İndirimleri Keşfedin
QR Code

Abone Olun & Tasarruf Edin

Piyasadaki Alexa, Google ve Siri Destekli En İyi Akıllı Ev Hoparlörü Hangisi?

Evinizi, tam Alexa, Google ve Siri desteğine sahip ev için en iyi akıllı ev hoparlörüyle yükseltin. Kusursuz ses kontrolünü ve üstün ses kalitesini deneyimleyin. Şimdi satın al!
Piyasadaki Alexa, Google ve Siri Destekli En İyi Akıllı Ev Hoparlörü Hangisi? Evinizi, tam Alexa, Google ve Siri desteğine sahip ev için en iyi akıllı ev hoparlörüyle yükseltin. Kusursuz ses kontrolünü ve üstün ses kalitesini deneyimleyin. Şimdi satın al!
5 1 5 1
0 / 5 5

Puan:

Bugün teknolojinin bize sunduğu eşsiz parçalardan biri de akıllı ev hoparlörü. Malum hızla akıp giden zamanın içerisinde 24 saatin bile yeterli gelmediği günlerdeyiz. Yoğun hayat temposunun içerisinde her şeye aynı anda yetişmeye çalışan 21. Yüzyıl insanının yardımına elbette ki teknoloji koşuyor. Geçmişte belki hayal bile etmediğimiz teknolojik ürünler bugün hayatlarımızın içerisinde vazgeçilmez bir noktada konumlanıyor. Siz de bu durumdan yakınıyorsanız akıllı ev hoparlörü teknolojisi tam size göre.

Akıllı hoparlör nedir diye merak ediyorsanız gelin biraz üzerinde konuşalım: Akıllı ev hoparlörleri hem müzik dinlemenize hem de belirli komutlarla cihazlarınızı ve evinizi kontrol edebilmenize olanak sağlayan teknolojik ürünlerdir. Herhangi bir tuşa basmanıza gerek olmadan, istediğiniz müziği sadece birkaç kelimeyle değiştirebileceğiniz, ses ayarı yapabileceğiniz bu ev ses sistemi ürünleri, ayrıca komut vermenize de olanak sağlayan yapay zeka sistemlerine sahiptirler. 

Akıllı hoparlörler, sizden aldıkları sesli komutlarla çalışırlar. Hoparlörünüzle entegre edilen yapay zeka sistemleri, sorularınıza cevap verir, komutlarınızı harekete geçirir. Sanal asistan aracılığıyla hava durumu, trafik bilgisi, yemek tarifi gibi pek çok bilgiyi size seslendirebilir; mesaj oluşturmanıza, aramalar yapmanıza, yerleşik ev sistemleriyle aydınlatma, ısıtma, güvenlik gibi sistemlerin kontrolünü sağlamanıza yardımcı olabilir.

Piyasada farklı modellerde akıllı ev hoparlörleri bulunmaktadır. Bu hoparlörler çeşitli yapay zeka sistemleriyle donatılmışlardır. Bu sistemleri şu şekilde listeleyebiliriz: 

  • Google Assistant
  • Apple Siri
  • Amazon Alexa

Piyasadaki birbirinden farklı akıllı ev hoparlörleri içerisinde ihtiyacınıza ve isteklerinize en uygun olanı seçmek biraz zor gibi görünebilir. Aynı markanın kendi modelleri arasında bile pek çok özellik değişken olabilirken, farklı markalar arasında tercih yapmak çok daha karmaşık bir hal alabilir. İhtiyacınıza en uygun akıllı ev hoparlörünü seçerken ilginizi çekebilecek ürünleri bir araya topluyoruz.

Apple Homepod ve Apple Homepod Mini

Apple Homepod Mini
Apple Homepod Mini – Fotoğraf: Jeremy Bezanger / Unsplash

2017 yılında piyasaya sürülen Apple Homepod akıllı ev hoparlörü, kablosuz bir hoparlör olmasının yanı sıra ayrıca sanal bir asistan. Apple Homepod ve Apple Homepod Mini olarak iki farklı versiyonda üretilen bu hoparlör, yapay zeka sistemi olarak Siri’yi kullanıyor. ‘’Hey Siri’’ komutuyla devreye giren Apple Homepod ile bir yandan müzik dinlerken, diğer yandan Homepod’unuza entegre ettiğiniz akıllı ev sistemlerinizi kontrol edebilirsiniz. Apple Homepod ile haberleri, hava durumunu ve trafik bilgilerini takip edebilir, hatırlatıcı ve zamanlayıcılar kurabilir, mesaj gönderebilir, telefon görüşmeleri yapabilir, iPhone ve diğer Apple cihazlarınızı bulabilirsiniz. 

Apple Homepod’u diğer akıllı hoparlörlerden ayıran en büyük unsurun, ses kalitesi olduğunu söyleyebiliriz. Tüm odayı, hatta diğer odaları dahi kaplayabilecek düzeyde bir ses kalitesi vadediyor. Ayrıca 6 mikrofon içeren donanımıyla Apple Homepod, yüksek seste müzik çaldığınızda dahi Siri’nin komutları algılayabilmesine olanak sağlıyor.

Apple Homepod güvenlik açısından da üst düzey bir performans sergiliyor. Sistemi komutla aktif etmediğiniz sürece Homepod’unuz hiçbir koşulda sesinizi dinlemeyecektir. Ayrıca Siri’yle yapacağınız konuşmalar Apple sunucularında anonim ve şifreli bir şekilde saklanmaktadır.

İlk başta iki versiyon olarak üretilse de, Apple artık Homepod‘u değil sadece Homepod Mini‘yi üretiyor ve satışa sunuyor. HomePod Mini ile, HomePod’un yukarıda söz ettiğimiz özelliklerinin özelliklerinin çoğunu, daha küçük bir tasarımda bir araya getiriyor. 

Apple Homepod artık üretilmediğinden Türkiye’de ve Dünya’da satışta değil; ama dilerseniz, Türkiye’de resmi satışta olmasa bile Homepod Mini’yi çeşitli e-ticaret platformlarından satın alabilirsiniz. Satın almadan önce Kuponigo’daki güncel Teknoloji fırsatlarına göz atmanızı tavsiye ederiz.

Google Nest Audio ve Google Nest Mini

Google Nest Mini
Google Nest Mini – Fotoğraf: Charlesdeluvio / Unsplash

Çeşitli boyutlarda ve tasarımlarda piyasaya sürülen Google Nest akıllı ev hoparlörleri, sanal asistan olarak Google Asistan‘ı kullanıyor. Amazon’un Echo serisine alternatif olarak görülen Google Nest akıllı ev hoparlörleri için Google’ın hoparlör serisinin ana ürünü diyebiliriz. 

Google Nest Audio, orijinal Google Home Akıllı Asistan hoparlörünün yenilenerek, geri dönüştürülmüş malzemelerle tasarlandığı bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Google Asistan’ın tüm işlevlerini destekleyen Google Nest Audio akıllı ev hoparlörleri, ses kalitesini iyileştirmek ve komutlara cevap verme yetisini arttırabilmek adına makine öğrenimi sistemlerine sahiptir. 

Google Nest Audio ile Google Nest Mini hoparlörleri arasında en dikkat çeken fark, ürünlerin fiyatlarıdır. Google Nest Mini akıllı hoparlör fiyatları, Nest Audio fiyatlarına kıyasla daha ucuzdur. Google Home Mini akıllı ev asistani hoparlörü’nün geliştirilmiş sürümü Google Nest Mini Türkçe dil desteği ile Google tarafından üretilen akıllı ev hoparlörlerinin en küçük tasarımlısıdır. Nest Mini serisi Nest Audio serisinin çoğu özelliğini daha küçük bir tasarımda bir araya getirir

Bu küçük tasarımı sayesinde Nest Mini duvara monte edilebilir ve pek çok alanda az yer kaplayarak kullanılabilir. Google Nest Mini, Google Asistan’ın tüm özelliklerine sahiptir. Google Nest Mini ile müzik dinleyip, film ve dizi izlerken; akıllı ev sistemlerine entegre ederek evinizin kontrolünü sağlayabilirsiniz. 

Google Nest Türkiye’de resmi olarak satışta olmasa bile çeşitli e-ticaret platformlarından, Google Nest Audio ve Google Nest Mini akıllı ev hoparlörleri olmak üzere iki modeli de satın alabilirsiniz. Satın almadan önce Kuponigo’daki güncel Teknoloji fırsatlarına göz atmanızı tavsiye ederiz.

Xiaomi Mi Smart Speaker

Xiaomi Mi Smart Speaker
Xiaomi Mi Smart Speaker – Fotoğraf: Jonas Jacobsson / Unsplash

Uygun fiyatlarda bir akıllı hoparlör arıyorsanız Xiaomi Mi Smart Speaker ilginizi çekebilir. Ürün henüz Türkiye’de resmi satışta olmasa da Trendyol gibi platformlardan sipariş etmeniz mümkün. Satın almadan önce Kuponigo’daki güncel Teknoloji fırsatlarına göz atmanızı tavsiye ederiz.

Çin’de kendi sanal asistanı Xiao AI’ı kullanan Xiaomi Mi Smart Speaker, küresel pazarda piyasaya sunduğu ürünlerinde Google Asistan’ı tercih ediyor. Xiaomi Mi Smart Speaker ile müzik dinlemenin yanı sıra, hava durumunu ve haberleri takip edebilirsiniz. Ayrıca akıllı ev sistemlerine sahipseniz Xiaomi Mi Smart Speaker’la entegre ederek, sesli komutlar aracılığıyla bu sistemleri yönetebilirsiniz. Xiaomi Mi Smart Speaker ‘’OK Google’’ komutuyla harekete geçiyor.

