Affiliate Marketing Nedir? Türkiye’nin En İyi Affiliate Marketing Ağları Hangisidir?

Affiliate Marketing için en iyi platformu seçme konusunda sayısız seçeneğiniz var. Satış ortaklarının ürünlerini pazarlaması için birçok farklı platform mevcuttur. Her birinin kendine has özellikleri ve avantajları vardır ve bu nedenle, biraz araştırma yapmak ve hangisinin sizin için doğru olduğunu bulmak önemlidir.

Affiliate Marketing’e aşina olmayanlar için, “Affiliate marketing nedir” sorusuna yanıt vererek başlayalım. Bir pazarlama türü olarak Affiliate Marketing (Affiliate: Bağlı Kuruluş – Affiliate Marketing: Satış Ortaklığı), yayıncı ya da sosyal medya fenomenlerinin markalar için üretttikleri satışlardan komisyon aldığı bir pazarlama türüdür.

Bir ziyaretçinin bir satış ortağı tarafından yönlendirilmesi ve bağlantıya tıklaması yeterlidir. Bu, satış ortağı tarafından pazarlanan ürün veya hizmetin satın alınmasına yol açacaktır. Affiliate Marketing Nasıl Yapılır sorusunun yanıtı da aslında kabaca bu şekilde.

Son yıllarda bağlı kuruluş pazarlaması, küçük işletme sahipleri için gelir elde etmenin en popüler yöntemlerinden biri haline geldi. Bu, nispeten Affiliate pazarlamanın küçük bir yatırımdan önemli gelir elde etme kabiliyetinden kaynaklanmaktadır. Ancak hangi affiliate platformunun sizin için en iyi olduğuna nasıl karar verirsiniz? Bu sorunun cevabı, kendi pazarlama stratejinizin koşullarına bağlı olacaktır.

Özel ihtiyaçlarınıza ve hedeflerinize göre doğru Affiliate Marketing platformunu seçmek önemlidir. Zaten bir platform seçtikten sonra, pazarlama stratejinizi oluşturmaya başlama zamanı geliyor.

Türkiye’deki ve Dünya’daki farklı Affiliate Marketing platformlarının ayrıntılı bir dökümünü ve hangisinin sizin için doğru olduğunu size sunmak için bu içeriği hazırladık. Bir Affiliate Marketing Türkiye platformu seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı temel özellikleri ve affiliate marketing avantajlarını da vurgulayacağız.

Impact

Impact platformu, Affiliate markalarının reklam kampanyalarını tek bir yerden yönetmelerine ve takip etmelerine olanak tanıyan son teknoloji ürünü ve güçlü bir pazarlama aracıdır. Impact Affiliate platformu, kullanıcılara reklam kampanyalarını birden çok kanalda oluşturma, yönetme ve izleme olanağı sağlar. Bu kanallar, arama motorlarını, sosyal medya platformlarını, görüntülü reklamları ve e-posta haber bültenlerini içerir.

Impact ortaklık platformu ayrıca kullanıcılara, reklamlarının etkisini takip edip ölçebilmeleri için kampanyalarının her biri için ROI raporları oluşturma olanağı sağlar. Ek olarak, Impact ortaklık platformu, bağlı kuruluşların verilerini PDF’ler ve Excel sayfaları gibi çeşitli biçimlerde dışa aktarmalarına olanak tanır. Bu, verilerin diğer pazarlama araçlarıyla birlikte kullanılmasına da olanak sağlar.

Impact ortaklık platformunun tüccarların, ürünlerini tanıtmaya yardımcı olma konusunda deneyimli bir Affiliate ağıyla bağlantı kurmasına izin verdiğini belirtmek de önemlidir. Bu link üzerinden platform hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve platformda bir yayıncı veya reklamcı olarak kayıt olabilirsiniz.

AWIN

AWIN, işletmelerin çevrimiçi ortamda büyümesine yardımcı olabilecek önde gelen bir diğer küresel dijital pazarlama platformlarından biridir. 180’den fazla ülkede 650.000’den fazla müşterisi bulunan AWIN, işletmelerin tüketici katılımını artırmasına, markalarını büyütmesine ve gelirlerini artırmasına yardımcı olur.

Arama motoru optimizasyonu (SEO), tıklama başına ödeme (PPC) reklamcılığı, sosyal medya yönetimi, web sitesi tasarımı ve geliştirmesi ve mobil uygulama geliştirme, AWIN’in pazarlama profesyonelleri için sunduğu güçlü araçlardan bazılarıdır. Çevrimiçi varlığınız, AWIN’in entegre pazarlama çözümleriyle yönetilebilir.

Awin’in küresel ayak izi ve kapsamlı hizmet portföyü sayesinde işletmeler çevrimiçi varlıklarını hızlı ve kolay bir şekilde ölçeklendirebilir. Hizmetleri, büyüleyici içerik oluşturmaktan SEO sıralamanızı yükseltmeye kadar uzanır. Ayrıca, uzman ekibimizin sunduğu 7/24 müşteri desteğiyle, dijital çağa sorunsuz geçiş garanti edilir. Bu link aracılığıyla, platform hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve platformda bir yayıncı veya reklamcı olarak kayıt olabilirsiniz.

Admitad

Admitad, çevrimiçi tüccarları ve bağlı kuruluşları birbirine bağlayan başka bir Affiliate Marketing platformudur. Yayıncılar önde gelen çevrimiçi markaların bağlı kuruluş programlarını bulabilir ve programa katılımları yoluyla elde edilen satışlardan komisyon kazanabilir.

Admitad ile yayıncılar ve kuruluşlar işlerini büyütmek için birlikte çalışabilirler. Platform, satışları izlemek, envanteri yönetmek ve sonuçları raporlamak için güçlü araçlarla kullanımı kolay bir arayüz sunar. Mevcut ortaklık programları arasında önde gelen çevrimiçi markalardan olanlar vardır.

Bir Satıcı, Admitad’ı kullanmak için ücretsiz bir hesap için kaydolabilirken, bir Bağlı Kuruluş ek avantajlar ve ayrıcalıklar için premium hesaba yükseltebilir. Admitad ortaklık platformu, dünya çapındaki yayıncılar ve bağlı kuruluşlar tarafından kullanılabilir.

Admitad yayıncı ve marka topluluğuna katılmak için, ücretsiz bir hesap açarak kaydolabilir veya premium hesaba yükseltebilirsiniz. Bu bağlantı aracılığıyla, platform hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve platformda bir yayıncı veya reklamcı olarak kayıt olabilirsiniz.

Tradetracker

Tradetracker, ortaklık ilişkilerinizi tek bir yerden yönetmenizi sağlayan önde gelen Affiliate Marketing platformlarından biridir. Tradetracker ile ortaklık programlarınızı kolayca oluşturabilir ve yönetebilir, müşteri faaliyetlerini takip edebilir ve doğru komisyonlar alabilirsiniz.

Platform, özel kampanyalar oluşturma ve yönetme, sonuçları izleme ve performans hakkında rapor oluşturma gibi çeşitli özellikler sunar. Tradetracker ayrıca bağlı kuruluşlar için izleme araçları, kampanya şablonları ve müşteri adayı oluşturma araçları dahil olmak üzere bir dizi araç sunar.

Tradetracker’a katıldığınızda, otomatik olarak onların özel ortaklık programına da kaydolursunuz. Bu programın bir parçası olarak, yalnızca üyelerin yararlanabileceği özel tekliflere ve indirimlere erişebileceksiniz. Bu bağlantı aracılığıyla, platform hakkında daha fazla bilgi edinebilecek ve platformda bir yayıncı veya reklamcı olarak kayıt olabileceksiniz.

Commission Junction (CJ)

Commission Junction, dünyanın önde gelen Affiliate Marketing platformlarından biridir. Yayıncılara, çevrimiçi pazarlama kampanyalarından Affiliate marketing para kazanmalarına yardımcı olacak çok çeşitli özellikler ve araçlar sunar. Markalar da kendi bağlı kuruluş programlarını oluşturmak ve yönetmek, ayrıca yeni müşteriler bulmak ve ürünlerini ve hizmetlerini küresel bir kitleye tanıtmak için Commission Junction’ı kullanabilirler.

Commission Junction ayrıca Affiliate yayıncılarına ipuçları ve püf noktaları, vaka incelemeleri ve afiş reklam araçları dahil olmak üzere çeşitli kaynaklara erişim sağlar. Bu, bağlı kuruluşların çevrimiçi pazarlama alanına başlamasını ve başarıya ulaşmasını kolaylaştırır. CJ ile komisyonlarınızı kolayca yönetebilir, bağlı kuruluş satış verilerinizi takip edebilir ve otomatik fatura güncellemeleri alabilirsiniz.

Partnerize

Partnerize, markaları güvenilir üçüncü taraf yayıncılarla birleştiren başka bir Affiliate Marketing platformudur. Partnerize’ın yayıncı ağı, çevrimiçi pazarlama, SEO, PPC ve sosyal medya pazarlaması dahil olmak üzere çok çeşitli ürün ve hizmetler sunar.

Partnerize, onu hem markalar hem de bağlı kuruluşlar için bir numaralı kılan çeşitli özellikler sunar. İlk olarak, platformun kullanımı kolaydır. İş ortakları bir hesap oluşturabilir ve ürünlerini birkaç dakika içinde tanıtmaya başlayabilir. İkincisi, platform geniş bir ürün ve hizmet yelpazesine sahiptir. Bu, herkes için bir şeyler olmasını sağlar. Üçüncüsü ise bağlı bulunduğu Commission Junction ana şirketi yüksek düzeyde güvenilirlik ve güvenilirlik sağlar.

Bu özellikler hem markaların hem de bağlı kuruluşların başarılı bir şekilde birlikte çalışmasını kolaylaştırır. Marka sahipleri, ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmak için çeşitli ortaklık programları arasından seçim yapabilir. İş ortakları, yönlendirmeleri tarafından oluşturulan satışlardan da komisyon kazanabilir.

Tradedoubler

Tradedoubler, kendi Affiliate kampanyalarınızı kolayca oluşturmanıza ve yönetmenize izin veren başka bir benzersiz Affiliate Marketing platformudur. Geniş bir ürün ve hizmet yelpazesinden seçim yapabilir ve ardından hedef kitlenizle paylaşabileceğiniz özelleştirilmiş satış ortağı bağlantıları oluşturabilirsiniz.

Basitçe söylemek gerekirse, Tradedoubler, bağlı bir pazarlamacı olarak başlamanızı kolaylaştırır. Kampanyanızı oluşturduktan sonra, çabalarınızı optimize etmek için yapmanız gereken tek şey satışlarınızı ve performansınızı takip etmektir. Bağlı kuruluş pazarlama dünyasında yeniyseniz, Tradedoubler başlamak için değerli yerlerden biridir.

Başlamanızı kolaylaştıran kullanıcı dostu bir arayüzün yanı sıra, yol boyunca yardıma ihtiyaç duymanız durumunda sitede bulunan birçok kaynak sunar.

Rakuten Marketing

Rakuten Affiliate Marketing platformu, ortakların Rakuten bağlantısı üzerinden yapılan satışlardan komisyon kazanmalarını sağlayan bir başka benzersiz çevrimiçi pazarlama aracıdır. Platformun kullanımı kolaydır ve çok çeşitli özellikler ve araçlar sunar, bu da onu hem yeni başlayanlar hem de deneyimli pazarlamacılar için ideal bir seçim haline getirir.

Rakuten, satış verilerini izlemekten Affilate kampanyaları oluşturmaya kadar, onu Affiliate’ler için ideal bir seçim haline getiren bir dizi özelliğe sahiptir. Markalar, Affiliate pazarlama kampanyalarının tüm yönlerini yönetmek için platformu kullanabilir. Müşteri adayı oluşturma araçları ve sosyal medya yönetim araçlarının yanı sıra, iştirakler işlerini büyütmek için çeşitli araçlardan da yararlanabilir.

Kullanım kolaylığı ve çok çeşitli pazarlama platformlarıyla entegrasyonu sayesinde Rakuten ortaklık platformu hem yeni başlayanlar hem de deneyimli pazarlamacılar için idealdir. Aynı zamanda işini kurmak veya büyütmek isteyen herkes için oldukça etkili bir çevrimiçi pazarlama aracıdır.

Satış ortaklarının işlerini büyütmelerine yardımcı olacak pek çok araca sahip olan Rakuten’e bu bağlantı aracılığıyla, bir yayıncı veya reklamcı olarak kayıt olabilir ve platform hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Webgains

Webgains, Affiliate Marketing kampanyalarınızı kolayca ve hızlı bir şekilde oluşturmanıza ve yönetmenize olanak tanıyan benzersiz bir diğer ortaklık platformudur. Bağlı kuruluş kampanyalarınızı takip etmek, performansınızı analiz etmek ve yeni promosyon fırsatları bulmak için Webgains’i de kullanabilirsiniz.

Webgains ortaklık platformu, bağlı kuruluşların hesaplarını hızlı ve kolay bir şekilde oluşturmasına ve yönetmesine olanak tanıyan, kullanımı kolay bir arayüz sunar. Komisyon ödemelerinizi takip etmek ve bağlı kuruluş pazarlamasındaki en son trendlerden haberdar olmak için ihtiyacınız olan araçları kolayca bulabilirsiniz.

Webgains ortaklık platformu, onu markalar için ideal bir kaynak haline getiren çok çeşitli özellikler sunar. Bir komisyon yöneticisi, izleme aracı, e-posta pazarlama sistemi ve daha fazlası gibi araçları içerir. Bu kapsamlı ortaklık programı ile çevrimiçi satıcılar, trafiklerini ve satışlarını güvenle artırabilir.

Skimlinks, kullanıcıların önerdikleri ürün ve hizmetlere bağlanarak komisyon kazanmalarını sağlayan bir Affiliate Marketing platformudur. Skimlinks, kullanıcı dostu bir arayüz ve bağlı kuruluşların kampanyalarını yönetmelerine yardımcı olmak için bir satış ortağı yöneticisi de dahil olmak üzere çok çeşitli araçlar sağlar.

Skimilinks, ürün takibi ve sosyal medya entegrasyonunun yanı sıra bağlı kuruluşlara işlerini büyütmelerine yardımcı olacak bir dizi özellik sunar. Bağlı kuruluşlar, özel banner’lar ve bağlantılar oluşturmaya ek olarak, Skimlinks kullanarak kampanyalarının performansını ayrıntılı raporlar aracılığıyla da takip edebilir.

Genel olarak, Skimlinks, bağlı kuruluşların kampanyalarında kullanmaları için çok sayıda özellik ve araç sunan mükemmel bir bağlı kuruluş pazarlama platformudur. Kullanımı kolaydır ve bağlı kuruluşların ilerlemelerini ölçebilmeleri ve taktiklerini gerektiği gibi ayarlayabilmeleri için kapsamlı izleme bilgileri sağlar.

Sovrn

Sovrn, sosyal medya, e-posta bültenleri ve daha fazlası için özel içerik oluşturmak üzere markaları ve yayıncıları birbirine bağlayan bir dijital medya platformudur. Yayıncılar ve markalar, Sovrn’a bireysel veya ekip olarak katılabilir ve ardından hedef kitlelerine sunmak için çeşitli hizmetler arasından seçim yapabilir. Bu hizmetler arasında sosyal medya yönetimi, e-posta pazarlaması ve içerik oluşturma yer alır.

Sovrn ortaklık platformu, bağlı kuruluşların, müşterileri tarafından bağlantılar kullanılarak yapılan satışlardan komisyon kazanmalarına olanak tanır. Satış ortakları, platformda hangi ürünleri tanıtmak istediklerini seçebilirler. Ardından, her bir promosyonun kendilerine ne kadar gelir getirdiğini öğrenmek için izleme bağlantıları kurabilirler.

Sonuç

Görüldüğü üzere Affiliate Marketing pazarlaması için pek çok farklı platform var ve hangisinin sizin için doğru olduğuna karar vermek zor olabilir. Sonuç olarak, bağlı kuruluş pazarlaması için en iyi platform, hedeflerinize ve neyi başarmak istediğinize bağlıdır.

Affiliate pazarlama yoluyla pasif gelir elde etmek için, sizin tarafınızdan herhangi bir özel teknik beceri ve uzmanlık gerektirmeyen, Impact, AWIN, Admitad ve Tradetracker gibi web sitesi tabanlı bir ortaklık programı kullanmayı düşünebilirsiniz. Çünkü bu pazarlama türünde en önemli olan konu, hızlı ve kolay bir şekilde başarılı ortaklık ilişkileri kurmaya başlayabilmeniz için ihtiyaçlarınıza en uygun platformu seçmektir.

Bunu Sevdiklerinizle Paylaşın
Fatih Ozdemir
Fatih Ozdemir

Kuponigo by BudgetFitter'in Kurucusu ♥️ #Eurovision Fanı 🎤 Londra Sakini 🇬🇧 FozDigital London'da UI/UX Designer, WordPress/Shopify Developer and SEO/Affiliate Marketing Expert 👨‍💻🚀

Yanıtlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kuponigo’daki indirim kodu, indirim kuponu ve fırsatlarla her gün tasarruf edin

Ücretsiz Kuponigo Türkiye E-Posta Bülteni'ne abone olarak en son fırsatlardan, kampanyalardan, indirim kodlarından, kupon kodlarından haberdar olun.