En Popüler Kategoriler Markalar Yazılar

Siz buralardan gitmeden önce...

Ücretsiz bültenimizi almak için lütfen e-posta adresinizi bırakın. En son fırsatlardan ilk sizi haberdar edeceğiz.

En hızlı ve en iyi hosting firmaları

Muhteşem bir web projesi fikrinizi, hak ettiği noktaya taşımanız adına en iyi hosting firmaları arasından bir seçim yapmanız gerekiyor. Fikriniz her ne kadar muhteşem olsa da kötü bir hosting firması tercihi, web projesi fikrinizin en temel ihtiyacı olan altyapı ya da sanal ortamda barınma ihtiyacını tam anlamıyla karşılanamamasına yol açıyor.

Dünya’da her gün çok sayıda yeni bir web sitesi açılıyor. Bu web siteleri dünya genelindeki çeşitli sunucularda barındırılıyor. Bir web sitesi açtığınızda hosting şirketinizden bir paket satın alır ve sitenizi bulutta bir yerde depolamaya başlarsınız. Hosting şirketi seçimi ihtiyacı, sadece web projelerinde değil daha birçok proje ve ihtiyaç özelinde ortaya çıkabiliyor. Seçim konusu ise belki de projenin en zorlu noktalarından biri oluyor.

Dünya genelinde çok sayıda hosting şirketi var, ama hepsi çok iyi seviyede hizmet sunmuyorlar. Hosting şirketinizi seçerken ucuzluğuna değil, ne kadar çok teknolojiyi kullandığına bakmanızda fayda var. Çünkü köklü ve büyük hosting şirketleri daima daha köklü bir bilgiye sahip olurlar ve sitelerinizin barındığı sunucuları buna göre optimize ederler. Ayrıca güncel trendleri daima takip ettiklerinden, teknoloji olarak asla geri planda kalmazsınız. Tüm bunlara ek siteniz de daima güvenli ve kesintisiz bir şekilde çalışmasını sürdürür.

Son yıllarda ihtiyaç arttıkça, hosting fiyatları da dünya genelinde yükseliş göstermeye başladı. Bununla beraber çok sayıda hosting şirketi de ortaya çıktı. Peki, birbirleriyle kıyasıya rekabet içerisinde olan hosting firmaları içerisinde en iyi hosting firmaları hangisi? Bir hosting firmasını seçebilmeniz önem taşıyan faktörler neler? Sorularınızı içeriğimizde tüm ayrıntılarıyla birlikte cevaplıyoruz. Ayrıca her birinin altına Kuponigo’da yer alan güncel indirim kodu ve kampanyalarını da ekleyerek tasarruf etmenize yardımcı olacağız.

Hostinger

2004 yılında kurulmuş olan Hostinger, Litvanya’da faaliyetlerine başlamıştır ve sunucu teknolojileri alanında hizmet vermektedir. 7 ülkede dünya çapında veri merkezi bulunduran Hostinger, aynı zamanda 178 ülkede sunucu hizmetleri ve alan adı kayıt hizmetleri sağlıyor. Türkiye hosting firmaları arasında fazlasıyla tercih ediliyor ve çeşitli rehber içerikleriyle yeni başlayan web geliştiricileri adına birçok konuda tabiri caizse yol gösteriyor. Hostinger hakkında şu detaylar ön plana çıkıyor:

 • En hızlı hosting şirketleri arasında yer alıyor. 
 • Web Hosting paketleri aylık; Tekil 12,99 TL, Premium 24,99 TL ve Kurumsal 47,99 TL gibi fiyatlarla hizmet sağlıyor.
 • Tüm paketlerde ücretsiz SSL sertifikası özelliği bulunuyor.
 • 7/24 ulaşabileceğiniz bir destek sistemi mevcut.
 • 30 gün içerisinde para iadesi sağlıyor.
 • Tüm paketlerde haftalık yedek alınıyor.

