Abone Olun & Tasarruf Edin

esim uygulaması,e sim,esim,e sim nasıl alınır,esim nedir,e sim destekleyen telefonlar,e sim kartı,e sim satın al,esim destekleyen telefonlar,esim ne demek

Yurtdışı Seyahatinde Ucuz İnternet için En İyi eSIM Uygulamaları

Yurtdışı seyahatler için en iyi eSIM uygulaması indirimlerini keşfedin ve hareket halindeyken bağlantıda kalın. Ucuz roamingin keyfini çıkarın.


Seyahatseverler olarak yurtdışına çıkarken uğraşmamız gereken bir ton konu var. Bunların başında internete bağlı kalmak önemli bir yer kaplıyor, çünkü gittiğimiz şehirlerde yeni yerler keşfetmek için Google Maps‘e bakmamız, toplu taşıma için Citymapper‘da rota çıkarmamız ya da bir Uber çağırmamız gerekebiliyor. Bu gibi durumlarda devamlı olarak ücretsiz bir Wi-Fi bağlantısı bulmakla mücadele edemeyeceğiniz için mecburen mobil verinizi açmanız gerekiyor.

Ama malumunuz operatörlerimizin sunduğu biraz yüksek olan günlük roaming (dolaşım) ücretleri nedeniyle hattınızı yurtdışında kullanmak biraz pahalı bir çözüme dönüşüyor. İşte tam bu noktada teknoloji yine başka bir açıdan hayatımızı kurtarıyor, o da eSIM uygulamaları.

Gömülü SIM’in kısaltması olan eSIM, fiziksel SIM kart ihtiyacını ortadan kaldıran devrim niteliğinde bir teknoloji. Fiziksel SIM kartları telefonunuza takıp çıkartmak yerine, telefonunuzun ayarlarından mobil ağlarınız arasında kolayca geçiş yapmanızı sağlıyor.

Seyahate mi çıkıyorsunuz?

Seyahatiniz için ihtiyacınız olan her şeyden tasarruf edin. Kuponigo’da SIM kartlar, bavullar, seyahat sigortaları gibi temel ihtiyaçlara ilişkin Fırsatları ve İndirimleri keşfedin.

Tek yapmanız gereken en iyi eSIM uygulamalarından birini telefonunuza indirmek ve düşük maliyetli bir dijital eSIM kartı satın alıp telefonunuza yüklemek! Yani uçağınızın tekeri yere değer değmez daha şehre girmeden bir internet bağlantısına sahip oluyorsunuz 🙂

Piyasada çok sayıda uygulama bulunduğundan bir araştırma yaparak kullanıcı yorumları yüksek olan en iyi alternatifleri bu yazımızda sizler için derledik. Bunlardan birini tercih ederek yurtdışı seyahatlerinizde ciddi bir tasarruf sağlayabilirsiniz. Hepsinin çalışma mantığı aynı. Tarifenizi seçip eSIM satın alın ve telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Airalo

esim uygulaması,e sim,esim,e sim nasıl alınır,esim nedir,e sim destekleyen telefonlar,e sim kartı,e sim satın al,esim destekleyen telefonlar,esim ne demek

İlk olarak, 200’den fazla ülkede eSIM paketleri sunan, küresel gezginler için popüler bir seçenek olan Airalo‘dan bahsetmeliyiz. Kullanıcı dostu en iyi eSim uygulaması, eSIM profillerini satın almanıza ve etkinleştirmenize olanak tanıyarak kolayca sorunsuz bağlantı sağlar. Rekabetçi fiyatları ve güvenilir kapsama alanı ile Airalo, uluslararası gezginler için eSIM pazarında en iyi rakiplerden biridir. Genellikle ben de bu uygulamayı tercih ediyorum, ayrıca Türkiye’den çıkmış bir start-up olduğunu belirtmekte de yarar var.

Airalo’yu kullanmaya başlamak için Airalo Travel eSIM uygulamasını cihazınıza yükleyip bir eSIM planı satın almanız gerekiyor. Airalo, 1GB veri için sadece 4,50 ABD dolarından başlayan ve bir telefon numarası içeren planlarıyla, 200’den fazla ülke ve bölgede uluslararası bağlantı için uygun ve ekonomik bir çözüm sunuyor.