Amazon Echo Smart Speaker

Amazon Echo Smart Speaker
Amazon Echo Smart Speaker – Fotoğraf: Rahul Chakraborty / Unsplash

Amazon Echo Smart Speaker serisinin en çok tercih edilen iki ürünü Amazon Echo Dot ve Amazon Echo Studio’dur. Echo Dot, güçlü ses kalitesi, küçük boyutlu tasarımı ve uygun fiyatıyla dikkat çekiyor. Küçük ve daha ekonomik olmasına karşın Amazon Echo Dot, diğer modellerin çoğuyla aynı özellikleri taşıyor. Amazon Echo Dot akıllı ev hoparlörünüzü bluetooth veya kablo aracılığıyla cihazlarınıza bağlayabilirsiniz. Sanal asistan olarak Akıllı Hoparlör Alexa’yı kullanan Amazon Echo Dot ile müzik dinleyebilir, telefon görüşmeleri yapabilir, akıllı ev sistemlerine entegre edebilir ve sesli komutlarla bunları yönetebilirsiniz.

Amazon Echo Studio ise Echo Dot’a kıyasla daha üstün bir modeldir. 5 ayrı hoparlörüyle güçlü bir ses kalitesine sahip Echo Studio, Amazon Music, Apple Music, Spotify gibi pek çok müzik platformuyla eşleştirilebilir. Diğer markalardan farklı olarak Amazon Echo Studio, Dolby Atmos teknolojisiyle de uyumludur. 

Amazon’un bu akıllı ev hoparlörü modelleri Türkiye Amazon’da resmi olarak satışta olmasa bile, çeşitli e-ticaret platformlarından satın alabilirsiniz. Satın almadan önce Kuponigo’daki güncel Teknoloji fırsatlarına göz atmanızı tavsiye ederiz.

Sonos Wireless Smart Speaker

Sonos Wireless Smart Speaker
Sonos Wireless Smart Speaker – Fotoğraf: Alex Ghizila / Unsplash

Hem Alexa hem de Google Asistan ile kontrol edilen Sonos Wireless Smart Speaker’la haberleri dinleyebilir, hava durumu ve trafik bilgileri gibi verilere ulaşabilirsiniz. Sonos Wireless Smart Speaker; Spotify, Amazon Music, YouTube Music, TuneIn gibi müzik platformlarıyla uyumludur. Ayrıca Sonos’un uygulaması Sonos Controller ile akıllı ev hoparlörünüzün kontrolünü sağlayabilirsiniz. Diğer cihazlardan farklı olarak Sonos Wireless Smart Speaker’ı Apple AirPlay ile ve Apple Music ile de kullanabilirsiniz. 

Sonos Wireless Speaker’ın çeşitli modelleri bulunuyor. Bunlarda en çok tercih edilen iki model Sonos One ve Sonos Roam’dur. Sonos One, Google Asistan ve Amazon Alexa ile kontrol ediliyor. Sonos One, attırılmış belleğe ve hızlı bir işlemciye sahiptir. Sonos One ile müzik dinleyebilir, sesli komutlarla cihazlarınızı ve hoparlörünüze entegre ettiğiniz akıllı ev sistemlerinizi kontrol edebilirsiniz.  

Çok satan bir diğer Sonos Wireless Smart Speaker, Sonos Roam modelidir. Sonos Roam akıllı ev hoparlörü, Sonos One modelinin benzer özelliklerini taşımakla birlikte, 10 saatlik pil ömrüyle dikkat çekiyor. Ayrıca Sonos Roam modeli küçük ve taşınabilir bir tasarıma sahiptir. Sonos Roam akıllı ev hoparlörleri toza ve suya karşı dayanıklıdırlar. Türkiye’de resmi satışta olmasa bile Sonos’un tüm modellerini çeşitli e-ticaret platformları üzerinden satın almak mümkün. Satın almadan önce Kuponigo’daki güncel Teknoloji fırsatlarına göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bose Smart Speaker

Bose Smart Speaker
Bose Smart Speaker – Fotoğraf: Dean Ricciardi / Unsplash

Bose Home Speaker, Alexa ile çalışan bir akıllı ev hoparlörüdür. Diğer akıllı ev hoparlörleri gibi müzik dinlemenizin ve müziklerinizi kontrol etmenizin yanında, akıllı ev sistemlerinizi kontrol etmenize olanak sağlar. 

Cihazınızı Spotify, Amazon Music gibi müzik uygulamalarıyla eşleştirebilir, Bose Music uygulamasıyla hoparlörünüzün dinleme deneyiminizi kontrol edebilmesini sağlayabilirsiniz. 

Hoparlörün entegre sanal asistanı Alexa ile hava durumu, haberler gibi pek çok bilgiye erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca akıllı ev sistemlerinizle de entegre ederek bunların yönetimini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bose Smart Speaker sözünü ettiğimiz diğer hoparlörlerden farklı olarak iki tarafında konumlandırdığı ters yönlü sürücüler aracılığıyla sesi duvarlardan yansıtır ve tek bir hoparlörle stereo ses elde etmenizi sağlar. Satın almadan önce Kuponigo’daki güncel Teknoloji fırsatlarına göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bunu Sevdiklerinizle Paylaşın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir