DNA Testi ile Irk Tespiti Yaparak Etnik Kökeni Bulmak

Çok basit bir DNA testi ile ırk tespiti yaparak uzaktaki akrabanızı ya da gerçek kökeninizi bulmak ve ailenizin hangi ırka ait olduğunu öğrenmek istemez miydiniz? Eğer aradığınız şey buysa gelin Irk testi nasıl Yapılır anlatalım.
0 / 5 Puan: 5

Puan:

Çok basit bir DNA testi ile ırk tespiti yaparak uzaktaki akrabanızı ya da gerçek kökeninizi bulmak ve ailenizin hangi ırka ait olduğunu öğrenmek istemez miydiniz? Eğer aradığınız şey buysa gelin Irk testi nasıl Yapılır anlatalım.

Malumunuz büyük nineleriniz-dedeleriniz yurtdışından Türkiye’ye göçmüşlerse size ufak da olsa o ülkelerde bir çifte vatandaşlık fırsatı doğabiliyor. Ama eğer e-devlet’teki soy ağacınızda yedi göbek Türkiye çıktıysa, o zaman gelin sizleri bir başka yolla daha tanıştıralım: MyHeritage DNA Testi, Ancestry DNA Testi ve Living DNA Testi.

İç yanağınızdan vereceğiniz bir tükürük örneği üzerinden, hiçbir iğne ya da kan alma gibi acı veren işlemler olmaksızın DNA’nızı inceleyen Soy ağacı testi, bu verileri dünyanın dört bir yanından edindiği diğer DNA örnekleriyle karşılaştırıyor ve DNA testi ile ırk tespiti yaparak atalarınızın nereden geldiğini size söylüyor. Hatta genetik bir hastalığa yakalanma riskinizi bile bu basit hangi ırktan geliyorum testi ile öğrenebilmeniz mümkün.

Irk DNA testi nerede yapılır? sorunuzun cevabı çok basit: Evde! Bu yazımızda sizlere kendi deneyimimizden yola çıkarak nasıl bir test kiti sipariş vereceğinizi ve DNA testi ile ırk tespiti sonuçlarınızı nasıl alacağınızı anlatmak istiyoruz. Bunun için öncelikle bu link üzerinden test kitinizi evinize sipariş vermeniz gerekiyor.

DNA testi ücreti ne kadar?” diye soruyorsanız hemen DNA testi fiyatlarını söyleyelim: Soy Ağacı DNA testi fiyatı genellikle kampanyalı dönemlerde 39 dolar civarı oluyor. Türkiye dahil dünyanın dört bir yanına test kiti gönderen servisten eğer birden fazla test kiti alırsanız kargo ücreti de ödemiyorsunuz. Test kiti siparişi verdiğinizde evinize bu şekilde kutu geliyor.

Myheritage Dna Testi

Kutuyu açtığınızda içinde COVID-19 testlerinden de alışık olduğumuz bir örnek alma çubuğu ve tüp geliyor. Bu çubuğu iç yanağınıza sürterek bir tükürük örneği almanız gerekiyor. Daha sonra çubuğu tüpün içerisine yerleştirip ağzını kapatmanız yeterli. İşte DNA testi ile ırk tespiti için yapmanız gerekenlerin hepsi bu kadar!

Daha sonra gelen kutunun içindeki talimatları uygulayarak paketlemeniz ve kutuyu kargoya vermeniz gerekiyor. Tükürük örnekleriniz laboratuvara ulaştıktan sonra çeşitli kuluçka süreçlerinden geçiyor ve yaklaşık 1 ay içerisinde oldukça etkileyici sonuçlar içeren bir sonuç raporu alıyorsunuz. Şimdi gelin bu raporun içinde neler var bakalım:

Size gelen raporda yüzdelik oranlarla ırkınızın hangi coğrafyaya ve kökene dayandığına dair bilgiler veriliyor. Bu kısımda biraz da kendi sonuçlarımdan bahsetmek isterim. Testin sonuçlarına göre ben %58.6 oranda Batı Asyalı çıktım. Yoğunluk ise Yunanistan‘ın Attica bölgesi ve Türkiye‘den Giresun-Trabzon hattı. Çok eski zamanlarda günümüzde Yunanistan sınırlarında yer alan bölgeden dünyanın dört bir yanına göç eden büyük bir aileden geldiğimizin hikayesini hep duyuyordum ama dayandırabileceğimiz net bir veri yoktu elimizde. Giresunlu olduğumuz E-Devlet soy ağacı sayesinde zaten kesindi ama bu etnik köken testi sayesinde Yunanistan kısmını da artık netleştirmiş oldum 🙂

Myheritage Dna Testi Sonuclari

Gelen test sonuçlarında oranlarıyla birlikte yukarıdaki gibi bir dünya haritası oluşuyor. Bu haritadan tek tek bilgi alarak akrabalarınızın daha çok hangi bölgelerde olduğunu görebiliyorsunuz, ama bu DNA testi ile ırk tespiti hizmetinin asıl can alıcı noktası şimdi geliyor.

MyHeritage, çıkan DNA sonuçlarınıza göre dünyanın dört bir yanındaki uzak ya da yakın akrabalarınızı da bulmanıza vesile oluyor. Sisteme üye olduğunuzda size bir portala da erişim veriliyor. Bu portalda daha önceden ırk testi yapmış ve DNA’nıza en yakın sonuçlar çıkmış olan kişilerle eşleşiyorsunuz. Onlara mesaj atabiliyor ve tanışabiliyorsunuz. Şu ana kadar Almanya başta olmak üzere çok sayıda ülkeden uzaktan akrabalarımla tanışma fırsatı elde ettim. Sosyalleşmek ve dünyaya açılmak adına oldukça faydalı bir durum olduğunu da rahatlıkla söylemek mümkün.

Eğer aklınıza yattıysa DNA testi ile ırk tespiti yaptırmanızı mutlaka tavsiye ederiz. Etnik köken testi ücretsiz olarak ne yazık ki mevcut değil, bu nedenle Kuponigo olarak dünya genelindeki binlerce markayla olduğu gibi MyHeritage ile de partnerlik yapıyoruz. O nedenle test kitinizi almadan önce sitemizdeki sayfaları üzerinden aktif bir indirim kodu ya da kampanyalarını olup olmadığını kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Böylelikle dna ırk testi fiyatlarında biraz daha kar elde edebilirsiniz.

[affcoups template=”list” vendor=”4873″]

0 / 5 Puan: 5

Puan:

Son İndirimleri Kaçırmayın!
Kuponigo’nun en son tekliflerinden haberdar olun!

Kuponigo by BudgetFitter Türkiye’de bireylerin sevdikleri şeylere daha az harcama yapmalarına ve daha fazla para biriktirmelerine yardımcı olarak daha fazla tasarruf etmelerini sağlıyor. Sizler için özel oluşturulan indirim kodları ve güncel kampanyalara sitemizden erişebileceğiniz gibi, bizi ayrıca Google Haberler'de takip edebilir ve Kuponigo E-Posta İndirim Bülteni'ne abone olabilirsiniz.

E-Posta Bültenine Abone Ol Google Haberler'de Abone Ol
Size söz veriyoruz, başkalarının yaptığı gibi size asla spam e-posta göndermeyeceğiz.
Bunu Sevdiklerinizle Paylaşın
Fatih Ozdemir
Fatih Ozdemir

Kuponigo by BudgetFitter'in Kurucusu ♥️ #Eurovision Fanı 🎤 Londra Sakini 🇬🇧 FozDigital London'da UI/UX Designer, WordPress/Shopify Developer and SEO/Affiliate Marketing Expert 👨‍💻🚀

Yanıtlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Kuponigo’daki indirim kodu, indirim kuponu ve fırsatlarla her gün tasarruf edin

Ücretsiz Kuponigo Türkiye E-Posta Bülteni'ne abone olarak en son fırsatlardan, kampanyalardan, indirim kodlarından, kupon kodlarından haberdar olun.