Almanya SIM kart tarifeleri ve fiyatları

Almanya SIM kart hakkında detaylı bilgiye mi sahip olmak istiyorsunuz? Türkiye’den turistik olarak ya da iş amacıyla gidilen ülkeler arasında önemli bir yere sahip olan Almanya için iletişim imkanları uzunca araştırılan konular arasında. Özellikle orada bulundukları zaman esnasında yurt içi ya da yurt dışı iletişimlerini aksatmak istemeyen kişiler tarafından devamlı olarak araştırılan bu konu için sizlerle detaylı bilgiler paylaşacağız.

Uzun süreli seyahat yapmayı planlayan bazı kişiler Türkiye’de bulunan hatlarını yurt dışı kullanımına adapte ederek Almanya’da kullanmaya devam etmeyi de düşünebilirler. Ancak bu durumda söz konusu olacak ücretlendirme, Almanya’da temin edeceğiniz bir SIM kartın maliyetine kıyasla daha yüksek olacaktır. Bu yüzden Almanya SIM kart fiyatları hakkında bilgilenmek en iyi seçeneğiniz olabilir.

Operatör seçeneklerine geçmeden önce Almanya’da Almanya SIM kart nasıl temin edeceğiniz hakkında sizi bilgilendirmek istiyoruz. Bu noktada birçok seçeneğiniz bulunmakta. Ülkede hat teminini neredeyse her yerden yapabilirsiniz. Almanya SIM kartlarını marketlerden, havalimanlarından, benzin istasyonlarından ve operatör şirketlerinin cadde mağazalarından alabilirsiniz.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere yurt dışı SIM kart satışı Almanya söz konusu olduğunda oldukça kolay. Almanya’da SIM kart alırken göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer nokta ise aktivasyon ücreti. Almanya SIM kart almanız durumunda bir kereliğe mahsus sizden tahsil edilecek bir aktivasyon ücreti bulunmakta. Aktivasyon sürecinin temel amacı kimliğinizi doğrulamak olduğundan; bu süreçte sizlerden adınız, soyadınız, doğum tarihiniz ve adresiniz gibi bazı bilgiler isteniyor.

Bu noktadan sonra ise yapmanız gereken tek şey bu bilgilerinizin doğruluğunu kanıtlamak adına çeşitli onaylı belgeler sunmak. Pasaport ile kimlik belgenizi göstererek kolayca bu süreci sonuçlandırabilir, kartınıza erişebilirsiniz.

Hat sahibi olmadan önce karar kılmanız gereken bir diğer konu da faturalı mı yoksa ön ödemeli hat mı tercih edeceğiniz. Bu iki hat çeşidi arasında köklü farklılıklar bulunmakla beraber ikisinin da avantajları tamamen sizin Almanya’da ne kadar kalacağınıza bağlı olarak değişmekte. Yabancı hat alma bağlamında ön ödemeli ya da faturalı hat almak konusunda seçiminizi kolaylaştırmak adına bu iki hat çeşidine de göz atalım.

Eğer Almanya’da uzun süreli kalmak niyetindeyseniz faturalı hat almak en iyi seçeneğiniz olabilir. Herhangi bir ön ödeme şartı olmadan aylık ücret ödeyerek faturalı hat sahibi olabilirsiniz. Konuşma paketi, mobil internet tarifesi gibi özelliklere daha kârlı bir şekilde ulaşmanızı sağlayacak faturalı hatlarda minimum bir sene taahhüt yapmanız gerektiğini unutmamalısınız. Bu yüzden bu hatlara ulaşmak için ikametgâh bilgileriniz talep edilmekle beraber Almanya’da bir banka hesabınızın da mevcut olması gerekmektedir. Maalesef geçici oturum izinleri faturalı hat sahibi olmak için kabul gören bir unsur konumunda değil.,

Ön ödemeli Almanya SIM kart sahibi olmak ise kısa süreli seyahatler için mantıklı bir seçenek olabilir. Ön ödemeli hat sahibi olurken bir tarife seçebilir, ödemesini yapabilir ve bu kapsamda kullanım haklarınızı gönül rahatlığı ile harcayabilirsiniz. Ön ödemeli hat sahibi olurken tarife özelliğinden faydalanıp faydalanmamak da tamamen size kalmış. Pay as you go yani PAYG şeklinde de tercihinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Ancak tarifelerden faydalanmanın sizlere maddi olarak daha az yük oluşturacağını da belirtmeliyiz.

Almanya SIM kartınızı nereden alacağınızı biliyor ve faturalı ya da ön ödemeli arasında da seçiminizi gerçekleştirdiyseniz geriye gelen tek şey kendinize uygun bir operatör seçimi. Hemen hemen her ülkede olduğu gibi Almanya’da da birçok operatör seçeneğiniz bulunmakta. Wikipedia verilerine göre Almanya’nın mobil operatör sektörünü 3 büyük firma göğüslese de bu şirketlerin altyapısını kullanan başka operatörler de bulunuyor. Bunların arasından en çok bilinenleri sizler için sıralayacağız. Sıraladığımız operatörler sıkça tercih edilen operatörler olsa da tercih edebileceğiniz alternatifler de mevcut. Böylece siz de hangisinin sizin için en iyi olduğuna karar kılabilirsiniz.

Airalo

Almanya’daki en ucuz mobil operatörü arıyorsanız, Airalo en iyi seçeneğinizdir. Airalo, diğer ağlar üzerinden hizmet veren sanal bir eSIM operatördür, böylece ana ağlardan birindeymişsiniz gibi aynı kapsama alanı elde edersiniz. Ayrıca Airalo’nun fiyatları büyük operatörlerden de çok daha ucuzdur.

Örneğin, Airalo ile 1 GB’lık bir data planının aylık maliyeti sadece 3 € iken, Vodafone ile benzer bir planın aylık maliyeti 15 €’dur. Bu nedenle, İtalya’dayken mobil faturanızda tasarruf etmek istiyorsanız, bir Airalo eSim kart planına kaydolduğunuzdan emin olabilirsiniz.

Yurtdışına Çıkarken Anında Esim Kart Satın Alabileceğiniz Airalo’da Ilk Üyeliklerde Geçerli Arkadaş Davet Kodu
DAVET KODU
Yurtdışına çıkarken anında eSIM kart satın alabileceğiniz Airalo’da ilk üyeliklerde geçerli arkadaş davet kodu

Vodafone

Ülkemizde de sıkça kullanılan bir hat konumunda olan Vodafone, Almanya’da en çok pazar payına sahip şirket. Vodafone’un Almanya uzantılı sitesinden daha detaylı tarifelere ulaşabilecek olsanız da sizler için öne çıkan bir tarifeye bakalım. Tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olan bir tarife kapsamında 9,99 Euro’ya 200 dakika tüm Almanya hatları konuşma, 1.5 GB internet, Almanya Vodafone hatları ile sınırsız konuşma ve Almanya Vodafone hatları ile sınırsız mesajlaşma imkanı bulunuyor.

O2

Yakın zamanda Eplus ile birleşen O2, Almanya’nın en büyük pazar payına sahip şirketlerinden biri olmakla beraber büyük şehirlerde oldukça çok kullanıcıya sahip. O2 operatörü kapsamında Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli 1.5 GB internet, tüm Almanya hatları ile sınırsız konuşma ve mesajlaşmayı içeren pakete 9.99 Euro karşılığında erişebilirsiniz.

Deutsche Telekom

Üst düzey mobil ağ kalitesine sahip Deutsche Telekom ya da diğer adı ile T-mobile sizler için iyi bir seçim olabilir. Ancak bu yüksek düzey ağ kalitesi diğer firmalara göre daha masraflı olabilir. Deutsche Telekom kapsamında tüm Alman hatları ile 100 dakika konuşma ve tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli 1.5GB internet içeren bir tarife 14.99 Euro şeklinde ücretlendiriliyor.

1&1

Almanya’da yaşayanların size rahatça önerebileceği bir şirket olan 1&1, özellikle yüksek hızda internet talep edenleri mutlu edecek. Günümüzde internet üzerinden arama yapma özelliği de oldukça yaygın olduğundan ötürü bu şirket turistler için oldukça ideal. E-Netz ile 9.99 Euro karşılığında aylık bir sözleşme gerçekleştirerek internet imkânlarından faydalanmanız mümkün.

Tarifhaus

Almanya’da yeni bir operatör olan Tarifhaus fiyatları ile oldukça iyi bir alternatif. Firmanın sitesine girerek tarifenizin içermesini istediğiniz dakika ve internet oranını seçebilir, size en uygun olandan faydalanabilirsiniz. Düşük fiyatının yanında kalite ve hızından da ödün vermeyen bu firmada; 100 dakika konuşma, 3GB internet içeren tarifeye 4,99 Euro karşılığında sahip olabilirsiniz.

Lebara

Almanya için O2 ile partnerliği bulunan Lebara, Birleşik Krallık, Fransa, Danimarka, Hollanda ve Almanya’da mobil sanal ağ operatörü (MVNO) iş modelini kullanarak hizmet sunan bir telekomünikasyon şirketidir.

Blau

Blau markası (önceden: blau Mobilfunk GmbH), Telefonica Almanya’ya ait bir mobil ağ markasıdır. Almanya içindeki aramalar ve indirim tarifesi için “blau.de”, Almanya dışındaki aramalar için “blauworld” kullanılmaktadır.

Freenetmobile

Freenet Mobile’ın Allnet Flat teklifleri sayesinde, en iyi D-Netz kalitesinde güvenilir bir şekilde arama yapabilir ve internette gezinebilirsiniz. Uygun fiyatlı üç tarife arasından seçim yapıp , aylık iptal edilebilen esnek tarife mi yoksa uzun vadeli sözleşme mi tercih ettiğinize karar vermekten daha fazlasını sunan Freenetmobile size birçok avantaj sunuyor.

Smartmobil.de

Bir iletişim hizmeti sağlayıcı şirket olarak SMARTMOBIL, akıllı telefon ve cep telefonu aksesuarları sektörlerinde de faaliyet göstermektedir. Maintal, Almanya merkezlidir.

BILDconnect

BILD, Almanya’da oldukça geniş bir kesime hitap eden bir firma. Bu firmanın uzantısı olarak da karşımıza BILDconnect çıkıyor. Farklı tarife seçenekleri ile aradığınızı bu operatörde bulmanız mümkün.

Kaufland mobil

Eğer ucuz ve ön ödemeli tarife arayışındaysanız Kaufland mobil’in avantajlı tekliflerini incelemelisiniz. LTE kullanımını sözleşmesiz olarak gerçekleştirebilir, iyi ağ kalitesinden faydalanabilirsiniz.

Lyca Mobile

Lycamobile, Almanya dahil 60 ülkede faaliyet gösteren bir İngiliz mobil sanal ağ operatörüdür (MVNO) Özellikle gurbetçileri hedef kitlesine alan Lyca Mobile, bu alanda uluslararası aramalar yapmak isteyenler için büyük avantajlar sunuyor.

Ayyıldız

Almanya’da yer alan bir Türk telekomünikasyon şirketi olan Ayyıldız, sizi evinizde gibi hissettirebilir. İnternet sitelerini incelediğinizde dahi gelen bu hissin yanı sıra Ayyıldız’ın size sunabileceği birçok avantajlı tarife de mevcut.

Yurtdışına Çıkarken Anında Esim Kart Satın Alabileceğiniz Airalo’da Ilk Üyeliklerde Geçerli Arkadaş Davet Kodu
DAVET KODU
Yurtdışına çıkarken anında eSIM kart satın alabileceğiniz Airalo’da ilk üyeliklerde geçerli arkadaş davet kodu

Bu arada Kuponigo Türkiye bireylerin sevdikleri şeylere daha az harcama yapmalarına ve daha fazla para biriktirmelerine yardımcı olarak daha fazla tasarruf etmelerini sağlıyor. Sizler için özel oluşturulan indirim kodları ve güncel kampanyalara sitemizden erişebileceğiniz gibi, bizi ayrıca sosyal medyadan takip edebilir ve e-mail bültenimize abone olabilirsiniz.

Almanya’da hat nasıl alınır?

Almanya’da hat almak için birçok yönteminiz bulunmakta. Havalimanları, marketler, benzin istasyonları ya da operatör mağazalarından talep edilen bilgileri vererek hat alımı yapabilirsiniz.

Almanya’da hangi telefon hattı?

Almanya’da tercihinizi yaparken tercih edebileceğiniz birçok farklı telefon hattı bulunmakta. Bunları sizler için yazımızda sıraladık. Ayrıca 2.el SIM kart seçeneğinden de faydalanmanız mümkün.

Almanya Hazır SIM kart fiyatları ne kadar?

Almanya için tek kullanımlık SIM kart, kullan at SIM kart ve hazır SIM kart fiyatları değişmekte. Bu noktada önce ön ödemeli ya da faturalı arasında tercihinizi gerçekleştirmeli, sonrasında operatörünüz ile tarifenize karar kılmalısınız.

Almanya Fiziksel SIM kart nedir?

Telefonunuza takarak hizmetlerinden faydalandığınız bir hat çeşidi olan fiziksel SIM kart sayesinde şebekeniz sağlanır ve mobil bağlantı kurma şansı elde edersiniz.

Almanya eSIM kart nedir?

Telefonların ana kartına sabit olan eSIM sayesinde ekstra olarak takma ya da çıkarma işlemi yapmanız gerekmez. Ancak burada önemli olan nokta bu SIM kartın telefonunuza uyumlu olmasıdır.

Bu içeriğimizi beğendiniz mi?

0 / 5 Puan: 0

Puan:

Bunu Sevdiklerinizle Paylaşın
Erkan Akdağ
Erkan Akdağ

Adım Erkan, MAKÜ/ Yönetim Bilişim Sistemleri mezunuyum. 8 yılı aşkın bir süredir çeşitli kategorilerde dijital içerik üreticiliği yapıyorum.

Yanıtlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kuponigo’daki indirim kodu, indirim kuponu ve fırsatlarla her gün tasarruf edin

Ücretsiz Kuponigo Türkiye E-Posta Bülteni'ne abone olarak en son fırsatlardan, kampanyalardan, indirim kodlarından, kupon kodlarından haberdar olun.

Yüzlerce marka ile anında tasarrufa başlayın