En Popüler Kategoriler Markalar Yazılar

Merhaba!

Ücretsiz Kuponigo Türkiye E-Posta Bülteni'ni almak için lütfen aşağıya e-posta adresinizi bırakın. Spam yapmadan sizleri en son kampanyalardan haberdar edeceğiz.


En iyi yabancı dil öğrenme uygulamaları – 2022

Günümüzde en iyi yabancı dil öğrenme uygulamaları sorgulamaları bir hayli arttı. Çünkü yabancı dil becerileri artık ülkemiz şartlarında sadece iş hayatında değil, eğitim hayatında ve sosyal hayatta da büyük önem taşıyor. Bir diğer önemi de dünya vatandaşı olmanıza katkı sağlıyor. Wikipedia’ya göre şu anda dünya genelinde 700 milyona yakın insan İngilizce konuşuyor. Peki bir yabancı dil öğrenmek için ne yapmalı?

Yabancı dil konusunda okulların ve kursların yanı sıra online olarak erişebileceğiniz birçok uygulama da gerek ücretli olarak gerekse ücretsiz olarak kullanıcılarına yardımcı olmaya çalışıyor. Hatta bazı yabancılarla konuşma uygulamaları direkt olarak dil pratiği yapmanızı bile sağlıyor. Bu yüzden bir dili öğrenmenin en kolay yolu, masaüstü, ios ve android fark etmeksizin bu uygulamaları kullanmaktan geçiyor. Öte yandan artık yabancı dil uygulamaları sadece İngilizce ile kalmayıp, diğer birçok dili belirli bir seviyeye kadar öğrenme fırsatını da sizlere sunuyor. Ama kafalarda tek bir soru: O kadar uygulamanın içinde en iyi İngilizce öğrenme uygulaması hangisi?

Herhangi bir yabancı dili öğrenmenizi sağlayan ya da sadece ingilizce geliştirmek için uygulamalar sunan en iyi yabancı dil öğrenme uygulamaları listemize göz atarak bugün yeni bir dil öğrenmeye kolayca başlayabilirsiniz. Üstelik sizin için en faydalı uygulamalardan bahsettiğimiz bu listedeki bazı ücretsiz İngilizce uygulamaları ile cebinizden bir para çıkmadan bile dil öğrenebilmeniz mümkün.

Busuu

Busuu
Busuu

En iyi yabancı dil öğrenme uygulamaları denince Busuu uygulaması sahip olduğu özellikler nedeniyle dikkat çekmeyi başarıyor. Dil öğrenimi adına sosyal bir ağ ortamının oluştuğu Busuu’da, sadece İngilizce değil diğer birçok dil seçeneği de bulunuyor. A1-B2 aralığında dil öğrenme imkanları tanıyor ve kısmi ücretli bir yabancı dil öğrenme uygulaması olarak kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Bu nedenle “Kolay bir şekilde İngilizce nasıl öğrenebilirim?” sorunuza Busuu çok rahat cevap verebiliyor.

Busuu Hakkındaki Bazı Detaylar:

 • Henüz başlangıç seviyesinde olan kullanıcılar için uygun bir uygulama ve ücretsiz sürümü dahi İngilizce veya farklı diller adına yeni bilgiler öğrenmenize yardımcı oluyor. Ayrıca ücretli sürümünde daha ileri seviyedeki dil öğrenme seçenekleri bulunuyor. 
 • Kullanıcılar arası etkileşimle daha çok sosyal anlamda yabancı dil öğrenimine teşvik ediyor.
 • Konuşma ve yazma gibi yabancı dil becerilerini geliştirmeyi hedefliyor.
 • 12 farklı dil seçeneği ile hizmet veren Busuu, Android ve IOS gibi her iki platformda da kullanılabiliyor. 
busuu logo
Busuu Premium dil eğitimi üyeliklerinde geçerli % 60 indirim kodu
Ücretsiz Deneyin
busuu logo
Busuu Premium yabancı dil eğitimi programı üyeliklerinde geçerli % 10 indirim kodu

Memrise

Memrise
Memrise

Oyunlarla yabancı dil öğrenmek ve sürekli olarak tekrarla öğrenilenleri zihinde kalıcı hale getirme konusunda odaklı Memrise uygulaması, en iyi mobil uygulamalar arasında sahip olduğu bu odak nedeniyle fark yaratıyor. Uygulamanın yabancı dil konusunda bilim, eğlence ve sosyalleşme gibi noktalara yoğunlaştığı kullanılmaya başlandığı ilk andan itibaren fark edilebiliyor.

