En Popüler İndirim Kodları Markalar Tasarruf Rehberi

En uygun uçak bileti sorgulama siteleri – 2022 güncel durum

Binlerce kişi her gün en uygun uçak bileti sorgulama siteleri aracılığıyla huzurlu ve güvenli bir seyahat gerçekleştirebileceği yolculuk satın almak istiyor. Zaten kısıtlı olan vaktimizi yolculukla harcamak yerine olabildiğince hızlı ve güvenli bir şekilde hedefe ulaşmak hepimizin önceliği. Bu noktada da öne kuşkusuz uçak yolculukları öne çıkıyor. Zaten siz de şu an bu yazıyı okuyorsanız büyük ihtimalle uygun uçak bileti arıyorsunuz demektir 🙂

Şundan 8-10 yıl öncesine kadar sadece zenginlerin ulaşım aracı olarak görülen uçak seyahati artık tabana doğru inmiş ve halk tarafından rahatlıkla ulaşabilir seviyeye gelmiş durumda. Fakat buna rağmen hala birçok insan uçak biletini yüksek fiyatlardan satın alıyor. Bunun sebebi çoğu zaman yolculuğa son günlerde alınan biletler olsa da kimi zaman da bilet satın alacak kişilerin ihmalkarlığı oluyor. Birçok insan ülkemizde henüz kaç tane havayolunun hizmet verdiğini dahi bilmiyor. Sadece tek bir havayolu şirketine sorarak uçak bileti alıyor.

Bizler de bu ihtiyacınızdan yola çıkarak bu yazımızda sizin için uçak bileti satış konusunu mercek altına aldık. Sunduğumuz bilgilerle internet üzerinden en uygun uçak bileti fiyatları arasında karşılaştırma yapabilecek, bütçenize en uygun bileti rahatlıkla bulabileceksiniz.

Tahmin edebileceğiniz gibi ucuz uçak bileti fiyatlarını karşılaştırmak birçok siteyi tarayıp bulmak ve yorucu bir çapraz kontrol yapmak anlamına geliyor. Sizi bu yükten kurtarmak için Türkiye üzerindeki güvenli ve köklü uçak bileti sitelerini derledik. Listemize bir göz atalım!

Bu arada dilerseniz en güncel uçak bileti indirim fırsatları için Kuponigo’daki “uçak bileti” sayfasına göz atabilirsiniz.

Ucuzabilet

Birçok kişinin aklında televizyon ve internet reklamlarından kulak aşinalığı olan bu site aslında Etstur’a bağlı. Türkiye’deki en köklü ve güvenilir markalardan birisi olan Etstur, ucuzabilet.com sitesini 2006 yılında kurdu. Oldukça beğenilen bir mobil aplikasyonu da olan Ucuzabilet uçak bileti bulmak için iyi bir yer olarak en uygun uçak bileti sorgulama siteleri arasında yer alıyor.

Ucuzabilet.com aracılığıyla yurt dışı ucuz uçak bulmak oldukça kolay. Sitenin basit arayüzünde lokasyonları seçip, listelemeyi en ucuzdan en pahalıya şeklinde ayarlamanız yeterli. Tabi aynı durum yurt içi ucuz uçak arayanlar için de geçerli.

Güvenilir bir seçenek olsa da hemen karar vermeyin! Listemizdeki diğer en uygun uçak bileti sorgulama siteleri sizin için daha avantajlı seçenekler sunabilir!

Ucuzucuyorum.com

Türkiye’nin en yeni uçak bileti arama sitesi ve uygulaması ucuzucuyorum.com; “Sadece uçak bileti satıyoruz ama sattığımız sadece biletten ibaret değil” sloganıyla yola çıkarak; yeni bir bilet arama sitesi olmaları nedeniyle aklınızda soru işaretlerine neden olan durumları ortadan kaldıracak yenilikçi özellikler sunuyor. Geçtiğimiz aylarda iki farklı banka ile birlikte geliştirdiği bireysel finansman ve bireysel kredi yöntemleri ile birlikte rekabette oldukça ileri gitmek istiyor olacaklar ki; bu şekilde uçak bileti alma imkanının şu anda tüm dünyadaki tek örneği olduğunu belirtiyorlar.

ucuzucuyorum.com web sitesi ya da mobil uygulaması ile ister yurt içi isterseniz de yurt dışı ucuz uçak bileti ararken size sağladığı en büyük avantaj; henüz uçuş araması yapmadan önce ekranda size fiyatları gösteren bir “Fiyat Takvimi” üzerinde fiyatları sunmasıdır. Doğrudan fiyat uygunluğuna göre arama yapmanızı sağlaması, uygulamayı bu yönden de Türkiye’deki yerli firmalar arasında öne çıkarıyor.