Godaddy

En iyi hosting firmaları listemizin içerisinde, reklamları ve tanıtımları her yerde karşımıza çıkan Godaddy de yer alıyor. Godaddy, dünya çapında bir hosting firması olarak hizmet veriyor ve teknik bilgisi olmayan potansiyel web geliştiricilerin dahi web site sahibi olabilmesini amaçlıyor. 1997 yılında kurulup ilk başta domain kayıt hizmeti vermeye başlayan Godaddy, ilerleyen süreçte de web geliştiricileri adına web hosting ve benzer birçok hizmeti daha vermeye başladı. Günümüzde ise 84 milyondan fazla alan adını bünyesinde barındırıyor. Godaddy hakkında bilinmesi gerekenler ise aşağıda yer alıyor:

 • Host fiyatları paketlere göre belirleniyor ve paketler aylık bazda; Başlangıç 14,99 TL, Ekonomik 24,99 TL, Deluxe 34,99 TL ve Üst Düzey 49,99 TL fiyatlarla karşınıza çıkıyor.
 • Bant genişliği konusunda tüm paketlerde herhangi bir sınırlama bulunmuyor.
 • Tek bir dokunuş ile WordPress site kurulumu sağlayan bir araç sağlıyor.
 • Tüm paketlerde uzman hosting desteği ile anlık destek alınabiliyor.
 • Tüm paketler için belirli aralıklarla veri yedeklemesi yapılıyor.
 • Kurulum yapabileceğiniz ve bilgi edinebileceğiniz rehber içerikler sunuyor.
GoDaddy üzerindeki tüm ürünlerde % 30 indirim sağlayan kupon kodu

GoDaddy, dünyanın 1 numaralı alan adı kayıt şirketidir ve küçük...Devamını Gör

GoDaddy, dünyanın 1 numaralı alan adı kayıt şirketidir ve küçük, bağımsız girişimlere adanmış dünyanın en büyük bulut platformuna güç verir. Dünya çapında 17 milyon müşteri ve yönetilen 73 milyon alan adıyla GoDaddy, insanların fikirlerini adlandırmak, profesyonel bir web sitesi oluşturmak, müşterileri çekmek ve işlerini yönetmek için geldikleri yerdir.

Daha Az Göster

Bluehost

Kuruluş yılı 1996 olan Bluehost, Amerika merkezli en iyi hosting şirketleri içerisinde fiyat ve güvenlik anlamında fark yaratan firmalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. En hızlı hosting firması, en uygun fiyat, müşteri desteği ve daha birçok kavram özelinde adından olumlu bir şekilde bahsettiriyor. Özellikle WordPress konusunda sağladığı birçok araç ve uyumlu donanımları nedeniyle web geliştiricileri tarafından tercih ediliyor. Kaliteli bir hosting olarak tanımlayabileceğimiz Bluehost’un şu özellikleri ön plana çıkıyor:

 • Özellikle Amerika, Avrupa ve diğer lokasyonlara hitaben web projeleri geliştirmek isteyen web geliştiriciler için son derece hızlı web hosting hizmeti sağlıyor.
 • Farklı ülkeler için ucuz hosting arayışı içerisinde olan web geliştiricilere aylık olarak; Shared Hosting 4,99 USD, VPS 18,99 USD ve Dedicated 79,99 USD gibi fiyat ve paketlerle yardımcı oluyor.
 • 7/24 telefonla veya canlı destek ekranıyla her konuda yardım alabileceğiniz bir ekibi bulunuyor.
 • WordPress.org tarafından önerilen bir web hosting hizmeti sağlıyor.
 • Web site kurulumunu otomatik olarak yapabileceğiniz bir aracı mevcut.
Bluehost’ta WordPress hosting alımlarınızda geçerli özel fırsatlar

2 milyondan fazla web sitesine güç veren Bluehost, en üst düzey...Devamını Gör

2 milyondan fazla web sitesine güç veren Bluehost, en üst düzey WordPress platformunu sunar. WordPress için ayarlanmış, tek tıklamayla kurulum, ÜCRETSİZ alan adı, e-posta, FTP ve daha fazlasıyla birlikte WordPress merkezli panolar ve araçlar sunuyor.

Daha Az Göster

Namecheap

Namecheap, 2000 yılında kuruldu ve halihazırda dünya genelinde en iyi hosting firmaları arasında gösteriliyor. Alan adı kayıt hizmetiyle başlayan bu serüven, günümüzde web hosting ve diğer hizmetlerle de varlığını sürdürüyor. Yeni başlayan, küçük işletmeler, büyük işletmeler gibi birçok farklı paketi bulunuyor ve böylelikle her bütçeye uygun fiyatlı hosting hizmeti sunabiliyor. Hız, güvenlik ve her konuda destek gibi kavramların bir arada olduğu ender hosting şirketleri arasında yer alıyor. Namecheap hakkında diğer detaylar ise web geliştiricileri şu şekilde karşılıyor:

 • Çeşitli ülke veya kıtalar için geliştirmek istediğiniz web projeleri için geniş sunucu ağı nedeniyle hızlı ve güvenilir hosting hizmeti sunuyor.
 • Yeni başlayanlar için EasyWP Starter paketi ilk ay ücretsiz ve yıl boyunca ayda 4,88 USD, Stellar aylık 3,88 USD ve Stellar Business aylık 9,88 USD olarak sunuluyor. Küçük işletmeler; EasyWP Turbo paketi ilk ay ücretsiz ve yıl boyunca aylık 8,88 USD, Stellar Business 9,88 USD ve Nebule 19,88 USD gibi fiyatlardan yararlanabiliyor. Büyük işletmeler; EasyWP Supersonic ilk ay ücretsiz ve yıllık 13,88 USD, Quasar VPS Hosting 19,88 USD ve Xeon E-2234 80,88 USD olarak fiyatlarla hizmet alabiliyor.
 • Tüm paketlerde ücretsiz SSL sertifikası seçeneği bulunuyor.
 • 7/24 telefon ve canlı destek gibi seçenekler ile kısa süre içerisinde destek alınabiliyor.
 • Düzenli yedekleme ve ücretsiz transfer gibi imkanları kullanıcılarına tanıyor.
Namecheap’teki mevcut domain yenilemelerinizde geçerli % 20 indirim kodu

Namecheap; kolay alan adı (domain) kaydı, uygun fiyatlı barındırma...Devamını Gör

Namecheap; kolay alan adı (domain) kaydı, uygun fiyatlı barındırma (hosting) planları ve tüm en iyi uygulamaları sağlayarak, herkesin kazanan bir web varlığı oluşturmasını mümkün kılıyor. Namecheap, ayrıca iki milyondan fazla mutlu müşterisi ve yönetim altındaki (ve artmaya devam eden) 10 milyon alan adıyla web'in en hızlı büyüyen alan adı kayıt kuruluşudur.

Daha Az Göster
Namecheap’te hosting paketlerinde ve domain alımlarında geçerli % 10 indirim kodu

Namecheap; kolay alan adı (domain) kaydı, uygun fiyatlı barındırma...Devamını Gör

Namecheap; kolay alan adı (domain) kaydı, uygun fiyatlı barındırma (hosting) planları ve tüm en iyi uygulamaları sağlayarak, herkesin kazanan bir web varlığı oluşturmasını mümkün kılıyor. Namecheap, ayrıca iki milyondan fazla mutlu müşterisi ve yönetim altındaki (ve artmaya devam eden) 10 milyon alan adıyla web'in en hızlı büyüyen alan adı kayıt kuruluşudur.

Daha Az Göster

WP Engine

WP Engine, 2010 yılında kurulan ve adında da anlayabileceğimiz üzere WordPress projeleri başta olmak üzere, diğer birçok proje için web hosting hizmeti veren en hızlı hosting şirketleri arasında yer alıyor. Host fiyatları, WordPress ile optimizasyonu, WordPress ile bağlantılı araçları ve anlık destek ekibiyle, en kolay şekilde tercih edilebilecek hosting şirketleri arasında yer alıyor. WP Engine şu gibi temel özellikleriyle öne çıkıyor:

 • Sunucu konumu konusunda dünyanın birçok ülkesi ve kıtasına özellikle Wordpres projeler için kaliteli web hosting hizmeti sağlıyor.
 • Managed WordPress paketi aylık 25-242 USD ve e-Commerce Solutions paketi 30-292 USD gibi fiyatlar ile kullanılabiliyor. Ayrıca söz konusu paketlerin çok daha üstünü kullanmak isteyen kullanıcılar, firma ile temas kurup özel fiyat tekliflerinden faydalanabiliyorlar.
 • Tüm paketlerinde ücretsiz SSL desteği bulunuyor.
 • 7/24 destek alabileceğiniz canlı destek penceresi ve telefon hattı ile hizmet veriyor.
 • Ücretsiz olarak transfer, seçtiğiniz aralıklarda yedekleme gibi özellikler tüm paketlerde geçerli oluyor.
WP Engine Hosting planlarında yıllık alımlarda 4 ay ücretsiz kupon kodu

WP Engine; Yönetimli WordPress hosting, e-Ticaret çözümleri ve...Devamını Gör

WP Engine; Yönetimli WordPress hosting, e-Ticaret çözümleri ve WordPress çözümü dahil kurumsal teklifleriyle her büyüklükteki şirketler ve ajanslar için dünya çapında 1,5 milyon dijital deneyime güç sağlar.

Daha Az Göster

Kinsta

WordPress özelinde web projeleri geliştiren kişiler için en iyi hosting firmaları konusunda Kinsta öne çıkan firmalar arasında yer alıyor. 2013 yılında kurulmasına karşın, dünyada WordPress web hosting ve diğer web hosting ihtiyaçlarınız adına sayılı firmalardan biri olarak biliniyor. Üstelik firma, ulaşamadıkları tek kıtanın Antartika olduğunu belirtiyor. Bu detay ise lokasyon avantajı olarak ne kadar iddialı olduklarını ortaya koyuyor. Kinsta hakkındaki şu detaylara göz atmak önem taşıyor:

 • Dünya genelinde 18 veri merkezi bulunuyor ve bu detay, web projelerinizin seçebileceğiniz 18 lokasyonda, hedeflediğiniz ülkeye en hızlı şekilde ulaşabilmesini sağlıyor.
 • Aylık; Starter paketi 30 USD, Pro paketi 60 USD, Business 1,2,3 ve 4 paketleri sırasıyla 100, 200, 300 ve 400 USD, Enterprise 1 paketi 600 USD, Enterprise 2 paketi 900 USD, Enterprise 3 paketi 1.200 USD ve Enterprise 4 paketi 1.500 USD gibi fiyatlarla kullanılabiliyor. Ayrıca paket özelliklerinin yetersiz kalması durumunda istediğiniz pakete göre özel teklifler almanız söz konusu oluyor.
 • Tüm paketler için ücret almadan SSL hizmeti sunuluyor.
 • Otomatik olarak belirlediğiniz zaman dilimlerine özel veri yedeklemeleri yapılıyor.
 • 7/24 destek alabileceğiniz canlı destek ve telefon hattı bulunuyor.
Kinsta Hosting planlarında yıllık alımlarda 2 ay indirim fırsatı

Kinsta, statükoyu değiştirmek amacıyla 2013 yılında kuruldu...Devamını Gör

Kinsta, statükoyu değiştirmek amacıyla 2013 yılında kuruldu. Dünyanın en iyi WordPress barındırma platformunu oluşturmak için yola çıkan Kinsta, Yönetimli WordPress hosting performansını bir sonraki düzeye taşıyor. Google Cloud Platform ve ışık hızındaki premium katman ağı tarafından desteklenen WordPress kullanıcıları, dünya çapındaki 25 veri merkezi arasından seçim yapabilir. Küçük bloglardan, Fortune 500 müşterisine kadar her tür siteyi barındırıyor. 25 veri merkezi aracılığıyla dünya çapında 128 ülkeden binlerce müşteriye hizmet veriyor.

Daha Az Göster

Tüm bu şirketlere ek olarak hosting ve domain fırsatlarına göz atmak ve indirimlerden faydalanmak için Kuponigo’daki “Hosting & Domain” bölümüne göz atabilirsiniz.


Hangi domain firması daha iyi?

