En Popüler Kategoriler Markalar Yazılar

Siz buralardan gitmeden önce...

Ücretsiz bültenimizi almak için lütfen e-posta adresinizi bırakın. En son fırsatlardan ilk sizi haberdar edeceğiz.

En ucuz ve en iyi stok fotoğraf siteleri – 2022 son durum

Ürettiğiniz içeriğinizin kalitesini arttırmak için en iyi stok fotoğraf sitelerinden telifsiz fotoğraflar satın almak oldukça önemli. Dijital içeriklerin ilgi çekici bir hal alması, zihinde kalıcı olması ve daha çok göze hitap edebilmesi için görseller büyük önem taşıyor. Haliyle dijital içerik üretiminde veya daha birçok içeriğin üretimi konusunda görsel öğelerin gerekliliği net bir şekilde ortaya çıkıyor.

İşte bu görsel ihtiyaçlarını anlık olarak, kaliteli bir şekilde ve tabiri caizse içeriğe “cuk” oturması amacıyla elde edilecek görseller ise ne yazık ki sadece Google Görseller ile karşılanamıyor. Çok daha profesyonel ve özellikle telif hakkı içermeyen görsellere yönelmek, dijital içerik üretimi ya da diğer özgün içerik üretimlerinde büyük önem taşıyor. En çok kazandıran stok fotoğraf siteleri ise tam olarak bu noktada devreye giriyor. Eğer yeterli bütçeniz yoksa Unsplash ya da Pixabay gibi ücretsiz telifsiz fotoğraf sunan en iyi stok fotoğraf siteleri üzerinden de fotoğraf ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Tabi buradaki arşiv biraz sınırlı olacağından tam olarak istediğiniz fotoğrafı bulmanız zor olacaktır.

Stok fotoğraf satın alma siteleri ise devasa fotoğraf veya görsel portföyleri ile aklınıza gelebilecek her konuda istediğin görseli sağlıyorlar. Belirli bir miktar ücret talep etmeleri nedeniyle de yazımız sadece en iyi stok fotoğraf satın alabileceğiniz siteleri değil, aynı zamanda en ucuz stok fotoğraf satın alma siteleri hakkında bilgiler ve bu sitelere dair özel güncel indirim fırsatlarını da içeriyor.

Bu listeye alternatif olarak en iyi stok fotoğraf sitelerine ait indirim ve kuponlara ulaşabileceğiniz Kuponigo’daki Stock Fotoğraf sayfasına da göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Shutterstock

Shutterstock; global fotoğraf, video ve müzik üreticilerinin, üretmiş oldukları dijital içerikleri telif haklarıyla birlikte satın almanıza olanak sağlıyor. Bu platformda, herhangi bir fotoğrafın kullanılacak içeriğe veya alana göre birçok seçeneği ya da türü bulunuyor. Shutterstock şu özellikleriyle en iyi stok fotoğraf siteleri arasında dikkat çekiyor:

 • Shutterstock 2022 Fiyat Bilgisi: Aylık 29 USD’den başlayıp, içerik ihtiyaç türünüze göre 1.699 USD’ye kadar uzanıyor. (Fiyat konusunda satış ekibinden ihtiyacınıza göre fiyat veya paket teklifi almanız önerilir)
 • Fotoğraf İndirme Hakkı: Abonelik, paket vb. detaylar çerçevesinde değişiyor.
 • Fotoğraf, video, şablon, 3D modeller, müzik ve daha birçok kategoride içerikler bulunabiliyor.
 • IOS ve Android mobil işletim sistemleri için uygulamaları bulunuyor.
Çektiğiniz fotoğrafları Shutterstock’ta satarak para kazanma fırsatı

Depositphotos

Depositphotos, en geniş stok fotoğraf, video ve diğer dijital içerik unsurlarını sunan platformlardan biri olarak biliniyor. Ücretli görsellerin yanı sıra ücretsiz olarak da çeşitli görseller edinmenize yardımcı oluyor. Depositphotos aşağıdaki özellikleri sayesinde en iyi stok fotoğraf siteleri listesinde yer alıyor:

 • Depositphotos 2022 Fiyat Bilgisi: Aylık 29 USD’den, yıllık 1.699 USD gibi abonelik ya da talep doğrultusunda fiyatlar farklılık gösterebiliyor.
 • Fotoğraf İndirme Hakkı: Alınan abonelik veya talebe göre satın alma işlemine göre değişiyor.
 • 227 milyondan fazla fotoğraf, video ve daha birçok dijital içerik türüne erişim sağlıyor.
 • Android ve IOS mobil işletim sistemleri için uygulaması bulunuyor. 
Depositphotos ile sadece £ 4.99a sınırsız dosya indirin

Alamy

Alamy, stok fotoğraf odaklı ancak aynı zamanda video ve vektörler konusunda da çeşitli dijital içeriklere belirli bir ücret karşılığına erişim sağlamanıza imkan tanıyor. Her gün 100.000 civarı stok fotoğrafın eklendiğini belirten Alamy hem güncel hem de her kategoriye özel stok fotoğraflar sunuyor. Alamy şu özellikleriyle dikkat çekiyor:

 • Alamy 2022 Fiyat Bilgisi: 9.99 Sterlin ve 450 Sterlin aralığında, fotoğraf indirme hakkı ya da abonelik türüne göre fiyatlar değişiyor.
 • Fotoğraf İndirme Hakkı: Talebe göre satın alma veya abonelik türüne göre indirme hakları değişiklik gösterebiliyor.
 • 280 milyondan fazla stok fotoğraf ve diğer dijital içeriği bünyesinde barındırıyor.
 • Mobil uygulaması bulunmuyor.
Alamy’den alacağınız tüm görsellerde geçerli % 20 indirim kodu
Alamy’den ilk kez alacağınız tüm stock fotoğraflarda geçerli % 25 indirim kodu

Adobe Stock

Adobe Stock; sektörel anlamda, sosyal medya odaklı veya dijital projeler odaklı, video oluşturma ve çeşitli görsel ihtiyaçlarının olduğu daha birçok alanda, yüksek kaliteli stok fotoğraflar sağlıyor. Sadece fotoğraf değil, video, hareketli görsel içerikler ve çok daha fazlasını içeriyor. Adobe Stock temel özellikleriyle şu şekilde kullanıcılarının karşılarına çıkıyor:

 • Adobe Stock 2022 Fiyat Bilgisi: 260 TL’den başlayıp, 12.756’ye kadar uzanabilir. (KDV dahil değildir.) Fiyatlar yıllıktır.
 • Fotoğraf İndirme Hakkı: Alınan paket veya krediye göre farklılık gösterir.
 • Fotoğraf, video ve 4K video, 3B görseller, hareketli görüntüler ve daha fazlasını içerir.
 • İstenilendiği andan iptal edilebilir ve paketlerde 30 günlük ücretsiz kullanım seçenekleri bulunur.
 • Android ve IOS uygulamaları bulunuyor.
Bu markanın şu anda aktif bir indirim kampanyası bulunmuyor. Dilerseniz Kuponigo üzerinde bu markaya benzer çok sayıda fırsat ve indirim kuponunu bulabilirsiniz. Ayrıca En Popüler sayfamız da, başlangıç için iyi olabilir.

Wirestock

Wirestock, iki taraflı olarak kullanıcılarına hizmet veriyor. Bir tarafından kullanıcılarından fotoğraf alıyor, diğer kısmında ise aldığı fotoğrafları, dijital içerik üreticilerine satıyor. Bu yüzden çok çeşitli, hayatın her alanında, taze ve eşsiz birçok fotoğraf bulunabiliyor. Wirestock diğer temel özellikleri ise şu şekilde kullanıcıların karşılarına çıkıyor:

 • Wirtestock 2022 Fiyat Bilgisi: İçerik başına ücret ödeniyor ve ücretleri içerik oluşturucular belirliyor.
 • Fotoğraf İndirme Hakkı: Direkt fotoğraf veya içeriğe ödeme yapılıyor ve bu nedenle sınırsız olarak indirme yapılabiliyor.
 • 2 milyonu aşkın fotoğraf ve video gibi içerikler sunuyor.
 • Android ve IOS uygulamaları bulunuyor.

Pond5

Pond5, 2022 yılında kurulmuş bir stok fotoğraf satın alma aynı zamanda stok fotoğraf satma sitesi olarak karşımıza çıkıyor. Abonelik ücretinin uygun olmasının yanı sıra sınırsız bir erişim imkanı tanıması, en önemli özelliklerinden biri olarak görülüyor. Pond5 en iyi stok fotoğraf siteleri içerisinde şu özellikleriyle dikkat çekiyor:

 • 50 milyondan fazla görsel içeriği ulaşılabilir.
 • Koşulsuz şartsız, istenildiği an hesap iptali sağlıyor.

Envato

Envato, düşük maliyetlerle dijital projelerinizde, kurumsal anlamda, pazarlamada ve daha birçok alanda görsel ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaya çalışıyor. Yüksek çözünürlüklü içerikler ve kolay satın alma seçenekleri ile milyonlarca içeriğe erişmenize imkan tanıyor. Envato şu özellikleriyle en ucuz stok fotoğraf satın alma siteleri listesi içerisinde kendine yer buluyor:

 • Envato 2022 Fiyat Bilgisi: Aylık 16,50 USD’den başlayan fiyatlarla kullanılabilir.
 • Fotoğraf İndirme Hakkı: Sınırsız fotoğraf indirme hakkı sunuyor.
 • 50 milyondan fazla stok fotoğrafa erişim imkanı tanıyor.
 • Sadece IOS platformu için mobil uygulaması bulunuyor.
Envato Elements sınırsız üyeliklerinde % 30 oranında indirim fırsatı

2006 yılında kurulan Envato Elements, 200 ülkede...Devamını Gör

2006 yılında kurulan Envato Elements, 200 ülkede faaliyet gösteren 6 milyonu aşkın tasarımcı, geliştirici, fotoğrafçı, illüstratör ve video üreticisinden oluşan küresel bir topluluktan 8 milyondan fazla dijital ürünle yaratıcı projelerde kullanılmak üzere dijital varlıklar sunuyor. Envato Market etkileyici 11.000’den fazla WordPress teması sunuyor - bu temaya diğer büyük tema pazarlarının çoğundan daha avantajlı bir fiyat aralığı sunuyor!

Daha Az Göster
Envato Market ile Web sitesi temalarında % 50 oranında indirim fırsatı

2006 yılında kurulan Envato Market, 200 ülkede faaliyet...Devamını Gör

2006 yılında kurulan Envato Market, 200 ülkede faaliyet gösteren 6 milyonu aşkın tasarımcı, geliştirici, fotoğrafçı, illüstratör ve video üreticisinden oluşan küresel bir topluluktan 8 milyondan fazla dijital ürünle yaratıcı projelerde kullanılmak üzere dijital varlıklar sunuyor. Envato Market etkileyici 11.000’den fazla WordPress teması sunuyor - bu temaya diğer büyük tema pazarlarının çoğundan daha avantajlı bir fiyat aralığı sunuyor!