Memrise Hakkındaki Bazı Detaylar:

 • Ücretsiz olarak yabancı dil konusunda başlangıç seviyesinde olan kullanıcıları belirli bir noktaya getiren bu uygulama, ücretli versiyonuyla da artık içerisinde yer alan yabancı dillerin derinliklerine inmeye yardımcı oluyor.
 • Uygulama eğitmenler veya diğer kullanıcılar arasında bir bağ oluşturmuyor. Daha çok teorik bilgilere dair sesler veya videolar içeriyor.
 • Okuma, yazma ve dinleme becerilerinin gelişimi konusunda etkin bir uygulama olarak kullanıcılarının karşısına çıkıyor.
 • 14 farklı dil seçeneği sayesinde farklı dillerde de derslere erişim sağlanabiliyor. IOS ve Android işletim sistemlerinde mobil uygulaması bulunuyor.
Memrise Pro üyeliklerde 1 yıllık alımlarında geçerli % 50 indirim kodu
Memrise Pro üyeliklerde 1 yıllık alımlarında geçerli % 50 indirim kodu

Novakid

Novakid
Novakid

Çocukların, yetişkinlere göre kat ve kat daha kolay İngilizce öğrenme kabiliyetlerinin olduğunu biliyor muydunuz? Çocuklar 3 yaşından 12 yaşına kadar yetişkinlere göre çok daha kolay İngilizce öğrenebiliyorlar. Yetişkinlerin yeni bir dil öğrenmeyi zorunluluk ya da mecburiyet olarak algılamaları, yeni bir dile karşı algılarının daha kapalı olmasına neden oluyor. Çocuklarda ise yeni bir dil öğrenimi; yeni bir sosyal aktivite ve eğlence unsuru olarak algılanıyor. Bu nedenle çocukların İngilizce öğrenme uygulamaları ile almış oldukları eğitim veya dersler, çok daha verimli oluyor. Novakid İngilizce öğrenme uygulaması ise 4-12 yaş aralığındaki çocuklar için üst düzey bir çevrimiçi İngilizce öğrenebilecekleri ortam sağlıyor. Kısacası Novakid, çocukları için en iyi İngilizce öğrenme uygulamaları arasında en çok öne çıkan programlardan biri olarak ebeveynler tarafından tercih ediliyor.

 Novakid Hakkındaki Bazı Detaylar:

 • Çocukların başlangıç seviyesinden, İngilizce konuşabilecekleri bir seviyeye getirmeyi amaçlıyor. Tamamıyla ücretli bir şekilde kullanılabiliyor.
 • Çocuklar için hazırlanan bu program, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (CEFR) ve seviyeleriyle uyumlu bir şekilde çocuklara sunuluyor.
 • Dinleme, okuma, yazma ve konuşma gibi İngilizce becerilerinin gelişmesinde etkin rol oynuyor. Tüm bu becerilerin gelişmesi adına uygulamada ana dili İngilizce olan öğretmenler yer alıyor.
 • Çocuklar hesaplarından istedikleri zaman arşivlenmiş olan dersleri izleyebiliyor ve program sonunda ise başarı durumlarına göre sertifika alabiliyorlar. 
 • IOS ve Android gibi mobil işletim sistemleriyle tam uyumlu bir şekilde çalışıyor. 
Ücretsiz Deneme Dersi
Novakid ile 4-12 yaş çocuklara özel online Konuşma İngilizcesi kursu ücretsiz deneme dersi fırsatı
Kupon Kodu Gerektirmiyor
Novakid ile 4-12 yaş çocuklara özel online Konuşma İngilizcesi kursu ücretsiz deneme dersi fırsatı

Preply

Preply
Preply

Yabancı dili sadece İngilizce olarak değil, farklı birçok dil özelinde öğrenmek isteyen bireylerin ilk tercihleri arasında Preply yer alıyor. Preply, çeşitli yabancı dilleri özgüvenli bir şekilde konuşabilmenizi amaçlıyor. Nitekim ders programları ve içerikleri de bu amaç doğrultusunda hazırlanıyor. Sanal ve fiziki dersleri ile kullanıcılarının her an istedikleri herhangi bir yabancı dili, en iyi eğitmenlerle öğrenebilmelerine olanak sağlıyor.

Preply Hakkındaki Bazı Detaylar:

 • İngilizce, Almanca, İspanyolca, Japonca, Arapça, Çince, Rusça, İtalyanca, Fransızca ve 15 dili daha öğrenebilmeniz adına bünyesinde eğitmenler bulunduruyor. 
 • Kullanıcılar eğitmenler ile birebir iletişim kurabiliyor. Ayrıca bazı illerde fiziki derslere katılmak mümkün oluyor.
 • Sağladığı yabancı dil öğrenme hizmetleri özelinde konuşma becerisi başta olmak üzere, diğer becerileri de kolaylıkla edinebilmenizi amaçlıyor.
 • Masaüstü, Android ve IOS gibi platformlarda kullanılabiliyor.
Preply ile dünyanın en iyi öğretmenleriyle yabancı dilleri öğrenme fırsatı
Preply ile dünyanın en iyi öğretmenleriyle yabancı dilleri öğrenme fırsatı

Preply, çevrimiçi öğretmenlerle özel dersler alarak gerçek beceriler...Devamını Gör

Preply, çevrimiçi öğretmenlerle özel dersler alarak gerçek beceriler öğrendiğiniz bir dil uygulamasıdır. Preply'de, başlangıç ​​seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyede yetişkinlere ve çocuklara öğretmeye hazır binlerce ana dili İngilizce olan ve uzman dil öğretmenleri bulunur. Bütçenizi ve müsaitlik durumunuzu belirleyerek aramanızı daraltın. Preply, öğretmenlerin kendi fiyatlarını belirlemelerine izin vererek çevrimiçi dersleri uygun maliyetli hale getirir. Eğitmenleri dünyanın her yerinde yaşadığı için, öğrenmek istediğiniz her an dil dersleri verebilecek bir öğretmen bulabilirsiniz. Kısa video tanıtımlarını izleyerek, öğretmen profili bilgilerini okuyarak ve öğrenci incelemelerini kontrol ederek en iyi öğretmeninizi bulabilirsiniz. Ayrıca, ilk dersinizi ayırtmadan önce uygulama aracılığıyla öğretmenlere çevrimiçi mesaj da gönderebilirsiniz. Beğendiğiniz bir öğretmen bulduktan sonra bir deneme dersi alın ve öğrenmeye hazırlanın!

Daha Az Göster

Voscreen

Voscreen
Voscreen

En iyi yabancı dil öğrenme uygulamaları arasında Voscren, ödüllü uygulamalardan biri olarak yabancı dil öğrenme adaylarının karşısına çıkıyor. İngilizceyi öğrenirken sıkıntıdan patlamak yerine tabiri caizse güle oynaya öğrenmek isteyen bireyler için en ideal uygulamalardan biri olarak nitelendirilebiliyor. Bunun nedeni ise öğrenme programının geneli oyunlaştırılmış olmasından kaynaklanıyor. Öte yandan kısa videolar ve bu videoların kullanıcıyı çeşitli katılımlara zorlaması nedeniyle, kullanıcı için bir müddet sonra İngilizce düşünme, cevap verme veya harekete geçme refleks halini alıyor. İngilizce programları için herhangi bir ücret talep etmemesi de bu uygulamanın tercih edilmesi konusunda en önemli detaylardan biri oluyor.

Voscreen Hakkındaki Bazı Detaylar:

 • Henüz İngilizce öğrenmeye çalışan kullanıcıların, başlangıç seviyesinden çok daha üst noktalara taşıyor. Bunu yaparken de tamamıyla ücretsiz bir şekilde yardımcı oluyor.
 • Seviyenize göre veya ilgi duyduğunuz herhangi bir konuya göre onlarca ve hatta yüzlerce İngilizce dil öğrenme içeriği bulunuyor.
 • İngilizce yazılı veya sesli öğeleri anlama hızınızın artmasına, İngilizce okuma becerilerinizin gelişmesine ve İngilizce düşünme, ardından harekete geçme yeteneklerinizin yeterli seviyeye gelmesini amaçlıyor.
 • Android ve IOS gibi işletim mobil işletim sistemlerindeki kullanışlı uygulamaları ile cep telefonunuzun olduğu ve internet bağlantınızın bulunduğu her yerde pratik yapmanıza olanak sağlıyor. 

Cambly

Cambly
Cambly

Cambly, genel olarak ikili diyaloglarla yabancı dil öğrenebileceğiniz bir uygulama olaraken iyi yabancı dil öğrenme uygulamaları listemize giriyor. Masaüstü ve mobil uygulama sürümleri üzerinden hizmet vererek, belirli bir ücret karşılığında İngilizce seviyenizi daha üst noktalara taşımanıza yardımcı oluyor. Pratik bilgiler, ana dili İngilizce olan eğitmenlerle ikili diyaloglar, online dersler ve testler olarak birçok İngilizce öğrenme seçeneği bulunuyor.

Cambly Hakkındaki Bazı Detaylar:

 • Başlangıç seviyesi için ideal ve sınırlı olarak ücretsiz ya da deneme sürümü olarak nitelendirilen seçeneği bulunuyor.
 • Eğitmen seçimi, kullanıcılar tarafından verilen deneyim notlarına göre yapılabiliyor.
 • Konuşma, okuma, dinleme ve yazma becerilerinin tümünün gelişmesi adına hizmet sağlıyor.
 • Sadece İngilizce dil seçeneği mevcutken, IOS ve Android platformlarında uygulamaları da bulunuyor.
Bu markanın şu anda aktif bir indirim kampanyası bulunmuyor. Dilerseniz Kuponigo üzerinde bu markaya benzer çok sayıda fırsat ve indirim kuponunu bulabilirsiniz.

Duolingo

Duolingo
Duolingo

Duolingo, eğlencenin ön planda olduğu, rekabet ortamıyla öğrenme arzusunu arttıran ve bol tekrarlarla akılda kalıcılığı sağlayan yabancı dil öğrenme uygulamalarından biridir. Uygulama kullanışlı yapısı nedeniyle sadece yabancı dil için başlangıç seviyesinde değil, aynı zamanda teknoloji kullanımı konusunda başlangıç seviyesinde olan kullanıcılara da hitap ediyor.

Duolingo Hakkındaki Bazı Detaylar:

 • Kullanıcı hesabı dahi gerektirmeden derslere başlamaya imkan tanıyor ve ücretsiz olarak belirli bir noktaya kadar kullanıcıları taşıyor. Ardından bir sonraki nokta için ücretli kullanım gerekiyor.
 • Eğitmenler ya da kullanıcılar arası iletişim seçeneği bulunmuyor. Daha çok sosyal hayatta ikili diyalogların ilerlemesi adına temel yabancı dil becerilerini geliştirmeyi ve belirli bir noktaya getirmeyi amaçlıyor.
 • Dinleme, okuma ve yazma becerilerinin ortalama bir noktaya gelmesi, konuşma olarak da başlangıç seviyesinin bir miktar daha üzerine çıkılmasını hedefliyor.
 • Uygulama içerisinde 23 farklı dil seçeneği bulunuyor. Android ve IOS için kullanılabiliyor.
Duolingo dil öğrenme uygulamasında ücretsiz eğitim kazandıran arkadaş davet linki
Kupon Kodu Gerektirmiyor
Duolingo dil öğrenme uygulamasında ücretsiz eğitim kazandıran arkadaş davet linki

Grammarly

Grammarly
Grammarly

En iyi yabancı dil öğrenme uygulamaları konusunda en verimli seçeneklerden biri olarak Grammarly, yabancı dil becerilerini geliştirmek isteyen bireylerin karşılarına çıkıyor. Grammarly, diğer uygulamalara göre daha çok kullanıcıların gramer hatalarını düzeltmeyi; konuşma ve yazma eylemleri sırasında daha kurallı İngilizce kullanmalarını amaçlıyor.

Grammarly Hakkındaki Bazı Detaylar:

 • İngilizce beceri düzeyi başlangıç ve bir miktar daha üzerinde olan, aynı zamanda belirli seviyelerde olan kullanıcılar için ideal bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Ücretli seçenekleriyle önemli bilgiler edinilebiliyor ancak ücretli sürümü İngilizce imla seviyenizi çok daha farklı bir noktaya taşıyor.
 • Herhangi bir iletişim seçeneği barındırmıyor. Sadece kullanıcıyı İngilizce imla kuralları çerçevesinde sürekli olarak denetliyor.
 • Yazma ve konuşma becerilerinizin en ideal noktaya çıkmasını hedefliyor.
 • Sadece İngilizce dili için kullanılabiliyor. Masaüstü, Android ve IOS sürümleri bulunuyor.
grammarly logo
Kupon Kodu Gerektirmiyor
İngilizce yazım hatalarınızı otomatik olarak düzeltmek için Grammarly’yi ücretsiz kullanın 👌

E-Posta Bültenimize Abone Olun

Ücretsiz Kuponigo Türkiye E-Posta Bülteni'ni almak için lütfen aşağıya e-posta adresinizi bırakın. Spam yapmadan sizleri en son kampanyalardan haberdar edeceğiz.Yorumunuzu Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Sözleşmesi'ni kabul ediyorum.