Hangi domain firmasının daha iyi olduğu, sundukları paket özelliklerine göre değişebiliyor. İhtiyaçlarınız doğrultusunda hangi firmanın daha iyi olduğu farklılık gösterebiliyor. Belirtmiş olduğumuz en iyi hosting firmaları domain hizmeti de sunuyor ve kıyaslayarak seçim yapmak size kalıyor. Hosting şirketinizi seçmeden önce internette hakkında arama yapmanızı tavsiye ederiz. Dünya genelindeki çok sayıda yazılımcı güncel şikayetlerini genelde forumlarda paylaşırlar. Bu durum karar vermenize de yardımcı olacaktır.

Hostinger iyi mi?

Hostinger, ülkemizde ve dünya genelinde en iyi hosting firmaları arasında yer alıyor. Kullanıcıların geneli çeşitli platformlar ve incelemelerle firma hakkında memnuniyetlerini belirtseler de iyi olup olmadığı konusundaki karar tamamen size kalıyor. 

Hosting firması ne demek?

Web site ve çeşitli projelerin sanal ortam üzerinde belirli bir ücret karşılığında barındırılması hizmetini sağlayan en iyi hosting firmaları; belirtmiş olduğumuz hizmetlerin yanında ekstra birçok hizmet sunarak, web projelerinizin güvenliğini ve gelişmiş altyapı ihtiyaçlarını karşılıyor. 

Hangi hosting paketini tercih etmeliyim?

En iyi hosting firmaları sayfalarına girdiğinizde birbirine benzer paketler görürsünüz. Bunlar çoğunlukla Paylaşımlı Hosting (Shared Hosting), WordPress Hosting, Reseller, VPS vb. gibi paketlerdir. Eğer temel seviyede bir kullanıcıysanız ve kendi blog sitenizi ya da birkaç sayfalık projeniz için web sitesi kurmak istiyorsanız Paylaşımlı Hosting ve WordPress Hosting paketlerini tercih edebilirsiniz. Hem daha ucuz hem de teknik olarak yönetilmesi daha kolaydır. Bu sunucularda genellikle farklı web siteleriyle ortak sunucuyu paylaşırsınız. Hosting şirketleri bu sayıyı adil tuttuklarını söyleseler de, bulunduğunuz sunucuda kaç adet web sitesinin barınacağına dikkat etmenizde fayda var. Çünkü, sunucudaki sitelerden herhangi birisi DDOS saldırısı aldığında, aynı sunucudaki bütün web siteleri etkilenir ve yavaş açılmaya başlarlar. Bu nedenle Paylaşımlı Hosting seçiminizi daha köklü firmalardan yaparsanız daha az sorun yaşarsınız. Eğer biraz daha profesyonelseniz ve e-ticaret yapmak istiyorsanız, müşterilerinizi kaybetmemek adına VPS Hosting kullanmanız daha doğru olacaktır. Çünkü bu tür web siteleri çok yoğun kaynak kullanırlar ve sitenin yavaş açılmaması için daha yüksek paketleri tercih etmeniz gerekir. Bu hosting türünde sunucunuz size özel olduğundan, Paylaşımlı Hosting’deki gibi diğer sitelerden etkilenmezsiniz. Tabi fiyatları da buna oranla daha pahalı olacaktır.

Hosting lokasyonu önemli mi?

Dünya’daki en iyi hosting firmaları genellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunuyor. Bazı şirketler ise dünya genelinde farklı lokasyonlarda sunucuları olduğunu söyleyerek, bunları kullanmanız için sizlerden ek ücret talep ederler. Hosting’in bulunduğu lokasyon önemli midir? Elbette çok önemlidir.
Web sitenizin hedef kitlesine yakın bir lokasyonda barınıyor olması, ziyaretçilerin web sitenizi daha hızlı açması anlamına gelir. Bu nedenle web sitenizin sunucusunu hedeflediğiniz kitleye yakın bir bölgede tutmalısınız. Bu sadece milisaniye cinsinden bir fark yaratsa da, arama motorları için önemli bir detaydır. Eğer dünyadaki her bölgeye eşit hızlarla erişmek istiyorsanız bir CDN hizmeti satın alabilirsiniz.

Bu içerikler ilginizi çekebilir

Bu sayfadaki deneyiminizi puanlayın:

Your page rank:

Yorumunuzu Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.