Abone Olun & Tasarruf Edin

airalo esim uygulamasi

Yurtdışı Seyahatlerde Ucuz İnternetin Kolay Yolu: Airalo eSIM

Airalo eSIM'in yurt dışına seyahat ederken çevrenizle bağlantıda kalmanıza nasıl yardımcı olabileceğini keşfedin. Bu yenilikçi çözümü kullanarak keşiflerinizi ve deneyimlerinizi kolaylıkla paylaşın.


Seyahat etmek yenilik ve kaçış duygusuyla beslense de, kendimizi sık sık geride bıraktıklarımızla nasıl bağlantıda kalacağımızı düşünürken buluruz. Seyahat ederken keşiflerinizi ve deneyimlerinizi çevrenizle paylaşabilmeniz için internete bağlı kalmak; ister taşınabilir Wi-Fi, ister mobil veri dolaşımı ya da seyahat SIM kartları aracılığıyla olsun oldukça kritik olabiliyor.

Kulaktan kulağa yayılan bazı hikayeler, yurtdışında yayın izleme ve iletişim kurma konusunda bir korku ve damgalanma seviyesine yol açtı. Hepimiz genç bir kadının Okyanusya‘da seyahat ederken erkek arkadaşının telefonundan ‘Friends‘ dizisinin bir bölümünü izleyerek binlerce doları nasıl hiç ettiğine dair meşhur hikayeyi duymuşuzdur. 

İşte bu yazı zihninizi rahatlatmak için burada. SIM kartlar ve internet bağlantısı çözümleri, güzel dünyamızın derinliklerini keşfetmek isteyen sonsuz gezginlerle birlikte sürekli güncelleniyor. Sektörde geliştirilen en son teknoloji ise eSIM. Ve dünyayı dolaşırken internete bağlı kalmak için en iyi eSIM seçeneği ise Airalo’nun sunduğuna inanıyoruz. 

Gelin Airalo eSIM’in neden uluslararası seyahat ederken bağlantıda kalmanın en kolay yolu olduğunu inceleyelim. Ancak önce eSIM’in gerçekte ne olduğu ve neden dünya turuna çıkmak için en iyi yol olduğunu düşündüğümüz hakkındaki soruları kesinlikle yanıtlamamız gerekiyor.

eSIM nedir?

Basitçe söylemek gerekirse: bir eSIM, fiziksel olmayan dijital bir SIM’dir. Herhangi bir fiziksel ambalaj veya cihazınıza takmanız gereken herhangi bir kart almazsınız. Bunun yerine, sadece paketinizi dijital olarak seçer, indirir ve kullanmaya hazır olursunuz! Bu nedenle, hem kolaylık hem de çevrecilik açısından da faydaları çoktur. 

eSIM’lerin öne çıkan özelliği, kapsama alanına girdiklerinde herhangi bir ağa otomatik bağlanabilmeleridir. Bu nedenle, kendinizi biraz maceracı hissettiğiniz zamanlarda her seferinde SIM kartlarınızı düşünmek zorunda değilsiniz. Seyahat etme konusunda yeniyseniz, bana güvenin, bu teknoloji gerçekten özel bir şey. Halihazırda seyahat ediyorsanız da endişelenmeyin, bu makale hala sizin için, çünkü henüz dikkate almadığınız birtakım avantajların bir listesine sahibiz. Hadi şimdi konuya girelim! 

Seyahate mi çıkıyorsunuz?

Seyahatiniz için ihtiyacınız olan her şeyden tasarruf edin. Kuponigo’da SIM kartlar, bavullar, seyahat sigortaları gibi temel ihtiyaçlara ilişkin Fırsatları ve İndirimleri keşfedin.

