En Popüler İndirim Kodları Markalar Tasarruf Rehberi

İngiltere dil okulları ile en kolay İngilizce nasıl öğrenilir?

İngilizcenin akıcı bir şekilde sadece okulda öğrenilmeyeceğini anlayan ve en kolay İngilizce nasıl öğrenilir diyen herkes yurtdışına İngiltere dil okullarına akın etmektedir. Özellikle de dil öğrenmek isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerin başında İngiltere gelmektedir. Amerikan İngilizcesinden daha kolay olan İngiliz İngilizcesini çok kısa zamanda İngilizcenin anavatanı olan İngiltere’de öğrenebilirsiniz.

Öğrencilerin yanı sıra yurtdışı ile uluslararası çalışan iş adamlarının da evrensel dil olan İngilizceye çok ihtiyaçları vardır. Ne kadar iyi İngilizce konuşurlarsa o kadar iyi anlaşmalara imza atabilirler. İngiltere dil okulları da bu aşamada devreye girerek genel İngilizceden iş İngilizcesine kadar tüm seviyelerde eğitim vererek kişiyi en iyi şekilde eğitir.

İngiltere’deki dil okulları

Dünyada sanayi devriminden sonra hızlı bir ivme yakalayan küreselleşme, birçok alanda değişikliğe neden olmuştur. Sanayileşmenin hızlanması ile birlikte, büyüyen sanayileşme sonucu endüstriyi elinde barındıran ülkelerin hammadde ve pazar arayışları da büyük bir oranda artmıştır. Sanayileşme yarışı içinde bayrağı en önde taşıyan İngiltere’nin hammadde arayışı sebebi ile az gelişmiş ülkeler üzerinde kurduğu sömürge imparatorluğu İngilizce dilinin yayılmasında ve benimsenmesinde büyük rol oynamıştır.

İngiltere’nin sömürge anlayışı, sömürülen toplumlarda bir nevi kültür yozlaşmasına ortam hazırlamıştır. Bundan dolayıdır ki günümüzde dünyada 53 ülkenin resmi dili İngilizcedir. Ayrıca dünya üzerinde anadil dışında ikinci bir dil olarak en çok İngilizce bilinmekte ve konuşulmaktadır. İngilizcenin bu kadar fazla insan tarafından bilinmesi ve konuşulması onu tartışmasız dünya dili yapmaktadır. İşte İngilizcenin önemi de bu durumdan kaynaklanmaktadır. Dünyada İngilizcenin çok popüler olması ve çok fazla insan tarafından bilinmesi, İngilizce eğitiminin günümüzde çok fazla öneme sahip olduğunu anlamamıza yetiyor. Dünya dili olan İngilizcenin öğrenilmesi için İngilizce derslerinin çok önemli olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Ülkemizde İngilizce dilinin temeli İlköğretim İngilizce derslerinden başlayarak okullarda verilmektedir; fakat gördüğümüz kadarıyla İngilizce dersinin küçük yaşlardan itibaren verilmesi faydalı olsa da yeterli değildir.

İngilizce dil programlarına katılmak için genellikle en az 16 yaş sınırı gerekirken bazı okullar bu sınırı 18 yaşına kadar çıkarır. İngiltere’ de yabancı dil eğitimi alan öğrencilerin hafta da en az 15 saat kadar ders almaları zorunludur. Öğrenciler genel de 15-16 kişilik gruplarda eğitim alırlar. Tabi, bu rakam okulun kalitesine ve eğitimine göre farklılık gösterir. Bunun yanı sıra oluşturulan karma gruplarda öğrenciler olabildiğince farklı ülkelerden seçilir. Genel İngilizce programları genelde haftada 20 saat olarak belirlenir. Daha yoğun program isteyen kişiler içinse belirlenen ders saati sayıları farklılık gösterir ve genelde daha fazla olarak ayarlanır.

İngiltere’de konaklama imkanları

Dil okulu için yurtdışına çıkan kişilerin en çokta öğrencilerin akıllarını kurcalayan en büyük sorun nerde kalacağım sorunudur. Tabi, bu en son sorun edilmesi gereken bir konudur. Çünkü İngiltere dil okulları sizin için çok iyi konaklama seçenekleri sunuyor. Sizin ve ailenizin içinin rahat olması adına tüm imkanlarını kullanıyor.

En çok tercih edilen konaklama şekli aile yanında kalmadır. Hem güvenli hem de çok uygun fiyatlara ev hayatı yaşayabilirsiniz. Aile ile anlaşmalı iseniz akşam yemeklerini ve kahvaltıları beraber yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra genel olarak ailenin kaldığı ev okulunuza yakın olur ve yol sorunundan kurtulmuş olursunuz. Ayrıca aile okulunuz tarafından teftiş edilir. Herhangi bir anlaşmazlıkta ise kaldığınız aile yanı değiştirilir ve yeni bir aile yanına yerleştirilirsiniz.

Diğer alternatifler

Günümüzde İngilizce öğrenebilmek için çok fazla alternatif vardır. İngilizce dersinin verildiği sayısız kurslar ve dil okulları bunların başında gelmektedir. İngilizce dersinin verildiği bu dil okullarında farklı farklı yöntemler uygulanmakta ve insanların İngilizce öğrenebilmesi için çeşitli kaynak ve kitaplar verilmektedir. İngilizce kurs ve okullarının dışında kursa gitmeye vakti veya parası olmayanlar için İngilizce derslerinin anlatıldığı, çeşitli kaynakların olduğu, sanal testlerin yapıldığı internet siteleri mevcuttur. Bu siteler de en az kurslar kadar İngilizcenin öğrenilmesine katkı sağlamaktadır.

Kuponigo’daki Dil Öğrenme Uygulamaları fırsatları bölümünde yer alan uygulamalar ile kısa süre içerisinde ciddi bir gelişim gösterebilirsiniz. Böylece zor olduğunu düşündüğünüz bir dilin üstesinden gelebileceğinizi kavrar ve böylelikle daha iyi motive olursunuz.

Bu Fırsatı Paylaşın

Yorumunuzu Bırakın

Günün indirimleri 🔥

Fırsat ve indirim kodlarımız ile 500+ markada tasarruf etmeye başlayın

Kuponigo; yüzlerce marka ve platformda tasarruf ettiren en iyi fırsatları, kampanyaları, kuponları, indirim kodlarını ve para tasarruf önerilerini sunuyor.

Ücretsiz Kayıt Olun