En Popüler Kategoriler Markalar Yazılar

Siz buralardan gitmeden önce...

Ücretsiz bültenimizi almak için lütfen e-posta adresinizi bırakın. En son fırsatlardan ilk sizi haberdar edeceğiz.

Türkiye’nin en iyi Scooter uygulaması hangisi?

Elektrikli scooterların hayatımıza çok fazla dahil olmasıyla birlikte sektördeki şirketlerin en iyi scooter uygulaması olma rekabeti her geçen gün daha da artıyor. Çünkü şehir içi seyahatlerde son dönemlerde elektrikli scooter kiralama en çok tercih edilen araçlardan biri olmaya başladı. Özellikle çok nüfuslu şehirlerde şahsi araçla ya da toplu taşıma ile yapılan seyahatlerde trafikten dolayı çok fazla zaman kaybedilmesi ve akaryakıt zamlarının toplu taşımada ve şahsi araç kullanımında çok ciddi maliyetlere yol açması bu durumun en önemli sebepleri. Dünya genelinde de büyük bir gelişim gösteren sektörün, CBInsights’ın raporuna göre 2030 yılına kadar 300-500 milyar dolar arasında bir değer kazanması bekleniyor.

Bu sebeplerden dolayı daha çevreci bir çözüm olan elektrikli araçlar, herkes için çok daha cazip hale gelmeye başladı. Elektrikli araçlar arasında da gerek küçük ve ekonomik olmaları, gerekse özgürce şehir içi seyahat imkanı tanıyor olmaları nedeniyle elektrikli scooter uygulamaları daha çok ön plana çıkıyor.

Bu alanda artık çok sayıda uygulama ve seçenek bulunduğu için sizlere en iyi scooter uygulaması konusunda karar vermenize yardımcı olacak bir rehber hazırladık. İşte Türkiye’deki en iyi scooter uygulaması listesi ve uygulamaların öne çıkan özellikleri:

Bu içerik en son Ocak 2022 tarihinde güncellenmiştir.

Martı Scooter

İlk kez 2017 yıllarında pilot bölgelerde uygulamaya konulan Martı Scooter; şu anda hizmet alanı ve scooter sayısıyla Türkiye’nin en iyi elektrikli scooter uygulaması desek yanlış olmaz. Kolay kullanılabilirliği, güvenilirliği, kurumsal işleyişi ve Türkiye’de birçok il ve ilçede bulunması; onu en popüler elektrikli scooter uygulamalarından biri yapıyor. İşte Martı’nın öne çıkan özellikleri:

 • Kolay üyelik ve sadece QR kod tarama ile kullanılmaya başlanabiliyor.
 • Türkiye’de en geniş elektrikli scooter ağına sahip olduğu için 10’dan fazla ilde hizmet veriyor.
 • Elektrikli scooter ücretleri kat edilen mesafeye göre hesaplanıyor.
 • Arkadaşa bakiye gönderme özelliği bulunuyor ve arkadaş daveti ile 10 TL hediye sürüş kazanılabiliyor.

Hop Scooter

En iyi scooter uygulaması konusunda Türkiye’de öne çıkan uygulamalar arasında HOP Scooter uygulaması da cazip ve kullanışlı uygulamalardan biri olarak birkaç yıldır hizmet veriyor. İlk 2019 yılında Ankara’da faaliyete geçen bu uygulama, kısa süre içerisinde Türkiye’nin belli başlı illerine yayılmış bir şekilde kullanıcılarına hizmet veriyor. İşte Hop Scooter markası ve öne çıkan özellikleri:

 • Üyelik işlemleri sadece 2 dakika sürüyor ve QR kod ile elektrikli scooter kiralama işlemi yapılabiliyor.
 • Şu an için 10 ilde hizmetlerini sürdürüyor.
 • Ücret hesaplaması mesafeye göre yapılıyor ve Masterpass ödeme sistemi üzerinden kolayca ödeme yöntemleri tanımlanabiliyor. 
 • Arkadaş daveti ile 10 TL’lik ücretsiz sürüş bakiyesi tanımlanabiliyor. 

