En Popüler Kategoriler Markalar Yazılar

Merhaba!

Ücretsiz Kuponigo Türkiye E-Posta Bülteni'ni almak için lütfen aşağıya e-posta adresinizi bırakın. Spam yapmadan sizleri en son kampanyalardan haberdar edeceğiz.


En hızlı ve en iyi hosting firmaları

Muhteşem bir web projesi fikrinizi, hak ettiği noktaya taşımanız adına en iyi hosting firmaları arasından bir seçim yapmanız gerekiyor. Fikriniz her ne kadar muhteşem olsa da kötü bir hosting firması tercihi, web projesi fikrinizin en temel ihtiyacı olan altyapı ya da sanal ortamda barınma ihtiyacını tam anlamıyla karşılanamamasına yol açıyor.

Dünya’da her gün çok sayıda yeni bir web sitesi açılıyor. Bu web siteleri dünya genelindeki çeşitli sunucularda barındırılıyor. Bir web sitesi açtığınızda hosting şirketinizden bir paket satın alır ve sitenizi bulutta bir yerde depolamaya başlarsınız. Hosting şirketi seçimi ihtiyacı, sadece web projelerinde değil daha birçok proje ve ihtiyaç özelinde ortaya çıkabiliyor. Seçim konusu ise belki de projenin en zorlu noktalarından biri oluyor.

Dünya genelinde çok sayıda hosting şirketi var, ama hepsi çok iyi seviyede hizmet sunmuyorlar. Hosting şirketinizi seçerken ucuzluğuna değil, ne kadar çok teknolojiyi kullandığına bakmanızda fayda var.

Çünkü köklü ve büyük hosting şirketleri daima daha köklü bir bilgiye sahip olurlar ve sitelerinizin barındığı sunucuları buna göre optimize ederler. Ayrıca güncel trendleri daima takip ettiklerinden, teknoloji olarak asla geri planda kalmazsınız. Tüm bunlara ek siteniz de daima güvenli ve kesintisiz bir şekilde çalışmasını sürdürür.

Son yıllarda ihtiyaç arttıkça, hosting fiyatları da dünya genelinde yükseliş göstermeye başladı. Bununla beraber çok sayıda hosting şirketi de ortaya çıktı. Peki, birbirleriyle kıyasıya rekabet içerisinde olan hosting firmaları içerisinde en iyi hosting firmaları hangisi? Bir hosting firmasını seçebilmeniz önem taşıyan faktörler neler?

Sorularınızı içeriğimizde tüm ayrıntılarıyla birlikte cevaplıyoruz. Ayrıca her birinin altına Kuponigo’da yer alan güncel indirim kodu ve kampanyalarını da ekleyerek tasarruf etmenize yardımcı olacağız.

Bu arada Kuponigo Türkiye bireylerin sevdikleri şeylere daha az harcama yapmalarına ve daha fazla para biriktirmelerine yardımcı olarak daha fazla tasarruf etmelerini sağlıyor. Sizler için özel oluşturulan indirim kodları ve güncel kampanyalara sitemizden erişebileceğiniz gibi, bizi ayrıca sosyal medyadan takip edebilir ve e-mail bültenimize abone olabilirsiniz.

Hostinger

2004 yılında kurulmuş olan Hostinger, Litvanya’da faaliyetlerine başlamıştır ve sunucu teknolojileri alanında hizmet vermektedir. 7 ülkede dünya çapında veri merkezi bulunduran Hostinger, aynı zamanda 178 ülkede sunucu hizmetleri ve alan adı kayıt hizmetleri sağlıyor.

Türkiye hosting firmaları arasında fazlasıyla tercih ediliyor ve çeşitli rehber içerikleriyle yeni başlayan web geliştiricileri adına birçok konuda tabiri caizse yol gösteriyor.

BLACK FRIDAY ÖZEL
Hostinger’da tüm premium hosting planlarında indirim
Hostinger’da tüm premium hosting planlarında indirim

Godaddy

En iyi hosting firmaları listemizin içerisinde, reklamları ve tanıtımları her yerde karşımıza çıkan Godaddy de yer alıyor. Godaddy, dünya çapında bir hosting firması olarak hizmet veriyor ve teknik bilgisi olmayan potansiyel web geliştiricilerin dahi web site sahibi olabilmesini amaçlıyor.