Önümüzdeki aylarda kullanıcı deneyimini artıracak farklı birkaç proje üzerinde daha çalıştığı bilinen firmanın yabancı yatırım alacağı da konuşuluyor.

SADECE KUPONIGO’YA ÖZEL
Ucuzucuyorum.com ile yurt dışı tek yön uçuşlar için geçerli 25 TL indirim kodu
SADECE KUPONIGO’YA ÖZEL
Ucuzucuyorum.com ile yurt dışı gidiş-dönüş uçuşlar için geçerli 50 TL indirim kodu
SADECE KUPONIGO’YA ÖZEL
Ucuzucuyorum.com ile yurtiçi gidiş-dönüş uçuşlar için geçerli 20 TL indirim kodu

Skyscanner

2003 senesinde kurulan Skyscanner “tüm uçuş seçeneklerini tek bir yerde toplamak” hedefiyle kurulmuştur. Global hizmet veren ve farklı dillerde web sitesi bulunan firma küresel çapta 100 milyonu aşkın kullanıcıya sahiptir ve dünyanın en ucuz uçak biletleri burada bulunabiliyor. Basitlik ve güven vurgusunu her fırsatta dile getiren firma uçak bileti bulmak için oldukça iyi bir seçenek.

Skyscanner’ın en etkileyici özelliklerinden birisi de alarm kurma özelliğidir. Gitmek istediğiniz bir bölgeye uçak bileti fiyatları düşerse, bu sitede kuracağınız alarm ile anında bildirim alabiliyorsunuz. Her ne kadar arayüzü basit ve son derece hızlı olsa da Skyscanner bir uçak bileti satış sitesinden çok daha fazlası.

Kod Gerektirmiyor!
Skyscanner üzerinden en uygun fiyatlı otel odasını ve uçak biletini bulma fırsatı
Skyscanner üzerinden en uygun fiyatlı otel odasını ve uçak biletini bulma fırsatı

2003 yılında uçuş fiyatlarını karşılaştırmanın basit bir yolu...Devamını Gör

2003 yılında uçuş fiyatlarını karşılaştırmanın basit bir yolu olarak faaliyetlerine başlayan Skyscanner; her ay 100 milyondan fazla gezginin araştırma yaptığı, dünyanın en güvenilir seyahat arama sitesidir. Sizlere dünya çapında sunulan tüm uçuş, otel veya araç kiralama seçeneklerini gösteriyor. Size ise tüm seçenekleri karşılaştırmak ve sizin için doğru olanı seçmek kalıyor.

Daha Az Göster

Google Flights

Herhalde Google’ın dünyanın en prestijli, güvenilir ve güçlü firmalarından birisi olduğunu anlatmamıza gerek yok. Ürettiği değer ve sunduğu hizmetle yeri doldurulması güç bir hizmet sunan Google yurtdışı ucuz uçak bileti arayanların da imdadına koşuyor. Belki ülkemizde çok bilinmiyor fakat Google yurt içi ucuz uçak konusunda da çözüm üretebiliyor.

İster Google’ın kendisine aratın isterseniz de direkt web sitesine gidin, Google Flights sizi gitmek istediğiniz lokasyon ve kalkış yerinizden oluşan basit bir arayüzle karşılıyor. Dakikalar içerisinde sizin için en uygun uçak biletini bulabiliyorsunuz. En uygun uçak bileti sorgulama siteleri arasında kurumsal ve güçlü bir firma arıyorum diyorsanız Google Flights en güçlü adayınız olabilir.

Rekabetin kaliteyi getirdiğini hepimiz biliyoruz, öyle değil mi? Google bu kulvara girmiş olsa da kendisiyle rekabet edecek kadar cesur ve en az Google Flights kadar kaliteli farklı seçenekler de var! Gelin en uygun uçak bileti sorgulama siteleri listemize devam edelim ve onlara da bir göz atalım…

Omio

2013 senesinde kurulan Omio genç, dinamik ve minimalist bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Yegane odağı seyahat olan site hem uçak bilet hem de diğer ulaşımlarda hizmet sunabiliyor. Binden fazla seyahat servisini bir araya getiren sistem yalnızca uçak biletlerini karşılaştırmak için bir site değil, global ölçekte otobüs bileti bulmak için de kullanılabiliyor.

Tickets

Avrupa’da etkili bir ajans olan TTN Holding bünyesinde olan Tickets; Türkiye’ye özel .com.tr uzantısıyla ülkemizde Türkçe olarak hizmet vermektedir. Diğer siteler gibi uçak bileti ile sınırlı kalmayan Tickets otobüs bileti, tren bileti, araba kiralama gibi kulvarlarda da hizmet sunuyor. Ukrayna’da yayına başlayan Tickets’ın ana ofisi Viyana’da bulunuyor. Yurt dışı ucuz uçak bileti bulmak için yurt dışı kökenli bir firma arıyorsanız Tickets iyi bir seçenek.

Setur

Başarılı reklam kampanyalarıyla birçok vatandaşın aklında yer edinen Setur uçak bileti aramak için tercih edilebilecek bir seçenek olarak en uygun uçak bileti sorgulama siteleri listemize girmeyi başarıyor. Otel, tur ve etkinlik için seçenekler sunan Setur son derece geniş acente ağıyla da dikkat çekiyor. Yalnızca uçak bileti arıyorsanız yahut uçak biletinin de dahil olduğu bir tatil planlaması istiyorsanız Setur size yardımcı olabilir.

setur
Setur’da ​1000 TL ve üzeri otel rezervasyonu ve uçak bileti alımlarında geçerli 50 TL indirim kodu

Setur, 1964 yılı ortalarında, gümrükten muaf mağazaların ülkemizde...Devamını Gör

Setur, 1964 yılı ortalarında, gümrükten muaf mağazaların ülkemizde faaliyet göstermesine olanak tanıyan kararın çıkarılması üzerine Koç Holding tarafından kurulmuştur. Duty free hizmetleri veren bir firma olarak faaliyetlerine başlayan Setur, günümüzde de bu alandaki çalışmalarını da sürdürmektedir.

Daha Az Göster
setur
Setur’da ​5000 TL ve üzeri otel rezervasyonu ve uçak bileti alımlarında geçerli 250 TL indirim kodu

Setur, 1964 yılı ortalarında, gümrükten muaf mağazaların ülkemizde...Devamını Gör

Setur, 1964 yılı ortalarında, gümrükten muaf mağazaların ülkemizde faaliyet göstermesine olanak tanıyan kararın çıkarılması üzerine Koç Holding tarafından kurulmuştur. Duty free hizmetleri veren bir firma olarak faaliyetlerine başlayan Setur, günümüzde de bu alandaki çalışmalarını da sürdürmektedir.

Daha Az Göster

KAYAK

Her yıl milyarları bulan veri işleyen ve sürekli genişleyen bir platform olan KAYAK dünyanın dört yanında ofislere sahip. 2004 yılında hayata geçen platform uygun fiyatlı uçak bileti bulmak dahil birçok kulvarda hizmet veriyor. Otel odası kiralamak, otobüs bileti bulmak, araç kiralamak gibi hizmetler de sunan site kalabalık bir ekibe ve güçlü altyapıya sahip.

KAYAK ile uçuşlarda % 20’ye varan oranda tasarruf etme fırsatı
KAYAK ile uçuşlarda % 20’ye varan oranda tasarruf etme fırsatı

KAYAK, ucuz uçuşlardan, mükemmel otel fırsatlarına ve araba kiralamaya...Devamını Gör

KAYAK, ucuz uçuşlardan, mükemmel otel fırsatlarına ve araba kiralamaya kadar seyahatiniz için tam olarak ihtiyacınız olanı bulmak için yüzlerce seyahat sitesinde aynı anda arama yapar. Sizin için doğru seyahat tekliflerini bulmak için seçeneklerinizi kolayca arayın, filtreleyin ve sıralayın – ücretsiz değiştirebileceğiniz uçuşlar, oteller, tatil kiralamaları ve ücretsiz iptalli araç kiralama için en iyi fırsatları yakalayın.

Daha Az Göster
KAYAK ile otel rezervasyonlarınızda % 35’e varan oranda tasarruf etme fırsatı
KAYAK ile otel rezervasyonlarınızda % 35’e varan oranda tasarruf etme fırsatı

KAYAK, ucuz uçuşlardan, mükemmel otel fırsatlarına ve araba kiralamaya...Devamını Gör

KAYAK, ucuz uçuşlardan, mükemmel otel fırsatlarına ve araba kiralamaya kadar seyahatiniz için tam olarak ihtiyacınız olanı bulmak için yüzlerce seyahat sitesinde aynı anda arama yapar. Sizin için doğru seyahat tekliflerini bulmak için seçeneklerinizi kolayca arayın, filtreleyin ve sıralayın – ücretsiz değiştirebileceğiniz uçuşlar, oteller, tatil kiralamaları ve ücretsiz iptalli araç kiralama için en iyi fırsatları yakalayın.

Daha Az Göster

Trip

Rakiplerine kıyasla daha kurumsal ancak soğuk bir arayüzle karşımıza çıkan Trip ucuz uçak bileti bulmak için güçlü bir seçenek. Onbinlerce otel ve milyonlarca üyeye sahip olan site yurt içi ucuz uçak bulmak için rahatlıkla kullanılabilir. 360 derece hizmet sunan site Pegasus uçak bileti dahil çeşitli seçenekler barındırıyor. Daha geleneksel ve köklü bir firma ile uçmak isteyenler içinse Trip.com THY uçak bileti tercih edilmesini öneriyor.

Trip.com’da uygun fiyatlı uçak bileti rezervasyonu fırsatı
Trip.com’da uygun fiyatlı uçak bileti rezervasyonu fırsatı

Trip.com, dünyanın önde gelen çevrimiçi seyahat...Devamını Gör

Trip.com, dünyanın önde gelen çevrimiçi seyahat acentelerinden biridir. 200 ülke ve bölgede 1,4 milyondan fazla otelle, müşterilerine harika bir konaklama seçeneği sunmak için kapsamlı bir otel ağına sahiptir. Geniş kapsamlı uçuş ağı ise dünya çapında 5.000’den fazla şehri birbirine bağlayan 2 milyondan fazla bireysel uçuş rotasına sahiptir. Bunu 7/24 İngilizce müşteri hizmetleri ve diğer çeşitli seyahat ürünleriyle seyahatlerinizde güvenebileceğiniz en iyi sitelerden biridir.

Daha Az Göster

Kiwi

Kiwi’nin en dikkat çeken yanı “Bizim bulduğumuz seçenekleri diğer arama motorları bulamaz!” söylevidir. Geliştirdikleri Kiwi Kodu teknolojisiyle en uygun uçak bileti sorgulama siteleri arasında özel bir yere sahip olan Kiwi.com şık ve rahat bir arayüzüne sahip. 360 derece hizmet sunan site uçak bileti fiyatlarını karşılaştırmak için mantıklı ve iddialı bir seçenek.

kiwicom
Kiwi.com’da 100 Euro ve üzeri uçak bileti alımlarında 7 Euro indirim kodu

Kiwi.com Seyahat endüstrisini değiştiren ve benzersiz algoritmasıyla...Devamını Gör

Kiwi.com Seyahat endüstrisini değiştiren ve benzersiz algoritmasıyla milyonlarca uçuş kombinasyonu oluşturabilen bir şirket. Ayrıca, gelişmiş kullanıcı dostu tasarım, müşterilerin çeşitli parametreleri ayarlamasına ve özellikle onlar için oluşturulan uçuş kombinasyonunu bulmasına yardımcı olur. Düşük maliyetli uçuşlar ve geleneksel havayollarının geniş bir veritabanı, etkileşimli bir harita ve garantili varış ile kullanıcı deneyimi başka bir seviyeye fırlıyor.

Daha Az Göster

Expedia

Yapay zekayı daha güçlü ve aktif kullandığını iddia eden Expedia 360 derece hizmet sunan bir başka sitedir. Yurt dışı ucuz uçak bileti bulmak isterseniz tercih edebileceğiniz sitenin kökleri 1996’ya kadar uzanıyor. Milyonlarca yapay zeka tahmini yapan Expedia yurt içi ucuz uçak bileti bulmak isteyenlere de yardımcı olabiliyor.

Gördüğünüz gibi söz konusu uçak bileti bulmak olduğunda genellikle otobüs bileti bulmak gibi hizmetlerin de dahil olduğu siteler karşımıza çıkıyor. İster Pegasus uçak bileti bulmak isteyin isterseniz de THY uçak bileti arayışında olun, en uygun uçak bileti sorgulama siteleri size geniş seçenekler sunuyor. Listemizdeki sitelerden size uygun olanı seçebilir ve arzu ettiğiniz bileti en uygun fiyata güvenle alabilirsiniz.


En ucuz uçak bileti hangi sitede?

Bu sorunun tek bir cevabı yok. Listemizdeki sitelerden herhangi birine bakabilir, yüzlerce seçenek arasından en uygun olanı seçebilirsiniz.

En uygun uçak bileti nasıl bulabilirim?

Listemizdeki herhangi bir siteye varış ve kalkış konumunu girin. Sonra çıkan listede ucuzdan pahalıya doğru sıralamayı seçin. En ucuz bilet karşınıza çıkacaktır.

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Listemizde size sunduğumuz sitelere göz atabilir, en ucuz uçak biletini güvenle satın alabilirsiniz.

Uçak bileti fiyatları hangi saatlerde ucuz?

Bu sorunun cevabı kalkış ve varış noktasına göre değişmektedir. Bununla birlikte sabah çok erken yahut gece geç saatler görece daha ucuz olmaktadır.

Bu Fırsatı Paylaşın

Yorumunuzu Bırakın

Günün indirimleri 🔥

Fırsat ve indirim kodlarımız ile 500+ markada tasarruf etmeye başlayın

Kuponigo; yüzlerce marka ve platformda tasarruf ettiren en iyi fırsatları, kampanyaları, kuponları, indirim kodlarını ve para tasarruf önerilerini sunuyor.

Ücretsiz Kayıt Olun