Merhaba!

Ücretsiz Kuponigo Türkiye E-Posta Bülteni'ni almak için lütfen aşağıya e-posta adresinizi bırakın. Spam yapmadan sizleri en son kampanyalardan haberdar edeceğiz.

Bültenimize abone olarak Kuponigo'nun Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası şartlarını onaylamış olursunuz.

En İyi Freelance Siteleri: Uzaktan Çalışarak Döviz ile Para Kazanın

Eğer çalışacak en iyi Freelance siteleri Türkiye arıyorsanız, ek gelir elde etmenin vakti gelmiş demektir. Çevrimiçi serbest çalışma dünyası (freelance – freelancing), insanların geçimini sağlamak için popüler bir yol haline geldi ve bunun arkasında yatan birkaç sebep var. Bunlardan biri yaratıcılığınızı harekete geçirmenin ve ilginizi çeken çeşitli projeler üzerinde çalışmanın harika bir yolu olabilir. Ama Türkiye şartlarında elbette tek sebep bu değil.

Ekonomi hala sallantıda olduğundan ve birçok insan işini kaybettiğinden, giderek daha fazla insanın freelance çalışmaya yönelmesi şaşırtıcı değil. Çünkü bu, bir nebze olsun iki yakayı bir araya getirmek için araç. Sonuç olarak, freelance çalışarak kendi saatlerinizi belirleyebilir, istediğiniz zaman evden çalışabilirsiniz ve bu çok esnek bir çalışma şekli olabilir.

Ancak unutulmamalıdır ki, pek çok işletme iş yükünü üstlenmek için serbest çalışanlara yöneldiğinden, artık son derece rekabetçi olan pazar nedeniyle bu platformlarda iş bulmak bazen zor olabiliyor. Yine de bunların freelance dünyasının büyük bir bölümü için kesinlikle hayati önem taşıyan platformlar olduğunu söylemek mümkün.

Yurtdışında ve Türkiye’de çok fazla serbest platform olması, hangisinin sizin için doğru olduğuna karar vermenizi zorlaştırabilir. Bu yazıda, iş bulmanızı ve düzenli bir gelir elde etmenizi sağlayacak en iyi Freelance sitelerine göz atacağız ve size sundukları hakkında genel bir bakış sunacağız.

Toptal

Toptal
Toptal

Toptal, yeni başlayanları çeşitli sektörlerdeki en iyi yeteneklerle buluşturan en iyi Freelance sitelerinden biridir. Platform, yeni başlayanları yetenekli profesyonellerle eşleştirme, kaynaklara erişim sağlama ve yeni başlayanları yatırımcılarla buluşturma dahil olmak üzere bir dizi hizmet sunar.

Toptal kurulduğu 2013 yılından bu yana hızla büyümüş, yeni özellikler eklemiş ve yeni sektörlere açılmıştır. Şu anda 50’den fazla ülkede faaliyet gösteren en iyi Yabancı freelancer sitelerinden biridir ve 1.500’den fazla istihdamı destekliyor. Teknoloji, iş geliştirme, pazarlama ve mühendislik dahil olmak üzere çeşitli endüstriler, kullanıcıların yetenek veya sektöre göre yetenek aramasına olanak tanıyan Toptal’da yer alır.

Ancak, Toptal’da freelancer olmanın kolay bir iş olmadığını unutmamak gerekir. İşe alınmak için gramer testi ve mülakat gibi birçok sınavı geçmeniz gerekiyor. Başarılı olursanız, sonuçlar çok faydalı olabilir.

People Per Hour

People Per Hour
People Per Hour

PeoplePerHour, dünyanın her yerinden serbest çalışanların en iyi yetenekleri işe almak isteyen müşterilerle bağlantı kurabileceği başka bir küresel freelance iş platformudur. 1 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı olan PeoplePerHour, bugün dünyanın en büyük serbest platformlarından biridir.

PeoplePerHour tarafından sağlanan hizmetler arasında web geliştirme, tasarım, danışmanlık, pazarlama ve sosyal medya yönetimi yer almaktadır. Müşteriler, doğru uyum için yetenekli profesyonellerden oluşan bir veritabanında arama yapabilir.

Serbest çalışmayı her zamankinden daha kolay hale getirmek için PeoplePerHour’da çok çeşitli özellikler de mevcuttur. Platform, şifreli iletişim ve hızlı ödeme işleme seçeneklerine ek olarak, müşterilere bir profil oluşturma ve potansiyel işverenlerin görmesi için bir müşteri portföyü listeleme seçeneği sunarak müşterilerle çalışmayı kolay ve sorunsuz hale getirir.

Freelancer.com

Freelancer.com
Freelancer.com

En iyi Freelance sitelerinden biri olan Freelancer.com, bireylere, işletmelere, kuruluşlara ve proje sahiplerine iş ilanları oluşturmak ve serbest çalışanlar aramak için bir alan sunar.

Kullanıcılar, Freelancer’ı kullanarak projelerini yayınlayabilir ve ardından bunları tamamlamak için kalifiye yükleniciler arayabilir. Bir proje seçildikten ve serbest çalışan işe alındıktan sonra, hem müşteri hem de serbest çalışan, projenin hüküm ve koşullarını görüşebilir.

