Döviz krizini fırsata çevirerek yurtdışından anında para kazanma yöntemleri

Malum çok zor günlerden geçiyoruz, Türk Lirası günden güne erimeye devam ediyor. Böyle bir ortamda artık herkesin daha fazla para kazanmaya ve çoğumuzun da her geçen gün artan kredi borçlarını ödemeye ihtiyacı var. Bu yöntemlerimiz elbette ekonomik durumumuzu iyileştirmeyecek ama az da olsa para kazanmamızı sağlayacak. Bu yazıdaki yöntemlerimizi kullanarak şu anda toplam 350 dolara yakın para kazanabilirsiniz.

Kazanacağınız bu paraları Türkiye’deki bankalara çekmek malumunuz neredeyse imkansız hale geldi. O nedenle ilk olarak yapmamız gereken Avrupa’da bir banka hesabına sahip olmamızı sağlayacak olan Wise’a ya da Revolut‘a üye olmak. Bu bankalara üye olup kendinize yurtdışında bir Euro ya da Pound hesabı açabilirsiniz. Bu neden önemli? Çünkü birazdan sunacağımız yöntemlerin bazılarında elde edeceğiniz gelirleri alabileceğiniz bir yurtdışı banka hesabına ihtiyacınız olacak.

Hesapları açtıysak artık para kazanma yöntemlerini anlatmaya ufaktan başlayalım. Bu yazıyı mümkün olduğunca geliştirmeye ve yeni para kazanma yöntemleri eklemeye devam edeceğiz. Bu nedenle ara ara Kuponigo’ya gelip bakmanızı tavsiye ederiz.

Yurtdışı Para Transferi yöntemiyle para kazanmak

Para kazandıran uygulamaların başında, yurtdışına para transferi yapabileceğiniz mobil uygulamalar geliyor. Az önce bahsettiğimiz Wise (eski adıyla Transferwise) zaten bunlardan biriydi.

Para transferi uygulamaları ile yurtdışına para transferi yaparak para kazanmanız mümkün. Her uygulamanın kendine özgü şartları bulunduğundan, aşağıda ayrı ayrı yer vermek istiyoruz.

Wise: Wise, içinde barındırdığı arkadaş davet sistemiyle, yapacağınız 3 arkadaş davetine 50 Pound değerinde ödül para veriyor. Yani önce Wise’a üye olup kendinize bir Euro ya da Pound banka hesabı açıyorsunuz, ardından da sisteme 3 adet arkadaşınızı davet ediyorsunuz. Ve bu arkadaşlarınızdan Türkiye’deki banka hesaplarından, sizin az önce Wise üzerinden açtığınız yurtdışı banka hesabınıza Wise üzerinden para göndermesini rica ediyorsunuz. Başarılı bir şekilde gerçekleşen 3 para transferinin ardından Wise sizlerin hesabına 50 Pound hediye bakiye yüklüyor. Arkadaşlarınızın Wise banka hesabınıza gönderdiği parayı isterseniz Türkiye’deki banka hesabınıza tekrar geri çekebilirsiniz. Zaten bu süre zarfında Türk Lirası değer kaybetmeye devam edeceği için yine karlı çıkmış olacaksınız.

TransferGO: Para transferi uygulamalarının ikinci lideri ise TransferGO. Bu kez arkadaş davet ettiğinizde, davet edilen her arkadaşınız para gönderdiğinde 20 Pound hediye kazanıyorsunuz. Yani Wise gibi 3 arkadaşınızın üye olmasını beklemeden tek seferde para kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken buraya tıklayarak “fozdemir” arkadaş davet koduyla TransferGO’ya üye olmak ve arkadaşlarınızı uygulamaya davet etmek. Ardından arkadaşınızdan az önce Wise üzerinden açtığınız yurtdışı banka hesabınıza para transferi yapmasını isteyebilir ve 20 pound kazanabilirsiniz. Paranız Wise banka hesabınıza geçtiğinde, o parayı yine kolayca para transferi yaparak Türkiye’ye geri gönderebilirsiniz.

