Abone Olun & Tasarruf Edin

En İyi Almanya SIM Kartı Hangisi?

En iyi Almanya SIM kartları ve eSIM uygulamaları – 2024

Almanya'ya gidiyorsanız, Almanya SIM kartı için fazla para harcamayın! İnternete bağlı kalırken en iyi fırsatları nasıl elde edeceğinizi açıkladık.


Siz de benim gibi yurtdışına seyahat ederken internete bağlanmadan duramayanlardan mısınız? Eğer Almanya‘ya gidiyorsanız ve Almanya SIM kartları konusunda endişeleriniz varsa, gelin size yardım edeyim! İster iş ister eğlence için seyahat ediyor olun, bu geleneksel ve e-SIM kartlar sizi bağlı tutacak.

Türkiye’deki mevcut operatörünüze çılgın uluslararası veri dolaşım ücretleri ödemeyin! Seyahatinizden önce doğru SIM kartını seçerek tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca bu SIM kartları nereden satın alacağınızı, nasıl etkinleştireceğinizi ve nasıl kontör yükleyeceğinizi de açıklayacağım.

Brandenburg Kapısı‘nın keyfini çıkarırken dünyayla bağlantıda kalın! Almanya’nın çarpıcı şehirlerinde rahatça gezinin ve seyahat deneyimlerinizi paylaşın.

Seyahate mi çıkıyorsunuz?

Seyahatiniz için ihtiyacınız olan her şeyden tasarruf edin. Kuponigo’da SIM kartlar, bavullar, seyahat sigortaları gibi temel ihtiyaçlara ilişkin Fırsatları ve İndirimleri keşfedin.

Neden bir Almanya SIM kartına ihtiyacınız var?

Berlin Spree Nehri 
Berlin Spree Nehri – © Fotoğraf: Patino / Shutterstock

Almanya‘ya gidiyorsanız, birkaç geçerli nedenden dolayı bir yerel SIM karta veya e-SIM karta ihtiyacınız olacak. Birincisi, kendi operatörünüz tarafından dolaşım için ekstra ücretlendirilmeden aileniz ve arkadaşlarınızla iletişim halinde kalmanızı sağlar. Yerel SIM kartı, yerel tarifeler üzerinden veri kullanmanıza, arama yapmanıza ve mesajlaşmanıza olanak tanır. Böylece büyük miktarda tasarruf sağlar.

İkinci neden ise Alman SIM kartı ile güvenilir ve hızlı mobil internete sahip olmanızdır. İnternet paketleri, yerel turistik yerleri araştırmanıza, sokaklarda gezinmenize ve bağlantıda kalmanıza olanak tanır.

Son olarak, bir Almanya SIM kartı sahibi olmak yerel halkla iletişim kurmanızı ve yerel hizmetleri kullanmanızı sağlar. Seyahat deneyiminiz gelişir ve kendinizi yerel kültüre kaptırırsınız. Restoran rezervasyonları yapabilir, turistik yerler için bilet rezervasyonu yapabilir ve yerel haberler ve bilgiler hakkında güncel kalabilirsiniz.

Bu avantajları göz önüne alırsanız, bir Almanya SIM kartının sahip olunması gereken bir şey olduğu açıktır.

E-SIM sağlayıcıları ve geleneksel Almanya SIM kartları karşılaştırması

Berlin Müzeler Adası (Museumsinsel)
Berlin Müzeler Adası (Museumsinsel) – © Fotoğraf: TTstudio / Shutterstock

Seyahat ederken bağlantıda kalmanın iki şekli vardır: geleneksel SIM kartlar ve e-SIM sağlayıcıları. Geleneksel SIM kartlar telefonunuza taktığınız fiziksel kartlardır. e-SIM’ler ise indirilerek doğrudan akıllı telefonunuza yerleştirilir. Aradaki farkın ne olduğunu açıklayayım.

Geleneksel SIM kartları yaygın olarak bulunur ve çeşitli veri paketleri ve fiyatlandırma seçenekleri sunar. Çeşitli sağlayıcılar arasından seçim yapabilir ve ihtiyaçlarınıza uygun fiyatlı bir plan seçebilirsiniz. Ancak yeni bir SIM kart kullanmadan önce telefonunuzun SIM kilidinin açık olduğundan emin olmalısınız.

e-SIM uyumlu cihazları olan gezginler, uluslararası e-SIM sağlayıcıları ile daha erişilebilir bir seçeneğe sahiptir. E-SIM ile operatörler arasında geçiş yapabilirsiniz, böylece fiziksel bir SIM kart taşımak zorunda kalmazsınız.