1997 yılında kurulup ilk başta domain kayıt hizmeti vermeye başlayan Godaddy, ilerleyen süreçte de web geliştiricileri adına web hosting ve benzer birçok hizmeti daha vermeye başladı. Günümüzde ise 84 milyondan fazla alan adını bünyesinde barındırıyor.

godaddy logo
GoDaddy üzerindeki tüm ürünlerde % 30 indirim sağlayan kupon kodu

GoDaddy, dünyanın 1 numaralı alan adı kayıt şirketidir ve küçük...Devamını Gör

GoDaddy, dünyanın 1 numaralı alan adı kayıt şirketidir ve küçük, bağımsız girişimlere adanmış dünyanın en büyük bulut platformuna güç verir. Dünya çapında 17 milyon müşteri ve yönetilen 73 milyon alan adıyla GoDaddy, insanların fikirlerini adlandırmak, profesyonel bir web sitesi oluşturmak, müşterileri çekmek ve işlerini yönetmek için geldikleri yerdir.

Daha Az Göster

Bluehost

Kuruluş yılı 1996 olan Bluehost, Amerika merkezli en iyi hosting şirketleri içerisinde fiyat ve güvenlik anlamında fark yaratan firmalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. En hızlı hosting firması, en uygun fiyat, müşteri desteği ve daha birçok kavram özelinde adından olumlu bir şekilde bahsettiriyor.

Özellikle WordPress konusunda sağladığı birçok araç ve uyumlu donanımları nedeniyle web geliştiricileri tarafından tercih ediliyor.

Muhteşem bir WordPress hosting sunan Bluehost’ta % 70’e varan indirim kazanın
Kupon Kodu Gerektirmiyor
Muhteşem bir WordPress hosting sunan Bluehost’ta % 70’e varan indirim kazanın

Namecheap

Namecheap, 2000 yılında kuruldu ve halihazırda dünya genelinde en iyi hosting firmaları arasında gösteriliyor. Alan adı kayıt hizmetiyle başlayan bu serüven, günümüzde web hosting ve diğer hizmetlerle de varlığını sürdürüyor.

Yeni başlayan, küçük işletmeler, büyük işletmeler gibi birçok farklı paketi bulunuyor ve böylelikle her bütçeye uygun fiyatlı hosting hizmeti sunabiliyor. Hız, güvenlik ve her konuda destek gibi kavramların bir arada olduğu ender hosting şirketleri arasında yer alıyor.

Namecheap’te Profesyonel İş E-postası planlarında % 40’a varan indirim
Namecheap’te Profesyonel İş E-postası planlarında % 40’a varan indirim
Namecheap’te indirimli alan kaydı ve alan transferi satın almak için bu kodu kullanın
Namecheap’te indirimli alan kaydı ve alan transferi satın almak için bu kodu kullanın

WP Engine

WP Engine, 2010 yılında kurulan ve adında da anlayabileceğimiz üzere WordPress projeleri başta olmak üzere, diğer birçok proje için web hosting hizmeti veren en hızlı hosting şirketleri arasında yer alıyor.

Hosting fiyatları, WordPress ile optimizasyonu, WordPress ile bağlantılı araçları ve anlık destek ekibiyle, en kolay şekilde tercih edilebilecek hosting şirketleri arasında yer alıyor.

WP Engine Shared Hosting planlarında 4 ay ÜCRETSİZ veya kod ile ilk ay % 20 indirim kodu
WP Engine Shared Hosting planlarında 4 ay ÜCRETSİZ veya kod ile ilk ay % 20 indirim kodu

Kinsta

WordPress özelinde web projeleri geliştiren kişiler için en iyi hosting firmaları konusunda Kinsta öne çıkan firmalar arasında yer alıyor. 2013 yılında kurulmasına karşın, dünyada WordPress web hosting ve diğer web hosting ihtiyaçlarınız adına sayılı firmalardan biri olarak biliniyor.

Üstelik firma, ulaşamadıkları tek kıtanın Antartika olduğunu belirtiyor. Bu detay ise lokasyon avantajı olarak ne kadar iddialı olduklarını ortaya koyuyor.

Bu markanın şu anda aktif bir indirim kampanyası bulunmuyor. Dilerseniz Kuponigo üzerinde bu markaya benzer çok sayıda fırsat ve indirim kuponunu bulabilirsiniz.

Hangi domain firması daha iyi?

