Abone Olun & Tasarruf Edin

Türkiye’nin en iyi elektrikli scooter uygulaması

Türkiye’nin En İyi Elektrikli Scooter Uygulaması Hangisi?

Türkiye'de elektrikli scooter mı kiralamak istiyorsunuz? Uygun kiralama olanağı sunan en iyi elektrikli scooter uygulamasına göz atın. Ücretsiz kilit açma ve dakikalar için davet kodlarını kullanmayı unutmayın!


Elektrikli scooterların hayatımıza çok fazla dahil olmasıyla birlikte sektördeki şirketlerin en iyi elektrikli scooter uygulaması olma rekabeti her geçen gün daha da artıyor. Çünkü şehir içi seyahatlerde son dönemlerde en ucuz elektrikli scooter kiralama en çok tercih edilen araçlardan biri olmaya başladı. Elektrikli araçlara görece portatif ve ekonomik olmaları da tercih edilmelerinin en önemli nedenlerinden biri.

Bazen yoğun trafik olduğunda bir yere yetişmek için, bazen de eğlence amaçlı sahil turu atmak için şehirlerin belirli noktalarına konumlanan bu scooterları yoğun olarak kullanmaya başladık. Hatta öyle yayıldılar ki; sayıları her geçen gün artan bu elektrikli scooter mobil uygulamaları için özel yasalar bile çıkmaya başladı.

Dünya genelinde de büyük bir gelişim gösteren sektörün, CBInsights’ın raporuna göre 2030 yılına kadar 300-500 milyar dolar arasında bir değer kazanması bekleniyor.

Özellikle çok nüfuslu şehirlerde şahsi araçla ya da toplu taşıma ile yapılan seyahatlerde trafikten dolayı çok fazla zaman kaybedilmesi ve akaryakıt zamlarının toplu taşımada ve şahsi araç kullanımında çok ciddi maliyetlere yol açması da popülerliklerini etkiliyor. Hatta artık İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerde ciddi park sorunları da çıkmaya başladı. Peki en ucuz elektrikli scooter uygulaması hangisi?

Bu alanda artık çok sayıda uygulama ve seçenek bulunduğu için sizlere en iyi elektrikli scooter uygulaması konusunda karar vermenize yardımcı olacak bir rehber hazırladık. Bulunduğunuz bölgeye göre hepsini deneyerek güncel elektrikli scooter fiyatları karşılaştırması yapabilir ve en ucuz elektrikli scooter uygulaması hangisi kendiniz keşfedebilirsiniz.

Martı Scooter

Martı Scooter
Martı Scooter

İstanbul’da ilk kez 2017 yıllarında pilot bölgelerde uygulamaya konulan Martı Scooter; şu anda hizmet alanı ve scooter sayısıyla Türkiye’nin en iyi elektrikli scooter uygulaması desek yanlış olmaz. Kolay kullanılabilirliği, güvenilirliği, kurumsal işleyişi ve Türkiye’de birçok il ve ilçede bulunması; onu en popüler elektrikli scooter uygulamalarından biri yapıyor.

Türkiye’yi de scooterlarla tanıştıran ilk uygulama olma özelliği taşıyan Martı‘ya kolayca üye olunabiliyor ve sürüşler sadece QR kod tarama ile başlatılabiliyor. Uygulamada ayrıca elektrikli scooterların yanı sıra Moped’leri de tercih edebilirsiniz.

Martı‘da da elektrikli scooter ücretleri harcanan dakikaya göre hesaplanıyor. Ayrıca arkadaşa bakiye gönderme özelliği bulunuyor ve arkadaşınızı davet ettiğinizde 10 TL hediye sürüş bakiyesi kazanıyorsunuz.

[lasso ref=”marti-app-store” id=”38071″ link_id=”4586″]

Hop Scooter

Hop Scooter
Hop Scooter

Türkiye’de öne çıkan elektrikli scooter uygulamaları arasında yer alan Hop Scooter, cazip ve kullanışlı uygulamalardan biri olarak Türkiye’nin bir çok şehrinde hizmet veriyor.

İlk kez 2019 yılında Ankara’da faaliyete geçen bu uygulama, kısa süre içerisinde İstanbul ve İzmir başta olma üzere diğer şehirlere de yayıldı. Geçen yıl ise ilk kez Karadağ‘a açılarak Türkiye’de faaliyete başlayıp yurtdışına açılan uygulamalardan biri olmuştur.

Hop‘ta üyelik işlemleri hızlıca tamamlanabiliyor ve QR kod okutularak sürüş başlatılabiliyor. Ücret hesaplaması diğer uygulamalar gibi dakikaya göre yapılıyor ve Masterpass ödeme sistemi üzerinden de kolayca ödeme yapılabiliyor.

Hop da diğer çoğu uygulama gibi arkadaş daveti ile 10 TL’lik ücretsiz sürüş bakiyesi kazanmanızı sağlıyor.

[lasso ref=”hop-scooter-davet” id=”38040″ link_id=”4587″]

Bin Bin Scooter

Bin Bin Scooter
Bin Bin Scooter

İlk çıktığında İstanbul’da tarihi yarımadada yoğun olarak kullanımına başlanan Bin Bin Scooter, daha sonra İstanbul Havalimanı da dahil şehrin önemli noktalarında ve Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde de hizmet vermeye başladı. 2022 yılı itibariyle de Bulgaristan, Bosna Hersek ve Hırvatistan gibi ülkelere açılarak Türkiye’den yurtdışına açılan ilk uluslararası scooter uygulaması oldu.