Birden fazla ülkeye seyahat ediyorsanız veya fiziksel SIM kartlarla uğraşmak istemiyorsanız bu kullanışlı olabilir. Dahası, bir e SIM kart size esneklik sunar, böylece mümkün olduğunda operatör değiştirebilirsiniz.

Sizin için en iyi e-sim sağlayıcılarını burada derledik. İhtiyaçlarınıza en uygun olanı bulmak için farklı operatörlerin planlarını ve özelliklerini karşılaştırın:

Geleneksel Almanya GSM Operatörleri Karşılaştırılması

Berlin Reichstag
Berlin Reichstag – © Fotoğraf: frank_peters / Shutterstock

Eğer e-SIM kartının kolaylığını istemiyorsanız, o zaman yerel bir Alman SIM kartı satın almak zorunda kalırsınız. Ama bir SIM kart sağlayıcısı seçmek hiç kolay değil. Her Almanya GSM şirketleri farklı planlar, kapsama alanı ve fiyatlandırmalar sunar. Bu nedenle bir cep telefonu sözleşmesi yapmadan önce bunları karşılaştırın.

İşte dikkate alınması gereken bazı popüler Almanya SIM kart sağlayıcıları:

SağlayıcıŞebekeFiyatKapsama AlanıHızAB Roaming
Deutsche TelekomTelekom€20-€50En iyisiMükemmelEvet
VodafoneVodafone€15-€40İyiİyiEvet
O2O2€10-€30OrtalamaİyiEvet
CongstarTelekom€10-€40MükemmelİyiEvet
BlauVodafone€10-€30İyiİyiHayır
Aldi TalkVodafone€10-€30İyiİyiHayır
Lidl ConnectTelekom€10-€20İyiİyiHayır
Ortel MobileVodafone€10-€30İyiİyiHayır
LebaraVodafone€10-€30İyiİyiHayır

Farklı ihtiyaçlar için en iyi geleneksel SIM kart seçeneklerini bir araya getirdik:

 • Genel olarak en iyisi: Telekom (Almanya’daki en iyi internet SIM kartı)
 • Para için en iyi değer: O2 veya Congstar (Almanya’daki en iyi sim kart)
 • Turistler için en iyisi: Vodafone (turistler için en iyi ön ödemeli SIM kart Almanya)
 • Öğrenciler için en iyisi: Aldi Talk veya Lidl Connect
 • Ön ödemeli için en iyisi: Lycamobile veya Ortel Mobile (Almanya’da ucuz ön ödemeli SIM kart)

Geleneksel bir SIM kart sağlayıcısı seçerken şunları göz önünde bulundurun:

 • Kullanımınız: Telefonunuzu yalnızca telefon görüşmesi ve mesajlar için kullanıyorsanız, daha ucuz bir planla kurtulabilirsiniz. Çok fazla mobil veri kullanıyorsanız, daha fazla ödersiniz.
 • Kapsama ihtiyaçları: Çok seyahat ediyorsanız, kırsal alanlar dahil Almanya’nın her yerinde çeken bir SIM karta ihtiyacınız olacaktır.
 • Bütçe: Almanya SIM kart fiyatları sağlayıcıya ve seçtiğiniz plana göre değişir.

Almanya seyahati için Almanya Turist SIM kart nasıl satın alınır?

Berlin Brandenburg Kapısı 
Berlin Brandenburg Kapısı – © Fotoğraf: TTstudio / Shutterstock

Ne aradığınıza ve bunun sizin için ne kadar uygun olduğuna bağlı olarak Almanya’da SIM kart almak mümkün. İşte nasıl yapacağınız:

 • Havaalanlarında SIM kartlar: Almanya’daki çoğu havalimanında Avrupa SIM kart satışı yapan kiosklar veya mağazalar bulunmaktadır. Bu seçenek hemen başlamak için kullanışlıdır. Fakat havaalanları, diğer yerlere kıyasla bazı pahalı olabilir.
 • eSIM kart uygulamaları: Önerdiğimiz e-SIM kart uygulamalarından birini seçin. Tasarruf etmek istiyorsanız verdiğimiz indirim kodlarını kullanın.
 • Resmi Cep telefonu mağazaları: Almanya’da SIM kart satın alabileceğiniz birçok mağaza vardır. Mağaza temsilcileri onlarla konuşmanıza ve SIM kartları hakkında soru sormanıza izin verir. Bu mağazalar Almanya’da bir SIM kart satın alırken kullanışlıdır.
 • Online satın alma: Eğer online alışverişi tercih ediyorsanız, SIM kartlarını internet üzerinden satın alabilirsiniz. Satın almadan önce fiyatları karşılaştırın ve müşteri yorumlarını okuyun. Orijinal bir SIM kart aldığınızdan emin olmak için resmi bir web sitesinden satın alın.

Geleneksel SIM kartınızı kaydettirmek için ihtiyacınız olabileceğinden, pasaportunuzu veya kimlik kartınızı yanınızda bulundurun. E-SIM kartlar için bu gerekli değildir.

Almanya SIM kartınızı nasıl etkinleştirirsiniz?

Berlin Checkpoint Charlie ve Duvar Müzesi 
Berlin Checkpoint Charlie ve Duvar Müzesi – © Fotoğraf: Yeo Khee / Unsplash

Almanya’da mobil internetinizi kullanmak için SIM kartınızın etkinleştirilmesi gerekir. Almanya’ya vardıktan sonra bir Alman SIM kartı satın alın. Seyahate çıkmadan önce bir e-SIM kartı satın almak için bir e-SIM uygulaması da indirebilirsiniz.

Almanya SIM kartınızı satın aldıktan sonra nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Bir eSIM (gömülü SIM) veya geleneksel bir SIM kartı etkinleştirebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları izleyin:

e-SIM’ler (gömülü SIM’ler)

 1. Telefonunuzun eSIM’i destekleyip desteklemediğini kontrol edin: eSIM tüm telefonlar tarafından desteklenmez. Kontrol etmek için ayarlara gidin ve “SIM kartlar” veya “hücresel” adlı bir bölüm arayın. Bir eSIM ekleme seçeneği görürseniz, telefonunuz bunu destekliyor demektir.
 2. Bir eSIM sağlayıcısı seçin: eSIM planlarını karşılaştırın ve sizin için en uygun olanı seçin. Bazı popüler eSIM sağlayıcıları arasında Airalo, KiteMobi ve YohoMobile bulunmaktadır.
 3. Bir eSIM QR kodu edinin: Bir eSIM sağlayıcısı seçtikten sonra, onlardan bir eSIM QR kodu almanız gerekecektir. Bunu bir eSIM planı satın alarak yapabilirsiniz.
 4. QR kodunu tarayın: QR kodunu taradığınızda, telefonunuz e-SIM profilini otomatik olarak algılayacaktır. Eğer bir eSIM uygulamasını kullanıyorsanız QR kodunu taramanıza gerek olmayabilir; otomatik olarak indirilecektir.
 5. Aktivasyon: eSIM etkinleştirildikten sonra arama yapmaya, metin göndermeye ve veri kullanmaya başlayabilirsiniz.

Geleneksel SIM kartlar

 1. Geleneksel bir SIM kart edinin: Almanya’da kullanmak için en iyi SIM kartı çoğu telefon perakendecisinden alabilirsiniz. Bu perakendeciler resmi servis sağlayıcı mağazaları, çevrimiçi perakendeciler, havaalanı kioskları, postaneler ve süpermarketlerdir.
 2. SIM kart yuvasını bulun: SIM kart yuvaları genellikle akıllı telefonda yan tarafta veya arkasında bulunur.
 3. SIM kartı takın: SIM kartı yuvaya yerleştirin ve yerine oturana kadar yavaşça itin. Altın temas noktalarının yukarı baktığından emin olun.
 4. Telefonunuzu açın: Telefonunuzu açtığınızda otomatik olarak etkinleşecek olan SIM kartınızı göreceksiniz.
 5. Telefonunuzu yapılandırın: SIM kartınız etkinleştirildiğinde, telefonunuzu ayarlamanız gerekir. Hesap bilgilerinizi girerek, bir ağ seçerek ve APN’nizi (Erişim Noktası Adı) ayarlayarak hücresel hizmeti kontrol edin.
 6. Bağlantınızı test edin: Arama yaparak veya mesaj göndererek bağlantınızı test edin. Her şey çalışıyorsa, arama yapabilmeli ve alabilmeli, metin gönderip alabilmeli ve interneti kullanabilmelisiniz.

SIM kartınızı etkinleştirmek kolaydır ve birkaç adımdan oluşur. Talimatları izleyerek Almanya’da SIM kartınızı etkinleştirebilirsiniz.

SIM kartı kullanmak için bazı ipuçları

Berlin Duvarı Anıtı
Berlin Duvarı Anıtı – © Fotoğraf: struvictory / Shutterstock

SIM kartınızdan en iyi şekilde yararlanmak ve sorunsuz bir deneyim yaşadığınızdan emin olmak için ipuçları:

 • Kapsama haritalarına bakın: Seyahatinizden önce farklı sağlayıcıların kapsama haritalarını kontrol edin. Böylece, gideceğiniz yerde geniş kapsama alanına sahip olanı seçebilirsiniz.
 • Veri kullanımınızı izleyin: Genellikle Almanya SIM kartları internet kullanım hakkı ile birlikte gelir. Ek ücret ödememek için veri kullanımınızı takip edin. Mümkün olduğunca Wi-Fi kullanmayı düşünün.
 • Yükleme yapın: Hizmet kesintilerini önlemek için ön ödemeli SIM kartınıza düzenli olarak yükleme yapın. Çoğu sağlayıcı, mobil uygulamaları gibi, kontör yüklemek için uygun yollar sunar.
 • Acil durum numaralarını kaydedin: Seyahate çıkmadan önce telefon rehberinize acil durum numaralarını kaydetmek iyi bir fikirdir. Buna oteliniz, yerel acil durum hizmetleri ve ihtiyaç duyabileceğiniz diğer kişiler dahildir.
 • Ücretsiz Wi-Fi noktalarından yararlanın: Almanya’da birçok ücretsiz Wi-Fi noktasını kullanarak veri tasarrufu yapabilirsiniz. Wi-Fi noktaları halka açık alanlarda, kafelerde ve otellerde mevcuttur.

Almanya turistler için ön ödemeli SIM kartınızdan en iyi şekilde yararlanın. Bu ipuçlarını takip ederek seyahatiniz boyunca bağlantıda kalın.

Bana soracak olursanız,

eSIM’leri satın almak ve etkinleştirmek çok kolay olduğu için fiziksel bir SIM kart satın almanızı tavsiye etmem. Ayrıca, operatör veya ülke değiştirirken kartları sürekli değiştirmeniz gerekir. Bu da kişilerinizi, ağınızı ve mesaj ayarlarınızı yeniden yönetmeniz gerektiği anlamına gelir.

En son eSIM indirimleri için e-SIM kart fırsatları sayfamıza göz atmayı unutmayın. Bir sağlayıcı seçin ve indiriminizi almak için bir promosyon kodu kullanın.

e-SIM önerime rağmen fiziki olarak Almanyada SIM kart almakta elbette özgürsünüz. Bu durumda, yüksek SIM kart ücreti ödememek için havaalanından yerel bir SIM kart almayın. Bunun yerine, şehir merkezine ulaşana kadar havaalanı Wi-Fi’sini veya havaalanı transfer servisinin Wi-Fi’sini kullanın.

Şehir merkezine vardıktan sonra, süpermarket zincirlerine, postanelere veya resmi mobil operatörlerin mağazalarına uğrayın. Ayrıca dolandırılmamak için küçük telefon dükkanlarından uzak durmalısınız. Her zaman operatörlerin resmi mağazalarına gidin.

Ne seçerseniz seçin, karar vermeden önce kapsama alanını, veri hızlarını ve Almanya hat fiyatları seçeneklerini kontrol edin. Aşırı ücret ödememek için veri kullanımınıza dikkat edin. Mümkün olan her yerde ücretsiz Wi-Fi bağlantı noktalarına bağlanın.

Türkiye operatörlerinin çoğu yurtdışında roaming için günlük olarak yüksek fiyatlar teklif etmeye başladı. Dolayısıyla bu çözümlerle Almanya’da ucuz ve kaliteli hizmet alacaksınız.

Gute Reise!

Bu faydalı oldu mu?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!

Abone Olun & Tasarruf Edin

Fatih Ozdemir
Fatih Ozdemir

İstanbul'dan Londra'ya gelir gelmez, tasarruf yapmanızı sağlayacak ekonomik ipuçları ve püf noktalarıyla dolu bir web sitesi olan Kuponigo'yu kurdum. Web geliştirme ve tasarım konusundaki yeteneğimle güzel ve işlevsel web siteleri hazırlarken, yazılarımla da insanlara tasarruf etmeleri için güç veriyorum. Klavyeye yapışmadığım zamanlarda, daha az sıradan bir hayata denk geleceksiniz - belki arada sırada şehirden kaçmak ya da söylenen bir iki Eurovision marşı.

Düşüncenizi Paylaşın