Diğer para transferi uygulamaları: Yukarıda yazdığımız yöntemlerin aynısını uygulayarak, yani arkadaş davet ederek Remitly uygulaması üzerinden 25 Pound, Azimo uygulaması üzerinden 20 pound ve Ria uygulaması üzerinden de 20 pound hediye para kazanabilirsiniz. Bu paraları açtığınız Wise ya da Revolut banka hesaplarınıza transfer ederek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Banka hesabı açarak para kazanma

Bir diğer yöntem ise kendinize bir banka hesabı açarak para kazanmak. Bunun için Akbank’ın Tosla uygulamasını ve Revolut uygulamasını anlatacağız.

İlk olarak yerli uygulamamızla başlayalım. Akbank’ın ücretsiz para transferinden, cashback kazandırmaya kadar çok sayıda özellik barındıran ücretsiz Tosla kartına bu link üzerinden başvurarak 10 TL hediye kazanabilirsiniz. Kartı aldıktan sonra Tosla’nın fırsatlarıyla daha da fazla kazanmanız mümkün olacak.

Revolut ise banka hesabı açma yöntemlerinden bir diğeri. Buraya tıklayarak kendinize bir banka hesabı açtıktan sonra sisteme davet edeceğiniz her arkadaşınız için 50 Pound hediye kazanabilirsiniz.

Kripto para uygulamalarına üye olarak para kazanma

Bir diğer cazip para kazanma yöntemi ise kripto para borsalarına katılmak. Bu sektör o kadar ilerledi ki artık kripto para uygulamaları da müşteri kazanmak için kesenin ağzını fazlasıyla açtı. İşte sadece üye olarak bonus para kazanabileceğiniz kripto para borsaları:

Crypto.com: Dünyanın en güvenilir kripto para borsalarının başında gelen Crypto.com’a bu link üzerinden üye olduğunuzda size 10 dolar kayıt bonusu hediye ediyor. Bu parayla dilerseniz kendinize bir kripto para alarak daha da fazla kazanabilirsiniz.

Coinsmart: Bir diğer dünyaca ünlü platformlardan biri olan Coinsmart ise üye olduğunuzda 15 dolar kayıt bonusu hediye ediyor.

Coinbase: Bir diğer başarılı kripto cüzdan uygulamalarından biri olan Coinbase ise buraya tıklayarak üye olduğunuzda 39 dolara varan hediye bakiye yüklemesi gerçekleştiriyor.

Diğer kripto para uygulamaları: Binance, Coingate ve Wirex gibi uygulamalar ise kayıt olduğunuzda sizlere direkt olarak para vermese bile ilk kez kripto para yatırımı yaparken çeşitli oranlarda ekstra bakiye kazandırıyor.

Mobil uygulamalara üye olarak para kazanma

Az önceki yöntemlerimizin çoğu biraz uğraş gerektiren şeylerdi ama bu yöntemlerle neredeyse hiç uğraşmadan para ya da ödüller kazanmanız mümkün.

Topcashback: Dünya genelindeki çok farklı web sitelerinden alışveriş yaparak kolayca Cashback kazanabileceğiniz Topcashback’e üye olarak 10 pound kazanabilir ve alışveriş yaparak daha da fazla kazanmaya başlayabilirsiniz. Üye olurken sizden bir Avrupa banka hesabı girmeniz istenecek, ve bu durumda siz artık zaten ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz 🙂

Yandex Toloka: Basit görevleri tamamlayarak para kazanabileceğiniz bir uygulamadır. Yandex Toloka’ya üye olarak eve dönüş yolunda veya dışarıda yürürken web sayfası içeriğini değerlendirebilir veya bir haritanın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Starbucks: Bir kahve oldu kaç lira, artık Starbucks’tan da tasarruf etme zamanı. Bu link üzerinden Starbucks mobil uygulamasına üye olarak 15 yıldız ile ilk kahvenizi bedavaya getirebilir ve uygulamaya davet ettiğiniz her arkadaşınız için ücretsiz kahve kazanmaya devam edebilirsiniz.

Mono App: Mono mobil uygulamasına üye olarak izin verdiğiniz markaların tanıtım mesajlarını akıllı telefonunuza bildirim olarak alarak 200 TL’ye varan para kazanabilir; kazandığınız puanları alışveriş çeklerine ya da nakit paraya dönüştürebilirsiniz.

Banabak: Türkiye’de pazarının lider markalarının çatı şirketi P&G’nin öğrenci dostu mobil uygulaması Banabak’a üye olarak BAKS puan kazanabilir ve bu puanlarınızı çeşitli ödüllere dönüştürebilirsiniz.