Binbin üyelik işlemleri çok kolayca tamamlanabiliyor ve QR kod okutma işlemiyle sürüşünüzü başlatabiliyorsunuz. Ücret hesaplaması konusunda süre baz alınıyor ve kullandığınız süreye göre kullanım bedeli tarafınıza yansıtılıyor.

[lasso ref=”binbin-scooter-davet” id=”10861″ link_id=”4588″]

Tornet Scooter

Superpedestrian Scooter
Superpedestrian Scooter

Karbon salınımına duyarlı scooterları ile Tornet, İstanbul, Ankara ve İzmir dahil onlarca şehirde hizmet veriyor. Üçlü fren sistemi ile %37 daha hızlı duran scooterları basit bir üyelik işlemiyle QR kodu okutularak kiralanabiliyor. Sürdüğünüz dakika kadar ödeme yapabildiğiniz scooter uygulamasındaki hesabınızı ve ödeme yönteminizi yurtdışına gittiğinizde diğer şehirler de kullanabiliyorsunuz.

[lasso ref=”tornet-indir” id=”33345″ link_id=”4589″]

Fenix Scooter

Fenix Scooter
Fenix Scooter

İlk olarak 2019 yılında Palm Scooter adıyla Türkiye’de İstanbul ve Mersin’de faaliyet gösteren Fenix Scooter, 2021 yılında uluslararası bir şirket tarafından satın alınmasıyla birlikte “Palm by Fenix” adıyla anılmaya başladı.

Yaygın ağı nedeniyle en iyi elektrikli scooter uygulaması arayışı içerisinde olan bireyler için önemli seçeneklerden biri olan Fenix‘te bir de belirli şehirlerde kullanılabilen bir market siparişi bölümü yer alıyor.

Fenix‘te üyelik işlemleri dakikalar içerisinde yapılabiliyor ve diğer uygulamalarda olduğu gibi sürüşler cihazlardaki QR kod okutularak başlatılabiliyor. Fiyat tarife hesaplaması, scooter kullanım süresine göre yapılıyor. Diğer uygulamalardan farklı olarak uygulamaya bakiye yüklemeniz durumunda yüklediğiniz ücrete göre belirli miktarlarda bonus veriyor.

[lasso ref=”fenix-scooter-davet” id=”38023″ link_id=”4590″]

Tazı Scooter

Tazı Scooter
Tazı Scooter

Türkiye’de en iyi scooter uygulaması konusunda öne çıkan uygulamalardan bir diğeri de Tazı Scooter. Diğer uygulamalardan farklı olarak kullanıcılarına sürüşlerinde puan kazandırıyor.

Tazı’da üyelik işlemleri sadece birkaç dakika içerisinde gerçekleşiyor ve bu uygulamada da QR sistemi ile sürüş başlangıcı yapılabiliyor.

Ücret hesaplaması diğer uygulamalar gibi dakikaya bazlı yapılıyor olsa da Tazı’daki paket sistemi sayesinde çok daha uygun fiyatlar ile sürüş gerçekleştirebilmek mümkün.

Arkadaş davet etmeniz durumunda hem arkadaşınıza hem de size Tazı puan hediye ediyor. Bu puanlar ise sürüşler esnasında indirim sağlıyor.  

[lasso ref=”tazi-scooter-indir” id=”10876″ link_id=”4591″]

Diğer uygulamalar

Türkiye’de her geçen gün büyüyen elektrikli scooter dünyası, çok sayıda şirketin de ortaya çıkmasına sebep oldu. Bu nedenle artık irili ufaklı çok sayıda uygulama bulunuyor.

Yukarıdaki listemizde biraz daha mobil uygulamaları kalitesine ve hizmet alanlarına göre değerlendirerek en iyi elektrikli scooter uygulamalarını listeledik. Listemize koyamadığımız ama Türkiye’de faaliyet gösteren diğer uygulamaların alfabetik listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz;

  • Biri Scooter
  • Gez Scooter
  • Hey! Scooter
  • Mobi Scooter
  • Scooby Scooter
  • Tin Tin Scooter

Eğer unuttuğumuzu düşündüğünüz bir uygulama varsa aşağıdaki yorum bölümünde belirtebilirsiniz. Uygulamaları indirip güncel fiyatlarına bakabilir ve en ucuz scooter uygulaması hangisi öğrenebilirsiniz.

Bu faydalı oldu mu?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!

Abone Olun & Tasarruf Edin

Fatih Ozdemir
Fatih Ozdemir

İstanbul'dan Londra'ya gelir gelmez, tasarruf yapmanızı sağlayacak ekonomik ipuçları ve püf noktalarıyla dolu bir web sitesi olan Kuponigo'yu kurdum. Web geliştirme ve tasarım konusundaki yeteneğimle güzel ve işlevsel web siteleri hazırlarken, yazılarımla da insanlara tasarruf etmeleri için güç veriyorum. Klavyeye yapışmadığım zamanlarda, daha az sıradan bir hayata denk geleceksiniz - belki arada sırada şehirden kaçmak ya da söylenen bir iki Eurovision marşı.

Düşüncenizi Paylaşın