Daha Az Göster

Getty Images

Getty Images, büyük ölçekli stok fotoğraf satın alma platformlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca en iyi ve en ucuz stok fotoğraf satın alma kavramına tam anlamıyla uyum sağlıyor. Bunun nedeni ise her türlü içerik üreticisine, hemen hemen her kategoride, yüksek kalitede ve oldukça uygun fiyatlarla stok fotoğraf desteği sağlamasından kaynaklanıyor. Photos.com şu özellikleriyle öne çıkıyor:

 • Photos.com 2022 Fiyat Bilgisi: 110 USD’den başlayan paketler, 4.250 USD’ye kadar uzanıyor.
 • Fotoğraf İndirme Hakkı: Satın alınan paket belirli bir indirme hakkı tanıyor.
 • 100 milyondan fazla ücretli ve binlerce ücretsiz içerik sunuyor.
 • Android ve IOS uygulamaları kullanılabiliyor. 
Getty Images Photos.com’da fotoğraf alımlarınızda geçerli % 10 indirim kodu

Photos.com, yatak odanızın penceresinin yanındaki boş duvar, en...Devamını Gör

Photos.com, yatak odanızın penceresinin yanındaki boş duvar, en sevdiğiniz kişi için mükemmel bir hediye veya daha parlak bir dokunuş için yalvaran piyanonun üzerindeki nokta olsun, görsel hikaye anlatımını alanınıza getirir. Photos.com'daki her fotoğraf, bir hikaye anlatma gücü için özel olarak seçilmiştir. Uçsuz bucaksız siyah beyazlardan dünyaca ünlü şahsiyetlerin portrelerine, yemyeşil botaniklerden deniz manzaralarına ve şehir manzaralarına kadar yüz binlerce fotoğraf var ve her gün daha fazlası ekleniyor.

Daha Az Göster

ArabsStock

ArabsStock, Arap kültürüne dair çeşitli görsel içeriklerin satın alındığı bir platform olarak hizmet veriyor. İçeriklerinin büyük bir kısmında Arap modeller, Arap mimarisi, Arap ürünleri, Arap yaşantısı ve Araplara dair birçok iz barındırıyor. Satın alınan aboneliğe göre elde edilebilecek içerik sayısı ve türü değişebiliyor. ArabsStock’un öne çıkan bazı detayları:

 • ArabsStock 2022 Fiyat Bilgisi: Aboneliğe göre fiyatları değişim gösteriyor. Fotoğraf için satın alınan abonelikler 45 USD ile 2400 USD arasında değişebiliyor. Video için alınan abonelikler 99 ila 975 USD arasında değişiyor. Vektör paketleri 40 ila 155 USD aralığında farklılık gösteriyor.
 • İçerik İndirme Hakkı: Satın aldığınız abonelik türü, indirebileceğiniz içeriği ve sayısını belirliyor.
 • Arap kültürüne dair fotoğraf, video ve vektörlere dair dijital lisanslama yapılabiliyor.
 • Mevcut olarak mobil uygulamaları bulunmuyor. 
ArabsStock ile Arap kültürüne ait stok fotoğraf ve video indirme fırsatı

ArabsStock; Arap kültürüne ait geniş arşiviyle stok fotoğraflar...Devamını Gör

ArabsStock; Arap kültürüne ait geniş arşiviyle stok fotoğraflar, videolar, grafikler, sesler ve daha fazlasını içeren lisanslı dijital içerik sağlayan bir platformdur. Sadece Arapça içerik üretmeye, sunmaya ve pazarlamaya odaklanan ArabsStock; bireyler ve kurumlar için binlerce özel içerik ve çeşitli ideal abonelik planları sunuyor. ArabsStock, fotoğrafçılar, yönetmenler, tasarımcılar, müzisyenler, Arap kültürü içeriğini zenginleştirmek isteyen insanlar da dahil olmak üzere tüm yaratıcılar için yaratıcı içeriklerinin kullanımını tüm dünyaya tanıtarak ve lisanslayarak karlı iş fırsatları yaratmayı amaçlamaktadır.

Daha Az Göster

Çekilen fotoğraflar nasıl satılır?

Eğer çektiğiniz fotoğraflardan para kazanmak ve stok fotoğraf satmak için en çok kazandıran stok fotoğraf siteleri arayışındaysanız sizlere mutlaka Wirestock ve Shutterstock‘u öneriyoruz.

Bu içerikler ilginizi çekebilir

Bu sayfadaki deneyiminizi puanlayın:

Your page rank:

Yorumunuzu Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.