Freelancer: Freelancer sitesi üzerinden yurtdışına freelance iş yaparak yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Eğer bu link üzerinden üye olursanız yaptığınız ilk işinizde 15 pound hediye kazanabilirsiniz.

Hopi: Boyner, Morhipo, Network ve daha birçok markada alışveriş yaparken paracık kazanmanızı sağlayan Hopi uygulamasına ABM8SJT davet koduyla üye olarak katlanabilir 5 paracık kazanabilirsiniz.

Omio: Biliyoruz Avrupa’ya seyahat etmek artık hayal oldu ama olur da gitmeye karar verirseniz Omio uygulamasına üye olabilir ve davet ettiğiniz her arkadaşınız için 10 Euro değerinde tren bileti kazanabilirsiniz.

Grabr ve Glocalzone uygulamaları ile yurtdışından gelirken yanınızda getireceğiniz ürünlerden de gelir elde edebilirsiniz.

Scooter uygulamaları: Kuponigo’da genişçe yer verdiğimiz e-scooter uygulamalarına ilk kez üye olarak bedava sürüş kazanabilir ve tasarruf edebilirsiniz.

Turknet: Ev internetinizi UQQ57TG74RJT davet koduyla taahhütsüz olarak Turknet’e taşıyarak 1 ay sınırsız internet kazanın. Böylece 1 aylık internet faturanızdan tasarruf edebilirsiniz.

Çektiğiniz fotoğraflarınızdan para kazanma

Stock fotoğrafçılıktan para kazanmak için elinizde illaki pahalı fotoğraf makinelerinden olmasına gerek yok. Cep telefonunuzla dahi çektiğiniz kaliteli fotoğraflardan para kazanabileceğiniz bazı servisler:

Wirestock: WireStock’a buradan üye olarak en popüler stock fotoğraf sitelerine ayrı ayrı fotoğraf yüklemek yerine, tek seferde hepsine birden fotoğraf yükleyip kısa sürede ve kolayca fotoğraflarınızın satışından gelir elde edebilirsiniz.

Shutterstock: Çektiğiniz fotoğrafları Shutterstock stock fotoğrafçılık platformuna yükleyerek de para kazanabilirsiniz. Buraya tıklayarak kendinize bir yayıncı hesabı açabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Kredi kartınızın mil ve puanlarıyla para kazanma

Kredi kartlarının bilinçli kullanıldığında ne kadar kazandırdığını mil kazandıran kredi kartları ve öğrenci kredi kartları yazımızda daha önce detaylıca anlatmıştık. Peki bu kazandığınız puanları nakit paraya ya da ödüllere dönüştürmeye ne dersiniz?

Pointship: Birikmiş mil ve puanlarını değerlendirmek isteyenler ile tasarruflu seyahat etmek isteyenleri buluşturan Pointship ile buraya tıklayarak kredi kartınızda kullanılmayan mil ve puanları paraya dönüştürebilirsiniz.

Turna.com: Kredi kartlarınızda ya da banka kartlarınızda biriken kullanmadığınız puanlarınızı birleştirerek uçak ve otobüs bileti satın almanızı sağlayan Turna.com’a üye olarak seyahatlerinizde de tasarruf edebilirsiniz.

Önemli indirimleri kaçırmayın!

İndirim ve kampanyaları kaçırmamak için e-posta bültenimize abone olmak ister misiniz?

Mahallenize 1000 Mbps fiber internet geldi!

TurkNet, yeni altyapı hamlesi ile tüm Türkiye'ye fiber internet getirmeye başladı. Siz de altyapınızı sorgulayın ve Türkiye'nin en hızlı internetinin tadını çıkarmaya başlayın. Üstelik kotasız, taahhütsüz ve ayda sadece 99,90 TL!

İnternetinizi ilk ay ücretsiz kullanmak için başvuru formuna UQQ57TG74RJT davet kodunu girebilirsiniz.

Bu Fırsatı Paylaşın
Default image
Fatih Özdemir
Merhaba, ben Fatih Özdemir. Blog yazıyor, arada fotoğraf-video çekiyor, her fırsatta geziyor ve freelance dijital projeler tasarlıyorum.
Articles: 18

Leave a Reply