Bin Bin Scooter

İlk çıktığında İstanbul’da tarihi yarımadada yoğun olarak kullanımına başlanan Bin Bin Scooter, daha sonra İstanbul Havalimanı dahil şehrin önemli noktalarında da hizmet vermeye başladı. Özellikle elektrikli scooter fiyatları ve tarifeleri konusunda farklı bir işleyişi olan Bin Bin, bu özelliği nedeniyle İstanbul başta olmak üzere diğer illerde de en çok tercih edilen elektrik scooter opsiyonları arasında yer alıyor. Bin Bin uygulamasının öne çıkan özellikleri:

 • Üyelik işlemleri 5 dakikayı aşmadan tamamlanıyor ve sürüş başlangıcı QR kod okutma işlemiyle başlıyor.
 • Güncel olarak 8 ilde kullanılabiliyor.
 • Ücret hesaplaması konusunda süre baz alınıyor ve kullandığınız süreye göre kullanım bedeli tarafınıza yansıtılıyor.
 • Arkadaş daveti ile 3 TL, davet edilen arkadaşın ilk sürüşünü tamamlamasıyla birlikte 5 TL kazanılıyor. Yani toplamda 8 TL gibi bir ücret arkadaş daveti yoluyla kazanılabiliyor.
TÜRKİYE
BinBin Scooter’da % 15 indirim veren arkadaş davet kodu

BinBin ulaşmak istediğin yere doğayı kirletmeden, eğlenerek, rüzgarı...Devamını Gör

BinBin ulaşmak istediğin yere doğayı kirletmeden, eğlenerek, rüzgarı ve şehrin ruhunu hissederek ulaşmanı sağlayan bir elektrikli scooter kiralama platformudur.

Daha Az Göster

Fenix Scooter

İlk olarak 2019 yılında Palm Scooter adıyla Türkiye’de İstanbul ve Mersin’de faaliyet gösteren Fenix Scooter, 2021 yılında uluslararası bir şirket tarafından satın alınmasıyla birlikte “Palm by Fenix” adıyla anılmaya başladı. Yaygın ağı nedeniyle en iyi scooter uygulaması arayışı içerisinde olan bireyler için önemli seçeneklerden biri olan Fenix’in, uygulamasında bir de market siparişi bölümü yer alıyor. Bu özellik şu an için sadece İstanbul ve Mersin’de kullanılıyor. Palm by Fenix uygulamasının öne çıkan özellikleri:

 • Üyelik işlemleri dakikalar içerisinde gerçekleşiyor ve diğer uygulamalarda olduğu gibi QR kod sistemi kullanılıyor. 
 • Şu an için 3 ve kısmi olarak 1 ilde kullanılıyor.
 • Tarife hesaplaması, scooter kullanım süresine göre yapılıyor.
 • Ücret yüklemeniz durumunda yüklediğiniz ücrete göre belirli miktarlarda bonus veriyor.

Tazı Scooter

Türkiye’de en iyi scooter uygulaması konusunda öne çıkan uygulamalardan bir diğeri de Tazı Scooter. Farklı bir ödeme ve tarife sistemi olan, verimli davet sistemi ile kullanıcılar arasındaki etkileşimi arttıran ve kullanıcılara sürüş için puan kazandıran Tazı uygulaması, aşağıdaki özellikleriyle listemizde yer alıyor:

 • Üyelik işlemleri sadece birkaç dakika içerisinde gerçekleşiyor ve bu uygulamada da QR sistemi ile sürüş başlangıcı yapılabiliyor.
 • Elektrikli scooter kiralama konusunda şu an için sadece 2 ilde hizmet veriyor.
 • Ücret hesaplaması kat edilen mesafeye göre yapılıyor. Paket sistemi sayesinde çok daha uygun fiyatlar ile seyahat edilebiliyor.
 • Arkadaş davet etmeniz durumunda hem arkadaşınıza hem de size Tazı puan hediye ediyor. Bu puanlar ise sürüşler esnasında indirim sağlıyor.  

Ayrıca bu listeye girmeye değer gördüğümüz Dost Scooter, Etku Scooter ve Biri Scooter gibi uygulamalar da bulunuyor. Ama ne yazık ki bir zamanlar faaliyet gösteren bu uygulamalar, yoğun rekabet karşısında tutunamayarak faaliyetlerine ara vermiş ya da durdurmuş durumdadır.

Scooby Scooter

2021 yılında İstanbul’da faaliyete başlayan Scooby, henüz yeni bir elektrikli scooter uygulaması olmasından ötürü şu an sadece kurulduğu il olan İstanbul’un belirli bölgelerinde hizmet verebiliyor. Buna karşın kurumsal bir işleyişi, kolay kullanılabilen uygulama arayüzü ve kullanıcı dostu uygulama içi içerikleriyle, en iyi elektrikli scooter uygulamaları arasında yer alıyor. Scooby uygulamasının sahip olduğu şu özellikler, tercih edilmesine neden olan etkenler olarak sıralanabilir:

 • Üyelik süreci 5 dakikayı geçmeden halloluyor ve QR sistemiyle scooter kullanımına anında başlanabiliyor.
 • İstanbul’da hizmet vermesine karşın firmanın diğer başlıca illere yakın zamanda adım atması bekleniyor.
 • Kulanım bedeli olarak süre baz alınsa da ilerleyen süreçte il ve coğrafi konum detaylarına göre ücretlendirmenin farklılaşması söz konusu olabilir.
 • Masterpass ile kolay ödeme veyahut direkt olarak kredi kartı tanımlama yöntemiyle ödemeler gerçekleştirilebiliyor.

GEZ Scooter

Gez elektrikli scooter uygulaması, İzmir’de 2020 yılında faaliyete geçti ancak Gez’in merkezi Antalya idi. Kısa sürede belirli bir kullanıcı kitlesine ulaşması ise uygulamanın İstanbul ve Antalya gibi pazarlara da yerine almasına yol açtı. Gez uygulamasına, en iyi scooter uygulaması listemizde şu özelliklerinden dolayı yer verdik:

 • Üyelik süresi 3 dakikadan fazla sürmüyor ve QR kodu taratmanızla birlikte sürüş başlıyor.
 • Henüz 3 şehir özelinde bu uygulamadan faydalanılabiliyor.
 • Sürüş yaptığınız süre kadar borç tutarınız hesaplanıyor.
 • GezPass ödül sistemi ile 10, 20 ve 40 TL tutarında ödül veriyor. Ay içerisinde yaptığınız 5 dakika üstü sürüşlerin sayısı, belirtmiş olduğumuz ödülleri almanıza yardımcı oluyor. 

Hey Scooter

Hey Scooter, 2020 yılında Bursa’da yollara çıkmış ve hemen ardından kısa süre sonra Antalya’nın Manavgat ilçesinde kullanılmaya başlanmıştır. Kurumsal bir elektrikli scooter kiralama hizmeti vermek amacında olan uygulama, çabuk kavranabilen arayüzü ve etkin destek sistemi ile bu amacını uygun şekilde hizmet veriyor. Elektrikli scooter ücretleri konusunda da bütçe dostu olan Hey Scooter, şu özellikleriyle kullanıcıların sempatilerini kazanıyor:

 • 3 dakika bile sürmeden uygulama üye olunabiliyor ve ödeme yönteminin tanımlanmasıyla birlikte kendinizi asfaltta ilerlerken bulabiliyorsunuz.
 • 2 ilde kolay ulaşım hizmeti sağlıyor ancak ilerleyen süreçte çok daha fazla ile adım atması bekleniyor.
 • Scooter ile geçirdiğiniz vakit, sürüş sonundaki borcunuzu belirliyor.
 • Masterpass alt yapısı veya direkt kredi kartı ekleme ile ödemeler sağlanabiliyor.

Tin Tin Scooter

Tin Tin, sempatik ismiyle öne çıkan ve 2020 yılında kurulan bir elektrik scooter uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. 2020 yılında Bolu’da faaliyet göstermeye başlayan Tin Tin, kurumsal anlamda başarılı elektrikli scooter uygulamaları arasında yer alıyor. En iyi scooter uygulaması seçimi konusunda daha net bir karar alabilmeniz adına şu özelliklerinden sizlere bahsetmemiz gerekiyor:

 • Üye olma süreniz sadece 2 dakikadır ve QR sisteminin geçerli olduğu bir uygulamadır.
 • Şu an için kullanım alanı olarak sadece Bolu ili öne çıkıyor.
 • Asfalt üzerinde geçirdiğiniz vakit, ödemeniz gereken tutarı belirliyor.
 • Bolu ilinde, haritada sınırlı olan alanların dışına çıkılmamasına dikkat etmek gerekiyor. 

Bu uygulamalar dışında Türkiye’deki ve yurt dışında faaliyet gösteren diğer tüm scooter uygulamalarının güncel fırsatları için arkadaş davet kodu ve indirim kodlarının da yer aldığı Kuponigo’daki “Scooter” sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu içerikler ilginizi çekebilir

Bu sayfadaki deneyiminizi puanlayın:

Your page rank:

Yorumunuzu Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.