Ayrıca Freelancer, işverenlerin serbest çalışanların hizmetlerini gerektiren işleri ilan edebilecekleri bir iş ilanı panosu da sunar. Freelancer aracılığıyla hesaplarınızı yönetmek, faturalarınızı ödemek ve kazanç geçmişinizi takip etmek de mümkündür. Kullanıcılar ayrıca Freelancer forumu aracılığıyla ipuçlarını paylaşabilecekleri ve soru sorabilecekleri diğer serbest çalışanlarla iletişim kurabilirler.

Fiverr

Fiverr
Fiverr

Aynı şekilde Fiverr da, hizmet arayan insanları bu hizmetleri sağlayabilecek kişilerle buluşturan en iyi Freelance sitelerinden biridir. Tasarım ve web geliştirmeden sosyal medya yönetimine, pazarlamaya ve çok daha fazlasına kadar geniş bir yelpazede hizmetler sunar.

Fiverr sitesinde, site tamamlanan projeden komisyon aldığı için müşteriler genellikle hizmet için temel fiyattan daha fazlasını ödemek zorunda kalıyor. Ayrıca site, uzman tavsiyesi sunabilen ve müşterileri benzersiz hizmetlere yönlendirebilen, büyüyen bir kullanıcı topluluğuna sahiptir.

Adından da anlaşılacağı gibi Fiverr, işletmelerin ve bireylerin beş dolara kadar hizmet sunabileceği bir web sitesidir. Sitenin şu anda bir milyondan fazla aktif müşterisi var ve web sitesindeki işlemler için 200 milyon doların üzerinde harcama yapıldı.

Upwork

Upwork
Upwork

Upwork, serbest çalışanları, işletmeleri ve yeni başlayanları dünyanın her yerinden yetenekli profesyonellerle buluşturan çevrimiçi serbest çalışma bulmak için önde gelen en iyi Freelance sitelerinden ve çevrimiçi pazarlardan biridir. Upwork ile projenize yardımcı olacak metin yazarları, web geliştiricileri, grafik tasarımcıları ve daha fazlasını bulabilirsiniz.

İşletmeler, ihtiyaçları için doğru profesyoneli bulmak için listelere göz atabilir ve profesyoneller hizmetlerini yayınlayabilir. Upwork’te, kullanıcılara belirli bir aylık ücret karşılığında çeşitli hizmetlere erişim sağlayan bir kullandıkça öde abonelik modeli de mevcuttur. Sağlanan hizmetlerin kalitesine bağlı olarak, Upwork müşterilerden ücret alır.

Şirkete göre 5 milyondan fazla kullanıcı tarafından 500 milyondan fazla sipariş verildi. Upwork’teki serbest çalışanların listesi beceri, bölge veya sektöre göre de aranabilir. Müşteriler listelere göz atabilir ve ihtiyaç duydukları hizmetleri seçebilir. Serbest çalışanlar daha sonra bir projeye teklif verebilir ve tekliflerini müşteriye sunabilir.

Superpeer

Superpeer
Superpeer

Diğer serbest platformların aksine Superpeer, diğer serbest platformlara kıyasla serbest çalışmaya farklı bir yaklaşım getirmesi bakımından biraz benzersizdir.

Superpeer, içerik oluşturucuların işbirliği yapmalarına ve topluluklar oluşturmalarına olanak tanıyan bir platformdur. İçerik oluşturuculara canlı akışa katılma, çevrimiçi kursları gerçek zamanlı olarak yayınlama ve takipçileriyle 1:1 etkileşim kurma şansı sunan abonelik tabanlı bir platformdur.

Superpeer, yaratıcı ürün ve hizmetlerinizi satabileceğiniz pazarın yanı sıra, yaratıcı hedeflerinize ulaşmak için ihtiyacınız olan ürün ve hizmetleri bulabileceğiniz bir pazar yeri de sunar. Superpeer, 2015 yılında içerik oluşturucuların başarılı olmasına yardımcı olma konusunda tutkulu üç girişimci tarafından kuruldu.

Sonuç

Gördüğünüz gibi serbest çalışanların becerilerini bulmasını ve becerileri için ödeme almasını kolaylaştırmaya adanmış çok sayıda harika çevrimiçi platform mevcuttur. Üstelik bu en iyi Freelance sitelerinde çalışarak döviz cinsinden de para kazanabilirsiniz.

Deneyimli bir yazar, editör veya fotoğrafçıysanız veya başka becerilere sahipseniz, bu platformlar mükemmel projeyi bulmanıza ve hemen para kazanmaya başlamanıza yardımcı olabilir. Bugün kaydolarak, harika projeler üzerinde hemen çalışma fırsatına sahip olacaksınız.

Bunlar da İlginizi Çekebilir:


E-Posta Bültenimize Abone Olun

Ücretsiz Kuponigo Türkiye E-Posta Bülteni'ni almak için lütfen aşağıya e-posta adresinizi bırakın. Spam yapmadan sizleri en son kampanyalardan haberdar edeceğiz.

Bültenimize abone olarak Kuponigo'nun Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası şartlarını onaylamış olursunuz.

Bunu beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla paylaşın:

Yorumunuzu Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir