. Röportajı ilk yaptığımda önce kendi blogum fozdemir.com’da yayınladım ve yıl içinde sildim. Fakat birçok kişinin işine yarayacak değerli bilgiler ve deneyimler içerdiğine inandığımdan, internet arşivine geri kazandırmanın bir yolu olarak Kuponigo Blog’da tekrar yayınlıyorum. Umarım bunu okumak hepiniz için bir zevk olur.

Röportajı orijinal dilinde okumak için tıklayınız: https://budgetfitter.com/in-this-qa-alexander-rybak-talks-about-his-eurovision-win/


Fatih Ozdemir / Merhaba Alexander! Eurovision Şarkı Yarışmasını kazandıktan sonra meşhur bir sanatçı oldun. Ben de seni bu yarışmadan sonra tanıma fırsatı buldum. Mükemmel derecede keman çalıyorsun. Niçin kemanla ilgileniyorsun? Onu çalmayı nasıl başardın?

Alexander Rybak / Teşekkürler! 🙂 En büyük ayrıcalığım iyi bir anne babaya sahip olmak. 6 yaşımdayken keman yeteneğimi gördüler. Beni çok zorladılar, ama sevgiyle…

Fatih Ozdemir / Eurovision sürecinden bahsedebilir misin? Ülkendeki halk oylamasında en yüksek oyu alarak seçildiğini biliyoruz. Hangi aşamalardan geçerek seçildin?

Alexander Rybak / Norveç’te 3 yarı finalimiz ve bir finalimiz var. Pek çok sanatçının adil bir rekabet içinde yarışabilmesi için ülkemde böylesine büyük bir seçim olduğu için çok mutluyum. Ama diğer ülkelerin sanatçılarını seçimsiz göndermelerine de saygı duyuyorum.

Fatih Ozdemir / Sosyal Medyada Türkiye ile yakından ilgilendiğinizi görüyorum. Fakat, İzlanda’da yaşanan Volkanik patlamadan dolayı iptal edilen İstanbul etkinliğinden sonra hiç Türkiye’de bulunmadın diye biliyorum. Türkiye’ye tekrar gelmeyi düşünüyor musun?

Alexander Rybak / Türkiye’de bir kere bulundum, Alanya’ya geldim. Güzel bir ülke ve sıcak insanlar var. Türk organizatörlerden bir davet almayı umuyorum.

Fatih Ozdemir / Kliplerinde ve performanslarında, canlı ve enerjik bir Alexander görüyoruz. Bu enerjiyi nereden alıyorsun?

Alexander Rybak / Genelde çok sakin ve gerçekçiyimdir. Çünkü tüm enerjimi performanslarım ve kayıtlarım/müzik videolarım için saklıyorum.

Fatih Ozdemir / Eurovision’a katıldığın yılda, “Kazanır” dediğin bir sanatçı var mıydı? Bizim o yılki temsilcimiz Hadise hakkında ne düşünüyorsun?

Alexander Rybak / Kazanmama rağmen hep Hadise’nin en havalı şarkıya sahip olduğunu düşünmüşümdür. En büyük hayalim onunla şarkı söylemek.

Fatih Ozdemir / En etkileyici Eurovision gecesinin ülken Norveç’te yapıldığına inanıyorum. Gerçekten de muhteşemdi. O gece hakkında neler düşündüğünü söyleyebilir misin?

Alexander Rybak / Her konserde, her şovda aynı duygular içindeyim: Gerginim, minnettarım ve mutluyum.

Fatih Ozdemir / Gelecekle ilgili planların neler?

Alexander Rybak / Besteci olmak, güzel bir eş ve çocuklarla huzurlu bir hayat yaşamak istiyorum.

Fatih Ozdemir / En sevdiğin Eurovision şarkısı hangisi?

Alexander Rybak / Rus Büyükanneleri, kesinlikle!

Fatih Ozdemir / Dünyada örnek aldığın keman virtüözleri kimler?

Alexander Rybak / Sadece Yasha Heifetz’i örnek alıyorum. Tüm yeniler (kemancılar); sadece onlar gibi iyi görünmek için, saçma sapan yüz ifadeleri yapmayı deniyoruz.

Fatih Ozdemir / Aniden meşhur oldun. Çoğu yetenekli gencin hayali bu. Deneyimlerini onlarla paylaşabilir misin?

Alexander Rybak / Önemli olmak güzel, ama güzel olmak daha da önemlidir. Her ne olursa olsun, insanların önünde büyük bir mutlulukla şarkı söylemeliler. Daima!

Fatih Ozdemir / Eurovision Şarkı Yarışması’na tekrar katılacak mısınız?

Alexander Rybak / Evet. Birçok kez, ama bir besteci olarak.

Fatih Ozdemir / Türkiye’deki hayranlarına söylemek istediğin bir şeyler var mı?

Alexander Rybak / Bekledikleri için çok teşekkür ediyorum. Bir sonraki seferde sizi ziyaret edeceğim. Bütün şarkılarımı indireceğinizi umuyorum!

Buradan bir teşekkür mesajı olarak, bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar dilerim. Seni seviyoruz Alexander Rybak!

0 / 5 Puan: 3

Puan:

Son İndirimleri Kaçırmayın!
Kuponigo’nun en son tekliflerinden haberdar olun!

Kuponigo by BudgetFitter Türkiye’de bireylerin sevdikleri şeylere daha az harcama yapmalarına ve daha fazla para biriktirmelerine yardımcı olarak daha fazla tasarruf etmelerini sağlıyor. Sizler için özel oluşturulan indirim kodları ve güncel kampanyalara sitemizden erişebileceğiniz gibi, bizi ayrıca Google Haberler'de takip edebilir ve Kuponigo E-Posta İndirim Bülteni'ne abone olabilirsiniz.

E-Posta Bültenine Abone Ol Google Haberler'de Abone Ol
Size söz veriyoruz, başkalarının yaptığı gibi size asla spam e-posta göndermeyeceğiz.
Bunu Sevdiklerinizle Paylaşın
Fatih Ozdemir
Fatih Ozdemir

Kuponigo by BudgetFitter'in Kurucusu ♥️ #Eurovision Fanı 🎤 Londra Sakini 🇬🇧 FozDigital London'da UI/UX Designer, WordPress/Shopify Developer and SEO/Affiliate Marketing Expert 👨‍💻🚀

Yanıtlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Kuponigo’daki indirim kodu, indirim kuponu ve fırsatlarla her gün tasarruf edin

Ücretsiz Kuponigo Türkiye E-Posta Bülteni'ne abone olarak en son fırsatlardan, kampanyalardan, indirim kodlarından, kupon kodlarından haberdar olun.