Hangi domain firmasının daha iyi olduğu, sundukları paket özelliklerine göre değişebiliyor. İhtiyaçlarınız doğrultusunda hangi firmanın daha iyi olduğu farklılık gösterebiliyor. Belirtmiş olduğumuz en iyi hosting firmaları domain hizmeti de sunuyor ve kıyaslayarak seçim yapmak size kalıyor.

Hosting şirketinizi seçmeden önce internette hakkında arama yapmanızı tavsiye ederiz. Dünya genelindeki çok sayıda yazılımcı güncel şikayetlerini genelde forumlarda paylaşırlar. Bu durum karar vermenize de yardımcı olacaktır.

Hostinger iyi mi?

Hostinger, ülkemizde ve dünya genelinde en iyi hosting firmaları arasında yer alıyor. Kullanıcıların geneli çeşitli platformlar ve incelemelerle firma hakkında memnuniyetlerini belirtseler de iyi olup olmadığı konusundaki karar tamamen size kalıyor. 

Hosting firması ne demek?

Web site ve çeşitli projelerin sanal ortam üzerinde belirli bir ücret karşılığında barındırılması hizmetini sağlayan en iyi hosting firmaları; belirtmiş olduğumuz hizmetlerin yanında ekstra birçok hizmet sunarak, web projelerinizin güvenliğini ve gelişmiş altyapı ihtiyaçlarını karşılıyor.

Hangi hosting paketini tercih etmeliyim?

En iyi hosting firmaları sayfalarına girdiğinizde birbirine benzer paketler görürsünüz. Bunlar çoğunlukla Paylaşımlı Hosting (Shared Hosting), WordPress Hosting, Reseller, VPS vb. gibi paketlerdir.

Eğer temel seviyede bir kullanıcıysanız ve kendi blog sitenizi ya da birkaç sayfalık projeniz için web sitesi kurmak istiyorsanız Paylaşımlı Hosting ve WordPress Hosting paketlerini tercih edebilirsiniz. Hem daha ucuz hem de teknik olarak yönetilmesi daha kolaydır. Bu sunucularda genellikle farklı web siteleriyle ortak sunucuyu paylaşırsınız.

Hosting şirketleri bu sayıyı adil tuttuklarını söyleseler de, bulunduğunuz sunucuda kaç adet web sitesinin barınacağına dikkat etmenizde fayda var. Çünkü, sunucudaki sitelerden herhangi birisi DDOS saldırısı aldığında, aynı sunucudaki bütün web siteleri etkilenir ve yavaş açılmaya başlarlar. Bu nedenle Paylaşımlı Hosting seçiminizi daha köklü firmalardan yaparsanız daha az sorun yaşarsınız.

Eğer biraz daha profesyonelseniz ve e-ticaret yapmak istiyorsanız, müşterilerinizi kaybetmemek adına VPS Hosting kullanmanız daha doğru olacaktır. Çünkü bu tür web siteleri çok yoğun kaynak kullanırlar ve sitenin yavaş açılmaması için daha yüksek paketleri tercih etmeniz gerekir. Bu hosting türünde sunucunuz size özel olduğundan, Paylaşımlı Hosting’deki gibi diğer sitelerden etkilenmezsiniz. Tabi fiyatları da buna oranla daha pahalı olacaktır.

Hosting lokasyonu önemli mi?

Dünya’daki en iyi hosting firmaları genellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunuyor. Bazı şirketler ise dünya genelinde farklı lokasyonlarda sunucuları olduğunu söyleyerek, bunları kullanmanız için sizlerden ek ücret talep ederler. Hosting’in bulunduğu lokasyon önemli midir? Elbette çok önemlidir.

Web sitenizin hedef kitlesine yakın bir lokasyonda barınıyor olması, ziyaretçilerin web sitenizi daha hızlı açması anlamına gelir. Bu nedenle web sitenizin sunucusunu hedeflediğiniz kitleye yakın bir bölgede tutmalısınız. Bu sadece milisaniye cinsinden bir fark yaratsa da, arama motorları için önemli bir detaydır. Eğer dünyadaki her bölgeye eşit hızlarla erişmek istiyorsanız bir Cloudflare gibi bir CDN hizmeti satın alabilirsiniz.


E-Posta Bültenimize Abone Olun

Ücretsiz Kuponigo Türkiye E-Posta Bülteni'ni almak için lütfen aşağıya e-posta adresinizi bırakın. Spam yapmadan sizleri en son kampanyalardan haberdar edeceğiz.Yorumunuzu Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Sözleşmesi'ni kabul ediyorum.