ESIM kullanmanın faydaları 

  1. ESIM’ler çevre dostudur. SIM kartın dijitalleştirilmiş bir formunu kullanarak, ambalajdaki gereksiz plastik kullanımını ortadan kaldırmış olursunuz. 2020 yılında 4,5 milyondan fazla plastik SIM kart üretildi ve daha sonra dünya çapında sevk edildi. Bu durum yakıt emisyonunu artırırken, mikro plastiklerin okyanuslarımıza dökülmesine de neden oluyor. 
  1. Dahası, eSIM’in en iyi yanı, SIM’inizi varış noktanıza inmeden önce indirip hazır hale getirebilmenizdir. Artık havaalanında Wi-Fi çilesi yok, zaman kaybettiren kuyruklar yok. eSIM ile o kadar hazırlıklısınız ki, uçak iner inmez tatil hashtag’lerinizi hazırlamaya başlayabilirsiniz. 
  1. bandwidth“, “micro-chip” ve “5G” gibi teknik veri jargonu koca bir derya ve günün sonunda muhtemelen bir teknoloji gurusu değilseniz bu terimlerden bahsetmeye çok da gerek yok. Kısaca eSIM kullanmak çok değerlidir çünkü yerel baz istasyonlarına ulaşmada eski moda dolaşım stillerinden çok daha iyidirler. Bu nedenle, daha hızlı ve daha verimli hizmet sunarlar. 
  1. Son olarak, yaşıma rağmen teknoloji konusunda gerçekten çok yavaşım. Her şeyin dijitalleşmesi ve takip edilebilir hale gelmesi hoşuma gitmiyor. Ama… zamana ayak uydurmalıyız. Her sektörün hızla her şeyi çevrimiçi ortama taşıdığını ve metaverse’in yaklaştığını düşünürsek, eSIM’lerin kalıcı olma ihtimali yüksek. Teknolojiyi 5-10 yıl içinde çok fazla ilerlemeden önce şimdi nasıl kullanacağınızı öğrenmeniz çok daha iyi olacaktır. 

Airalo eSIM neden en iyi seçenektir?

airalo screenshot
airalo screenshot

eSIM’lerle ilgilenirken neden doğru yolda olduğunuzu açıkladık, şimdi bu makalenin ayrıntılarına girme zamanı. Bizim için Airalo öne çıkan bir seçim ve işte nedeni:

  • Dünyanın %80’inin artık internete bağlı olduğunu düşünürsek, gittiğiniz her yerde bir bağlantıya ihtiyacınız olacak. Airalo, 190’dan fazla ülkede veri planları sağladığı için bunun için mükemmeldir. Rakipler ve alternatif seçenekler, sizi belirli hizmetlerden uzaklaştıran engeller ve sınırlarla doludur. Ancak Airalo’nun eSIM’i, farklı bölgelerdeki yeni sağlayıcılara bağlanmak için en hızlı yöntemlerden biridir
  • Airalo belirli süreli paketler sunuyor. Artık her ülkede 1-2 yıllık bir taahhüte bağlı kalmanıza gerek yok. eSIM sağlayıcıları, her ülkede ne kadar süre kalacağınıza bağlı olarak size 3 günlük veya 7 günlük anlaşmaları seçme fırsatı verir. Ülkeler arası seyahat eden biriyseniz ve sürekli aynı yerde kalmayacaksanız, Airalo eSIM’in geniş seçenek yelpazesine bakmanızda fayda var.
  • Airalo’nun eSIM’inin en popüler avantajlarından biri, nereye giderseniz gidin mevcut kullandığınız telefon numaranızı ikinci bir SIM kart olarak telefonunuzda aktif olarak tutabilmenizdir. Bu, 2 adımlı SMS doğrulaması yapmanız gerektiğinde veya şehir dışındayken ortaya çıkan bazı acil durumlarla başa çıkmanız gerektiğinde gerçekten önemlidir. Ayrıca, telefon numaralarını sürekli değiştirmek, eğer sosyal medya kullanmıyorsanız, çevrenizle bağlantı kurmanızı da zorlaştırır.
  • Airalo eSIM’ler çok uygun fiyatlı. Örneğin, 30 günlük GB ve Avrupa bağlantı paketleri sadece 13 $. Airalo’nun sağladığı hizmetler ve bağlantı göz önüne alındığında, bu rakiplerle karşılaştırıldığında oldukça iyi bir fiyat. 

Muhtemelen şimdiye kadar anlayabileceğiniz gibi, Airalo eSIM’lerin büyük hayranlarıyız. eSIM pazarı, GigSky, Airhub veya Yoho Mobile gibi pek çok saygın ismin bulunduğu rekabetçi bir pazardır. Ancak, birçok çapraz karşılaştırma sonucunda Airalo‘nun ligin zirvesinde olduğuna karar verdik.

Yukarıdaki avantajların yanı sıra en ucuz küresel 4G LTE planını sundukları ve aynı zamanda sürekli olarak mükemmel müşteri yorumları aldıkları gerçeği göz önünde bulundurulduğunda, seçimin bariz olduğunu düşünüyoruz.

Bu içerik İngiltere yazarımız Alfie King tarafından yazılmıştır ve Fatih Özdemir tarafından Türkçe’ye çevirilmiştir.

Bu faydalı oldu mu?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!

Abone Olun & Tasarruf Edin

Alfie King
Alfie King

Alfie King bir yazar, freelance çalışan ve girişimcidir. Londra'da büyüdü ve iş, finans, seyahat, yaşam tarzı ve politika hakkında yazmaktan hoşlanıyor. Bath Üniversitesi'nde öğrencidir ve birkaç farklı iş girişimine yatırım yapmıştır.

Düşüncenizi Paylaşın