İster akıllı telefon, tablet, akıllı saat veya dizüstü bilgisayar ile seyahat ediyor olun; Airalo’nun eSIM’leri, fiziksel SIM kartlar veya güvenilir olmayan Wi-Fi ağları olmadan sorunsuz bağlantı sağlar. Daha fazla tasarruf etmek için Airalo indirim kodunu da ödeme sırasında kullanmayı unutmayın. eSIM bağlantınızdan ve seyahat bütçenizden en iyi şekilde yararlanmak için bu ek tasarruf fırsatlarını kullanabilirsiniz.

Airhub

esim uygulaması,e sim,esim,e sim nasıl alınır,esim nedir,e sim destekleyen telefonlar,e sim kartı,e sim satın al,esim destekleyen telefonlar,esim ne demek

Bir başka popüler eSIM sağlayıcısı da 200’den fazla uluslararası noktaya kesintisiz bağlantı sunan Airhub‘dır. Airhub’ın güvenilir kapsama alanı ve rekabetçi fiyatları ile yurt dışında bağlantıda kalmak isteyen gezginler için mükemmel bir seçenektir. Airhub promosyon kodunu da kullanarak eSIM satın alımınızda tasarruf edebilir ve pahalı dolaşım ücretlerinden kaçınabilirsiniz.

AirHub uygulaması, güvenli ödeme seçenekleri ve yüksek düzeyde güvenlik sağlamak için en son teknolojiyi kullanır ve kullanıcılara sorunsuz iletişim çözümleri sunar. Uluslararası destinasyonlarda küresel kapsama alanı sunan AirHub’ın eSIM’i, pahalı dolaşım ücretleri veya SIM kart değişikliği ihtiyacı olmadan seyahat edenler için uygun maliyetli bir seçim haline geliyor.

AirHub eSIM ile, ekonomik ön ödemeli fiyatlarla uluslararası SMS, internet ve arama olanaklarına kolayca erişebilirsiniz. Ön ödemeli planları, kesinlikle şu an kullandığınız GSM operatöründen daha ucuzdur ve kesintisiz bağlantıyı sabit maliyetle sağlar. Ayrıca, AirHub gizlilik ve mahremiyeti de ön planda tuttuğunu ifade ediyor, böylelikle seyahat edenler için uygun ve güvenli bir seçim olarak karşımıza çıkıyor.

GigSky

esim uygulaması,e sim,esim,e sim nasıl alınır,esim nedir,e sim destekleyen telefonlar,e sim kartı,e sim satın al,esim destekleyen telefonlar,esim ne demek

GigSky, güvenilir internet arayan uluslararası gezginler için güvenilir ve en ucuz eSim planı seçeneklerinden biridir. GigSky, 190’dan fazla ülkede geniş kapsama alanı ile geleneksel operatör dolaşım ücretlerinden daha düşük maliyetle veri erişimi sunuyor. GigSky uygulamasını kullanarak ve güvenilir kapsama alanından yararlanarak, bir gezgin olarak nereye giderseniz gidin bağlantıda kalabilir ve pahalı dolaşım ücretlerinden kurtulabilirsiniz.

GigSky’ı kullanmak için uygulamasını indirin, QR kodunu tarayın ve hücresel planınızı seçin. Ardından GigSky eSIM kartınızı yükleyin ve hazır olduğunuzda planınızı etkinleştirin. GigSky’ın uluslararası seyahatler için kişiselleştirilmiş en iyi eSIM’i, dolaşım ücretleri konusunda endişelenmeden yurtdışı hücresel ağlara kolayca bağlanmanızı sağlar.

Ödeme aşamasında GigSky indirim kodunu uygulayarak, GigSky’ın zaten uygun fiyatlı olan eSIM planlarında daha da tasarruf edebilirsiniz. Gigsky’ın öne çıkan bir diğer özelliği de üye olan herkese ÜCRETSİZ 100 MB internet veriyor olması. Yurtdışı seyahatleriniz sırasında pahalı dolaşım ücretlerine maruz kalmadan bağlantıda kalmak için bu ücretsiz planı da tercih edebilirsiniz. En kötü acil durumlarda mutlaka işinize yarayacaktır.

Instabridge

esim uygulaması,e sim,esim,e sim nasıl alınır,esim nedir,e sim destekleyen telefonlar,e sim kartı,e sim satın al,esim destekleyen telefonlar,esim ne demek

Instabridge, Wi-Fi ağlarına bağlanma ve eSIM veri planlarına erişme şeklinizde devrim yaratan yenilikçi bir uygulamadır. Kullanıcı dostu arayüzü ile Instabridge, pahalı dolaşım ücretlerini ortadan kaldırarak dünya çapında milyonlarca ücretsiz Wi-Fi bağlantı noktasına kolay erişim sağlar. Diğer eSIM uygulamalarından farklı olarak birkaç özelliği daha var.

Instabridge, kullanıcıların birden fazla cihaza bağlanmasını ve verileri 10 kat sıkıştırarak mobil veriyi ücretsiz olarak geliştirmesini sağlayan Instabridge Browser’ı da sunuyor. Bu yenilikçi yan uygulama ile yurtdışı seyahatinizde pahalı dolaşım ücretleri konusunda endişelenmeden cihazlarınızda yüksek hızlı internetin keyfini çıkarabilirsiniz.

Instabridge uygulaması ile eSIM planlarına ek olarak; reklam engelleme, VPN koruması ve veri sıkıştırma ile çevrimiçi deneyiminizi geliştirebilirsiniz. Tek kötü yanı, bir indirim kodu sağlamadıkları için gördüğünüz fiyatlar neyse onu ödüyorsunuz. Eğer indirim kodu peşindeyseniz listemizdeki diğer uygulamalara bakmalısınız.

TravelSIM

esim uygulaması,e sim,esim,e sim nasıl alınır,esim nedir,e sim destekleyen telefonlar,e sim kartı,e sim satın al,esim destekleyen telefonlar,esim ne demek

TravelSim, dünya çapında 200’den fazla destinasyonda uygun fiyatlar ve güvenilir kapsama alanı sağlayan güvenilir bir hizmet. TravelSim ile yüksek dolaşım ücretleri olmadan bağlantıda kalabilir, kendinizi unutulmaz seyahat anıları yaratmaya tamamen kaptırabilirsiniz. Dünyayı keşfetmeye odaklanın ve bağlantı ihtiyaçlarınızı TravelSim’in karşılamasına izin verin.

TravelSim ile Avrupa, Asya ve Amerika kıtaları gibi seyahat ihtiyaçlarınızı karşılayan başlıca uluslararası konumlar için hızlı bir şekilde bir eSIM kart edinebilirsiniz. Ayrıca, TravelSim.com ile bir yıl boyunca geçerli olan konuşma ve internet planlarına da sahip olabilirsiniz. Böylelikle sürekli eSIM satın almanız gerekmez.

TravelSim ile seyahat halindeyken bağlantıda kalmak için eSIM’inize yükleme yapmak oldukça kolay. Ve herhangi bir nedenle hizmetten memnun kalmazsanız, satın aldıktan sonraki 14 gün içinde kolayca tam para iadesi alabilirsiniz. Seyahat deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmak için TravelSim uluslararası SIM kartını kullanarak kolayca bağlantıda kalın.

Kite Mobi

esim uygulaması,e sim,esim,e sim nasıl alınır,esim nedir,e sim destekleyen telefonlar,e sim kartı,e sim satın al,esim destekleyen telefonlar,esim ne demek

Kite Mobi, güvenilir ve uygun fiyatlı mobil veri bağlantısına ihtiyaç duyan sık seyahat edenler ve iş profesyonelleri için en iyi esim sağlayıcılarından biridir. Kite Mobi ile, dünya çapında 245’ten fazla mobil ağ ile küresel veri bağlantısının keyfini çıkarırken daha da ucuz fiyatlar elde edebilirsiniz.

Kite Mobi, ışık hızında veri hızları, olağanüstü müşteri hizmetleri ve rekabetçi fiyatlar sunarak kendisini diğer sağlayıcılardan ayırır. Kite Mobi ile başlamak için web sitesini ziyaret edin, istediğiniz veri paketini seçin ve akıllı telefonunuzun kamerasını kullanarak QR kodunu tarayın. Veri kullanımınızı web sitesinden kolayca izleyebilir, ek Kite Mobi veri paketleri satın alabilir ve ayarlarınızı ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz.

Kuponigo olarak farklı sağlayıcıların tekliflerini karşılaştırarak harika fırsatlar bulmanıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu nedenle Kite Mobi indirim kodumuzu kullanarak daha da fazla tasarruf edebilirsiniz. İndirimli bir Kite Mobi eSIM kartı satın alarak seyahat ederken bağlantıda kalabilirsiniz.

Yoho Mobile

esim uygulaması,e sim,esim,e sim nasıl alınır,esim nedir,e sim destekleyen telefonlar,e sim kartı,e sim satın al,esim destekleyen telefonlar,esim ne demek

Yoho Mobile, eSIM kartlarının ötesinde çok çeşitli avantajlar sunar. eSIM teknolojisi ile hücresel bir planı doğrudan cihazınız üzerinden etkinleştirebilir, fiziksel SIM kart ihtiyacını ortadan kaldırarak sorunsuz ve kullanışlı bir deneyim sağlayabilirsiniz.

Yoho Mobile, farklı kullanıcıların farklı mobil plan ihtiyaçları olduğunun farkında olduğundan, çeşitli kullanıcılara hitap eden esnek planlar sunar. Aramalar ve SMS’ler için de planlar sunarak tek bir kart ile iletişimde kalmanıza olanak tanır. Yüksek veri hızları ve yerel tarifeli ön ödemeli planları ile Yoho Mobile, büyüyen eSIM kart pazarından önemli bir pay almaya gayret ediyor.

Yoho Mobile’ı kullanmak ve indirimli fiyatlarından ve ekstra verilerinden yararlanmak için telefonunuzun eSIM uyumlu ve operatör kilidinin açık olduğundan emin olun. eSIM’inizi indirmek ve etkinleştirmek için Yoho Mobile’ın size verdiği basit talimatlarını izleyin. Tasarruflarınızı en üst düzeye çıkarmak için Yoho Mobile indirim kodlarını kullanmayı unutmayın.

MobiMatter

esim uygulaması,e sim,esim,e sim nasıl alınır,esim nedir,e sim destekleyen telefonlar,e sim kartı,e sim satın al,esim destekleyen telefonlar,esim ne demek

MobiMatter, kendisi bir eSIM hizmeti vermek yerine, mevcut operatörleri karşılaştıran bir pazaryeri. Kendinize 190’dan fazla ülkede çalışan dijital bir SIM kart bulabilir, kartınıza kolayca yükleme yapabilir, mobil veri kullanımınızı izleyebilir ve kesintisiz internet erişiminin keyfini çıkarabilirsiniz.

MobiMatter’ın dijital eSIM kartı ile her yerde bağlantıda kalmanın esnekliğinin ve ekonomikliğinin keyfini çıkarabilirsiniz. İster sık seyahat edin ister uzaktan çalışın, MobiMatter’ın karşılaştırdığı uygulamalardan birini tercih ederek kendinize uygun bir internet sağlayıcı bulabilirsiniz.


Benim fikrimi soracak olursanız;

Bu içeriğimizdeki önerilerimizden herhangi birini tercih ederek yurtdışı seyahatinize çıkmadan ciddi bir tasarruf elde edebilirsiniz. Fiziki SIM kartları takıp çıkarmakla uğraşmak zorunda kalmayacağınız için oldukça da pratik bir çözüm olacaktır.

Avrupa’da yaşıyor olsanız ve oradaki bir operatörü kullanıyor olsanız bu durum sizi çok etkilemeyebilirdi, çünkü oradaki operatörler kullanıcılarına zaten çok iyi yurtdışı tarifeleri sunuyorlar. Ama Türkiye’de ne yazık ki operatörlerin yurtdışında internet kullanma ücretleri biraz yüksek. Bu nedenle bu uygulamalardan birini kullanmak mecburi hale geliyor.

Dünya üzerindeki çoğu gezgin bu uygulamaları kullanıyor. Mevcut operatörünüzle hiçbir ilgisi olmadığından; Turkcell, Vodafone ya da Türk Telekom kullanıyor olmanız farketmeden, bu uygulamaları indirerek yeni bir operatöre sahip olabilirsiniz. Bu uygulamalar telefonunuza yeni bir dijital SIM kart profili yüklüyor ve direkt olarak gittiğiniz ülkedeki yerel operatörden sinyal alıyor.

eSIM kartlarla ilgili sorularınız olursa aşağıdaki yorum bölümünden bize sorabilirsiniz. İyi seyahatler!

Abone Olun & Tasarruf Edin

Fatih Ozdemir
Fatih Ozdemir

İstanbul'dan Londra'ya gelir gelmez, tasarruf yapmanızı sağlayacak ekonomik ipuçları ve püf noktalarıyla dolu bir web sitesi olan Kuponigo'yu kurdum. Web geliştirme ve tasarım konusundaki yeteneğimle güzel ve işlevsel web siteleri hazırlarken, yazılarımla da insanlara tasarruf etmeleri için güç veriyorum. Klavyeye yapışmadığım zamanlarda, daha az sıradan bir hayata denk geleceksiniz - belki arada sırada şehirden kaçmak ya da söylenen bir iki Eurovision marşı.

Düşüncenizi Paylaşın